Skocz do zawartości
IGNORED

TV 55cali, wrzesień 2019-propozycje do 3500


fido920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

We wrześniu będę przymierzać się do nowego tv. W tej chwili mam technologię Sharpa(tzw salon) i Panasa(sypialnia) sprzed 10 lat, więc myślę, ze każdy z nowych modeli mnie zadowoli. Korzystam z Netii. Pokój jest mocno nasłoneczniony-duże okna na południowy zachód. Tv oglądam na wprost, matryca IPS odpada. Nie upieram się przy 100Hz jeśli 60 jest dobrze realizowane. Na razie plan jest taki, że kupię 55cali do tzw salonu, a za jakiś czas przeniosę go do sypialni, a w salonie będzie coś bardziej wypasionego,/nowszego...W związku z tym, że chciałbym aby to był zakup niedrogi i satysfakcjonujący może coś doradzicie...? Jeśli chodzi o marki to nr1 Sony, ale drogo, później Panas, Philips...Jakoś koreańska marka na S nie przemawia do mnie po użytkowaniu kilku sprzętów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał projektor pytałbym o projektor...To chyba oczywiste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to tylko SONY LED KD-55XF8596. Posiadałem kilka lat model W808c i pod względem jakości obrazu bił na głowę konkurencję LCD LED. Miał matrycę va i co z tym idzie doskonały kontrast. Model XF8596 też ma matrycę va przynajmniej tak mi się wydaje gdyż obraz pod względem kontrastu jest jak na lcd doskonały. Kupiłem go dla rodziców i są zachwyceni, ja też byłem pod wrażeniem. Jedyna różnica in minus to mój 808v zbudowany był z lepszej jakości materiałów, sprawiał wrażenie luksusowego i solidnego. Tak już nie robią telewizorów nawet niektóre oledy pachną tandetą. Sony powoli wraca na tron i wyższa cena zdaje się być uzasadniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, daniel-de said:

W tej cenie to tylko SONY LED KD-55XF8596. Posiadałem kilka lat model W808c i pod względem jakości obrazu bił na głowę konkurencję LCD LED. Miał matrycę va i co z tym idzie doskonały kontrast. Model XF8596 też ma matrycę va przynajmniej tak mi się wydaje gdyż obraz pod względem kontrastu jest jak na lcd doskonały. Kupiłem go dla rodziców i są zachwyceni, ja też byłem pod wrażeniem. Jedyna różnica in minus to mój 808v zbudowany był z lepszej jakości materiałów, sprawiał wrażenie luksusowego i solidnego. Tak już nie robią telewizorów nawet niektóre oledy pachną tandetą. Sony powoli wraca na tron i wyższa cena zdaje się być uzasadniona.

Niektore OLEDy pachna tandeta? Np które bo wg mnie wiekszosc LCD pachnie tandeta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jackk napisał:

Niektore OLEDy pachna tandeta? Np które bo wg mnie wiekszosc LCD pachnie tandeta

Np. Panasonic FZ800 czy Sony AF8 oba z tandetnym plastikiem w tylnej części obudowy. Osobiście posiadam LGC9 i wcale nie wygląda na produkt za 10tys.

 

 

29 minut temu, noquarter napisał:

Sony wraca na tron  ? do 5 % udziału w rynku. ?

Czytaj ze zrozumieniem. Nic nie pisałem o udziale w rynku bo Sony nigdy nie będzie przodował pod tym względem a o jakości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, daniel-de said:

Np. Panasonic FZ800 czy Sony AF8 oba z tandetnym plastikiem w tylnej części obudowy. Osobiście posiadam LGC9 i wcale nie wygląda na produkt za 10tys.

 

Tak sie teraz robi telewizory. I nie przesadzajmy obudowa jest tu najmniej wazna (sam mam C8) wazne to co jest w srodku. Do niedawna

mialem referencyjna plazme Kuro (101FD). Solidne wykonanie no i ciezki to dobry? Rowno co 5 lat siadalo zasilanie (pierwsza naprawa ponad $600 druga jeszcze nie zrobiona bo juz czesci nie ma wiec go chyba zezlomuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.