Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie kompa stacjonarnego do wzmaka z RCA


toolpusher13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy więc się przedstawię. Mam na imię Piotr i jestem z Podkarpacia.

Czytam te wątki o DAC'ach i mam mętlik w głowie a nieraz kłótnie i wycieczki personalne dominują wątki i niepomagają.

Chciałem prosić o opinię w sprawie podłączenia sprzętu audio do kompa.

Z jednej strony:

Wzmak Primare I 20+ transport Primare D 20. Wzmak tylko wejścia RCA.

Głośniki: Monitor Audio RS6 Silver

Okablowanie: QED

Z drugiej strony:

Komputer stacjonarny na płycie MSI X470 + Ryzen 1700. Płyta na Realtek ALC1220 + wszystkie rodzaje wyjść audio.

Muzyka to głównie pliki FLAC + mp3 z Foobara i radia internetowe.

Odległość po kablu to 8m.

W tej chwili mam tak podłączone: jack 2,5mm > 2xRCA i podłączony długi kabel RCA do wzmaka w listwie przypodłogowej.

Zostało mi tak po starym kompie który miał  SB Audigy X-Fi tylko z wyjściami typu jack.

Myślałem o długim Toslinku i DAC blisko wzmaka podłączonego krótkim IC.    

Pewnie też można by było po Wi-Fi. Mam podwójną sieć 2,4 i 5GHz  choć sam komp jest połączony skrętką z routerem  bez Wi-Fi.

Prosiłbym o podanie propozycji ulepszenia połączenia:

I opcja do 250zł

II opcja do 500zł.

Mam jeszcze słuchawki Sennheiser serii 5XX. Prosiłbym o podanie jakiegoś niedrogiego DAC'a/wzmacniacza słuchawkowego aby polepszyć jakość muzyki granej z komputera.

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, słabym ogniwem tego zestawu jest wzmak. Tego typu urządzenia mają bardzo wąskie pasmo przenoszenia określone parametrami sygnału który przetwarzają. A to pasmo kończy się niestety na paru kilohercach. 

Zamiana kabla łączącego komputer ze wzmakiem na kabel optyczny, z udziałem przetworników A/D i D/A nie ma, moim zdaniem, racjonalnych podstaw.

Czyli najpierw zamiana wzmaka na wzmacniacz audio z prawdziwego zdarzenia, a dopiero później dwa przetworniki i kabel toslink pomiędzy. Od strony komputera może być też karta dźwiękowa, USB albo wbudowana, z wyjściem optycznym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł niestety szału nie będzie.

Biorąc pod uwagę odległość, jedyne co przychodzi mi do głowy to połączenie kompa kablem cyfrowym koaksjalnym z jakimś chińskim DAC'em z Ali lub ebay.  Można ewentualnie pomyśleć o połączeniu usb ale za te 500 zł ciężko będzie.

8 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

"Moim zdaniem, słabym ogniwem tego zestawu jest wzmak. Tego typu urządzenia mają bardzo wąskie pasmo przenoszenia określone parametrami sygnału który przetwarzają. A to pasmo kończy się niestety na paru kilohercach."

Nie wydaje mi się. To normalna analogowa integra o przyzwoitych parametrach i brzmieniu

Cytat

.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, słabym ogniwem tego zestawu jest wzmak. Tego typu urządzenia mają bardzo wąskie pasmo przenoszenia określone parametrami sygnału który przetwarzają. A to pasmo kończy się niestety na paru kilohercach.  Zamiana kabla łączącego komputer ze wzmakiem na kabel optyczny, z udziałem przetworników A/D i D/A nie ma, moim zdaniem, racjonalnych podstaw. Czyli najpierw zamiana wzmaka na wzmacniacz audio z prawdziwego zdarzenia, a dopiero później dwa przetworniki i kabel toslink pomiędzy. Od strony komputera może być też karta dźwiękowa, USB albo wbudowana, z wyjściem optycznym.    

 

 

 

A co to za bezsens?

Primare ma waskie pasmo przenoszenia?W jaki to sposob sygnal mial by byc ograniczany do paru kilohercow? 

 

[mention=74999]toolpusher13[/mention] 

Jesli zalezy Ci na rozwiazaniu dwoch problemow:

- duza odleglosc PC->Primare

- wzmacniacz sluchawkowy

 

to bym polaczyl budzet i kupil jedno urzadzenie, ktore rozwiaze oba problemy: USB DAC z wzmacniaczem/wyjsciem sluchawkowym. Uzywalem taki DAC polaczony z koncowkami mocy kablem RCA ponad 6m (Sommer Cable) i nie bylo zadnych problemow.

 

Czyli PC -> USB/Optyk -> DAC -> Primare

 

Przykladem takiego taniego modelu jest

 

focusrite scarlett 2i2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

A co to za bezsens? Primare ma waskie pasmo przenoszenia?

W jaki to sposob sygnal mial by byc ograniczany do paru kilohercow?

 ...

 

No dobrze, poddaję się. ?

Moja wypowiedź była prowokacją spowodowaną wielokrotnym użyciem przez autora słowa "wzmak". Przy jednoczesnym braku "skrótów" nazw pozostałych urządzeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.