Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Jerzy RPM

zakup wkladki do gramofonu

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam Wszystkich, jestem tu nowy i ciesze sie, ze będę mógl uczestniczyć w rozmowach o słuchaniu muzyki, bo przecież o to tak naprawdę w audiofilstwie chodzi :) Od razu mam pytanie, jaką wkładke polecacie do taniego gramofony Thorens TD 240-2? Gra przez wzmacniacz lampowy Amplifon W40 i głosniki Dali MK6. Rzadko słucham analogów, ale mam ich troche i chciałbym do nich wrócić, a z Thorensem dołozył producent jakąś słabo grającą igłe, prosze o radę, pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla czego uważasz że AT95E słabo gra. Wbrew pozorom to całkiem dobra budżetowa wkładka, sam jej używam w moim Teac na zmianę z AT VM520EB i powiem tyle że nowo wydane płyty lepiej grają na AT95E więc na spokojnie posłuchaj jej trochę nim podejmiesz decyzję o zmianie. Zrób dobrą kalibrację i poświęć trochę czasu na tą wkładkę. Edytowane przez Kratos40

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam linna k9 , to też jakby mocno podrasowana 95-tka i pomimo ostrego szlifu , gra gorzej od reda na lampach

spróbuj ortofona red / bule lub wyżej.
taniej to stanton 500 , ewentualnie shure m75 lub v15 .Wszystkie te wkładki mają mniej - więcej taką samą wysokość Edytowane przez bolo_senor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='hubertrs' timestamp='1538410604' post='4422272']
Amplifon ma wbudowane pre-phono??
[/quote]nie, nie ma, uzywam pudelka od thorensa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi