Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, CHRx napisał:

Na wstępnie chciałem się przywitać, cześć wszystkim, to mój pierwszy post. Ciekawy i długi wątek i wielu z Was dysponuje ekspercką wiedzą. Chciałbym zadać Wam pytanie z prośbą o poradę. Używam od kilku lat Node 2i, ale fabryczny, bez modyfikacji. W między czasie zmieniłem kolumny na aktywne Dynaudio Focus 60xd. Nie modyfikowałem nic w zestawie przez długi czas i teraz jakaś dawna ochota wróciła 😉 i zastawiam się, czy warto byłoby zainteresować się nowym Node X? Tutaj pojawia się pytanie, czy pokusić się o wymianę zasilania do Node 2i, czy iść w nowy X a może w nowy X i zasilanie liniowe? Z góry dzięki za życzliwe potraktowanie być może oczywistego pytania.

 

Nie słuchałem Node X ale po tym jaka zmiana zaszła w moim N130 po modzie zasilania to jestem przekonany że jakakolwiek wersja Node z modem zasilania będzie lepsza niż Node X. Gdybym miał drugi raz kupować zrobiłbym tak samo czyli N130 + mod pdcreative + iFi iPower X. iFi jest na tyle świetne że jak będę zmieniał zasilanie to tylko z czystej ciekawości. Poza tym Po modzie DAC w Node N130 gra jak dla mnie rewelacyjnie więc zatrzymuję się na razie bo jestem mega zadowolony. 

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na ten moment bardziej jestem przekonany do zakupu zasilania do 2i niż zakupu Node X. Nie korzystam z DAC w Node ani tym bardziej z słuchawek na kablu, czyli nowy X niewiele wniesie a cena... Jedyna wątpliwość, to że 2i działa już kilka lat a wiadomo, że elektronika czasem pada i zazwyczaj po gwarancji 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Na ten moment bardziej jestem przekonany do zakupu zasilania do 2i niż zakupu Node X. Nie korzystam z DAC w Node ani tym bardziej z słuchawek na kablu, czyli nowy X niewiele wniesie a cena... Jedyna wątpliwość, to że 2i działa już kilka lat a wiadomo, że elektronika czasem pada i zazwyczaj po gwarancji 

Myślę że to dobry kierunek . Czyli u ciebie BSN jest transportem cyfrowym ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2023 o 23:02, mikel napisał:

iFi jest na tyle świetne że jak będę zmieniał zasilanie to tylko z czystej ciekawości.

Z czystej ciekawości i polecenia 2 znajomych kupiłem PD zamiast znacznie droższego liniowego i zaskoczyl mnie progres jak dał mi zasilacz PD, więc... 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2023 o 23:02, mikel napisał:

Nie słuchałem Node X ale po tym jaka zmiana zaszła w moim N130 po modzie zasilania to jestem przekonany że jakakolwiek wersja Node z modem zasilania będzie lepsza niż Node X. Gdybym miał drugi raz kupować zrobiłbym tak samo czyli N130 + mod pdcreative + iFi iPower X. iFi jest na tyle świetne że jak będę zmieniał zasilanie to tylko z czystej ciekawości. Poza tym Po modzie DAC w Node N130 gra jak dla mnie rewelacyjnie więc zatrzymuję się na razie bo jestem mega zadowolony. 

Idą dalej jak by w większego kombajniste czyli dużo dużo funkcji ,dokładając wzmacniacz słuchawkowy w taki stremer to nic dobrego dla dzwięku , więc lepiej trzymajcie sie tych starszych wersji moim zdaniem 😉 kości sabre dali te nie najwyższe więc tutaj tez bym sie szału nie spodziewał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Przesiadka z NODE 2i (N120) na NODE (N130) da Ci może 5% więcej i dodatkowe gniazda: HDMI oraz USB Audio. Jeśli tego nie potrzebujesz i używasz go wyłącznie jako transportu to najtańszym rozwiązaniem będzie upgrade posiadanego 2i - wniesie znacznie więcej niż zmiana urządzenia.

W kwestii porównania modeli NODE (N130) do jubileuszowego NODE X (N131), bo pewnie kilka osób na to czeka: jeśli ktoś używa wbudowanego DAC - jest słyszalna różnica - zarówno porównując urządzenia przed modem jak i po. Jeśli zaś używacie go wyłącznie jako transport to w mojej opinii przesiadka z modelu NODE (N130) na jubileuszowy NODE X (N131) - nie ma ekonomicznego sensu. Na wyjściach cyfrowych to praktycznie ten sam charakter grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko że ja po takim opisie nie zamieniam sprzętu 🙃 Przydałoby się więcej info i trochę audiofilskich opisów co z dołem, średnicą, górą, sceną itp. Mój problem jak i większości z nas tu polega na tym że pewnie nie będzie się chciało pożyczać NODE x, odmodowac na porównanie posiadanego NODE. Aha i najważniejsze czy to warte dodatkowego 1000 zł.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z czystej ciekawości i polecenia 2 znajomych kupiłem PD zamiast znacznie droższego liniowego i zaskoczyl mnie progres jak dał mi zasilacz PD, więc...

Podpisuje się pod wypowiedzią Marcina. Mam dwa od PD i polecam 100%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi, żeby wziąć na testy EverSolo DAC-Z8 i podpiąć do mojego Node 2i z zasilaniem PD (interfejs i zasilacz niskoszumowy). Czytałem sporo opinii, że 2i gra z tym dakiem cudownie. Z zasilaniem od PD pewnie zagrałby jeszcze lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A mnie kusi, żeby wziąć na testy EverSolo DAC-Z8 i podpiąć do mojego Node 2i z zasilaniem PD (interfejs i zasilacz niskoszumowy). Czytałem sporo opinii, że 2i gra z tym dakiem cudownie. Z zasilaniem od PD pewnie zagrałby jeszcze lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to będziesz pierwszy. Napisz jak się zdecydujesz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, z zaciekawieniem czytałem co też może zmienić zasilanie w streamerze. Długo zwlekałem z kupnem zasilacza obawiając się, że mam zbyt lichy sprzęt by usłyszeć niuanse dźwięku (Marantz PM78, Node2, Tannoy Revolution XT6F po tuningu, rca Melodika i zwykłe głośnikowe 2X2.5mm). Teraz wiem, że to była strata czasu. Kupiłem zasilacz niskoszumowy PD i starszą wersję płytki PD Creative. Sporo zachwytów już opisano w tym wątku - potwierdzam, te pochwały są zasadne. Zmiana zasilania spowodowała wyraźny skok jakości słuchania. To jest inna klasa dźwięku. Zyskały wokale; gitary,trąbki brzmią świetnie, więcej słychać i piękniejsza jest muzyczna biżuteria (dodatki, dzwonki, itp.), przejrzystość, delikatność. Dźwięk ścieli się po pokoju. Fonicznie to jest inny, sporo lepszy zestaw. Zatkało mnie gdy pierwszy raz usłyszałem talerze perkusyjne (w Dreams, Fleetwood Mac) do tej pory to było "cyknięcie" blachy, i nagle usłyszałem jak dźwięk blachy narasta, potem wybrzmiewa falując i... zanika, byłem zauroczony tymi detalami. I znowu mnie dopadło, każdą wolną chwilę spędzam SŁUCHAJĄC muzyki. Nie spodziewałem się, że można tyle "wyciągnąć" z moich klamotów.

Zastanawiam się czy usłyszałbym różnice pomiędzy starszą a nowszą wersją interfejsu?

Chcę podziękować Panu Pawłowi -  za sprzedaż, opracowanie, wyczerpujące informacje, profesjonalne podejście. Mam ponad 50 lat ale nie pamiętam by ktoś udzielił mi rabatu po tym gdy już zapłaciłem za towar - a p.Paweł tak zrobił. 

Podsumowując - świetny towar, kapitalny producent/sprzedawca. To przyjemność móc wymieniać tyle pochwał.

Krzysztof Makowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam Was o coś takiego. Doświadczyłem wiele razy, choćby tydzień temu, co z dźwiękiem robi przekręcenie wtyczki zasilania. W Node mamy oryginalnie wejście na wtyk C7 (ósemka). Czy ktoś z Was, zanim zmienił zasilanie od PD sprawdzał, czy wpięcie kabla odwrotnie - wpływa na dźwięk? Bo mając zasilanie od PD nie mamy problemu z polaryzacją - tu się nie da wpiąć inaczej.
Wejście ósemkowe mam w pre Emotiva PT1 i wpięcie wtyczki odwrotnie powoduje absolutną degradację dźwięku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marshall1 napisał:

A zapytam Was o coś takiego. Doświadczyłem wiele razy, choćby tydzień temu, co z dźwiękiem robi przekręcenie wtyczki zasilania. W Node mamy oryginalnie wejście na wtyk C7 (ósemka). Czy ktoś z Was, zanim zmienił zasilanie od PD sprawdzał, czy wpięcie kabla odwrotnie - wpływa na dźwięk? Bo mając zasilanie od PD nie mamy problemu z polaryzacją - tu się nie da wpiąć inaczej.
Wejście ósemkowe mam w pre Emotiva PT1 i wpięcie wtyczki odwrotnie powoduje absolutną degradację dźwięku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Obracanie wtyczki kabla zasilającego zazwyczaj zawsze minimalnie zmienia dźwięk.Czy to w zasilaczu, wzmacniaczu czy streamerze.Im wyższej klasy sprzęt tym lepiej jest to słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Żaden kij. Regulator z tego zasilacza to rzeczywiście dobry układ, ale jak wiemy liczy się całość jako zasilacz. Osobiście uważam że jego wszystkich trzech zadeklarowanych parametrów w tej konstrukcji nie da się spełnić. Chcesz być pewien ? podeślij zasilacz, zmierzę i opublikuję wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, k4mil3k napisał:

Regulator z tego zasilacza to rzeczywiście dobry układ, ale jak wiemy liczy się całość jako zasilacz. Osobiście uważam że jego wszystkich trzech zadeklarowanych parametrów w tej konstrukcji nie da się spełnić. Chcesz być pewien ? podeślij zasilacz, zmierzę i opublikuję wyniki.

Trudno się nie zgodzić, że trochę kogoś poniosło z tymi wybitnymi deklaracjami. Ciekaw jestem jak wypada ten dosyć ciekawy chińczyk w kwestii szumów i jaka jest jego rzeczywista, ciągła obciążalność prądowa. Raz piszą, że 2A, inny sprzedawca że 2,5 a jeszcze inny max 3A.

Dzięki za propozycję wykonania pomiarów. Chętnie z niej skorzystam, niezręcznie było mi spytać, fajnie że sam z tym wyszedłeś. Myślę że za tydzień się odezwę i ustalimy konkrety, a przy okazji jeszcze jedną ciekawostkę chciałbym sprawdzić. W tym tygodniu mam na testach pewien dac-bluetooth i zasilacz będzie mi potrzebny. Super, dzięki bardzo za pomysł.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wito76 napisał:

Trudno się nie zgodzić, że trochę kogoś poniosło z tymi wybitnymi deklaracjami. Ciekaw jestem jak wypada ten dosyć ciekawy chińczyk w kwestii szumów i jaka jest jego rzeczywista, ciągła obciążalność prądowa. Raz piszą, że 2A, inny sprzedawca że 2,5 a jeszcze inny max 3A.

Dzięki za propozycję wykonania pomiarów. Chętnie z niej skorzystam, niezręcznie było mi spytać, fajnie że sam z tym wyszedłeś. Myślę że za tydzień się odezwę i ustalimy konkrety, a przy okazji jeszcze jedną ciekawostkę chciałbym sprawdzić. W tym tygodniu mam na testach pewien dac-bluetooth i zasilacz będzie mi potrzebny. Super, dzięki bardzo za pomysł.

Deklaracje szumów i PSSR są najlepszymi wartościami przepisanymi z karty katalogowej producenta regulatora LT3042 i nie mają odniesienia do zasilacza jako całości. Żeby je spełnić wymagany jest pewien spadek napięcia na regulatorach pomiędzy wejściem i wyjściem. Ale z drugiej strony właśnie obawiam się wydatku prądowego tego zasilacza, bo przy wymaganym spadku napięcia on nie da rady odprowadzić powstałego ciepła. Więc w tym przypadku albo niskie szumy, albo większy prąd....

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Żaden kij. Regulator z tego zasilacza to rzeczywiście dobry układ, ale jak wiemy liczy się całość jako zasilacz. Osobiście uważam że jego wszystkich trzech zadeklarowanych parametrów w tej konstrukcji nie da się spełnić. Chcesz być pewien ? podeślij zasilacz, zmierzę i opublikuję wyniki.

Chyba że Wito boi się publikacji wyniku publicznie

A poważnie to Paweł pamiętam jak robiłeś pomiary i niektóre konstrukcje wychodziły przyzwoicie. Są dane w tym wątku do odkopania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Chyba że Wito boi się publikacji wyniku publicznie emoji1.png

A poważnie to Paweł pamiętam jak robiłeś pomiary i niektóre konstrukcje wychodziły przyzwoicie. Są dane w tym wątku do odkopania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie ma się tu czego bać. Robiłem już wiele pomiarów różnych zasilaczy dla kilku użytkowników. Zdarzały się kwiatki "pachnące", ale i też takie "śmierdzące", ale wyniki nie były publikowane a jedynie udostępniane użytkownikom od których miałem zasilacze.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Chyba że Wito boi się publikacji wyniku publicznie emoji1.png

Nie ma problemu, by podzielić się wynikami. Wszyscy chyba jesteśmy ciekawi chińskiej myśli technicznej. Jedyna obawa może być taka, że wypadnie za dobrze, hehe. 

 

45 minut temu, k4mil3k napisał:

Żeby je spełnić wymagany jest pewien spadek napięcia na regulatorach pomiędzy wejściem i wyjściem. Ale z drugiej strony właśnie obawiam się wydatku prądowego tego zasilacza, bo przy wymaganym spadku napięcia on nie da rady odprowadzić powstałego ciepła.

Przy okazji chwalenia się parametrami, chwalą się też niskim overdropem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wito76 napisał:

Nie ma problemu, by podzielić się wynikami. Wszyscy chyba jesteśmy ciekawi chińskiej myśli technicznej. Jedyna obawa może być taka, że wypadnie za dobrze, hehe. 

 

Przy okazji chwalenia się parametrami, chwalą się też niskim overdropem

Już widziałem kilka chińskich myśli i z tym było różnie. W każdym razie dysponuje sprzętem zdolnym zmierzyć szumy do RMS 2uV, poniżej tego niestety nie zejdę.

Tak, chwalą się bo to żywcem przepisane parametry regulatora LT3042, który może pracować rzeczywiście przy bardzo niskim "dropie", ale nie osiągnie wtedy tak niskich szumów i tak dobrego PSSR. Tu jest cały problem chińczyków że biorą "co najlepsze" parametry z karty technologicznej regulatora i tak wklejają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, k4mil3k napisał:

Zdarzały się kwiatki "pachnące", ale i też takie "śmierdzące", ale wyniki nie były publikowane a jedynie udostępniane użytkownikom od których miałem zasilacze.

No właśnie spróbowałem napisać Ci wiadomość na priv i niespodzianka - nie daje się wysłać, blokadę masz. Jak można bezpośrednio z Tobą się skontaktować? Jeśli możesz to Ty napisz do mnie na priv, chciałbym ustalić szczegóły i jeszcze są pewne "kwiatki", którymi chciałem się podzielić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 20:53, Marcin Wielgus napisał:

Pewnie Pawel ma skrzynkę przepelnioną. Musi sprzedanie zrobić emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, nie. Skontaktował się ze mną. Wszystko uzgodniliśmy mailowo. Mało tego, mój zasilacz już w drodze do Pawła, jutro powinien dotrzeć. Cierpliwie czekamy na pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.