Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo biurkowo - nie biurkowe.


Incrii

Rekomendowane odpowiedzi

O gustach się nie dyskutuje. ;)
Po prostu staram się utrzymać biurko w minimalistycznym stylu, a że głośniki będą jego nieodzownym elementem to sam rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM i natrafiłem na Denon CEOL 9 oraz Pioneer  x-hm76 (to były moje pierwsze typy zanim się nie zorientowałem, że to jednak spore klocki są). Nie omieszkałem ich przetestować, niestety mój telefon stwierdził, że zdechnie akurat wtedy kiedy chciałem go podłączyć przez bluetooth, więc zostały mi płyty zaproponowane przez sprzedawce.
Obie wieże były na półce osłonięte od góry do dołu, więc kwestie basu pomijam. Cała reszta, która się wydobyła z obydwu zestawów była dla mnie akceptowalna i z każdego zestawu, który zagra minimum jak te dwie będę max zadowolony. Jeżeli miałbym wybrać to wziąłbym Pioneera, bo jednak odrobinę lepiej to brzmiało.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wymieniałeś SMSL-a. Co z nim? Ja bym poszedł w tym kierunku. Sam stanąłem przed takim samym problemem 2 lata temu. Kupiłem na e-bayu TOPPINGA z Dac-em, końcówką mocy  w klasie T i wzmacniaczem słuchawkowym w jednej obudowie. Sprzęt wręcz kieszonkowy na biurko jak raz. Przez USB podłączam z laptopem i już mam wszystko co mi trzeba. Muszę powiedzieć że gra to nadspodziewanie pięknie. A teraz są taki z BT i dodatkowym wyjściem na subwoofer. I to nie tylko u TOPPING-a i SMSL-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat przycichł, bo mam chwilowo mocno ważniejsze sprawy na głowie. Ostatnie na czym u mnie w głowie stanęło to zakup takiego zestawu:

- NAD D3020
- Q Acoustics 3020

 Cały czas nie udało mi się jeszcze dotrzeć na odsłuch M-Audio BX8 + Fiio E10.

Co do Toppinga to z nim w grę wchodzą tylko kolumny aktywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że ma końcówkę mocy. Podłączasz dwie kolumny pasywne np. do czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS. Ja do swego podłączałem mikser studyjny z podpiętymi dwiema gitarami i wokalem. Miałem odsłuch na monitorach bliskiego pola przy nagrywaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Topping-u MX3 miałbyś to wszystko w jednej obudowie. No ale skoro wolisz dzielone... . Ja jak by miał już dzielić to po pierwsze wziąłbym porządnego DAC-a z obsługą DSD a na dół końcówkę mocy z lepszym przedwzmacniaczem i z wyjściem na subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 31.01.2019 o 23:26, Incrii napisał:

Trochę temat przycichł, bo mam chwilowo mocno ważniejsze sprawy na głowie. Ostatnie na czym u mnie w głowie stanęło to zakup takiego zestawu:

- NAD D3020
- Q Acoustics 3020

Mam tego nad z KEF Q1 jako zestaw biurkowy w pokoju 10 m2, Gra to całkiem fajnie, wygląd ok, jest dużo wejść cyfrowych. Te Chińczyki to ja bym sobie darowała.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na Audio Video Show widziałam i słyszałam takie chińskie mini wzmacniacze. Grało to głośno i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do spróbowania na własnej skórze w domowych warunkach. Koszt niewielki można zaryzykować. Przed zakupem mego chińczyka myślałem tak samo. Kolega ma D3020 i porównywaliśmy oba. Mój chińczyk wcale nie grał gorzej a pod pewnymi względami nawet lepiej. Momentami potrafił zagrać jak lampa a przy tym jest bardzo dynamiczny. Nie mówię że D3020 to zły wzmacniacz tylko zdecydowanie za drogi w stosunku do tego co sobą reprezentuje. Chińczyki stanowią dla mnie pewien ewenement, jak wszędzie można trafić na szmelc ale co raz częściej trafiają się zaskakująco dobre urządzenia. Nie obciążone kosztami reklamy, dystrybucji i pośredników są po prostu dużo tańsze niż ich europejskie czy amerykańskie odpowiedniki. Z czasem się to zmieni. Już obserwuje jak chińskie marki (np. SMSL czy Topping) które parę lat temu sprzedawały swój sprzęt za grosze zaczynają podnosić ceny i szukać dystrybutorów na świecie. Po za tym nie łudźmy się sporą część tzw. markowego sprzętu, nie rzadko hi-end robi się właśnie w Chinach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja jak by miał już dzielić to po pierwsze wziąłbym porządnego DAC-a z obsługą DSD a na dół końcówkę mocy z lepszym przedwzmacniaczem i z wyjściem na subwoofer.

Mógłbyś podać przykładowy zestaw? 


Co do samych chińczyków to trzeba sobie zdać sprawę z tego, że wiele z tych urządzeń powstało przez nazwijmy to "inspiracje" sprzętem składanym własnie w Chinach na potrzeby producentów europejskich/amerykańskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie fascynowały fora audio pod tym względem, że najpierw poleca się coś w cenie X, a nastepnie zawsze jest post z gatunku "dołóż jeszcze X i kup cos porządnego". Nie neguje -> rozumiem, ale to nie dla mnie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale sam się o to prosiłeś. Zaproponowałem ci coś za rozsądne pieniądze na samym początku. Kombajn który ma wszystko a ty wyskoczyłeś  z segmentami, w sumie nie wiem po co bo na biurko wystarczy w zupełności ten jeden. Zapytałeś o to co mógłbym polecić więc grzecznie odpowiedziałem. Gwoli ścisłości nie zajmuję się handlem i mam do tego awersję, podobnie jak do wszelkiego rodzaju reklamy. Jestem inż. i pasjonują mnie konstrukcję. Przykro mi bardzo że zostałem opacznie zrozumiany. Chciałem ci tylko przedstawić alternatywę z której skorzystałam i jestem zadowolony. Wybór należy do ciebie. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko sie rozbija o to, ze dla mnie istotny jest wyglad, a z punktu widzenia audio to slabe kryterium. W kazdym razie baaardzo Ci dziekuje za wszystkie rady, bo przynajmniej wiem czego chce :))

Dam znac po zakupie jak wrazenia :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było poniżej mój chińczyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwile żeby przejrzeć temat jeszcze raz, dodatkowo obejrzałem recenzję Zeosa i wynik może być tylko jeden -> biorę Topping MX3, jak się bardziej zajawię to dokupię do niego Topping D30 i zrobię sobie mini stack :)
Będzie to grało z kolumnami Q Acoustics 3020, starszy model ze względu na to, że są płytsze od tych po liftingu. Do tego dojdą jakieś kabelki z banana plugs, ale to już załatwię na miejscu, Kraków chyba ogarnie sytuacje :D

Dziękuję ze wszystkie odpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.