Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze ampli 5.1/7.1


tomek c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o pomoc kogoś bardziej obeznanego ode mnie w temacie w wyborze amplitunera. Chodzi mi o sprzęt wielokanałowy: 5.1, chociaż może też być 7.1. Ten drugi ew. z myślą o przyszłości, gdyż na chwilę obecną nie mam zbytniej możliwości upakowania wszystkich głośników 7.1 w salonie. System będzie oparty o przednie głośniki B&W 603 (na razie używane do lampy, ale będę to zmieniał) , subwoofer Yamaha. Resztę będę musiał zakupić. Całość ma służyć wyłącznie do TV/konsoli. No może czasem posłuchałbym sobie płyt/plików z dźwiękiem przestrzennym.

Pomieszczenie odsłuchu to 18m2. 

Zależy mi aby amplituner posiadał najnowsze kodeki (w sumie wszystkie popularne), w tym Dolby Atmos. Obsługiwał HDR itd. Przedział cenowy to 1500-3000zł. Do stereo będę miał inny zestaw.

Nie wiem co więcej napisać, na co zwrócić uwagę, dlatego proszę życzliwych o pomoc.

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina to szukaj Onkyo, teraz zeszłoroczny model RZ830 kosztuje jak dobrze potargujesz ok.3000 i w kinie masz wypas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek c napisał:

Przedział cenowy to 1500-3000zł. Do stereo będę miał inny zestaw.

szczerze, to żaden amplituner w takich pieniądzach (chyba, że używany) nie będzie w stanie swobodne zagrać na tych kolumnach w trybie 5.1. Za mało mocy i jakości niestety ? U nas takim złotym środkiem, czyli najlepszy stosunek cena/jakość przy takich kolumnach to ma Yamaha RX-A1080. To pierwszy amplituner, który faktycznie radzi sobie z tymi kolumnami. Warto chociaż posłuchać i porównać z tańszymi. Twoje kolumny mamy, więc pozostaje tylko zadzwonić i umówić się na odsłuch ? 

P.S. moim zdaniem te kolumny są zdecydowanie za duże na 18 m2.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo wygląda ciekawie, później poszukam więcej info na jego temat.

A może jeszcze jakaś pomoc na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

@Top Hi-Fi & Video Design - szkoda, że wasi koledzy z Białegostoku mieli inne zdanie na temat tych kolumn i wielkości pomieszczenia, gdy jako totalny świeżak szukałem czegoś dla siebie, no ale cóż - człowiek uczy się na błędach, tak to jest gdy jedna osoba chce coś na szybko, a drugiej zależy na marży ? duże nie za duże, do kina będą dobre chociaż z zapasem, a do Coplanda z czasem będę musiał wybrać inne głośniki, bardziej odpowiednie do tej lampy a i do takiego metrażu... póki co zmienię kable z konfekcją na banany i na razie będą mi służyć w obu systemach... zresztą nie o tym wątek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek c napisał:

Onkyo wygląda ciekawie, później poszukam więcej info na jego temat.

A może jeszcze jakaś pomoc na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

@Top Hi-Fi & Video Design - szkoda, że wasi koledzy z Białegostoku mieli inne zdanie na temat tych kolumn i wielkości pomieszczenia, gdy jako totalny świeżak szukałem czegoś dla siebie, no ale cóż - człowiek uczy się na błędach, tak to jest gdy jedna osoba chce coś na szybko, a drugiej zależy na marży ? duże nie za duże, do kina będą dobre chociaż z zapasem, a do Coplanda z czasem będę musiał wybrać inne głośniki, bardziej odpowiednie do tej lampy a i do takiego metrażu... póki co zmienię kable z konfekcją na banany i na razie będą mi służyć w obu systemach... zresztą nie o tym wątek ?

Przykro mi. Niestety na forum pisze salon poznański. Nie mogę brać odpowiedzialności za wszystkie salony w PL. Jeśli mogę coś doradzić, to posłuchaj koniecznie Coplanda z kolumnami ProAc Response D Two. Uważam to połączenie za rewelacyjne. Sam się przekonasz ? Z B&W Copland też się lubi. Brzmienie będzie bardziej wyczynowe niż z klasycznymi ProAcami. Model 705 warto też odsłuchać. Jak masz możliwość, to zapraszam do salonu w Poznaniu przy ul. Woźnej. Może kiedyś będziesz przejazdem, to zadzwoń wcześniej i uszykujemy odsłuch ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, tomek c napisał:

Nie winie Poznania za Białystok ? nauka wyciągnięta.

A może coś o ampli?

pisałem wyżej. Moim zdaniem absolutne minimum to RX-A880, a najlepiej RX-A1080. Najlepiej posłuchać obu obok siebie pod tymi kolumnami i obiciążyć dodatkowo ampli resztą kolumn, bo przy 5 kolumnach jednocześnie moc drastycznie spada. B&W lubią prąd ? Właśnie klient słucha u nas B&W 603 z Coplandem CTA 405A. Jest zadziwiony i zachwycony ile można z nich wycisnąć ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? 

pisałem ogólnie, do wszystkich.... 

wycisnąć czego? co prawda wątek nie o tym, ale po zmianie na lampę też jestem zadowolony, chociaż na 100% będę szukał czegoś godniejszego... czekają mnie odsłuchy i jak znajdę coś co lepiej zagra z Cop'em to z pewnością zamienię. Póki co będą zamiennie działały z ampli, aż się ich osłucham... i żeby nie było nie mówię, że 603 są złe w przeciwieństwie do innych osób na forum, które porównują je do Passat'ów ? ale myślę, że Copland zasługuje na więcej.... no i oczywiście nie spożytkuje tej mocy u siebie, ale to inna bajka. Co do propozycji - już druga osoba poleca mi ProAc'i, ale nie będę bawił się w odsłuchy w salonie, albo wypożycze coś za kaucją na tydzień/dwa do domu (w sumie zakup przez sieć to to samo), albo nie wezmę. Wasz salon mojego pomieszczenia nie odwzoruje i vive versa. Do tego okablowanie, itp.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do amplitunera: jak się ma Sony STR-DN1080 do wyżej wymienionego Onkyo? Cenowo różnica duża, moc ciut mniejsza a i na 1szy rzut oka Sony ma wszystko co trzeba - kodeki, HDR, 4k...

Może mi ktoś odpowiedzieć czy da się do nich podłączyć bezprzewodowe głośniki jako tylnie, np. Yamahy? Czy do tego służy łączność Bluetooth?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomek c napisał:

Wasz salon mojego pomieszczenia nie odwzoruje i vive versa. Do tego okablowanie, itp.

chcesz wypożyczać kilka par jedna po drugiej? Nie lepiej przyjść najpierw do salonu, posłuchać kilku, wybrać jedną i zabrać do domu? Jak klikniesz przez internet, to dostaniesz nowe, niewygrzane kolumny, a na tym pułapie to słychać i to bardzo.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

jeśli szukasz możliwie najnowocześniejszego amplitunera tylko do kina domowego, zdecydowanie polecam najnowszy model Onkyo TX-NR696. Chyba że możesz troszeczkę dołożyć, wtedy spójrz na naszą propozycję Pioneer VSX-LX503, to świetne urządzenie do kina domowego. W przypadku Yamaha brałbym pod uwagę serię Aventage ale od modelu RX-A880 w górę. 

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz specjalne, indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp., co prawda trochę odpuściłem temat na rzecz dołożenia DACa do systemu stereo oraz kabelków, ale nie zostawiłem - jutro na spokojnie przyjrzę się twoim propozycjom (amplitunerom). 

Powiem tak - zaczynając wątek nie miałem pojęcia, że dźwięk Dolby Atmos poza frontem, centralnym i tylnymi (+ ew. sub) obejmuje też głośniki sufitowe. Na chwilę obecną nie mam możliwości na suficie montowania głośników, więc pozostaje mi system 5.1. Miło by było gdyby głośniki surround można było podłączyć bezprzewodowo (ale czy wtedy dźwięk nie będzie miał opóźnień?). Z drugiej strony chciałbym aby fronty były współdzielone z moim Coplandem CTA 405A - nie pamiętam jak nazywa się ta opcja w amplitunerach - na pewno wiesz o co mi chodzi. (Front Pre Out?!?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, bo jestem nowy na tym forum, też ostatnio szukałem amplitunera z "Atmosem" i już miałem wiercić sufit pod głośniki, ale zobaczyłem ofertę filmów w "atmosie"  - niestety nie lubię oglądać z napisami ? Dlatego zrezygnowałem z tego, choć amplituner kupiłem z możliwością "Atmos" lub drugiej strefy - i to wykorzystam ? Denon 

P.S. - do "Atmosa" nie musisz wiercić sufitu wystarczy odpowiednie głośniki montowane na przednich głośnikach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek c napisał:

A można prosić o model tego Denona?

Ja kupiłem  Denona  AVR-X2500H 
Na odsłuchu byłem w salonie Q21 ze swoim Harmanem AVR240  i szykowałem się tylko na głośniki ale w końcu okazało się, że kupiłem Denona też,  przede wszystkim ze względu na kodeki nowsze, no i radio internetowe itp. 
Choć wszyscy (ja też) na odsłuchu stwierdzili, że stary i cięższy Harman lepiej gra w stereo ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.