Jump to content
IGNORED

zakupy przez internet z Niemiec

slud

Recommended Posts

Niedawno kupowałem wzmacniacz z Niemiec w sklepie intenetowym

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kontakt mailowy ok, odpisywali zwykle nastepnego dnia. Kontakt jest konieczny, bo nie mają standardowo możliwości wyboru jako kraju dostawy Polski, trzeba kombinować. po uzgodnieniach z sklepem wpisywałem, że jestem Francuzem i później w uwagach korygowałem.

Koszty dostawy (firma kurierska) 14 kg paczki 30 euro, czyli podobnie jak z taryfy kosztow dostaw do Francji. I to jest podobno drogo, można taniej, no ale nie będę zmuszał sklepu do zmiany dostawcy, w przypadku e-bay można coś zrobić..

Koszt przelewu (328 euro) z konta w PKOBP do DB w Niemczech to 45 zł. Tak fajnie to wygląda pod warunkiem, że sprzedawca w Niemczech ma konto w jakimś popularnym banku i polski bank jest jego bezpośrednim partnerem, inaczej trzeba zapłacić prowizję dla banku-pośrednika - nie wiem ile, ale z tego co się orientuję to może być kilkadziesiąt do stu zł. W przypadku e-bayu możesz umówić się z sprzedającym na wysłanie gotowki listem. Można nadać to jako list wartościowy szczegóły na stronach

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie martwisz się wtedy o ewentualne zaginiecie pieniędzy. Koszt to około 2% wartości + opłaty (kilkanaście zł). Możesz sprawdzić na stonie poczty jest kalkulator. Tyle że trzeba to dostarczyć niezaklejoną kopertę i na oczach listonosza wkładać pieniądze :). Poczytaj . Ja z tej formy nie korzystałem ale gdzies czytałem. Często wychodzi taniej niż przelew.

Ja wysłałem pieniądze 07.12 (wieczorem - wizyta w oddziale w godzinach zamknięcia), a już 10.12 wysłali paczkę. I teraz zaczął się KOSZMAR. 10.12 o 15:32 mam wpisaną w historii przesyłki utworzenie wkitu importowego i wejście na sortownię we Wrocławiu. Podobno ktoś u mnie był i mnie nie zastał 13.12 ale NIE ZOSTAWIŁ żadnej cholernej karteczki. I tak czekałem cały tydzień na paczkę, bo myslałem że przelew jeszcze idzie, przesyłka itp. W końcu wysłałem maila do sklepu, co z moim wzmacniaczem i odpowiedzieli, ze wysłali. Pan z sklepu do mnie zadzwonił i powiedział, że wszystko dawno już poszło. Zadzwoniłem do firmy kurierskiej i na drugi dzień dostarczyli mi paczkę - o 4 godziny później niż się umawiali. Pozdrowienia i serdeczne podziękowania dla firmy Masterlink Express, za dostarczenie paczki 21.12 ;). Za to sprzęt niezniszczony pomimo standardowego kartonu.

Sklep: VAT płacisz w miejscu sprzedaży, czyli w Niemczech zawsze to 6% mniej:). Jak będziesz kupować na ebayu, to nie płacisz żadnego VATu - z tego co wiem. Brak ceł itp. W końcu jesteśmy w Unii :D

Opłacalność zależy od ceny na jaką trafisz.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.