Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-01 do Tannoy Xt6f


Marcin_72404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kolumny Tannoy Xt6f pracują z amplitunerem Onkyo tx-8150. Nie jest źle dźwiękowo, poza tym jestem zadowolony z funkcji sieciowych tego ampli. Wcześniej miałem Onkyo 8020 i poprawa dźwięku znacząca - nowy ampli ma większą siłę, dużo lepiej słychać poszczególne instrumenty można je rozpoznać. można dużo więcej dźwięków niż w starszym. Zastanawiam się jednak jak te kolumny zagrałyby w parze z takim Rotelem. Naczytałem się opinii że współczesne tanie wzmacniacze są jakościowo gorsze od starszych urządzeń. A jeśli nie ten Rotel to czy inny wzmacniacz w cenie podobnej do tego Onkyo zagra lepiej, podobno z tych kolumn da się więcej wycisnąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje posluchac tych kolumn w zestawieniu z Nad c352 i CD Nad ale modelu nie pamietam, chyba 542.

Nie moje granie, ale nie powiem ze bylo zle.

Najbardziej podobala mi sie srednica, bas byl bardzo mocny ale lekko poluzowany natomiast jesli chodzi o gore pasma, to nie bede nic pisal bo to zupelnie cos co mi nieodpowiada w tych kolumnach, ale dla kogos innego moze byc swietna, natomiast mi wogole nie pasowala do brzmienia Tannoy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje posluchac tych kolumn w zestawieniu z Nad c352 i CD Nad ale modelu nie pamietam, chyba 542.

Nie moje granie, ale nie powiem ze bylo zle.

Najbardziej podobala mi sie srednica, bas byl bardzo mocny ale lekko poluzowany natomiast jesli chodzi o gore pasma, to nie bede nic pisal bo to zupelnie cos co mi nieodpowiada w tych kolumnach, ale dla kogos innego moze byc swietna, natomiast mi wogole nie pasowala do brzmienia Tannoy.

dla mnie bs szczególnie na kabelku który przypadł mi do gustu CS 122 hybrid Van Den Hul podoba mi się w nim szybkość reakcji, takie szarpnięcie perkusji i gęstość i siła pod kontrolą (gdy jest w nagraniu), w kolumnach które miałem wcześniej tańszych czyli stare tannoy M2, MX3, Q Acoustics 2050i, Tannoy V4i nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia. Po powrocie chwilowym do Acoustics które robiły na mnie wcześniej wrażenie, teraz wydawało mi się że te głośniki są jakieś takie jak z gumy bez wyrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z c326 lub nawet c320bee tez bedzie fajnie.

ale czy dużo fajniej i czy warto? Z pewnością przesiadka z onkyo 8020 wniosła sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rotel będzie ok, chociaż moim zdaniem lepszym połączeniem będzie na pewno Cyrus One, Cambridge Audio CXA60 lub najnowszy Audiolab 6000A. Wszystko kwestia indywidualnych odsłuchów, na które serdecznie zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rotel nie jest do Tannoy,miałem RA1570 z XT8F i średnica kulała

a co masz teraz i czy jest ok?

 

A czy ktoś wie jak gra i jak pasowałby do tych kolumn wamaczniach Block VR-100+, i czy w czym byłby lepszy od tego mojego onkyo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.