Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie. Skontaktował się ze mną. Wszystko uzgodniliśmy mailowo. Mało tego, mój zasilacz już w drodze do Pawła, jutro powinien dotrzeć. Cierpliwie czekamy na pomiary.

PD Creative to solidna firma .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


PD Creative to solidna firma . emoji106.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak zaj... fajnie mi dac i streamer grają na zasilaczach PD 😁 Nie spodziewałem się aż takiego progresu w systemie. Banan nie schodzi... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaj... fajnie mi dac i streamer grają na zasilaczach PD Nie spodziewałem się aż takiego progresu w systemie. Banan nie schodzi... 

I ja też się przynam, mój Lumin T2 też dostał PD Creative.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na priv, na mailu pomiary zasilacza. Poprosiłem Pawła, by wstawił to publicznie na forum wraz ze swoimi ciekawymi opisami i analizami. Dziękuję bardzo za możliwość opomiarowania i w ogóle fajny gest. @k4mil3k

W dniu 16.03.2021 o 10:20, k4mil3k napisał:

AC RMS podany dla pasma od 1Hz do 100kHz.

Fabryczny zasilacz Node2i - 1800uV AC RMS
Silent Angel (2 x 5V) - 300uV AC RMS

Zasilacz impulsowy Meanwell GSM40B05-P1J - 270uV AC RMS
LPSU25, STRUDER900 z napięciem 5V i inne chińskie konstrukcje oparte o wzmacniacz operacyjny TL072 - średnio około 130 do 150uV AC RMS
Tomanek ULPS mini 5V - 130uV AC RMS

Nostromo 5V - około 115 do 125uV AC RMS
Tomanek ULPS KD502 5V -  70uV AC RMS

AMB Sigma11 5V (standardowy klon chińczyk) - 34uV AC RMS
AMB Sigma11 5V (wykonana jako DIY na dobrym poziomie) - AC RMS 27uV

Należy też zaznaczyć że we wszystkich zasilaczach szumy wzrastały wraz z obciążeniem, jedynie Sigmy11 i KD502 sobie lepiej poradziły i wzrost szumów nie był wprost proporcjonalny do obciążenia. Dla porównania - w zasilaczu który opracowałem szumy wynoszą 8uV i są stałe do 2,5A obciążenia.

Tak dla przypomnienia wrzucam post z 2021r i pomiary innych zasilaczy.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na priv, na mailu pomiary zasilacza. Poprosiłem Pawła, by wstawił to publicznie na forum wraz ze swoimi ciekawymi opisami i analizami. Dziękuję bardzo za możliwość opomiarowania i w ogóle fajny gest. [mention=75870]k4mil3k[/mention]
Tak dla przypomnienia wrzucam post z 2021r i pomiary innych zasilaczy.

Dobrze że przypomniałeś czyli node2i ma 1800uV a w PD 8uV więc jeśli ktoś na ucho nie wierzy to ma pomierzone zresztą każdy Pawla zasilacz dostaje "swoje" pomiary w kartonie. To jak taka sygnatura jego roboty.

Nieźle radzi sobie konstrukcja Sigma11 kiedyś myślałem o zakupie ale zostałem przy PD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma11 jak mówią jest dobra, ale w takiej wersji i z takich elementów złożona jak zalecają na forach DIY, nie chińczyk. Zresztą Sigma11 ma swoje grube wątki.
[mention=75870]k4mil3k[/mention] wrzucisz pomiary i swoje wnioski o moim LT3042? Ja mam to oczywiście na mailu, ale coś mi załączniki (screeny z wykresami) popitolilły w aplikacji pocztowej i zamiast nich mam ikonki.
Mogę jedynie zdradzić, że mój chińczyk obciachu mi nie przyniósł. Ma swoje grzeszki (stabilność parametrów wraz z obciążeniem) , ale porównując do popularnych Tomanków i podobnych to wali je po pysku bez kompleksów. Nie jest tak dobrze jak PD, ale jako jego posiadacz nie muszę się bardzo wstydzić. Oczywiście Chińczyków trochę poniosło jeśli chodzi o deklarowane parametry, ale i tak nie jest źle.
Na zasilaniu z akumulatora na wejściu zasilacza (tak nominalnie używam /słucham) najniższe osiągnięte parametry to:
AC RMS: 2.3uV
Peak-Peak: około 22uV

Na zasilaniu z transformatora AC najniższe osiągnięte parametry to:

AC RMS: 4uV
Peak-Peak: około 40uV






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dawno tu nie zaglądałem.A czytam że ktoś wspomniał o Sigmie.Tak się składa że posiadam 2 sztuki w wersji 11 pro na mundorf M-lityc, Audio Note Kaisei ora Auricap XO. Podrasowane bezpiecznikami synergistic research purple i kablem Synergistic research Black.Stanęła ona w szranki z zasilaczem PD Creative.Panowie jestem pewien że gdyby porównał moją Sigmę z zasilaczem PD to jeśli chodziło by o parametry niemała by szans z zasilaczem Pawła.Ale pomineliśmy tutaj aspekt jak dany zasilacz wpływa na dźwięk.Parametry parametrami ale dźwiękowo do gustu przypadła mi bardziej Sigma 11 pro.Do tego każda z nich ma podwójne wyjścia,jedna 2x5v zasila bluesound node 2i i switch nuprime Omnia druga zaś 2x15v zasila kolumny Martin Logan esl. Faktem zaś jest że jeśli oba trafiły by pod złote ręce Pawła to wysisnął by z nich soki co nie miara 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zasilania niestety bardzo często jest niedoceniany i ignorowany. Każdy z nas spotkał się nieraz z tymi dyskusjami, że przecież zera i jedynki zawsze takie same, że zera nie będą okrąglejsze, że z lepszym napięciem to krasnoludki chyba szybciej biegają w przewodzie i takie tam bzdety.
Ja teraz jestem bez zasilacza i jadę z niby dobrej ładowarki od Iphone. Dobrej, w sensie fajnie wyszła na pomiarach i audiofile również dobrze ją oceniają. I co? No nie ma o czym gadać. Zasilacz liniowy miażdży w każdym aspekcie jakość tego grania. A potem są żale, audio-nerwica, kupowanie drogich kabli, zmiana kolumn itd. Oczywiście nie neguję tego kierunku rozwoju, ale należy zacząć od fundamentów, czyli od dobrego zasilania. Ameryki oczywiście nie odkrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dawno tu nie zaglądałem.A czytam że ktoś wspomniał o Sigmie.Tak się składa że posiadam 2 sztuki w wersji 11 pro na mundorf M-lityc, Audio Note Kaisei ora Auricap XO. Podrasowane bezpiecznikami synergistic research purple i kablem Synergistic research Black.Stanęła ona w szranki z zasilaczem PD Creative.Panowie jestem pewien że gdyby porównał moją Sigmę z zasilaczem PD to jeśli chodziło by o parametry niemała by szans z zasilaczem Pawła.Ale pomineliśmy tutaj aspekt jak dany zasilacz wpływa na dźwięk.Parametry parametrami ale dźwiękowo do gustu przypadła mi bardziej Sigma 11 pro.Do tego każda z nich ma podwójne wyjścia,jedna 2x5v zasila bluesound node 2i i switch nuprime Omnia druga zaś 2x15v zasila kolumny Martin Logan esl. Faktem zaś jest że jeśli oba trafiły by pod złote ręce Pawła to wysisnął by z nich soki co nie miara .

No to masz tą Sigme 11 pro na pełnym wypasie. Sam robiłeś ? Czy ktoś dla ciebie pod twoje dyktando?
Dwa wyjścia to uważam że bardzo dobre rozwiązanie. Paweł PD pomysł o takim nawet jeśli koszty ciut wzrosną to i tak 2 zasilacze to dużo drożej niż jeden podwójny.
Zawsze coś "obok" znajdzie się do zalinia jak np. switch czy router


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zasilania niestety bardzo często jest niedoceniany i ignorowany. Każdy z nas spotkał się nieraz z tymi dyskusjami, że przecież zera i jedynki zawsze takie same, że zera nie będą okrąglejsze, że z lepszym napięciem to krasnoludki chyba szybciej biegają w przewodzie i takie tam bzdety.
Ja teraz jestem bez zasilacza i jadę z niby dobrej ładowarki od Iphone. Dobrej, w sensie fajnie wyszła na pomiarach i audiofile również dobrze ją oceniają. I co? No nie ma o czym gadać. Zasilacz liniowy miażdży w każdym aspekcie jakość tego grania. A potem są żale, audio-nerwica, kupowanie drogich kabli, zmiana kolumn itd. Oczywiście nie neguję tego kierunku rozwoju, ale należy zacząć od fundamentów, czyli od dobrego zasilania. Ameryki oczywiście nie odkrywam.

Sama prawda i odnosi się generalnie do klocków audio. Jak oglądam Wzmak to zawsze najpierw analizuje zasilanie bo nie ma później dobrego grania jak zasilacz słaby . Mam sprzęt trochę vintage i robiłem re-capping mojego PRE. Kondensatory z zasilacza niby były "ok" ale wymiana na nowe dało bardzo dużą poprawę w dźwięku pomimo że wiadomo, nie są w torze audio.
Jeśli ktoś się zastanawia nad re-cappingiem to w przypadku elektrolitów 20+ lat - to obowiązkowo. Nie ma nawet co ich mierzyć i to wszystkie jakie są w urządzeniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Dobrze że przypomniałeś czyli node2i ma 1800uV a w PD 8uV więc jeśli ktoś na ucho nie wierzy to ma pomierzone zresztą każdy Pawla zasilacz dostaje "swoje" pomiary w kartonie.

No bo to impulsowy i przebieg takiego napięcia to sieczka. Na priv sporo gawędzę z jednym forumowiczem Michałem i w sumie to on namówił mnie na mojego "chińczyka", o którym tu ostatnio piszemy. Michał ma taki amatorski oscyloskop i kiedyś poprosiłem go o pomiary różnych ładowarek i zwykłego zasilacza liniowego oraz powerbanka. Niektórzy może widzieli już te przebiegi, wrzucałem kiedyś w watku o Raspberry. 

Wszystkie pomiary na tej samej podstawie czasu a jedna kratka to 5mV. Oczywiście wygląd tej sieczki zależy od konstrukcji zasilacza i częstotliwości pracy tranzystora w układzie klucza. Najbardziej chyba Nokia mi sie "podoba". Każdy może sobie ocenić jak to wygląda. Zasilacz liniowy też nie wygląda idealnie, ale to jedynie zasługa "badziewnego" oscyloskopu i jego szumów własnych, jego sond itd, więc proszę wziąc poprawkę na ten fakt.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4n.jpg

5.jpg

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Zasilacz liniowy miażdży w każdym aspekcie jakość tego grania

Zgadza się 👍 przejście na liniowe zawsze dawało sporą poprawę jakości. Ale muszę też przyznać że ostatni zakup - dwa liniowe od PD Creative dał mi spory skok jakości w porównaniu do 2 innych liniowych. Aktualnie nie widzę potrzeby żadnych zmian w systemie. Znikły wszystkie pozostałe (niewielkie, ale słyszalne dla nietoperza) wyostrzenia,  szklenie wysokich, przymulenie i rozlania basu. Jest po prostu idealnie. Do tego dynamika wzrosła 🙃

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast często zaskakują wpisy, gdzie ktoś chwali się, że nie używa ładowarki, poszedł krok do "przodu" i używa powerbanka, myśląc że korzysta bezpośrednio z ogniw. Widać na przebiegach jak faktycznie wygląda napięcie z powerbanku. Jego przeznaczenie to ładowanie urządzeń typu telefon czy nawigacja w terenie a nie audio. Tam jest przecież ogniwo 3,7V i przetwornica step up, która podnosi do 5V, ale jak to robi widać na załączonym obrazku. Sieczka na maksa i lepiej byłoby, już zostać przy ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.06.2023 o 12:51, Wito76 napisał:

Mam już na priv, na mailu pomiary zasilacza. Poprosiłem Pawła, by wstawił to publicznie na forum wraz ze swoimi ciekawymi opisami i analizami. Dziękuję bardzo za możliwość opomiarowania i w ogóle fajny gest. @k4mil3k

Tak dla przypomnienia wrzucam post z 2021r i pomiary innych zasilaczy.

Wiadomo moze jak wypada w tym porownaniu np. Sbooster Eco mkII? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też jak Muzgi wypadają.

Póki co czekamy na chwilę wolnego czasu u @k4mil3k i opublikowanie wyników mojego chińczyka. Jak już wstępnie pisałem wyżej, chińczyk pomierzył się dobrze, ale zawsze loteria jak wytrzyma pod obciążeniem no i jeszcze większa loteria czy taki kondensator Elna, który jest na płytce to oryginał czy jak to u chińczyka, diabli wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
8 godzin temu, yamaha-mr napisał:

Cześć

Czy porównywał Ktoś zasilacz Ifi power (2 lub X ) z zasilaczem liniowym podłączonym do Node 130 i słyszał różnicę ? 

Jest tego sporo opisane na tym forum.Miałem power X w node 2i.I tak jak uzna tu większość z nas liniowe to podstawa.Odpuść sobie impulsowe zasilanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtyk pasuje, bardziej chodziło mi o to czy zasilacz za 600 zł będzie słyszalnie inny ( dla człowieka w średnim wieku ) od tego za ok 1 tys. zł.

A jakie macie zdanie na temat porównania Node 130 plus zasilanie liniowe vs Eversolo A6, bo to te same pieniądze wówczas wychodzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nostromo nie miałem. Jak ktoś miał, niech się wypowie. Pamiętaj że jeszcze musisz do tego dokupić interfejs zasilania. 

Osobiście do eversolo jak można też bym dał liniowe. Ja już raczej nie patrzę na daci, czy transporty które nie mają/do których nie można dać porządnego zasilania.

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie serdecznie użytkownicy Node ,jestem świeżo po zakupie Blueonda  Node 2i .. polećcie laikowi do niego zasilacz ..myślę o tym PD ale widzę że na stronie jest jeszcze dostępnny inny o nazwie BLUESOUND NODE,  ZASILACZ SMPSU Z INTERFEJSEM V2.. proszę Was o poradę.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam allo shanti. Wprowadził poprawę, ale nie porównywałem do innych. Jak gdzieś będzie w dobrej cenie to możesz wziąć pod uwagę. Nówka 800 z hakiem chodziła. Myślę za używkę 400-500 nie byłoby krzywdy. Ja za swój dałem 600. Był nowy, ale brakowało dodatkowych wtyczek z zestawu i przecenili. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie użytkownicy Node ,jestem świeżo po zakupie Blueonda  Node 2i .. polećcie laikowi do niego zasilacz ..myślę o tym PD ale widzę że na stronie jest jeszcze dostępnny inny o nazwie BLUESOUND NODE,  ZASILACZ SMPSU Z INTERFEJSEM V2.. proszę Was o poradę.dzieki

Napisz do @k4mil3k i wyjaśni różnice . Paweł jest twórcą i właścicielem PD-Creative. Ja mam ten liniowy od paru lat i jest super. Wielu forumowiczów go ma i działa bez zarzutu. Poprawa jakości grania jest bardzo duża


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.