Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-A880


rafskix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Szukam amplitunera z dobrym dźwiękiem stereo, z najnowszymi systemami jak Atmos i przesyłem 4k przez Hdmi. 

Czy Yamaha którą podałem w tytule wątku sprawdzi się? 

Na chwilę obecną mam wzmacniacz Onkyo-9211 który wygrał rywalizację z Onkyo A-9150 i 9050. Te nowe sprzęty jakoś nie grają niestety. 

Miał ktoś okazję testować ww Yamahę, czy faktycznie seria Avantage sprawdza się w stereo? 

Ten amplituner ma w razie czego wyjścia pre out na front, jest to w razie czego jakieś wyjście. Ale z drugiej strony wolałbym mieć wszystko w jednym. 

Miałem kiedyś amplituner Yamaha, jakiś niski model za 1300 zł z Dolby digital ex

Dźwięk z niego był tragiczny, pudełkowy bas bez kopa, średnica niby poprawna, ale bez wyrazu, wysokie matowe. 

Mam nadzieję że jest duża różnica między nim a modelem za ponad 4000.

Ewentualnie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym? 

Moje kolumny to Sony SS-F6000P. Muzyka to house, dance, pop. 

W brzmieniu lubię mocny punktowy bas, ładną wyraźną średnicę, ale nie za bardzo wypchniętą do przodu i dominującą. Wysokie czyste, ale nie natarczywe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że większość amplitunerów kina słabo radzi sobie w stereo oczywiście porównując je do wzmacniaczy stereo nawet stosunkowo niedrogich. Aby z pełnym przekonaniem podjąć decyzje powinieneś posłuchać tego modelu i samemu ocenić czy warto. Oczywiście jako handlowiec powinienem napisać że tak, kupuj będzie super ale to wcale nie jest takie oczywiste i byłaby to nieuczciwość z mojej strony. Yamaha produkuje naprawdę dobre urządzenia i w kinie nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń gra widowiskowo jednak stereo to co innego i dużo będzie zależeć od Ciebie czy takie brzmienie jest akceptowalne czy nie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Q21, jednak najlepiej będzie pożyczyć Yamahę RX-A880 na testy w domu i sam się przekonasz czy warto ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Nie wiem czy w takim wypadku nie pozostać przy stereo. Po tym jak przejechałem się na wzmacniaczach Onkyo A-9150 i 9050 raczej wątpię żeby amplitunery z tej firmy zagrały lepiej. 

Chyba pozostaje mi albo kupić Yamahę RX-A880, albo Yamahę A-S 701. Wysyłkowo na wszelki wypadek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam ci tego modelu. 

Sprawdzałem go przed zakupem mojej 1070 mimo że wcale o nim nie myślałem. W stereo jest bardzo słabo 

Onkyo rz830 wypada dużo lepiej. Z tym że tu jest przeciętne kalibracja.

Marantz nawet 5013 czy 6013 w stereo też wypada lepiej. Ale kino dla mnie nieco za mulaste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja w RZ830 jest bardzo dobra,  bardziej się sprawdza u mnie niż poprzedni  Ypao od Yamahy 2070.

Jedyne co mnie denerwuje w Onkyo to tylko 9 regulowanych pasm w equalizerze , czemu nie wszystkie to nie wiem. Yamaha miała wszystko regulowane i szybsze menu, niestety w kinie 830 lepsza, soczystsza bym powiedział :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Bo kalibracja w Onkyo jest bardzo podstawowa. Odległość , mocno tyle. Natomiast ta w yanaszce ingeruje w paski każdego kanału z osobna. Nie ma też nic w rodzaju ypao volume, czy audyssey dynamic eq

Najbardziej byłem zadowolony z audyssey właśnie w Onkyo. Ale po zmianie szukałem czegoś innego z dobrą kalibracja dlatego Onkyo nie zostało wybrane. Co do dźwięku się zgodzę. Onkyo prezentuje wybitny dźwięk w kinie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.