Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Esprit - znakomicie wykonane francuskie kolumny z głośnikami kompresyjnymi


RAFKO_Dystrybucja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy elementy wpływające na brzmienie kolumn także uległy zmianie, czy wersja rocznicowa obejmuje tylko lepsze wykończenie?

Z tego co wiem to również zmiany dotyczyły zwrotnicy ale niech się dystrybutor wypowie. Zdecydowanie fajne granie.
Co do forniru to ten też fajny :
3877ec36aebd55ebed77be99d674b76b.jpg
No i wykończenia muszę przyznać że najwyższy poziom. Ciężko lepiej choć nie miałem Magellanow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co wiem to również zmiany dotyczyły zwrotnicy ale niech się dystrybutor wypowie. Zdecydowanie fajne granie.
Co do forniru to ten też fajny :
3877ec36aebd55ebed77be99d674b76b.jpg
No i wykończenia muszę przyznać że najwyższy poziom. Ciężko lepiej choć nie miałem Magellanow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

5c34fcd92191b3c3aa09ba3a0e9e606d.jpg
Tu lepiej widać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2023 o 16:35, LeonidK napisał:

Czy elementy wpływające na brzmienie kolumn także uległy zmianie, czy wersja rocznicowa obejmuje tylko lepsze wykończenie?

Poza wykończeniem, zmieniono też przetworniki, a co za tym idzie zwrotnicę i strojenie kolumn.

Nowy tweeter w wersji 40th w Comete i Antalach ma kopułkę magnezową w tubie z korektorem fazy. Posiadają również nowe przetwornik średnio-niskotonowe z naturalnego papieru celulozowego, z szerszym pasmem przetwarzania. Natomiast niskotonowce w Antal 40th mają nowe membrany na węglowo-celulozowe oraz odlewane kosze i mocniejsze magnesy.

Głównie zyskała na tym rozdzielczość grania w całym paśmie, ale bez popadania w suchość, kolumny dalej zachowują energetyczne brzmienie i jeszcze realniej odtwarzają granie instrumentów oraz wokale. Jeszcze lepsza separacja dźwięków, ich lokalizacja w przestrzeni, która zyskuje też na budowania jej w głąb, odseparowaniu poszczególnych planów. Niskie tony mają trochę niższy zasięg i ich kontrola jest wrzucona na jeszcze wyższy poziom.

W dniu 27.05.2023 o 22:12, Marcin Wielgus napisał:

No i wykończenia muszę przyznać że najwyższy poziom. Ciężko lepiej choć nie miałem Magellanow emoji1.png

👍 Także piękne wykończenie z efektem głębi, dzięki grubej warstwie lakieru bezbarwnego, wielokrotnie nakładanego.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Czy ktoś porównywał comete Ez z wersją 40th?🤔 Jaka jest różnica? Czy bas nadal jest taki sprężysty i szybki, pozbawiony efektu dudnienia? Co dała kopułka magnezowa zamiast tytanowej? Fajnie by było jakby góra nadal była bardzo szczegółowa, ale jeszcze fajniej jakby wysokie były delikatnie złagodzone😁 Na koniec pytanie do dystrybutora czy np kolor biały albo czarny lakierowany na wysoki połysk będzie przewidziany? Z tego co widziałem w sklepach są już w sprzedaży 3 kolory😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś porównywał comete Ez z wersją 40th? Jaka jest różnica? Czy bas nadal jest taki sprężysty i szybki, pozbawiony efektu dudnienia? Co dała kopułka magnezowa zamiast tytanowej? Fajnie by było jakby góra nadal była bardzo szczegółowa, ale jeszcze fajniej jakby wysokie były delikatnie złagodzone Na koniec pytanie do dystrybutora czy np kolor biały albo czarny lakierowany na wysoki połysk będzie przewidziany? Z tego co widziałem w sklepach są już w sprzedaży 3 kolory


Moje subiektywne wrażenie . Bas nadal tak dobry jak byl. Zmiana kopułki dala taka delikatność ale bez utraty detalicznosci. Nie wiem czy to też nie jest efekt zmian w zwrotnicy w połączeniu z nową kopułka chyba z wyższych modeli . Wykończenie jest super jak już pisali powyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.07.2023 o 13:42, Kid Rock napisał:

Czy ktoś porównywał comete Ez z wersją 40th?🤔 Jaka jest różnica? Czy bas nadal jest taki sprężysty i szybki, pozbawiony efektu dudnienia? Co dała kopułka magnezowa zamiast tytanowej? Fajnie by było jakby góra nadal była bardzo szczegółowa, ale jeszcze fajniej jakby wysokie były delikatnie złagodzone😁 Na koniec pytanie do dystrybutora czy np kolor biały albo czarny lakierowany na wysoki połysk będzie przewidziany? Z tego co widziałem w sklepach są już w sprzedaży 3 kolory😄

Niskie tony nadal są zwarte, nie występuje sytuacja że bas się ciągnie lub nie nadąża za muzyką, jest dynamiczny. Góra stała się bardziej wyrafinowana, zachowana jest rozdzielczość, ale ma jakby lepszą dźwięczność zwłaszcza w odtwarzania dźwięków instrumentów metalowych, bez agresywności.

Na chwilę obecną nic o nowych kolorach nie wiadomo, ale może jeszcze Triangle jakimiś nowymi wybarwieniami zaskoczy.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Seria Esprit EZ w nowej kolorystycznej odsłonie.

Kolumny oferowane w najnowszym  kolorze Light Oak (jasny dąb) o matowym wykończeniu, doskonale wpisują się w stylistykę wielu nurtów aranżacyjnych. Nie zakłócają atmosfery pomieszczenia, łagodnie wtapiając się w tło.

espritezseria.thumb.jpg.cf6b69080b7dc38befa01b3922d93421.jpg

W skład serii ESPRIT EZ wchodzą kolumny podłogowe: Australe EZ, Antal EZ i Gaia EZ, kolumny podstawkowe: Comete EZ, Titus EZ oraz kolumna centralna Voce EZ. Kolumny głośnikowe z serii Triangle ESPRIT EZ są szeroko doceniane za brzmienie łączące wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. 

TRIANGLE_ESPRITEZ_COMETE_PICTURES_LIFESTYLE_LIGHT_OAK_01.thumb.jpg.8fe1ee2b681959c980815788816ea9c9.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat jestem w posiadaniu kolumn Triangle Esprit Gaia EZ w czarnym fortepianowym połysku. Odkąd je mam przestałem szukać czegoś lepszego i nie mam problemów z dudniącym basem niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu stały, jak były są ustawione i do jakiego wzmacniacza podłączone. Wcześniej były w pokoju 14 m2 napędzane Musical Fidelity m5si i było super. Bardzo uniwersalny zestaw, zarówno jazz jak i metal brzmiały świetnie.

Teraz stoją w pokoju 30 m2 podłączone do Vincent sv-237 mkII. Vicek jest nowy, więc dopiero się wygrzewa, ale jazz już brzmi pięknie. Z metalem jest delikatnie gorzej, ale to nie jest za sprawą kolumn. Raczej niedopracowana akustyka w nowym domu i niewygrzany wzmacniacz.

W każdym razie kolumny naprawdę są warte zainteresowania, są piękne, perfekcyjnie wykonane, a dźwięk każdy musi sam ocenić. Ale na pewno warto brać pod uwagę przy odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie polecam z Musical Fidelity w marzę.

Ciekaw jestem jak ci ten Vincent zagra metal. Nie oczywiste połączenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 50% muzyki której słucham to rock progresywny i ok 30% to jazz. I tu Vicek spisuje się bardzo dobrze.

Metal raczej nie jest jego mocną stroną, zdawałem sobie z tego sprawę. Ale metal to u mnie jakieś 15%. Gdybym szukał wzmacniacza głównie do metalu, to na pewno nie byłby to Vicek. Ale też nie ma tragedii z metalem, tym bardziej że są jeszcze pewne rzeczy do poprawienia, które mogą mieć wpływ na brzmienie. Np. dziś pobawiłem się kablami i choć one nie grają, to jednak zmiana coaxiala Qed na Chord delikatnie poprawiła dynamikę i kontury basu. Ale największą zmianę odczuję po dostosowaniu pokoju. Na razie mam za dużo gołych ścian i podłogi, a na suficie nawet żyrandola jeszcze nie mam, więc żaden wzmacniacz tu nie popisze się szczególnie przy ostrym naparzaniu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy Antalach EZ brakuje tylko tych 30 hz jakie mam w Heliconach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak wypadają Comete 40th w porównaniu z Genese Trio (cena zbliżona) albo Signature Theta (dwa razy droższe), oczywiście poza ceną 😉

Z tego co wyczytałem Comete w nowej wersji są w przeciwieństwie do poprzedników dedykowane do pomieszczenia max 25m2, a Trio i Theta do 30m2.

Jaka jest różnica w dzwięku pomiędzy wyżej wymienionymi kolumnami? bas, średnie i wysokie ?

Które są najłatwiejsze do napędzenie przez wzmacniacz lampowy itd? :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.10.2023 o 11:18, Kid Rock napisał:

Zastanawiam się jak wypadają Comete 40th w porównaniu z Genese Trio (cena zbliżona) albo Signature Theta (dwa razy droższe), oczywiście poza ceną 😉

Z tego co wyczytałem Comete w nowej wersji są w przeciwieństwie do poprzedników dedykowane do pomieszczenia max 25m2, a Trio i Theta do 30m2.

Jaka jest różnica w dzwięku pomiędzy wyżej wymienionymi kolumnami? bas, średnie i wysokie ?

Które są najłatwiejsze do napędzenie przez wzmacniacz lampowy itd? 🙂

Trio i Theta mają inne strojenie kolumn i konstrukcję obudowy, co sprawia, że dół pasma zachowuje szybkość i zróżnicowanie, ale zyskuje dociążenie, masa niskich tonów, po prostu brzmią potężniej w tym zakresie. Comete 40th, nie mają tak niskiego zejścia i ilości, ale bas z nich jest trochę szybszy, dynamiczny, ze zwartym uderzeniem. Trio mają bardziej wypchnięte wysokie tony względem 40th i Theta, są bardzie wyraziste i energetyczne, przez co mocniej też jest cofnięte średnica, można powiedzieć że brzmienie ze starej szkoły Triangle. Rozdzielczość i przestrzenność grania w obu na wysokim poziomie. W Cometach 40th górą jest bardziej subtelne, ale nie ma sytuacji że jakiś mikro detal zginie. Natomiast Theta Signature, oferuje jeszcze bardziej czyste i szczegółowe brzmienie w całym zakresie, precyzyjniejsze pozycjonowanie dźwięków na scenie, zwłaszcza w głąb.  Bardziej zrównoważona góra, nie tak mocno podkreślona jak w Trio, ilością bardzie zbliżona to Comet 40th.

Podane orientacyjne metraże dla modelu Theta i Trio są większe, ze względu na ilość niskich tonów, które spokojnie wypełnią dźwiękiem 30m2, a nawet i trochę więcej.

Trio zostały już ostatnie sztuki w kolorze czarnym, ponieważ producent kończył produkcję tej serii.

W dniu 4.10.2023 o 20:06, azimut napisał:

Od 5 lat jestem w posiadaniu kolumn Triangle Esprit Gaia EZ w czarnym fortepianowym połysku. Odkąd je mam przestałem szukać czegoś lepszego i nie mam problemów z dudniącym basem niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu stały, jak były są ustawione i do jakiego wzmacniacza podłączone. Wcześniej były w pokoju 14 m2 napędzane Musical Fidelity m5si i było super. Bardzo uniwersalny zestaw, zarówno jazz jak i metal brzmiały świetnie.

Tak napisałeś, ich łatwość ustawieniu, sprawia że w trudnych pomieszczaniach, można uzyskać precyzyjny szybki, bas bez problemów z dudnieniem. Jak ktoś ma nie duże pomieszczenie i marzą mu się podłogówki, to na pewno warto wziąć po uwagę, ponieważ potrafią zagrać wysokiej jakości graniem w całym paśmie, a w razie potrzeby tak jak napisałeś całkiem nieźle sobie radzą nawet i w 30m2.

Edytowane przez RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.