Skocz do zawartości
IGNORED

Kolejny salon ze skosami...


lukiii7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :)

Zakładam temat salonu ze skosami, chociaż temat walkowany. Jednak mam wrażenie że mój salon jest nietypowy, do tego nie ustawny, otwarty na przedpokój a kuchnie dzieli scianka z kartongipsu.

Wymiary to 4 na 5 metrów, z tym ze przez otwarcie na przedpokój sciana za narożnikiem ma 3,5 metra.

Kolumny to Monitor Audio silver 100, stojące pod skosami (skos zaczyna się od około metra) odległość między kolumnami to 2,5 m a do miejsca odsłuchu około 3,5 m, reszta sprzętu to Advance acoustic x-i75, cd również AA, sub jamo 650, denon dnp 730 i Dac arcam irdac 2.

Co chcial bym poprawić? Fajnie by było jak by się pojawiło troszkę więcej sceny, moze poszła trochę w szerz?

.... Przed zakupem poprzednich kolumn byłem na odsłuchu u sprzedającego i zabrzmiało mono inaczej niż umnie, juz po zakupie.

Był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie nt ewentualnych ustrojow ustawień i tego typu kombinacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

PS. Może zdjęcie trochę niewyraźne, ale coś nie chce mi się inne zdjęcie załadować. Wieczorem coś dorzucę.

Na ścianach bocznych mam półki z kg a na nich książki i różne bibeloty (na zdjęciu tego nie widać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrób adaptację w pomieszczeniu... panele pochłaniające na pierwsze odbicia na ścianach bocznych, rozpraszające na tylną ścianę i już masz scenę x1000. W takim pomieszczeniu pułapek basowych raczej nie ma sensu bo i tak nie wiadomo gdzie je zamontować. Te skosy za kolumnami to ja bym porządnie wyciszył, panelem wełnianym będzie ciężko ale grubszą pianką raczej tak. Jak chcesz do uderz do mnie na maila, wyślij rysunek pomeiszczenia z jakimiś wymiarami i pomogę coś dobrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bartek za podpowiedź! Oczywiście stworzę szkic pokoju i będę pisał na PW.

 

... Z basem problemów nie mam, no może czasem jest za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.