Jump to content
IGNORED

sl-ps50 cd

Adi
 Share

Recommended Posts

sprawa wygląda tak ze nie mam za duzo kasy(na nowy sprzęt) a chce sobie w pokoju jakieś w miare dobre audio uruchomić,i tak sobie pomyślałem ze kupię z drugiej ręki (amplituner,cd i głośniki),tanim kosztem ale żeby przyzwoicie grało-pierwszy wpadł do ręki ten technics,ale na razie jeszcze nie kupiłem:)chyba wezmę faktycznie polecaną przez Was Yamahe 393,lub coś innego w miarę młodego,ale pozostaje jeszcze kwestia amplitunera i kolumn-doradźcie coś taniego,ale przyzwoitego,dzięki

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Z ta yamaha to poczekaj nie kupuj w ciemno. Jak nie masz doswiadczenia to porownaj bezposrednio jeden po drugim kilka cd. Nie musza byc dokladnie te modele ktorych szukasz, byle by były z podobnej polki cenowej. Mysle ze na twoim etapie waniejsza jest szkola brzmienia, ktora jest charakterystyczna dla firmy. Np. marantz i yamaha jest nie do pomylenia nawet dla laika w bezposrednim prownaniu.

Co do amplitunera. to polecam wzmacniacz chyba ze koniecznie chcesz miec radio.

Raczej nie polecam starszych amplitunerów onkyo - mialem dosyc podstawowy model, brzmial kiespsciutko i te zaciski na kable - jak z altusów.

Napisz ile chcialbys, a wlasciwie ile mozesz wydac

dataOK:
---

jak najmniej:) z tego co przeczytałem to za cd okolo 300 zł, wygodniej by mi było jednak mieć radio-więc amplituner i pojawia sie problem bo ceny sa od kilkuset do.......:(chciałbym go tez do tv podłączyć i z kompa divxy oglądać,znaczy sie słuchać-bo o to tu chodzi:),jakieś 5.1 to sobie moge odpuścić ze względu na cenę,ale czy duża różnica dźwięku jest między 5 i 4 kanałowym wzmacniaczem,czy warto do domowego użytku kupować 5-kanałowy,no i jakbym oszalał:) zamiast divxa postanowił kupować płytki dvd( i odtwarzacz)to czy spora różnica różnicy dźwięku między 4 i 5kanałami wiem to brzmi jak herezja jakiegoś niewiernego,ale póki co korzystałem z idiot zestawów(tzw:mini wieże)ale postanowiłem trochę popieścić swój słuch zestawem z komponentów:)dzięki za rady

dataOK:
---

Ogólnie rzecz biorąc to nie dysponując większą gotówkę, lepiej zainwestować w podstawowe elementy ale lepszej jakości. Ja nadal proponowałby wzmaka + 2 kolumny + jakiś starszy tuner. Chodzi o to, że niedrogie amplitunery w stereo często mają te same flaki co podstawowy, tańszy wzmacniacz tej samej firmy. Wszelkie mp3 i divx z komputera brzmią tak marnie, ze nie ma to specjalnego sensu. co do 4 i 5 kanalowego dzwiwku to duzo ci nie poradze. Wiem jedno jezeli chcesz sluchac muzyki a nie ogladac filmy, to inwestuj w stereo.

dataOK:
---

a jak chcę i to i to!?-przecież dwóch wzmacnaiczy nie kupię?!:)ale jaka jest faktyczna różnica w dźwięku 4 i 5 kanałowego-warto dopłacać do 5-użytek tzw domowy,ogólny czyli i muzyka,ale różnież filmy z divxa-jeżeli ma to znaczenie to karta muzyczna ma 5.1

dataOK:
---