Skocz do zawartości
IGNORED

1000zł słuchawki +1000zł dac/amp


kwb

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Obecnie posiadam  ATH-M50x podłączone pod starego FiiO e10 Olympus (starsza, pierwsza wersja). Muzyka leci z desktopa głównie z serwisu Spotify, ostatnio sprawdzam też Tidal w jakości Master i chętnie na niego przeskoczę po zmianie sprzętu.

Mam zamiar wymienić sprzęt przy budżecie 1000zł na słuchawki i 1000zł na dac/amp. Pewna płynność w tych kwotach jest dopuszczalna ale nie zamierzam teraz wydać 2000zł na słuchawki, "a potem się dokupi resztę".

Mieszkam w małym mieście, nie będę miał dużych możliwości odsłuchu przed zakupem.

Słuchawki będą używane codziennie, zapewne po kilka godzin, również do grania, ale priorytetem pozostaje muzyka, nie ma dla mnie znaczenie jak będą się w sprawowały w grach.

DAC/amp musi dać się podłączyć pod desktopa przez USB. Ewentualnie mogę wykorzystać starego e10 jako DAC jeśli to miałby jeszcze sens i dokupić sam wzmacniacz.

Głównie słucham rocka i jazzu, lubię wyraźny, wybijający się wokal, bass nie musi być super ciężki. Słuchawki musza być wygodne. Tym razem chciałbym sobie już odpuścić przygodę z zamkniętymi i wrócić do słuchawek otwartych (poprzednio miałem Sennheiser HD 555).

Na razie na szybko przeglądając net zwróciłem uwagę jedynie na HD 650, ale nie mam pojęcia pod co je podpiąć. 

Poproszę o propozycje słuchawek i Dac/amp na które warto zwrócić uwagę.

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie ma sensu wykorzystywać DACa E10, ponieważ są dostępne na rynku znacznie lepsze urządzenia. Jeżeli patrzysz na dobrą lokalizację oraz szczegółowość to proponowałbym rozważyć zestaw: Sennheiser HD600 lub Beyerdynamic DT990 250Ohm + Taga Harmony HTA 700B V2 ( dobry przetwornik + wzmacniacz słuchawkowy).
Sennheiser HD650 to brzmienie mocno przyciemnione. Są to słuchawki bardzo wymagające i wątpię żebyś zmieścił się w zakładanym budżecie.
Sennheiser hd600 jest to brzmienie delikatne z głównym nastawieniem na średnicę. Beyerdynamic DT990 to kompromis między słuchawkami zamkniętymi a otwartymi. W tym przypadku mamy brzmienie zwarte i bardzo dobrze kontrolowane. W porównaniu do HD600 mamy lepszej jakości bas oraz czystszą górę.

Pozdrawiam

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.