Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio i Heco Celan 902


Krzy Siek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam zamiar zmienić swoje stereo na troszkę lepsze tj. do CA 851A i CA 851C dobrałem kolumny Heco Celan 902. Sprzęt będę kupował nowy. Pytanie do was będzie dotyczyło okablowania.

Do podłączenia kolumn brałem pod uwagę; Furutech µ-2T / FP-200BG, Kimber Kable 8VS, lub używany Kimber Kable 8TC

Do cd Kimber Kable Tonic xlr

I kabel zasilający Wireworld Stratus 7 do wzmacniacza

 

 

Pomijając Kimber Kable 8TC słuchałem jak to wszystko ze sobą gra i jest całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to słucham w zasadzie wszystkiego

 

 

Co sądzicie o takim zestawieniu i czy można ewentualnie go ulepszyć? Oczywiście w podobnym budżecie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz wiedział więcej, jak krytycznie posłuchasz i opiszesz kolegom, co niedomaga w barwie czy dynamice

w porównaniu choćby z odsłuchem na słuchawkach zainstalowanych w CD'ka i porównanych z tym,

co jest w nich do usłyszenia po przełożeniu we wzmacniacz.

Uważam takie porównanie za wystarczający i precyzyjny test co można uzyskać z gratów,

a co w sumie mogą zmienić ( czytaj - zepsuć ) kable w różnych miejscach toru.

Wtedy rozpocznij poszukiwania określając oczekiwania i oczywiście budżet.

Choćby z tego powodu, że "ulepszyć" znaczyć może dla każdego coś innego ...

Sam szukałem wiele lat i może przeceniam znaczenie kabli, ale uważam, że czasem są warte

tyle co inny element toru, albo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w dużym skrócie, to masz rację. Sam muszę ocenić czego mi brakuje i dopiero wtedy poprosić o pomoc. Poza tym od czegoś muszę zacząć, a na początek jest nieźle..

Za jakiś czas wrócę z pytaniem. Dzisiaj mi pomogłeś, także Dzięki bardzo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat kabli i odsłuchałem jeszcze innego CD'ka. No nie do końca cd, ale Blu-ray OPPO UDP-203.

I okazało się, że kiedy CA 851C grał nieźle, to OPPO go przebił;) i dźwięk był bardziej wyrazisty, głębszy. Słychać było więcej detali.

Czysta góra i środek też niczego sobie. Ale między środkiem i dołem brakowało kropki nad i.

 

Pytanie, czy jest na rynku odtwarzacz Blu-ray, albo CD, który uzupełniłby tą lukę? Chciałbym się zmieścić w kwocie 5000zł

 

Gdyby było coś godnego uwagi, to posłuchałbym przed zakupem jeszcze innego CD'ka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ziołem sobie Emotive ERC3 na test i już została. Dźwięk jak najbardziej poprawny, ale chciałem go zweryfikować wiec pojechałem do salonu Kezard po MF M3scd by porównać. Nie pożyczają do domu, upss. Wiec do salonu Premium Sound w Sopocie by tam coś wyhaczyć a tu puste pułki, okazało się że własnie przenieśli się z Gdańska i wszystko w kartonach. Chętnie coś pożyczą, ale nie teraz. Dałem sobie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłeś mi na prawdę ciekawą propozycję i w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej będę miał możliwość go odsłuchać. Bo byłem już gotów kupić go w ciemno i ewentualnie odesłać;)

Jak porównam, to podzielę się wrażeniami, a póki co Wielkie Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.