Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwane kolumny do Vincent SV-227MK (podłogowy następca monitorów KEF R300)


jankos1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bopich napisał:

Naim xs2 nie dał rady dlatego jutro leci paczką 

Bo to są słabsze wzmacniacze. Linia 5si jest słaba XS fajna ale nie tania. Nie do każdego systemu. SN jest ok ale jest wyjątkowo drogi. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem tego urządzenia all in one. 

Płacisz za logo naima, minimalizm i to że jest w jednym. 

"Przyzwoita moc wyjściowa (2 x 50 W/8 Ω, 2 x 73 W/4 Ω), niskie zniekształcenia, wysoki szum na wejściu analogowym, którego parametry ogranicza konwersja A/C."

Użycie słowa "przyzwoita" świadczy o tym że autor pewnie miał na myśli "mizerna ". 

Testy trzeba umieć interpretować .

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bopich napisał:

I jak kupiłeś Denka ? Mam 2020 ae jedyny problem to gabaryt żona mnie gniecie żebym zmienił na coś małego ktoś słuchał roksan attessa stream moje kefy rozpędziły się na 2020 ae i zastanawiam się czy attessa da rade

Kupiłem Denka 2000AE niestety jednak to też nie to, jak dla mnie za ostro na górze, wokale są męczące, także do Silverów 500 nie polecam. Gabaryty fakt duże i żony mogą być niezadowolone 😉. Od siebie mogę jeszcze polecić Musical Fidelity m5si mam go obecnie na testach i chyba w końcu to jest to. W poniedziałek przyjedzie jeszcze hybryda Unisona Unico Nouvo, porównam te 2 w bezpośrednim starciu i mam nadzieje że już w końcu zakończę temat poszukiwań. Jeżeli Unison mnie nie przekona to zostawiam MF-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Varkasm napisał:

Kupiłem Denka 2000AE niestety jednak to też nie to, jak dla mnie za ostro na górze, wokale są męczące, także do Silverów 500 nie polecam. Gabaryty fakt duże i żony mogą być niezadowolone 😉. Od siebie mogę jeszcze polecić Musical Fidelity m5si mam go obecnie na testach i chyba w końcu to jest to. W poniedziałek przyjedzie jeszcze hybryda Unisona Unico Nouvo, porównam te 2 w bezpośrednim starciu i mam nadzieje że już w końcu zakończę temat poszukiwań. Jeżeli Unison mnie nie przekona to zostawiam MF-a.

No proszę a jednak MF, mam te kolumny i denona 1500r,napisz proszę czym ci zaimponował ten MF,bo to ciekawe, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Musical się tak wpasował to może miłośnik marki @Marcin Wielgus zaproponuje dobrą cenę na M6si

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zibi69 napisał:

No proszę a jednak MF, mam te kolumny i denona 1500r,napisz proszę czym ci zaimponował ten MF,bo to ciekawe, pozdrawiam.

Hej. Przede wszystkim przyjemne dla ucha brzmienie. Jest jak w Pier Audio, fajna rozdzielczość słychać wszystkie szczegóły i nie jest to męczące, bo wszystko gra ciepło i słodko no i jeszcze jest coś czego czai brakowało w Pier Audio, czyli niskie tony. W bezpośrednim porównaniu z Denonem od razu zauważyliśmy, że wokale Denona są ostre i męczące, a MF gładkie i przyjemne. Denon gra też bardziej basowo, tzn ten bas jest obecny praktycznie przez cały utwór, w Musical-u z kolei bas jest wtedy kiedy być powinien. Jest to jak narazie mój faworyt, żałuje, że wcześniej go nie posłuchałem, ale jak zobaczyłem w tym tygodniu, że jeden sklep ma go w ofercie za 6900 to od razu bez wahania go zamówiłem.

9 minut temu, Tal napisał:

Skoro Musical się tak wpasował to może miłośnik marki @Marcin Wielgus zaproponuje dobrą cenę na M6si

Chętnie, czekam na ofertę 😉😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Varkasm napisał:

Hej. Przede wszystkim przyjemne dla ucha brzmienie. Jest jak w Pier Audio, fajna rozdzielczość słychać wszystkie szczegóły i nie jest to męczące, bo wszystko gra ciepło i słodko no i jeszcze jest coś czego czai brakowało w Pier Audio, czyli niskie tony. W bezpośrednim porównaniu z Denonem od razu zauważyliśmy, że wokale Denona są ostre i męczące, a MF gładkie i przyjemne. Denon gra też bardziej basowo, tzn ten bas jest obecny praktycznie przez cały utwór, w Musical-u z kolei bas jest wtedy kiedy być powinien. Jest to jak narazie mój faworyt, żałuje, że wcześniej go nie posłuchałem, ale jak zobaczyłem w tym tygodniu, że jeden sklep ma go w ofercie za 6900 to od razu bez wahania go zamówiłem.

Chętnie, czekam na ofertę 😉😁

Właśnie co do Denona mam podobnie spostrzeżenia, troszkę za mocno basem i za ostro góra, będę śledził twoje poczynania dalej, może roksan?,z tej samej stajni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zibi69 napisał:

Właśnie co do Denona mam podobnie spostrzeżenia, troszkę za mocno basem i za ostro góra, będę śledził twoje poczynania dalej, może roksan?,z tej samej stajni.

To już chyba moje ostatnie podrygi z testami. Został jeszcze tylko ten hybrydowy Unison Unico Nouvo. Jak nie będzie mi się bardziej podobał to zostawiam MF m5si. Chyba, że będzie dobra oferta na m6si 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Varkasm napisał:

To już chyba moje ostatnie podrygi z testami. Został jeszcze tylko ten hybrydowy Unison Unico Nouvo. Jak nie będzie mi się bardziej podobał to zostawiam MF m5si. Chyba, że będzie dobra oferta na m6si 😅

Tak myślę że te nasze silvery potrzebują dobrej amplifikacji bo mają potencjał i ogromną ochate do grania, i widzę że są łączone z dużo droższymi wzmakami od nich samych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To już chyba moje ostatnie podrygi z testami. Został jeszcze tylko ten hybrydowy Unison Unico Nouvo. Jak nie będzie mi się bardziej podobał to zostawiam MF m5si. Chyba, że będzie dobra oferta na m6si

I jak unison dotarł jakie wrażenia ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bopich napisał:


I jak unison dotarł jakie wrażenia ??

Już żałuje, że go zamówiłem, bo teraz będę miał problem. Jeszcze się dobrze nie wygrzał, a też już gra fajnie. Wczoraj słuchałem go od 20:00 do 23:30 i jeszcze bym posłuchał ale dziś rano do pracy także zostawiłem go na noc włączonego i poszedłem spać. To są moje klimaty. Będzie ciężko 🤦🏻‍♂️
Jedno jest pewne, że jeden z nich zostanie, tylko jeszcze nie wiem który.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo

plan na czwartek

attessa stream (podoba się zonie)

mf m6si (polecany )

denon a110 (podoba się mi)

unison (może by zaczął z innej beczki) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Varkasm napisał:

Już żałuje, że go zamówiłem, bo teraz będę miał problem. Jeszcze się dobrze nie wygrzał, a też już gra fajnie. Wczoraj słuchałem go od 20:00 do 23:30 i jeszcze bym posłuchał ale dziś rano do pracy także zostawiłem go na noc włączonego i poszedłem spać. To są moje klimaty. Będzie ciężko 🤦🏻‍♂️
Jedno jest pewne, że jeden z nich zostanie, tylko jeszcze nie wiem który.

Witam,i jak tam odsłuch unisiona?, jakieś małe porównanie do MF?,czy jeszcze za wcześnie?, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2022 o 10:49, bopich napisał:

Czyli zostawić denka dokupić noda …..

Choć attessa taka ładna

Attessa fajny wzmacniacz na prawdę. Mimo że nowy nieco zapomniany. Albo poluj na używanego cxn.

W dniu 4.09.2022 o 13:59, zibi69 napisał:

No proszę a jednak MF, mam te kolumny i denona 1500r,napisz proszę czym ci zaimponował ten MF,bo to ciekawe, pozdrawiam.

On ma zdecydowanie inna górę niż denon.

W dniu 4.09.2022 o 15:00, bopich napisał:

I ja wrzucę mf do listy
Moja mówi o denku „ta krowa”

Marcin Wielgus zrób ofertę na mf6

Pisz do RMS jako poprzedni dystrybutor dają dobre ceny. 

W dniu 4.09.2022 o 16:05, zibi69 napisał:

Tak myślę że te nasze silvery potrzebują dobrej amplifikacji bo mają potencjał i ogromną ochate do grania, i widzę że są łączone z dużo droższymi wzmakami od nich samych 

Bardzo dobry punkt wiele osób właśnie niweluje kwestie wzmacniaczy uważa że spora część wzmacniaczy gra tak samo ale potem przy dłuższym odsłuchu okazuje się że jest zupełnie inaczej.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Odczuwasz różnice między nimi? 

Są zmiany we wnętrzu wersji anniversary ale tak odczuwalne?

Pytam z ciekawości bo a110 nie słuchałem. Miałem kontakt 10 lat temu z a100 i tam różnica nie była adekwatna do ceny. 

Płaci się też za prestiż posiadania takiej wersji. 

Dlatego chętnie się dowiem gdzie ten wzmacniacz wypada lepiej. 

Drugi? M6si czy m6500i

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest trochę inna 

110 gra podobnie do 2500

w porównaniu do 2020 gra bardziej syntetycznie ,technicznie  2020 to granie bardziej miękkie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2022 o 21:26, zibi69 napisał:

Witam,i jak tam odsłuch unisiona?, jakieś małe porównanie do MF?,czy jeszcze za wcześnie?, pozdrawiam.

Jak już pisałem Unison i MF mają brzmienie bardzo przyjemne dla ucha i można siedzieć cały wieczór i cieszyć się muzyką. Unison to takie "magiczne" granie, które potrafi wciągnąć, a MF z kolei potrafi zaskoczyć, jakby umiał się dostosować do każdego rodzaju muzyki. Dlatego wybrałem właśnie MF-a, bo obawiałem się, że Unison mi się szybko znudzi. A tak pół żartem pół serio to najlepiej było by mieć obydwa i słuchać raz tego raz tego w zależności od repertuaru 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.