Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon za symboliczną cene na allegro?


baq85

Rekomendowane odpowiedzi

->baq85

Nie bój się, nic nie popsujesz... najwyżej w głośnikach usłyszysz coś w rodzaju dźwięku ze słuchawki telefonicznej ;-) Ale połączenie nie zaszkodzi wzmacniaczowi... Natomiast, skoro McGyver - jako posiadacz trzech fonomasterów - twierdzi, że to się da tak połączyć, to należu mu wierzyć, bo to wiarygodny człowiek jest :-D Jeśli chciałbyś kupować przejściówkę chinch->din to od razu idź do... Praktikera, tam w dziale kable mają coś takiego do kupienia... nie licz na inne sklepy - nigdzie tego nie ma (prznajmniej w Warszawie - sam sprawdzałem ;-) Nie jest to może hi-endowa przejściówka, ale "technicznie" zdaje egzamin....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany w Fonomastera wzmacniacz ma moduł zwany przedwzmacniaczem korekcyjnym lub phonostage. Z tego przedwzmacniacza, a nie z wkładki podawany jest sygnał na gniazdo magnetofonowe, więc takie podłączenie jak pisałem nie grozi żadnymi konsekwencjami JEŚLI FONOMASTER JEST SPRAWNY. A sprzedawca się po prostu nie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny e-mail od sprzedającego tym razem troche danych technicznych

 

cytuje:

 

"Gramofon mo¿e jako wzmacniacz wspó³pracowac

z magnetofonem i tunerem - ma osobne gniazda i

funkcje.Urzadzenie posiada 2 gniazda

sluchawkowe.Parametry z grubsza: Moc sinusoidala 2 x

15 Wat przy 8 Ohm.Pasmo 40-16.000 Hz . Parametry

gramofonu ograniczone pasmem wzmacniacza , ale zaleza

od uzytej wkladki.W kazdym razie kolysanie dzwieku

jest mniejsze niz 0.2%."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85, krotkie wyjasnienie podstaw, poniewaz nikt tego nie napisal wprost a mam wrazenie, ze nie do konca sie w tym orientujesz. Wkladka gramofonowa magnetyczna daje na wyjsciu bardzo slaby sygnal elektryczny - rzedu kilku miliwoltow. Odtwarzacz CD moze dawac nawet ponad 2 V. To jest ponad tysiackrotna roznica ! Z tego powodu po podlaczeniu "golego" gramofonu z glosnikow bedzie dobywac sie baaaardzo cichutki dzwiek (ktos wspomnial o sluchawce telefonicznej). Ponadto z pewnych wzgledow muzyka na plytach gramofonowych nagrywana jest w specjalny sposob dajacy w efekcie, jesli nie zastosujemy korekcji prawie kompletny brak niskich dzwiekow - basu i zbyt duza ilosc dzwiekow wysokich. Proporcje dzwiekow sa wiec powaznie znieksztalcone. Z tych dwoch powodow: koniecznosci wzmocnienia bardzo slabego sygnalu i jego korekcji konieczne jest zastosowanie tzw. przedwzmacniacza gramofonowego zwanego tez stopniem lub przedwzmacniaczem RIAA, phonostage. Jesli, jak pisze McGyver gramofon Fonomaster oferuje wyjscie "po" tym przedwzmacniaczu to masz problem podlaczenia do wzmacniacza zalatwiony. Nawet gdyby nie bylo tam wbudowanego tego ukladu, kazdy gramofon mozna dolaczyc pobierajac sygnal bezposrednio z kabelkow prowadzacych z wkladki *przez* przedwzmacniacz gramofonowy. Musisz go albo kupic jako gotowe urzadzenie albo poprosic kogos, kto nie leka sie lutownicy aby zmontowal dla Ciebie taki uklad, np. kit AVT. Koszt: 22,80. Lub kupic gotowy, zmontowany, koszt: 45,60. Nie bedzie to jakis high-end ale na poczatek wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie opcja była podłączenia go to wyjść magnefotonowych - ale to już nie aktualne ktoś zalicytował za 230 zl i aukcja została zakończona przed czasem a przypomne tylko ze cena początkowa to 143 zl już miałem nadzieje, że bedzie mój ale sie nie udało, moze jest coś jeszcze ciekawego na allegro warte uwagi z mozliwościa podłączenia liniowego poprzez kabelek przejściowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może

 

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale co do tego to nie jestem pewny czy można go podłączyć bezpośrednio do wzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85>

Zle wyszukujesz gramofony na allego. Nie szukaj badziewnych plastikow za bajonska sume. Poszukaj jakiejs starszej konstrukcji, z czasow kiedy analog byl w rozkwicie. Ten Aiwa to syf. Szkoda pieniedzy. Ten Technics lepszy tylko ze jest to chyba gram z seri dla dj nie wiem czy nie poprzednik najbardziej znanego technicsa. Wydaje mi sie ze tak tanio nie pojdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że lepiej bazować na unitrach ? - no a jakie modele są najciekawszymy konstrukcjami z tamtych lat? - doszedłem do wniosku, że kupie gramofon a poźniej jakiś preamp zrobie alo kupie. Dużo się "słyszy/widzi" "Daniely" [moi imiennicy:)] ale nie wykluczam tego fonomastera jeśli się trafi na allegro.

 

P.S

 

Jeśli ktoś coś zauważy na allegro to link mile widziany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - unitra sprzedawca nie napisał w opisie jaki to model ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Będę nudny aż do znudzenia :-) Ciekawą propozycją może być GS-42... "Adam" + wkładka AT3600L lub Shure M44MB. Ten gramofon to konstrukcja "bezpaskowa". Tylko uważaj, bo ostatnio jakiś "szaleniec" kupił taki gramofon na Allegro za ponad siedem stówek :-) "Normalne" ceny to 150-250PLN. A jeśli gram. z napędem paskowym to np. "Daniel".

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Odnośnie http://allegro.pl/show_item.php?item=39543102 ... Jak to nie napisał? :-) To jest G8010.

Napęd paskowy, standardowe dla tamtego okresu łożyskowanie i mocowanie ramienia typu S do podstawy. Pasują do niego wszystkie wkładki z mocowaniem do koszyka, na dwie śrubki o rozstawie 1/2" (12,5mm). Bez wewnętrznego wzmacniacza. IMHO, nie polecam. Problemy ze stabilnością obrotów, awaryjny silnik - ale to być może były przypadłości mojego egzemplarza - i nie ma automatycznego powrotu ramienia na podstawkę. Zaletą jest to, że jest mały. Wymiary obrysowe są niewiele większe od samego talerza.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85>

 

Z Unitry poszukaj G-601A. Przeszukaj forum bylo juz troche na temat tego gramofonu. Moze jakis model Duala tylko trudne w serwisowaniu. Lepiej poczekaj i doloz troche wiecej. Wtedy nie bedziesz tak jak np. ja 3 razy zmieniac gramofonu i ciagle szukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtakim razie jaką gotówke trzeba odłożyć by móc postawic gramofon obok współczesnego wzm. i słuchać na nim "od święta" bez żadnych obaw, czy powłączeniu jeszcze będzie działał ? Przypomne że i tak jestem zmuszony na preamp bo moj NADC320 bee owego nie ma (ma go za to technics SU V500 wzm. rodzicow ale gramofon to wolał bym mieć na wyłączność w swoim pokoju)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->G.Mark >>baq85

 

Greg , z tym ramieniem typu S to coś nie tak. Klasyczne S miały Daniel. Fonomaster, WG610FS(ze wzmakiem ),G 601 i 601A, Natomiast ramionaraczej z wygladu J: w całej serii Bernardopodobnych ,a więc G47... . Natomiast proste pałki były na wyposażeniu serii G46.... To tak zgrubsza o ile pamięć mnie nie myli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tych aukcjach:

 

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za ile warto kupić)

 

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (wiem, wiem to nie unitra tylko yamaha ale wygląda całkiem ciekawie ale oczywiście ocena tak naprawde należy do Was fachowców, no i za ile warto kupić?)

 

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za ile warto kupić?)

 

4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za ile warto kupić?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród nich Daniel budziłby moją najwyższą nieufność. Nie dlatego, że polski ale ze względu na opis. Mogą być z nim spore kłopoty, a opis jest taki, że nie da się go potem zareklamować. Zresztą sprawdzenie go to dla wlaściciela inwestycja 3 czy 5 złotych, bo za już tyle da się kupić niezdarta płytkę, choćby Mazowsza ;-) Więc to podejrzane.

 

Na temat reszty nie chciałbym sie wypowiadać ale chcę zwrócić Ci uwagę, że taki sprzęt trzeba kupić albo od kogoś, od kogo da się go odebrać osobiście i sprawdzić przed odbiorem, albo od jakiegoś specjalizującego się w takim sprzęcie sprzedawcy, który nie powinien zaryzykować wciśnięcia Ci kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>Baq85

 

Z doświadczenia wiem że nalezy unikać gramofonów w ktorych napęd realizowany jest przez tzw kółka pośredniczące (rolki). Mimo powszechnej opinni o kiepskiej jakości polskich gramofonów mają one niepowtarzlna dodatnia ceche że dostępnosć elementózastepczych jest nieporównywalnie lepsza od "importu".Po dopracowaniu mechanicznym zawieszenia ramion, likwidacji ew przydżwięków napewno zadowala nie jedno ucho w tym audiofila , tylko że jemu nie wypada się przyznać do posiadania rodzimego sprzetu. Przez moje ręce przeszły takie gramofony jak G 601 A, Daniel , Daniel ze wzmakiem , Adam,G 472(mutant Bernarda) G 464,, I z tych poleciłbym Albo G601A( Do małego usprawnienia -wym. poduszek zawieszenia i trafo out poza obudowę ), nastepnie Adama ( z silnikiem liniowym).ew Brenardo podobne z uwagi na łatwa do ustawienia podatnosc zawieszenia ramienia / W przypadku Danieli nie dowierzam ich łozyskowym osiom obrotu w poziomie zawieszenia ramienia. Kulki które tam się przemieszczają przypominają mechanizm kierownicy z roweru w mikroskali. Większośc w/w egzemplarzy tez kupowałem na allegro i tulko jeden raz opis odbiegał od rzeczywistości. Ale że produkcja krajowa z serwisem nie było problemu

Powodzenia w poszukiwaniach , a cierpliwość popłaca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Mark, przy okazji G8010 wspomniales o "standardowym lozyskowaniu". Dotyczy to lozyska talerza czy lozysk ramienia ? Co to znaczy standardowe i czy wobec tego sa jakies lepsze. Stosowano lepsze w polskich gramofonach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej aukcji ? -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyżby mój temat został już wyczerpany, do granic swoich możliwości, ze już nikt nie chce się podzielić swoim doświadczeniem, i dobrą radą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Widzę, że koniecznie chcesz mieć "zachodni" gramofon :-) Na Twoim miejscu, zapomniałbym o wszystkich gramofonach, które mają całkowicie plastikowe podstawy. A ten ostatni się do nich chyba zalicza. Jego ramię przypomina mi polski gramofon GS-464.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest na Allegro jest jeden Adam, którego sprzedaje ktoś z Gdyni. I prześliczny Lenco L-90:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tym, że ze zdjęcia wynika, iż ma chyba ocowaną w nietypowy sposób wkładkę (na jedną śrubkę) i to zapewne jest powodem, dla którego nie znalazł kupca. W tych sprawach zalecałbym przede wszystkim cierpliwość. Rad już otrzymałeś sporo - przede wszystkim czego nie kupiować i nie lekceważ tego. A im dłużej będziesz szukał, tym dłużej nie będziesz miał pieniądze ;-) I przyjemność z lektury tego forum :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> baq85

 

Jak dalej szukasz, to masz tu coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czyli CEC BD-3200. Starszy brat mojego BD-2200. Nawet na oko kawał solidnej roboty. I nic zbędnego - po lewej wybór prędkości (33 lub 45), po prawej dźwignia do opuszczania ramienia. Start po zdjęciu ramienia z podstawki. Napęd oczywiście paskowy. Stroboskopu jak widać nie ma. Brakiem igły można się specjalnie nie przejmować (tyle, że kłopot z wypróbowaniem) - i tak zaleca się wymianę wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka Fonica podobna do fonomastera ile jest warta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - temu mocowaniu wkładki w Lenco przyjrzałbym się dokładniej bo byc może "z wierzchu" wygląda ono podejrzanie, a w rzeczywistości może to być gowica uniwersalna tak jak w przykładzie Fidelity Research:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>guzia

Jak najdalej od tego typu sprzętu.Brrrrrr!!! Wkładka piezoelektryczna - totalny rylec do winyli. a następne pokolenia też chciały by mieć zabawę z czarnymi krążkami.A podobieństwo do fonomastera to chyba iluzja. Nie ta klasa i możliwości odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.