Skocz do zawartości
IGNORED

Kruger&Matz Journey 2.0 (KM0501) + ?


Mateusz Garbacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wszedłem w posiadanie kolumn Kruger&Matz KM0501. Posiadam telewizor Samsung z wyjściem optical oraz Playstation 4. Nie posiadam żadnego okablowania audio. Jestem totalnie zielony w temacie audio w domu. Próbowałem doczytać, dokupić subwoofer ze wzmacniaczem, ale nie ma czegoś takiego chyba w jednym pudle. Poszedłem do mediaexpert i gość polecił mi to forum w celu uzyskania informacji na temat doboru dalszych komponentów do tych dwóch pasywnych kolumn.Mianowicie, potrzebuję dobrać do tych kolumn coś co pozwoli mi odtwarzać dźwięk bez zmieniania kabli między tv/ps4. Gość powiedział, że najlepiej byłoby dobrać wzmacniacz, który jest musem. W dalszej kolejności subwoofer jeżeli nie będą satysfakcjonowały mnie niskie tony w tym zestawie. Jakie macie zdanie na ten temat i jeżeli podobne, to czy macie jakieś konkretne typy, które warto kupić?

 

Kwestia najważniejsza, do wydania na reszte (nie uwzgledniajac kabli) 500zł.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co dalej zamierzasz?

Jaką drogę chcesz obrać na przyszłość?

Jak już masz te kolumny to dokup jakiś wzmacniacz lub amplituner kina. Zależy czego chcesz w przyszłości. Stereo czy kino domowe? Co chcesz podłączyć do wzmacniacza? Tylko PS4? Po HDMI?

Sprzedaż tych kolumn raczej nieopłacalna jeśli masz tylko 5 stów na dodatkowy sprzęt. A piszę tak dlatego, że zastanawiam się ile za nie można wziąć? Na inne raczej nie wystarczy...

Wzmacniacz lub amplituner kina spokojnie kupisz za pięćset na Allegro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję tego do odtwarzania dźwięku z tv/ps4. Wzmacniacz... no do tego pójdą te kolumny i tv, tak? Tylko ps4, który jest podlaczony do tv tylko za pomocą hdmi.

 

Czyli mam teraz poszukać wzmacniacza do tych kolumn, tak? i pozniej do niego podpinam kolumny i tv? I potem dzwiek juz jest odtwarzany z tv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś amplituner kina z wejściami optycznymi a nawet HDMI (do 5 stów pełno tego na portalach) i podłącz tam TV i PS4. Nie wiem, jakiś Marantz SR4001 np?

Widzę, że nie masz sprecyzowanych potrzeb dotyczących jakości dźwięku więc myślę, że to spokojnie Tobie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn nie warto przepłacać za wzmacniacz. Każdy wzmacniacz stereo się nada, pod warunkiem, że jest sprawny i ładny.

Tv można wykorzystać jako przełącznik sygnału cyfrowego- przecież tv i ps4 będą używane jednocześnie, lub tylko tv, więc sygnał będzie zawsze wychodził z tv. Nawet słuchając muzyki Z ps4 jako odtwarzacza, trzeba mieć podgląd. Z kolei ewentualny odtwarzacz cd, czy inny można podłączyć po analogu.

Z tv do wzmacniacza sygnał przejść musi przez dac- pełno takich w cenach już ok 30zł (z przesyłką). Przy tych kolumnach ich jakość spokojnie wystarczy.

Nie wydając teraz zbyt dużo kasy, można mieć lepszy start do zebrania funduszy na sprzęt wyższej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc! Czyli jeżeli zamówię takie coś, to będzie git?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Kolegom wyżej chodziło o dowolny, ale markowy, normalny wzmacniacz np. Denon, Yamaha lub Marantz. To co podlinkowałeś to jakiś kombajn z BT, radiem do zabawy w karaoke w opcji budżetowej, a nie do domu. Skoro nowy sprzęt kosztuje 250 zł (co i tak jest przegięciem, bo spokojnie idzie go kupić za niecałe 200 zł, a na olx jest też nowy za 150 zł) i ma tyle funkcji to daje do myślenia.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby mój pierwszy sprzęt grający w postaci Magnat Monitor 220 i Denon PMA-360, który łącznie kosztował ok. 400 zł zagrałby lepiej niż to co masz/chcesz kupić.

Przemyśl to dobrze, bo sprzedając/oddając te kolumny za posiadaną gotówkę spokojnie kupisz dobre stereo. Ja ww. zestaw zmieniłem na Eltax Liberty 3+ (te z czarnymi membranami) i Denonna PMA-250SE i naprawdę przez długi czas niczego nie zmieniałem, bo grało to bardzo fajnie, a cenowo kształtowało się to na poziomie 750-800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.