Skocz do zawartości
Inak Ruut

Raspberry Pi jako odtwarzacz sieciowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Ze względu na wakacje a więc lekki nadmiar wolnego czasu i niedomiar zajęć oraz chęć pogrzebania sobie w oprogramowaniu pomyślałem nad zainwestowaniem czasu i pieniędzy w Raspberry Pi i uczynieniem go odtwarzaczem sieciowym do swojego zestawu. Jednak od jakiegoś czasu nie śledziłem rynku i widzę teraz, że roi się na nim od modeli i wersji Raspberry, stąd moje pytanie. Który model i wersję polecacie jako najlepiej nadającą się na podstawę odtwarzacza sieciowego? Przy okazji zapytam też o oprogramowanie: planowałem zainstalować Daphile, ale może ktoś ma inne sugestie. Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Inak Ruut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Który model i wersję polecacie jako najlepiej nadającą się na podstawę odtwarzacza sieciowego? Przy okazji zapytam też o oprogramowanie: planowałem zainstalować Daphile, ale może ktoś ma inne sugestie.

Maliny mam dwie, Pi 3 z kartą dźwiękową z DAC i wyjściami RCA podpiętą pod Sony STR -V5 ( 1976 r. nie ma DAC-a) z wgranym Volumio i sprawdza się idealnie jako radio internetowe oraz Spotify Connect . Volumio to prosty skuteczny odtwarzacz , sterowanie z aplikacji ze smartfona. Druga to Pi 3B+ z nakładką z wyjściem coaxial oraz optycznym , miała służyć również do muzyki, a przede wszystkim do odtwarzania Spotify przez drugi system stereo (bo dźwięku Spotify z amp.KD już znieść nie mogłem) a okazało się , że stała się przy okazji odtwarzaczem video.Wgrałem OSMC i mam TV oraz filmy ( podłączenie po HDMI z amp.KD) a jak chce muzykę ( you tube, radio internetowe , Spotify), to leci po coaxialu do CX-1000 + MX-1000, wystarczy przestawić pilotem ( aplikacja w smartfonie lub pilot amp.KD) źródło i mam normalne stereo. Naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druga to Pi 3B+ z nakładką z wyjściem coaxial oraz optycznym

Czy ta nakładka ma jakąś nazwę albo symbol? Chętnie przyjrzę się temu połączeniu.

Inak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz z coaxial to allo digione. Do audio najlepiej moodeaudio, działa na nim tidal, radio internetowe, oczywiście pliki flac.

Cześć wszystkim,

Ze względu na wakacje a więc lekki nadmiar wolnego czasu i niedomiar zajęć oraz chęć pogrzebania sobie w oprogramowaniu pomyślałem nad zainwestowaniem czasu i pieniędzy w Raspberry Pi i uczynieniem go odtwarzaczem sieciowym do swojego zestawu. Jednak od jakiegoś czasu nie śledziłem rynku i widzę teraz, że roi się na nim od modeli i wersji Raspberry, stąd moje pytanie. Który model i wersję polecacie jako najlepiej nadającą się na podstawę odtwarzacza sieciowego? Przy okazji zapytam też o oprogramowanie: planowałem zainstalować Daphile, ale może ktoś ma inne sugestie. Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Inak Ruut

Na maline nie działa daphile ale można wgrać dietpi a na nim uruchomić squeezebox i SqueezeLite Player to ta sama funkcjonalność co Daphile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na maline nie działa daphile ale można wgrać dietpi a na nim uruchomić squeezebox i SqueezeLite Player to ta sama funkcjonalność co Daphile.

Faktycznie, Raspberry ma inny procesor, nie doczytałem tego albo zapomniałem. A co sądzicie o Volumio - ten jest dostępny na kilka architektur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
<br /> I jakoś zawsze wracam do moode.<br />

Próbowałem wczoraj wgrać moode audio i jakoś nie poszło. Możesz podać jakąś stronę z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
<br />Poszło na priv<br /> <br /> <br />

Dzięki jak zwykle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Przepraszam, że odkopuję ale mógłbym również prosić jakąś łopatologiczną instrukcję do moode bo poległem przy instalacji. Chwilowo mam volumio ale jakoś nie mogę się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi