Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do HD600 i Espressivo - Audinst DX1 ? DAC za 600-1300 zł


Bachnaify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, długo miałem Essence STX podpiętego do Espressivo i HD600 ale karta padła. Kupiłem Audinst Hud-mini ale wydaje mi się, że to trochę mało do HD600. Dźwiękowi brakuje mocy i dynamiki. Zastanawiam się nad DAC Nostromo Hypnos za 550 zł., DAC/AMP - Audinst DX1 z Sabre albo Aune T1, choć Espressivo chciałbym raczej zostawić. Nie przekonuje mnie Audinst X1s no i nie chcę wydawać więcej niż 1300 zł. Myślałem też o kartach wewnętrznych ale Audiotrak jest na PCI, Creative nie ma RCA do podłączenia do wzmacniacza i ma problemy z softem i poprawnym funkcjonowaniem w systemie podobno, AIM 808 ma problemy z wykrywaniem a Essence STX nie idzie już dostać, ale nawet nie chcę bo jeden STX już mi padł. Czytałem o ODAC + O2, chińczykach, SMSL, wynalazkach z ebay ale ja chcę coś łatwodostępnego ze sklepu komputerowego lub muzycznego. Zależy mi na przestrzeni a przede wszystkim dobrym pozycjonowaniu. Audinst DX1 ma recenzję ale prócz niej ciężko znaleźć inne opinie.

 

Pozdrawiam i proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HD600 i używam ich z AudioGD R2R-11 - daje to bardzo dobry dźwięk w mojej ocenie. Mam codzienne porównanie z Aune s6, które mam w drugim torze - sprzęt sporo droższy od R2R-11 - gra trochę lepiej, a może po prostu tylko inaczej.

R2R-11 jest dość dziwnym sprzętem, po USB lubi coś klikać przy przełączaniu utworów w Tidalu, itp. Jak się rozgrzeje to większość tych kaprysów mu znika. Ale jakość dźwięku w tej półce cenowej jest tego moim zdaniem warta.

Ewentualnie można spróbować bliźniaczy Dac - AudioGD nfb-28.11 - inna konstrukcja samej sekcji Dac - podobno mniej kapryśny, ale go nigdy nie słuchałem.

Po lekkim potargowaniu możesz mieć ten sprzęt w założonym budżecie. Jest sporo dobrych recenzji w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DAC i R2R lubią grać jak są gorące. Te wszystkie kondensatory muszą się odpowiednio nagrzać.

Co do NFB 28 to miałem na Sabre 9018 i to mnie nie porwało.

Sam wzmacniacz słuchawkowy w NFB 28 również mocno przereklamowany

Lepiej chyba jednak coś na R2R i zostawić ten Espressivo.

Będzie równe granie tym bardziej że sam Felix Espressivo nie jest jakiś ciepłym wybitnie wzmacniaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie miałem na myśli że musi się nagrzać żeby było prawidłowe działanie. One lepiej grają rozgrzane. Ale pewnie twój ma przypadek że gra też poprawnie pod względem technicznym

 

Tzn nie miałem na myśli że musi się nagrzać żeby było prawidłowe działanie. One lepiej grają rozgrzane. Ale pewnie twój ma przypadek że gra też poprawnie pod względem technicznym

 

Tzn nie miałem na myśli że musi się nagrzać żeby było prawidłowe działanie. One lepiej grają rozgrzane. Ale pewnie twój ma przypadek że gra też poprawnie pod względem technicznym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espressivo i HD600 łączyłem z kilkoma DACami (odac, xonar one, icon hd) i w mojej małej opinii, te słuchawki tracą sporo przejrzystości w połączeniu ze wzmacniaczem Feliksa. Wydaje mi się, że to jest fajne urządzenie, ale do słuchawek Bayerdynamica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.