Jump to content
IGNORED

podlogówki a cokoły

Ronnie

Recommended Posts

witam forumowiczow... mam pytanie. Jestem posiadaczem moich pierwszych podlogowek (Celestion f30, yamaha rxv 450, cdx 396 calosc podpieta Profigoldem BassFlex 2x4mm) i chce uzbroic je w cokoly o grubosci 5 cm (tweter jest troche za nisko), kolumny znajduja sie na kolcach i tu moje pytanie. Jakie bedzie optymalne ustawienie:

- kolumny na kolcach + cokoly na kolcach

- kolumny na kolcach + cokoly bez :)

- kolumny bez kolcow + cokoly z kolcami

calosci bedzie stała na dywanie ??? dzieki za odpowiedzic .... pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jesli nie bedziesz przesuwal zbyt czesto cokolow z glosnikami w celu uzyskania najlepszego dzwieku to to"podziurawianie dywanu" jest malym piwem. Najlepiej pobaw sie w ustawianie juz teraz "na sucho". Ale propozycja mcieja jest jak najbardziej na miejscu i warto powaznie potraktowac. :)

Pozdrawiam.

Hidden Content

heeh wiem cos o tym......kolumny stoja na kolcach nie ma dnia bez kazania na temat niszczenia podlogi. Dlatego na poczatku granity nie beda z kolcami zobacze jaka bedzie z dzwiekiem, bass reflex jest z tylu a kolumna stoji ok 50 cm od sciany. Czy bedzie jego poprawa bo zastosowaniu cokolow czy dopiero zmieni sie to dodaniu obciazenia na kolumny ??

Hidden Content

>Ronnie - u mnie pomogły cokoły, ale może to zależeć od rodzaju podłogi. Mam miękkie deski sosnowe na legarach i takie ich dociążenie sporo dało (żeby wytłumić drgania dodatkowo między granit a podłogę podłożyłem płat 0.4 cm gumy). Brzmienie się zmieniło - bas przestał się tak bardzo "kotłować" i ubyło go jakby trochę. Częściowo te zmiany przypisuję zmianie wysokości wysokotonowca - który po podniesieniu znalazł się na wysokości moich uszu (kiedy siedzę oczywiście). W ramach późniejszych zabaw moje podstawki zostały użyte jako dociążenie i znowu zmiany - tym razem bas wyraźnie się skrócił i poprawiła się lokalizacja instrumentów.

Jeden ze znajomych używa jako dociążenia plików czasopism (o tematyce audio - to pewnie też ma wpływ na dźwięk); nie wygląda to super, ale jest bezpieczniejsze dla ewentualnych "szkodników".

Spróbuj może z podstawami i pobaw się z gazetami, zależnie od efektu możesz zamówić "czapki" do kolumn, lub nie.

Nie próbowałem używać układu z podwójnymi kolcami - 42 kg na czterech kolcach wjechałyby mi w sosnę jak w masło.

Pozdrawiam poświątecznie i życzę sukcesów

Hidden Content

hehe no domyslam sie ze z podlogi duzo by Ci nie zostalo. Ale masz calkowita racje, narazie poczekam na granitowe cokoly i jak juz je bede mial to pobawie sie z ustawieniem kolumn. Napewno sprawdze tez opcje z gazetami (moze uzyje czegos innego :) ). Martwi mnie tylko ten bas. U mnie nie ma go za duzo (2 x 13 cm membrana nie jest w stanie za duzo) i mam nadzieje ze nie straci jeszcze na sile. Tak czy inaczej bede sie bawil jak dostane w lapki granity. Dam znac jakie beda tego efekty po przeprowadzeniu prob. Dzieki wielkie.........pozdrowienia !

Hidden Content

• 1 month later...

po dlugim czasie zakonczylem testy dzwieku. Po wielogodzinnych zmianach ustawienia, i dobraniu optymalnego polozenia kolumny wzgledem sluchacza moge stwierdzic ze dzwiek ulegl nieznacznie poprawie. Na szczescie nie zauwazylem spadku jakosci basu z czego sie niezmiernie ciesze, ale jak wiadomo zawsze sa dwie strony medalu. Poleprzyly sie wysokie, srednice bardziej soczyste ale odczuwam minimalne pogroszenie sie przestrzeni. Nie wiem.......moze to tylko wrażenie....... bo w sumie powinna byc leprza niz przed zastosowaniem cokolow. Dodatkowym plusem jest to, ze kolumny wizualnie potroily swoja wartosc :)))). Jak wpadnie mi w lapki cyfrowka to wrzuce jakies photo. Dzieki za rady. Pozdro

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.