Skocz do zawartości
IGNORED

Naim DAC-V1 vs. Chord 2Qute


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zmieniłem kolumny. Przyszedł czas na DACa. Obiektywnie, który jest lepszy? Czy ktoś miał okazję testować oba jednocześnie? Czego można się po nich spodziewać? W jakich systemach się sprawdzają? Jeśli się uda to będę je testował, ale obawiam się, że nie jednocześnie.

PS. Podłączenie tylko pod USB! Wejście optyczne mile widziane, może wykorzystane. Priorytet to USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie moim zdaniem Chord 2Qute jest przetwornikiem lepszym, dokładniejszym, bardziej analitycznym. Naim jest cieplejszy, bardziej gesty, jednak nie ma takiej swobody, neutralności, rzetelności. Spójrz jeszcze na najnowszy i jeszcze lepszy Chord Qutest (https://www.q21.pl/chord-qutest.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram na PMC Twenty 26 i raczej na dłużej ze mną zagoszczą.

W Naimie przeszkadza mi nieco wiek tego urządzenia.

LKS 004 brałem już dawniej pod uwagę. Ale nie mam go gdzie i jak sprawdzić. Do tego troszkę odstraszają aukcje sprzetu używanego. Jest tego po prostu dużo. Ja na sprzęt zbieram na prawdę długo i ciężko. Tu nie chce wtopić.

Q21 jak z cenami? Wypożyczacie na odsłuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Teraz gram na PMC Twenty 26 i raczej na dłużej ze mną zagoszczą.

W Naimie przeszkadza mi nieco wiek tego urządzenia.

LKS 004 brałem już dawniej pod uwagę. Ale nie mam go gdzie i jak sprawdzić. Do tego troszkę odstraszają aukcje sprzetu używanego. Jest tego po prostu dużo. Ja na sprzęt zbieram na prawdę długo i ciężko. Tu nie chce wtopić.

Q21 jak z cenami? Wypożyczacie na odsłuch?

 

Fajne paczki, LKS jest raptem 2 na aukcjach, trzeba go posłuchać bo może kasy w kieszeni zostać...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie, który jest lepszy?

 

Tu sie nie ma za wiele co zastanawiac, bralbym najnowszego Qutest - wyjsciowo 5.5kPLN, a pewnie mozna lekko wynegocjowac ze sklepu za 5kPLN.

 

Juz poprzedni 2Qute byl od Naima bardziej precyzyjny (separacja i lokalizacja instrumentow), mial lepsza glebie, naturalniejsza przejrzystosc (slychac wiecej ale bez nachalnosci), lepiej utrafione barwy, definicje basu..no mozna by wymieniac i wymieniac. Odsluchiwalem oba urzadzenia kilkukrotnie swego czasu jak bylem na kupnie DACa, ostatecznie nabylem 2Qute, a teraz gram na Hugo 2.

 

Najnowszy Qutest jest jeszcze lepszy (brzmieniowo to jest Hugo 2), w tej cenie to nie widze juz konkurencji, a na dodatek gra znakomicie z pc, najlepiej po optycznym kablu ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszędzie trafiam na taki komentarz jak Twój.

2Quote myślałem bardziej pod kątem lepszej ceny skoro wchodzi nowy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe 2Qute chodza obecnie w UK po 3.5kPLN i to jest znakomita okazja, choc ja osobiscie chyba wolalbym doplacic (majac taki komfort finansowy) do nowego Qutest w cenie 5kPLN (wlasnie przestrzen zyskuje najbardziej z nowym modelem), masz lekko 2-4 lata swietego spokoju, sprzet robiony w UK i przy odsprzedazy kiedys tez latwo bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można u nas wypożyczyć urządzenia, co do cen to napisz proszę na priv i podaj nr telefonu, porozmawiamy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 12.03.2018 o 18:12, 5z0p3n napisał:

Właśnie wszędzie trafiam na taki komentarz jak Twój.

2Quote myślałem bardziej pod kątem lepszej ceny skoro wchodzi nowy model.

Szopen a możesz powiedzieć co ostatecznie wubrałes i dlaczego, i co potem jeszcze zmieniłeś w źródle? Jak tam Twoja historia, bo sam się zastanawiam nad V1 albo qutest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 06:09, Svawo napisał:

Szopen a możesz powiedzieć co ostatecznie wubrałes i dlaczego, i co potem jeszcze zmieniłeś w źródle? Jak tam Twoja historia, bo sam się zastanawiam nad V1 albo qutest

Od tamtego czasu cały czas gram na Qutest i ...... nie szukam nic innego 🙂

Miedzy czasie zmieniłem także wzmak i kolumny.

Wówczas Naim V1 miałem wówczas w bardzo dobrej cenie gdyż przeprowadzał się z AudioCenter do Horna (FNCE). Qutest zauroczył mnie dynamiką. Naim miał fajne dociążenie w porównaniu do poprzedniego Arcama. Ale Qutest całościowo po prostu mnie kupił. Co ciekawe z początku bałem się że będzie za jasny. Bo miałem także Caspiana i Precision 6.4. Ale teraz nie ma takiej opcji i nie zmienił bym go, chyba że na chwilę z ciekawości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2021 o 18:54, 5z0p3n napisał:

Od tamtego czasu cały czas gram na Qutest i ...... nie szukam nic innego 🙂

Miedzy czasie zmieniłem także wzmak i kolumny.

Wówczas Naim V1 miałem wówczas w bardzo dobrej cenie gdyż przeprowadzał się z AudioCenter do Horna (FNCE). Qutest zauroczył mnie dynamiką. Naim miał fajne dociążenie w porównaniu do poprzedniego Arcama. Ale Qutest całościowo po prostu mnie kupił. Co ciekawe z początku bałem się że będzie za jasny. Bo miałem także Caspiana i Precision 6.4. Ale teraz nie ma takiej opcji i nie zmienił bym go, chyba że na chwilę z ciekawości.

 

jakie kolumny wybrałeś, jeśli można wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC Twenty 26.

Juz były wystawione na sprzedaż. Ale po zmianie wzmacniacza już mam swój kompletny system 🙂

I nie zmieniam w nim nic. I tak już od roku 🙂 Rekord!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 5z0p3n napisał:

PMC Twenty 26

one kosztują 15k za sztukę?, no to powinny grać jak ta lala.... a ten wzmacniacz to jaki do nich dobrałeś? jak juz pytamy to do końca 🙂 qutest wygląda ciekawie ja próbuje go namierzyc do odsłuchu, tylko tutaj coś z cenami ostatnio się dziwne rzeczy dzieja 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 5z0p3n napisał:

PMC Twenty 26.

Juz były wystawione na sprzedaż. Ale po zmianie wzmacniacza już mam swój kompletny system 🙂

I nie zmieniam w nim nic. I tak już od roku 🙂 Rekord!

 

i bardzo dobrze, króliczek złapany.... na jakiś czas 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Svawo napisał:

one kosztują 15k za sztukę?, no to powinny grać jak ta lala.... a ten wzmacniacz to jaki do nich dobrałeś? jak juz pytamy to do końca 🙂 qutest wygląda ciekawie ja próbuje go namierzyc do odsłuchu, tylko tutaj coś z cenami ostatnio się dziwne rzeczy dzieja 🙂 

Góra góra góra.

A wzmak z polecenia kolegów z forum. Ale najpierw pożyczyłem i już .... nie oddałem

Karan Acoustic

18 godzin temu, ciszyn11 napisał:

i bardzo dobrze, króliczek złapany.... na jakiś czas 🙂

Powiem Ci że na tyle że serio odpuściłem nawet czytanie forum.

Dobrze że maile przychodzą 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 16:10, 5z0p3n napisał:

A wzmak z polecenia kolegów z forum. Ale najpierw pożyczyłem i już .... nie oddałem

Karan Acoustic

Rakieta, do takich zabawek to trzeba mieć pomieszczenie.. jak kiedyś będę miał dom i własny pokój 20m2 to wtedy będę myślał, na ten moment do bloku to nie ma za dużego sensu tak szaleć 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 15:10, 5z0p3n napisał:

Powiem Ci że na tyle że serio odpuściłem nawet czytanie forum.

To tak jak ja. Prawie tu nie zagladam (chociaz mam odpalone forum w zakladce) a pisze jeszcze mniej. 

Tak jak Ty mam swoj system, ktorym sie bawie i ciesze. A tutaj...cokolwiek napiszesz i czegokolwiek bys nie kupil, ktos Ci bedzie wmawial, ze to kiepski sprzet i co innego gra lepiej...szkoda na takie gadanie czasu. Czesc forum to niestety zakompleksieni ludzie szukajacy poklasku albo forsujacy swoje "racje". Lepiej sluchac muzyki zamiast wdawac sie w dyskusje o niczym. 

Dodam, ze tez mam dac chord w domu. Chord qute hd i auralic vega. Dobrze graja.

Pozdrawiam Szopen...u mnie tez caly czas pmc stoja 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.06.2021 o 11:33, Huberto1984 napisał:

To tak jak ja. Prawie tu nie zagladam (chociaz mam odpalone forum w zakladce) a pisze jeszcze mniej. 

Tak jak Ty mam swoj system, ktorym sie bawie i ciesze. A tutaj...cokolwiek napiszesz i czegokolwiek bys nie kupil, ktos Ci bedzie wmawial, ze to kiepski sprzet i co innego gra lepiej...szkoda na takie gadanie czasu. Czesc forum to niestety zakompleksieni ludzie szukajacy poklasku albo forsujacy swoje "racje". Lepiej sluchac muzyki zamiast wdawac sie w dyskusje o niczym. 

Dodam, ze tez mam dac chord w domu. Chord qute hd i auralic vega. Dobrze graja.

Pozdrawiam Szopen...u mnie tez caly czas pmc stoja 😉 

U mnie tak samo 🙂

No niestety to forum zeszło na boczny gorszy tor. W sumie nie wiem czemu, ale nie boja brożka.

Pozdrawiam z gorącej Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.