Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo M-5000R & P-3000R


Sławomir_71767
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Jak widać póki co nikomu nie przeszkadza 😛

Dostałem urządzenie wygrzane - testowe.... Tak to AllinOne i o nim piszę, trzeba o tym pamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róża wraca do sklepu 🙂

Udało mi się upolować coś, na co polowałem od co najmniej roku - trafiony zatopiony 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD M10 - wiem, wiem, ale mi się spodobał swego czasu 😛

Oczywiście to idzie do "dziupli" pod monitorki 😉

Dam znaka, jak poobcuję na co dzień przez dłuższą chwilę, a nie tylko po kilku dniach, jak to na testach bywa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Odgrzewam, gdyż mnie interesuje zestaw Onkyo M-5000R & P-3000R. 

Przeleciałem cały wątek i nic tu nie ma w temacie odsłuchów. 

Mógłby ktoś skrobnąć na temat tego setu? Jak to gra? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak to gra? To zapewne zależy jakie dasz mu kolumny.

Ja mam u siebie bardzo stare kolumny, które są ze mną od nowości - TDL RTL3. Dorobiłem do nich na zamówienie standy dawno temu i pewnie zostaną ze mną, aż się nie popsują. Pasują mi to nie szukam niczego innego.

Grałem na nich swego czasu kilkoma wzmacniaczami i ampli Technicsa, Hitachi, Rotela, było fajnie, ale płasko - nie zwracałem na to wtedy uwagi. Miało po prostu grać 😉

Pojawił się przypadkowo zestaw Advance Acoustic (dzielony z wycieraczkami) pokazała się przestrzeń i scena. Byłem w szoku 😄

Po jakimś czasie, 2-3 miesiące, podjęta została decyzja będzie Onkyo (miałem wcześniej kilka vintygowych zestawów w innym pokoju) 🙂  Kupiłem najpierw samą końcówkę, podłączając pre od Advance.... Kopara mi opadła na parkiet 😄 Doznania te co wcześniej przy AA, tylko wszystko pełniejsze i bardziej namacalne. Nie potrafię pisać po audiofilsku, zresztą nie zaliczam się do takowych - po prostu lubię czasem posłuchać muzyki 😉 Cytując moją Zonę "ta muzyka jest w 3D" 😄

Później długo szukałem pre 3000R i wyrwałem prawie nowy od kolesia z .... Rumunii. Czekanie na przesyłkę to był horror, ale wszystko zakończyło się pozytywnie i teraz jest komplet. Czy pre ma znaczenie? Trudno mi powiedzieć tak na słuch, wizualnie na pewno.

Dla mnie ten zestaw gra super i zostanie zapewne u mnie do końca moich, albo jego dni 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Zmień te kolumny i daj zagrać temu zestawowi. 

A co proponujesz by ten zestaw zagrał najlepiej?

Dla mnie w porównaniu ze sprzętem który grał z tymi kolumnami, Onkyo gra najlepiej, ale może warto chociaż coś wziąć na testy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotralski napisał:

Hmmm... jak to gra? To zapewne zależy jakie dasz mu kolumny.

Ja mam u siebie bardzo stare kolumny, które są ze mną od nowości - TDL RTL3. Dorobiłem do nich na zamówienie standy dawno temu i pewnie zostaną ze mną, aż się nie popsują. Pasują mi to nie szukam niczego innego.

Grałem na nich swego czasu kilkoma wzmacniaczami i ampli Technicsa, Hitachi, Rotela, było fajnie, ale płasko - nie zwracałem na to wtedy uwagi. Miało po prostu grać 😉

Pojawił się przypadkowo zestaw Advance Acoustic (dzielony z wycieraczkami) pokazała się przestrzeń i scena. Byłem w szoku 😄

Po jakimś czasie, 2-3 miesiące, podjęta została decyzja będzie Onkyo (miałem wcześniej kilka vintygowych zestawów w innym pokoju) 🙂  Kupiłem najpierw samą końcówkę, podłączając pre od Advance.... Kopara mi opadła na parkiet 😄 Doznania te co wcześniej przy AA, tylko wszystko pełniejsze i bardziej namacalne. Nie potrafię pisać po audiofilsku, zresztą nie zaliczam się do takowych - po prostu lubię czasem posłuchać muzyki 😉 Cytując moją Zonę "ta muzyka jest w 3D" 😄

Później długo szukałem pre 3000R i wyrwałem prawie nowy od kolesia z .... Rumunii. Czekanie na przesyłkę to był horror, ale wszystko zakończyło się pozytywnie i teraz jest komplet. Czy pre ma znaczenie? Trudno mi powiedzieć tak na słuch, wizualnie na pewno.

Dla mnie ten zestaw gra super i zostanie zapewne u mnie do końca moich, albo jego dni 😄

Słuchałem kilka wzmacniaczy o których wspominasz. Szczególny sentyment mam do końcówek Hitachi ale tych na mosfetach. Tranzystory mosfet mają, dla mnie, szczególne brzmienie. Grają delikatniej i przyjemniej niż inne tranzystory. 

Jednak nigdy nie miałem problemu by grały np. płasko. Zawsze budowały piękną przestrzeń. Moim zdaniem to zasługa dobrze dobranego źródła dźwieku oraz kolumn odpowiednio dobranych do pomieszczenia odsłuchowego. 

Czy zestaw Onkyo M-5000R & P-3000R gra, w/g ciebie, pełnym, równym pasmem - "przezroczyście", czy preferuje, np. uwypukla dół pasma, czy górę? 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotralski napisał:

A co proponujesz by ten zestaw zagrał najlepiej?

Dla mnie w porównaniu ze sprzętem który grał z tymi kolumnami, Onkyo gra najlepiej, ale może warto chociaż coś wziąć na testy?

Duże masz pomieszczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rafal735r napisał:

Duże masz pomieszczenie. 

To salon, jakieś 24m

13 godzin temu, LJ3 napisał:

Słuchałem kilka wzmacniaczy o których wspominasz. Szczególny sentyment mam do końcówek Hitachi ale tych na mosfetach. Tranzystory mosfet mają, dla mnie, szczególne brzmienie. Grają delikatniej i przyjemniej niż inne tranzystory. 

Jednak nigdy nie miałem problemu by grały np. płasko. Zawsze budowały piękną przestrzeń. Moim zdaniem to zasługa dobrze dobranego źródła dźwieku oraz kolumn odpowiednio dobranych do pomieszczenia odsłuchowego. 

Czy zestaw Onkyo M-5000R & P-3000R gra, w/g ciebie, pełnym, równym pasmem - "przezroczyście", czy preferuje, np. uwypukla dół pasma, czy górę? 

  

Ja pełną przestrzeń poczułem/usłyszałem dopiero przy Onkyo. Advance Acoustic dał mi przedsmak 🙂

Co do Twojego ostatniego pytania ciężko mi powiedzieć, jak napisałem wcześniej nie zaliczam się audio fachowców maniaków, po prostu podoba mi się jak gra, najbardziej z wszystkich klocków jakie miałem. Może bardziej doświadczeni Koledzy posiadający ten zestaw się wypowiedzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 16:07, LJ3 napisał:

Odgrzewam, gdyż mnie interesuje zestaw Onkyo M-5000R & P-3000R. 

Przeleciałem cały wątek i nic tu nie ma w temacie odsłuchów. 

Mógłby ktoś skrobnąć na temat tego setu? Jak to gra? 

 

 

Po skrócie przez wiele lat szukania klocków, które będą potrafiły zagrać każdy rodzaj muzyki do tego ze sceną 3d i nie kosztować majątku oraz wyglądać, padało właśnie na Onkyo. Wygryzł u Mnie dużo droższe zestawy jak ostatnio np AVM Evolution, czy Ovation. Dla Mnie, to absolutny sztos w swojej cenie pod wieloma względami...

46 minut temu, piotralski napisał:

Coś doradzisz?

Piotrek cenisz sobie scene i przeszczeń jak ja, to weź coś od Audio Physic od Temp w górę u Mnie Onkyo gra z Avanti i jest wybitnie pod tym względem...

Ps. Kolumny masz koniecznie do wymiany, przeskok z AP będzie szokujący 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KoKsiK napisał:

Piotrek cenisz sobie scene i przeszczeń jak ja, to weź coś od Audio Physic od Temp w górę u Mnie Onkyo gra z Avanti i jest wybitnie pod tym względem...

Ps. Kolumny masz koniecznie do wymiany, przeskok z AP będzie szokujący 🙂

Ech... i znowu zaczyna się karuzela, a tak spokojnie już było 🙂

Maciek, popatrzę, pomyślę i coś zorganizuję na odsłuch.

Może jeszcze coś inni Koledzy podpowiedzą, oczywiście posiadający ten zestaw, bo "wujków dobra rada" na tym forum jest cała masa 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 11:49, piotralski napisał:

To salon, jakieś 24m

Ja pełną przestrzeń poczułem/usłyszałem dopiero przy Onkyo. Advance Acoustic dał mi przedsmak 🙂

Co do Twojego ostatniego pytania ciężko mi powiedzieć, jak napisałem wcześniej nie zaliczam się audio fachowców maniaków, po prostu podoba mi się jak gra, najbardziej z wszystkich klocków jakie miałem. Może bardziej doświadczeni Koledzy posiadający ten zestaw się wypowiedzą?

Jak pisałem wyżej, z przestrzenią 3D nie mam problemu ale ciekawość bierze górę. Słyszałem starszą końcówkę Onkyo M5090 (M200). Przyznam, że zrobiła na mnie wrażenie. Jeżeli ktoś miał możliwość porównania do M-5000R to prośba, by skrobnął coś na ten temat.   

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 5090 nie miałem okazji posłuchać, aczkolwiek nie wiele brakowało 😉

Miałem 5030+3030 jak również 5060R+3060R, no cóż vintage gra minimalnie cieplej, ale być może to tylko moje ucho. Moja żona i syn uważali że nie widzą różnicy 🙂

Na pewno w modelach z epoki wycieraczki są mniej leniwe niż w 5000R.

Natomiast za żadne skarby świata nie było zgody mojej połówki by vintage stanął w salonie i tak narodził się szczwany plan z tym co jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, nie wstydźmy się pokazywać tego co kochamy i z czego jesteśmy dumni 🙂

Przepraszam za kurz i oczoj..ny czasomierz :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2022 o 17:24, piotralski napisał:

I jeszcze jedno, nie wstydźmy się pokazywać tego co kochamy i z czego jesteśmy dumni 🙂

Przepraszam za kurz i oczoj..ny czasomierz 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety z "wachlarzami" nie mam Onkyo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2022 o 23:44, KoKsiK napisał:

Piotrek cenisz sobie scene i przeszczeń jak ja, to weź coś od Audio Physic od Temp w górę u Mnie Onkyo gra z Avanti i jest wybitnie pod tym względem...

Ps. Kolumny masz koniecznie do wymiany, przeskok z AP będzie szokujący 🙂

Niestety to nie na moją kieszeń... Może coś z niższej półki?

W dniu 10.02.2022 o 19:51, LJ3 napisał:

Niestety z "wachlarzami" nie mam Onkyo. 

Pokaż swoje Onkyo nawet jak bez wachlarza 🙂

W dniu 2.02.2022 o 18:40, rafal735r napisał:

Zmień te kolumny i daj zagrać temu zestawowi. 

A jednak wujek dobra rada 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotralski napisał:

A jednak wujek dobra rada 🙂

Edyta: A jednak nie 🙂 Dzięki Rafał, rozpoznam ten kierunek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafałowi sprawdzam alternatywny kierunek co do kolumn. Na razie nie będę pisał o co chodzi by nie zapeszać 🙂

Czy naprawdę oprócz mnie i @KoKsiK nikt więcej nie posiada takiego zestawu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2022 o 21:32, piotralski napisał:

Pokaż swoje Onkyo nawet jak bez wachlarza 🙂

Niestety obecnie nie mam w zestawie żadnego Onkyo. Od jakiegoś czasu gram na wzmacniaczach Sansui. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie Sonuski Sonetto II. Chyba zasadzę je na próbę do Onkyo?

W "dziupli" z M10 grają wyśmienicie i aż ciekaw jestem co pokażą w salonie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sonetto w moim salonie zaginęły w akcji 🙂 Żona zapytała, Kasprzaka włączyłeś? 😄 Jak podłączyłem z powrotem TDLe które mają ponad 25 lat, to mi delikatnie powiedziała, że mi jaja wyrwie jak zmienię w salonie kolumny 😄 To dziwne, ale te kolumny pomimo tego, że w zasadzie w tych czasach były powiedzmy sobie (na dzisiejszy dostępny wachlarz modelowy) wersją ekonomiczną, tak pięknie grają.

Szczegółowe, mające świetną górę, wspaniały bas i przede wszystkim przestrzeń 3D - nie potrafię sobie tego wytłumaczyć... Tak tak, na pewno zaraz ktoś napisze że to nie możliwe, albo oboje straciliśmy słuch. A jednak 🙂

Tak, że ten... Sonetto powędrowało do dziupli, a z Małżonka właśnie upajamy się starym dobrym Queen w salonie, na "troszkę młodszych" TDLach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest do wzięcia komplet - nie mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2022 o 18:38, rafal735r napisał:

Przecież to ten sam co poszedł za 8500.

Wspomagasz ordynarnych handlarzy? 

Wyluzuj Kolego, wpadło mi w oczy to wrzuciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.