Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Cayin CS-845A


Emdester

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie z tego założenia wyszedłem: do grania w tle i wstępnego osłuchiwania płyt używam tranzystora.

Poza tym, lampa wymaga rozgrzania i nie służy jej włączanie i wyłączanie, więc jak mam 30 minut, to znów tranek.

Ale na wieczorne odsłuchy w ciemnościach, z piwkiem w dłoni - nic lampy nie zastąpi!

 

Ale na wieczorne odsłuchy w ciemnościach, z piwkiem w dłoni - nic lampy nie zastąpi!

Całkowicie się z tym zgadzam:)

 

A co to klub wrześniowych solenizantów :)?

Tak jakoś wyszło:) Nie zamierzałem o tym pisać, ale jak już Venom się pochwalił to i ja dołączyłem.

 

Patryk, podjedź do Łodzi ,posłuchasz lampy ,takiej mocniejszej ,300 watowej.

no faktycznie, ciut mocniejsza;)

ja myślałem że ciut mocniejsza to GM70 i 42W a tu Rafał proponuje 300W ;)

 

Najlepszego Emdester

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patryk, podjedź do Łodzi ,posłuchasz lampy ,takiej mocniejszej ,300 watowej. Ocenisz czy to bardziej tranzystor ,czy może lampa. A być może to urządzenie wyjątkowe, które łączy te, wydawałoby się odmienne światy.������

Właśnie miałem wspomnieć o tej lampie :)

Rafał a Ty jeszcze masz ochotę na gości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, ciut mocniejsza;)

ja myślałem że ciut mocniejsza to GM70 i 42W a tu Rafał proponuje 300W ;)

Proponuję to, czego słuchałeś. Wiec nie wstydź się wypowiedzieć, bo nie o moc tu tylko chodzi ,a o to czy ,,lampowiec ,, może połączyć to co najlepsze w świecie tranzystorów i lamp.

 

 

Ps.

DCS-a już masz, kolumny Grzegorza również ,więc naturalna i nie uchronną koleją rzeczy jest zakup network bridge i solidnej lampy. Pamiętaj również o akustyce.

 

Właśnie miałem wspomnieć o tej lampie :)

Rafał a Ty jeszcze masz ochotę na gości?

Na słyszących , tak.:-)

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to, czego słuchałeś. Wiec nie wstydź się wypowiedzieć, bo nie o moc tu tylko chodzi ,a o to czy ,,lampowiec ,, może połączyć to co najlepsze w świecie tranzystorów i lamp.

 

Oczywiście, że można połączyć te cechy. Coś tam w głowie zostało z mojej wizyty u Ciebie, trochę bałem się o przetworniki przy tych uderzeniach w naciągi perkusji;) Dynamit był. Może kiedyś gdy będę w okolicy to odwiedzę Cię jeszcze raz na spokojnie i posłucham więcej utworów, które dobrze znam.

 

Pamiętać jednak trzeba, że nie ma tylko jedynej właściwej drogi do radości z dźwięku, ja słucham więcej późnymi wieczorami, gdzie liczy się dla mnie intymny i pełen emocji spektakl i to obecnie mam. O takich poziomach głośności jak były u Ciebie i dynamice nie ma co pisać. To nie ten sprzęt i nie ten lokal:)

 

U większości z nas to wciąż pewne kompromisy, salony/pokoje dzienne w których żyjemy na co dzień. Ty masz dedykowane pomieszczenie i nie lampkę małej mocy a wielkie smoki;)

Na koniec zostaje to co najważniejsze, czyli budżet.

W audio ciężko powiedzieć pass i powoli się człowiek rozwija, są też inne priorytety poza audio bo żyć jakoś trzeba:)

 

Ps.

DCS-a już masz, kolumny Grzegorza również ,więc naturalna i nie uchronną koleją rzeczy jest zakup network bridge i solidnej lampy. Pamiętaj również o akustyce.

Network Bridge miałem jeszcze przed Debussy. Kolejne kroki to już tylko i wyłącznie w nowym lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchałeś obydwa i porównywałeś, czy tylko teoretyzujesz?

słuchałem obu , co prawda nie w bezospośrednim porównaniu A ,B

tylko w jakimś odstępie czasowym, ale moim zdaniem w takim starciu Lumin nie ma szans

dynamika, przejrzystość,mikrodetale, barwa , scena - wszystko na DCS Debusy jest lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są urządzenia w tym samym przedziale cenowym.

A Lumin zbiera bardzo pochlebne recenzje.

Myślę, że to wszystko zależy od konfiguracji, bo w innym systemie Lumin może lepiej wypaść od dCS.

No nic czas posłuchać jednego i drugiego.

 

Gdzie w PL można posłuchać dCSa, są jakieś sklepy co mają to na stanie z możliwością posłuchania?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Emdester opisz swoje wrażenia jak tam lampki się wygrzaly już czy nie

 

Cześć, myślę że mają teraz ponad 60h i obecnie nie odczuwam już zmian.

Z tymi lampami jest super, aby dokładnie opisać różnice daj mi ze 2 dni, jak znajdę czas to w weekend wrzucę poprzednie i opiszę różnice. Nie chciałem do nich wracać, ciągle czułem że jest lepiej w każdą stronę z nowymi lampami.

Jednak aby wyeliminować początkowy efekt wow muszę wrócić na spokojnie do poprzednich i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś lampki na ewentualny odsłuch.

Inne niż fabryczne?

 

Z tym będzie ciężko.

Mam do sprzedania 845B, reklamowałem je i dostałem nową parę, jednak reklamacja trwała 2 miesiące i przez ten czas doszły 845T które już u mnie zostaną.

 

Z lamp 300B pożyczałem od znajomych wygrzane Treasure-Z, te z czarnymi bańkami, Full Music, ale to wszystko musiałem oddać.

Teraz czas na zwykłe EML 300B.

 

Miałem też pożyczone Tung Sol 6F8G Round Plate, tak owiane sławą, u mnie pasowały mi bardziej stare Sylvanie, albo te Tung Sole się nie wpasował, albo były zepsute;)

Niestety nie mam teraz obecnie nic w zapasie tak aby pożyczyć.

 

Zupełnie szczerze myślę, że nie ma co błądzić z zakupem 845B, to lepsza lampa od 845A i nie wiele droższa, ale tylko wtedy gdy nie ma się żadnej. Zmiana jednej na drugą wydaje mi się bez sensu.

Najlepiej iść minimalnie w 845T lub psvane 845WE, tylko ta druga ma taki "cycek" na górze i od razu ją odrzuciłem ponieważ nie założyłbym kratki, a to u mnie nie do przejścia.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś na godzinkę lampy Shuguang 845B.

Pierwsze co zauważyłem to z tymi bańkami spada nieco poziom głośności, trzeba kręcić nieco wyżej aby osiągnąć taki poziom SPL jak w lampach 845T.

 

Pierwsze różnice w dźwięku to bas, większy w 845B i mniej zróżnicowany, jest obszernie przez co i mniej czytelniej w średnich partiach. Basowe struny gitary są pogrubione, mniej jest wybrzmień struny czy samego pudła, więcej samego basu.

 

Muzyka z 845T brzmi lżej, dokładniej, precyzyjniej, czuje się większą przestrzeń. Wokale, saksofon, skrzypce brzmią bardziej namacalnie, są lepiej odizolowane od tła, trochę bliższe ale paradoksalnie gładsze i przyjemniej ich się słucha.

 

W najwyższych partiach można doszukać się więcej mikrodetali, muśnięć, smaczków.

Całościowo jest szybciej i dla mnie osobiście lepiej.

 

Czy 845T są warte kwoty niemal 2x większej?

Pewnie dla wielu osób nie, ja uważam, że w moim przypadku jest to krok naprzód i ciężko byłoby wrócić do 845B.

To nie są złe lampy, są inne, przy jasnych i szybkich kolumnach, którym brak dociążenia mogą okazać się lepsze. Lepiej wypełniać niedostatki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich !

 

W miniony poniedziałek miałem przyjemność gościć u siebie Grzegorza ze Studio16Hertz, który to jak się okazało

przywiózł mi mój nowy wzmacniacz - tytułowy Cayin CS-845A :) - choć miało się skończyć tylko na jednorazowym odsłuchu z moimi gratami.

Cayin bardzo mnie zaskoczył - do tej pory byłem raczej sceptyczny co do lamp , poza oczywiście nieosiągalnymi dla mnie wysokimi modelami Amplifona nie sądziłem że jakaś lampa może na tyle mi się spodobać żeby zamienić wydajny tranzystor.

Graliśmy u mnie na zestawie player PC z dedykowaną kartą USB > DAC LKS 004 Amanero > wzmacniacz Cayin 845A > kolumny Studio 16 Hertz Arcada 3,5 . Do tej pory grał u mnie na wzmocnieniu Krell KAV 500i, w zasadzie wszystko mi w nim pasowało , może trochę tylko przydało by się więcej barwy, była moc, wypełnienie , dynamika - fajna scena.

Cayin jednak pokazał jak wiele traciłem na KRELL'u. Scena poszerzyła się od razu we wszystkich kierunkach. Pojawiła się świetna przestrzeń.

Do tego wszystko zaczęło niesamowicie naturalnie wybrzmiewać, i to we wszystkich zakresach. Wcale nie zabrakło masy, wykopu mimo iż to tylko 24 Waty na kanał w porównaniu z potężnym Krell'em wcale nie miał się czego wstydzić.

Wokale większe , naturalne i świetnie brzmiące. Generalnie większa przejrzystość i lepsza separacja źródeł niż na Krellu.

Jedyna przewaga Krella to ciut lepsza dynamika, ale czy tak do końca to nie wiadomo bo można sporo zmienić wymieniając lampy

Po 2 godzinach słuchania już wiedziałem że Krell idzie pod młotek, a zarzekałem się że to mój wzmak docelowy.

Grzegorz wraca z pustą paką do domu.

 

Podsumowując - moim zdaniem Cayin CS-845A to świetny wzmak - barwy ,scena ,wokale przejrzystość i świetna basowa podstawa

z potencjałem do "tuningu" lampami , do tego wykończenie - pierwsza klasa wręcz zaprzeczenie "Made in China"

post-22889-0-58916200-1539805879_thumb.jpg

post-22889-0-58394500-1539805932_thumb.jpg

post-22889-0-75521400-1539805950_thumb.jpg

post-22889-0-36764400-1539805997_thumb.jpg

post-22889-0-32262300-1539806012_thumb.jpg

post-22889-0-15860900-1539806074_thumb.jpg

post-22889-0-47643600-1539806085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

W miniony poniedziałek miałem przyjemność gościć u siebie Grzegorza ze Studio16Hertz, który to jak się okazało

przywiózł mi mój nowy wzmacniacz - tytułowy Cayin CS-845A :) - choć miało się skończyć tylko na jednorazowym odsłuchu z moimi gratami.

Cayin bardzo mnie zaskoczył - do tej pory byłem raczej sceptyczny co do lamp , poza oczywiście nieosiągalnymi dla mnie wysokimi modelami Amplifona nie sądziłem że jakaś lampa może na tyle mi się spodobać żeby zamienić wydajny tranzystor.

Graliśmy u mnie na zestawie player PC z dedykowaną kartą USB > DAC LKS 004 Amanero > wzmacniacz Cayin 845A > kolumny Studio 16 Hertz Arcada 3,5 . Do tej pory grał u mnie na wzmocnieniu Krell KAV 500i, w zasadzie wszystko mi w nim pasowało , może trochę tylko przydało by się więcej barwy, była moc, wypełnienie , dynamika - fajna scena.

Cayin jednak pokazał jak wiele traciłem na KRELL'u. Scena poszerzyła się od razu we wszystkich kierunkach. Pojawiła się świetna przestrzeń.

Do tego wszystko zaczęło niesamowicie naturalnie wybrzmiewać, i to we wszystkich zakresach. Wcale nie zabrakło masy, wykopu mimo iż to tylko 24 Waty na kanał w porównaniu z potężnym Krell'em wcale nie miał się czego wstydzić.

Wokale większe , naturalne i świetnie brzmiące. Generalnie większa przejrzystość i lepsza separacja źródeł niż na Krellu.

Jedyna przewaga Krella to ciut lepsza dynamika, ale czy tak do końca to nie wiadomo bo można sporo zmienić wymieniając lampy

Po 2 godzinach słuchania już wiedziałem że Krell idzie pod młotek, a zarzekałem się że to mój wzmak docelowy.

Grzegorz wraca z pustą paką do domu.

 

Podsumowując - moim zdaniem Cayin CS-845A to świetny wzmak - barwy ,scena ,wokale przejrzystość i świetna basowa podstawa

z potencjałem do "tuningu" lampami , do tego wykończenie - pierwsza klasa wręcz zaprzeczenie "Made in China"

A to od Ciebie Grześ wracając wjechał do mnie.

U mnie podobny zestaw z tym że Arcada 2,5 Signature i Denafrips Pontus zamiast LKSa . Grzegorz właśnie mówił że słuchał LKSa u klienta.

Z tym że u mnie jeszcze jest Raspiberry pi + I2S Izolator + Recloker Kali to wszystko na zasilaczu liniowym i krótki kabel RJ45

Nawet kilka utworów poszło tych samych co u Ciebie

Jest kosa 845 prawda.

Ja jak włączyłem po 30 sec wiedziałem że go nie oddam.

Dopieścił system kompletnie.

Nie mam nawet żadnej adaptacji akustycznej pomieszczenia nic dedykowanego a jakoś to gra

Ja się boję lampy zmienić bo coś tylko pogorsze

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to od Ciebie Grześ wracając wjechał do mnie.

U mnie podobny zestaw z tym że Arcada 2,5 Signature i Denafrips Pontus zamiast LKSa . Grzegorz właśnie mówił że słuchał LKSa u klienta.

Z tym że u mnie jeszcze jest Raspiberry pi + I2S Izolator + Recloker Kali to wszystko na zasilaczu liniowym i krótki kabel RJ45

Nawet kilka utworów poszło tych samych co u Ciebie

Jest kosa 845 prawda.

Ja jak włączyłem po 30 sec wiedziałem że go nie oddam.

Dopieścił system kompletnie.

Nie mam nawet żadnej adaptacji akustycznej pomieszczenia nic dedykowanego a jakoś to gra

Ja się boję lampy zmienić bo coś tylko pogorsze

 

No na to wygląda że ode mnie wprost do Ciebie.

Mozesz napisać jakiego systemu używasz na Raspberry i jakiej aplikacji do sterowania

a także jak wrzucasz pliki do maliny z dysku NAS czy bezpośrednio pod USB maliny dysk podłaczasz ?

jaki masz schemat do I2S między maliną a LKS DAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No na to wygląda że ode mnie wprost do Ciebie.

Mozesz napisać jakiego systemu używasz na Raspberry i jakiej aplikacji do sterowania

a także jak wrzucasz pliki do maliny z dysku NAS czy bezpośrednio pod USB maliny dysk podłaczasz ?

jaki masz schemat do I2S między maliną a LKS DAC ?

Ja nie mam LKSa

Łącze po RJ45 I2S z Denafrips

System Moode i używam NAS sterowanie Linn Kazzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gratuluję Wam szczerze dobranego systemu... wzmacniacza...

Ale jestem przekonany, że za jakiś czas i tak wszystko pójdzie pod młotek:)

Obserwuję dłuższy czas nasze wpisy... i sam się na tym łapię... wychwalamy podziwiamy a za rok dwa wszystko leci do sprzedaży...i to przekonanie, że zawsze można lepiej:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam LKSa

Łącze po RJ45 I2S z Denafrips

System Moode i używam NAS sterowanie Linn Kazzo

a tak sorry

chodzi oczywiście o połączenie Denafrips - malina , masz jakiś schemat pinów kabelka ?

 

Chłopaki gratuluję Wam szczerze dobranego systemu... wzmacniacza...

Ale jestem przekonany, że za jakiś czas i tak wszystko pójdzie pod młotek:)

Obserwuję dłuższy czas nasze wpisy... i sam się na tym łapię... wychwalamy podziwiamy a za rok dwa wszystko leci do sprzedaży...i to przekonanie, że zawsze można lepiej:)

....

 

no to jest racja ... niestety to choroba nieuleczalna i ciągle postępuje . ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gratuluję Wam szczerze dobranego systemu... wzmacniacza...

Ale jestem przekonany, że za jakiś czas i tak wszystko pójdzie pod młotek:)

Obserwuję dłuższy czas nasze wpisy... i sam się na tym łapię... wychwalamy podziwiamy a za rok dwa wszystko leci do sprzedaży...i to przekonanie, że zawsze można lepiej:)

Bo człowiek wciąż chce lepiej . Ja już raczej powiem dosyć bo poziom jaki mam jest wybitny i niech tak zostanie. Można tylko pogorszyć

 

Azis masz wejście RJ45 w LKS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gratuluję Wam szczerze dobranego systemu... wzmacniacza...

Ale jestem przekonany, że za jakiś czas i tak wszystko pójdzie pod młotek:)

Obserwuję dłuższy czas nasze wpisy... i sam się na tym łapię... wychwalamy podziwiamy a za rok dwa wszystko leci do sprzedaży...i to przekonanie, że zawsze można lepiej:)

To akurat pewne i oczywiste:) W całej tej zabawie już tak jest, że często chcemy coś zmienić, nie zawsze poprawić, ale zrobić krok w bok.

Dzięki temu nabiera się też doświadczenia, bo jak inaczej go zdobyć. Gdzieś tam każdy z nas ma w głowie wzór swojego dźwięku, czasem on w pewien sposób ewoluuje, to też dzięki poznawaniu nowych prezentacji audio.

Słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.

 

Mając nawet sporą gotówkę do wydania na pierwsze audio, nie ma opcji aby zbudować system na lata/na zawsze. Tak się nie da. Zawsze przyjdzie ochota spróbować coś innego, z dużym prawdopodobieństwem, że będzie chciało się wrócić do tego co było.

To po prostu ciekawość i chęć zmiany nami manipuluje. Dziś drożej nie znaczy lepiej, dlatego wiele osób błądzi i często wraca do swoich starych klocków. Takich przypadków już kilka poznałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.