Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Fyne Audio F502


misiekzdzisiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem ... Co prawda słuchałem tylko monitorów F500 tego Producenta i nie jest

tak jak piszesz .Raczej jasno bez podkolorowań ,bas krótki i twardy ,świetna przestrzeń.

Napędzane wzmacniaczem tranzystorowym Accuphase E-250 ,podejrzewam ,że

z lampowa lampą było by jeszcze lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, marcin_mm napisał:

Ten Dual, to widzę, że taki wintydż ?

Można wiedzieć jaki jest sens podłączania urządzeń do DAC-a po analogu?

EDIT:
Przecież w tym CA DAC Magic 100 nie masz żadnego wejścia analogowego...

Czeski błąd przepraszam. Do wzmaka nie do DACa miało być;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, tadeo napisał:

No nie wiem ... Co prawda słuchałem tylko monitorów F500 tego Producenta i nie jest

tak jak piszesz .Raczej jasno bez podkolorowań ,bas krótki i twardy ,świetna przestrzeń.

Napędzane wzmacniaczem tranzystorowym Accuphase E-250 ,podejrzewam ,że

z lampowa lampą było by jeszcze lepiej .

To było do mnie? Sluchałeś tego gniota f502 o którym mowa? A co grało na AVS bo nie pamiętam jaki model? Pamięta ktoś? Bo była mowa o tym w temacie o AVS, i co to było? Porażka,  a na pewno nie za te pieniądze,  o gustach się nie dyskutuje,  ale jak kolega chce te f502 to bardzo proszę,  akurat będą  pasowały do kuchni jak będzie kluski lane robił, albo nadziewał mięso do  pyzów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego słuchasz ale nie doceniasz zalet głośnika współosiowego ,nie jesteś

chyba jeszcze na tym etapie.

No faktycznie jest kapryśny i trzeba poświęcić mu trochę czasu z ustawieniem i

doborem elektroniki ale odwdzięcza się naprawdę bardzo dobrym niespotykanym

często brzmieniem .Widać na AVS potraktowali te głośniki po macoszemu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grutka napisał:

A co grało na AVS bo nie pamiętam jaki model? Pamięta ktoś? Bo była mowa o tym w temacie o AVS, i co to było?

tzn. gdzie o tym była mowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W temacie  o AVS, dobra temat schodzi ma inne tory niepotrzebnie, problem polega na tym że kolega Tadeo schodzi  teraz na temat głośnika współosiowego, a nie o tym jest mowa, tylko o wzmacniaczu  do fyne audio 502, niech każdy lepiej najpierw posłucha tych kolumn przed zakupem, i nie da się nabrać na piękne opisy nieprawdziwe, bo te kolumny to gniot, ja już kiedyś pisałem o tym,  bo temat o tych  kolumnach pojawia się raz na jakiś czas, bo nie każdemu  chce się  czytać  i dokopywać do wątków, te kolumny  powinny  kosztować góra  2tysiace złotych,  za to co prezentują, ani  w nich przestrzeni nie ma, ani precyzji,ani detaliczności, to jest taki ociężały wół  kloc w lakierze fortepianowym,jeżeli ktoś lubi ciepłe gęste  muliste  brzmienie z kotletowym  basem to bardzo proszę, Tannoy  precisission 6.2 też mają głośnik wspolosiowy i są w podobnej  cenie,a te fyne audio502 tym Tannoy to mogą jako podstawki służyć, i co teraz będziemy się zabawiać  dobieraniem  elektroniki  do tych fyne502, by zagrały  w miarę,  gdy na starcie  w tej samej cenie mamy inne kolumny które miażdżą na starcie te gnioty, takie zabawy w dobieranie elektroniki zostawmy osobom audiofilom które mają czas i pieniądze na takie zabawy,i przesłuchały juz wiele  konfiguracji,a autor tematu chyba do takich  nie należy,a gdyby nawet należał,  to jako doświadczony  User, nie zaprzatał  by sobie takimi kolumnami głowy nawet- pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grutka napisał:

A co grało na AVS bo nie pamiętam jaki model? Pamięta ktoś? Bo była mowa o tym w temacie o AVS, i co to było? Porażka

Gdzie w temacie AVS była o tym mowa? Szukam i jakoś znaleźć nie mogę. Rozumiem, że każdy ma prawo do swojej opinii, ale jeśli już powołujesz się na jakieś źródło, to proszę podaj je.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dobra a Ty nie szukaj dziury w całym  by zataić  prawdę,  ja napisałem w tamtym temacie o prezentacji  fyne i jeszcze na pewno jedna osoba, nie będę teraz przelatywał  wszystkich stron, do czego dążysz ? Do tego jaki tam model  grał? Nie pamiętam, trzeba byłoby  tam zapytać  może  ktoś  wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grutka napisał:

Dobra a Ty nie szukaj dziury w całym  by zataić  prawdę,  ja napisałem w tamtym temacie o prezentacji  fyne i jeszcze na pewno jedna osoba, nie będę teraz przelatywał  wszystkich stron, do czego dążysz ? Do tego jaki tam model  grał? Nie pamiętam, trzeba byłoby  tam zapytać  może  ktoś  wie

Do niczego nie dążę. Chciałem tylko abyś podał mi źródło, na które się powołujesz. Zapomnijmy, już mi nie zależy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Napisałem  w tamtym temacie z zapytaniem, może ktoś odpisze i wie jaki to model, bo ja  nie pamiętam po prostu, bo w pokoju była tylko jedna osoba oprócz mnie, więc blisko kolumn się rozsiadłem ,by dać  ponieść  się glosnikowi  wspolosiowemu  Fyne Audio,  i tak jak tam wszedłem,  to tak szybko wyszedłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 27.06.2019 o 18:53, Q21 napisał:

Witaj,

proponuję posłuchać wzmacniacz Cambridge Audio 851A, jest to bardzo dobre połączenie z Fyne Audio. Jako alternatywa warto posłuchać Roksan Kandy K3 Integra oraz Atoll IN 200 Signature.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. U nas masz także możliwość wypożyczenia urządzeń do testów.

Witam. Stoję przed podobnym wyborem. pomieszczenie 33 m2  . Azur 851W+851D szukam odpowiedniej kolumny pod jazz, soul , blues , voice....... rozważam 502 lub Opticon 6 ..... pomożecie coś kupić ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maniekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pod Cambridge'a bardziej bym rekomendował Fyne F502. Opticony 6 grają z tych wzmacniaczem sucho, chociaż dużej ilości basu nie można im odmówić. Biorąc pod uwagę muzykę jakiej słuchasz sprawdziłbym jeszcze Audio Physic Classic 8.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.08.2019 o 17:23, 5z0p3n napisał:

Bzdura

W większości salek odsłuchowych salonie audio jest mniej niż 24 metry. Powiedzmy uczciwie, znacznie mniej. A jakoś to gra. Ja na 9 metrach grałem na Dali ikon 6 mkII. 

Te dwie (z dwóch kolumn) dwudziestki nie są przesada w 24metrach. 

Widzę ze miałeś Ikony. Ja obecnie tez je posiadam i planuje zmienic na Fyne. Czy prównywałeś  Ikony z fyne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, bumbum napisał:

Widzę ze miałeś Ikony. Ja obecnie tez je posiadam i planuje zmienic na Fyne. Czy prównywałeś  Ikony z fyne?

Ikony to plastycznie grajace ZG, jednach ich bas jest moim zdaniem mocno przesadzony i to troche tak na sile, jakis taki nadmuchany sie wydaje i malo zroznicowany. Srednica bardzo fajna, cieplutka, przyjemna w odbiorze, ale za to gora jakas taka szorstka, nie zbyt czysta i slabo zszyta z srednica. Moge to porownac do Fyne F502 bo tylko takich sluchalem i to w tym samym salonie i w tym samym pomieszczeniu. Fyne maja rowniez sporo basu ale duzo twardszego, bardziej motorycznego i zroznicowanego. Srednica bardziej wypchnieta do przodu, szczegolnie ta wyzsza co przy wiekszych poziomach glosnosci na niektorym repertuarze meczylo troche ucho. Wysokie tony bardzie rozdzielcze, gladsze ale jak by bardziej nasycone, mocniejsze. Przypominaly mi troche wysokie z glosnikow KEF z nowej serii Q. Bardzo wyrazne, blyszczace i moim zdaniem lepiej zszyte z srednica niz w Ikonach, ale to chyba dlatego ze w Fyne ta wyzsza srednica jest troche bardziej wyeksponowana. Jak dla mnie obydwa zestawy dobre w swojej cenie ale niezbyt uniwersalne. Gdybym ja stal przed takim wyborem poszedl bym w strone Fyne pomimo tej srednicy, bo da sie to skorygowac skreceniem kolumn lub akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. czyli po prostu ciut inne brzmienie a klasa ta sama. U mnie akurat w Ikonach bas jest ok, nie jest przesadzony bo to sobie skorygowałem odpowiednimi lampami w wzmacniaczu. To samo góra nie jest szorstka bo grają z lampą która łagodzi szorstkie granie. KEFy z seri Q miałem Q7. Za bardzo wypchnięta średnica. Z lampą nie bardzo się zgrywały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bumbum napisał:

Dzięki za opinie. czyli po prostu ciut inne brzmienie a klasa ta sama. U mnie akurat w Ikonach bas jest ok, nie jest przesadzony bo to sobie skorygowałem odpowiednimi lampami w wzmacniaczu. To samo góra nie jest szorstka bo grają z lampą która łagodzi szorstkie granie. KEFy z seri Q miałem Q7. Za bardzo wypchnięta średnica. Z lampą nie bardzo się zgrywały.

Mialem na mysli nowa serie Q KEF'a, ale moze stara gra podobnie, nie slyszalem.

Jaka masz lampe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, BlueDot napisał:

Jaka masz lampe?

Yaqin MS-30l ale po sporych modach w SinusAudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bumbum napisał:

Yaqin MS-30l ale po sporych modach w SinusAudio.

Spoko. Ja mam obecnie Yaqin ms 300C ale nie modzony (jeszcze) ?

Ikonow sluchalem na niemodzonym MS 13S i na Rega Elex-r i ten bas na jednym i na drugim jakis taki nadymany byl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odgrzebuje temat.

 

Mam duży salon otwarty na jadalnie i kuchnie, w sumie ponad 60m. Czy połączenie Cyrus One Cast z F502 sprawdzi się na tym metrażu? Czy to dobre połączenie wzmacniacz - kolumny? 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tak dużym pomieszczeniu ten zestaw powienien czuć się świetnie, dobre zejście na basie, dobra dynamika. Plusem Cyrusa jest spory zapas mocy i wydajność prądowa, mimo że to małe pudełko na to nie wskazuje.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Ja do Fyne Audio F502 SP używam hybrydy Pier Audio MS-680 SE. Wg mnie zgrywa się bardzo dobrze. Wzmacniacz ogranicza "nadpobudliwość" Fyne do basów i uwypukla ich miękkość, przyjemność słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.