Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Kasz76 napisał:

Mam wątpliwości dotyczące odsłuchu mqa z Tidal HiFi za pośrednictwem Node 2i - transport i Gustarda A22 - dac. Gustard nie obsługuje mqa chyba że się mylę.

W ustawieniach audio Node 2i można wybrać opcję - odsłuch mqa z zewnetrznego dac. Czy dopiero w takim przypadku za dźwięk będzie odpowiedzialny Gustard? Nie wybierając tej opcji przy plikach mqa Node będzie robił za dac i transport?

 

Gustard A22 tylko przez USB, a więc z Node 2i nie będzie. Zamiast A22 weź SMSL M400, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja znalazłem czas na zmianę tej płytki plus zasilacz liniowy. (Node 130 + Pma A-110 + MA Silver 300 (7G)

Jest lepiej ,  (według mnie) słychać najbardziej różnice w dolnych pasmach. Góra ładnie grała i ładnie gra ale dół naprawdę poprawiony. 

Żona ma chyba lepszy słuch bo mówi, że jest różnica duża.

W sumie ja dzisiaj przez osiem godzin słuchałem warkotu silnika w ciężarówce to i słuch mam przytępiony. 

Tak czy inaczej skoro słychać to było warto 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Temat przeczytałem ze 2 razy i ostatecznie kupiłem od p. Pawła zestaw dla Noda 2i. 

W moim przypadku chciałem trochę uspokoić czasem 'elektroniczną' górę w zestawie Noda z dość detalicznym, rockowym Roksan'em i może trochę ocieplić odbiór.

Sprzęt grzałem 24h bez słuchania. Pierwszy odsłuch i szok całkowita zmiana choć to jeszcze nie było to. Dół się pogłębił mocno, ale stał się mniej sprężysty, zwarty ale problemem stała się góra, której mocno ubyło. Szybki telefon do Pawła, diagnoza i zalecenia "grzać dalej". 

Kolejne 24h bez słuchania i wieczorna próba przynosi radochę.

Bardzo duża zmiana - dół się stał bardziej punktowy, sprężysty no i góra- szczegółowa ale miła w odbiorze, szczególnie widocza przy Jazzie, gdzie saksofon czy trąbka nie powoduje krwotoków. To po 48h.

Po kolejnej dobie cały odbiór znów się jakby poprawił. Generalnie dźwięk jest bardziej poukładany i milszy dla ucha. 

Korzystam z wbudowanego w Node DAC'a.

Jedzie do mnie jeszcze od Pawła tajemniczy kabelek DC do testów.

Dla mnie już jest bajka, nie sądziłem że zmiana zasilania tak fajnie ociepli górę, doda detali i pogłębi dół.

Dzięki Pawle 💪👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie już nie pamiętam w którym wątku , w tym czy w klubowym, opisywałem swoje porównania DAC z BSN (liniowe zasilanie ) z innymi ale informuje wszech i wobec że mój BSN 2i poległ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mowa o zewnętrznym DAC ? Pochwal się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawel_n26 napisał:

Czy warto do zasilania od Pawła dorzucić Evo3 Premier lub Initium?

Czy zmiana przy wew Dac BSN będzie widoczna a raczej słyszalna?

Czego oczekiwać ewentualnie?

Dzięki 

1. Evo3 Premier świetnie pasuje, mam taki i kilku klubowiczów także.

2. Tak, zarówno przy wew. DAC jak i w przypadku Node jako transport do zew. DAC.

3. Ogólnej poprawy w całym spektrum.

 

—————————————————————————————————

Widzę Marcin, że „jedziesz na grubo” z Luminem 😉.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Franz-007 napisał:

1. Evo3 Premier świetnie pasuje, mam taki i kilku klubowiczów także.

2. Tak, zarówno przy wew. DAC jak i w przypadku Node jako transport do zew. DAC.

3. Ogólnej poprawy w całym spektrum.

 

—————————————————————————————————

Widzę Marcin, że „jedziesz na grubo” z Luminem 😉.

Dzięki. To chyba warto spróbować😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mowa o zewnętrznym DAC ? Pochwal się

Już mnie Frantz rozkminił. Tak poległ w starciu z Lumim T2 co tylko dowodzi że to bardzo dobry klocek absolutnie wart swojej ceny a nawet więcej .
Nie jestem jakimś audiofilem porownywaczem bo to męcząca praca :) ale jak każdego z nas "nosi" trochę .

U mnie BSN 2i GRA jako całość - transport wraz z DAC i twoim Pawel zasilaniem.
I ... Uwaga - zostaje dalej w drugim systemie.
Do czego porównywałem , co czasem opisywałem - cocktail audio X45, Holo audio Spring 1 pierwsza generacja, Gustard X26PRO, MKS 004, Lumim T1 tyle tego było. Tak bywało lepiej, raz trochę a innym razem trochę X2 ale gdy pytałem się siebie czy warto zapłacić xxx PLN za to trochę to odpowiadałem sobie że nie. Dopiero Lumin T2 mnie oczarował potężna scena , super zbudowana i rozdzielcza plus jeszcze lepszy bas. Cyfrowe ale analogowe rozdzielcze granie i sądzę że synergia z moim PRE I końcówka BAT.
Gdyby nie okazyjna cena to chyba bym się musiał "oblizać i odejść" a tak to jest.
49501862e3dfed17ff1e5e0c161d4482.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Cyfrowe ale analogowe rozdzielcze granie i sądzę że synergia z moim PRE I końcówka BAT.

Gratuluję 😁👍.

Właśnie ta synergia to chyba clou wszystkiego. 
 

Ja coś takiego poczułem, gdy zasilacz od Pawła podłączyłem za pośrednictwem Isoteka Evo3 Premier do gniazdka w ścianie. Z moim Moonem jest właśnie ta synergia. 

Jeszcze raz gratuluję i opisuj swoje wrażenia, chętnie poczytam 😊.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

siemka Panowie,

myślę powoli o wymianie zasilania w moim 2i. czy są duże różnice w brzmieniu między róznymi customowymi interfejsami i zasilaczami? jeżeli tak to jakie polecacie? co polecacie najpierw zrobić, dokupić zew dac czy wymienić zasilanie? najbardziej w tej chwili zależy mi na poprawie dołu. pozdr.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszcze jedno pytanko, jak będę mieć wyłącznik na zasilaczu to mogę tam wyłączać od razu, zamiast najpierw node-a za pomocą przytrzymania 5s guzika play na panelu? w sensie czy to bezpieczne dla niego?

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

jaszcze jedno pytanko, jak będę mieć wyłącznik na zasilaczu to mogę tam wyłączać od razu, zamiast najpierw node-a za pomocą przytrzymania 5s guzika play na panelu? w sensie czy to bezpieczne dla niego?

Prześledź te forum od początku są w nim wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. Ten temat był już poruszany nie raz. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
siemka Panowie,
myślę powoli o wymianie zasilania w moim 2i. czy są duże różnice w brzmieniu między róznymi customowymi interfejsami i zasilaczami? jeżeli tak to jakie polecacie? co polecacie najpierw zrobić, dokupić zew dac czy wymienić zasilanie? najbardziej w tej chwili zależy mi na poprawie dołu. pozdr.

Dla leniwych
1. Zasilacz https://pd-cf.pl/sklep/
2. Najpierw zasilacz a później możesz myśleć o DAC
3. Z zasilaczem z pkt 1 masz soft srat i możesz od razu wyłączyć i włączyć bez strachu . Nie ma lepszego sprzetu o czym tu napisano 100x i ja się z tym zgadzam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel k napisał:

Prześledź te forum od początku są w nim wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. Ten temat był już poruszany nie raz. 😉

No powinienem, ale kurcze, ten temat ma 1,5k postów 🙄

Pawle, to Ty jestes tym Pawłem? Jeśli tak to wczoraj odwiedziłem Twoją stronę (pd-cf), a tam info ze zestaw interfejs + zasilacz niedostępny. Jakieś info kiedy będzie? 

Zasilacza Minweall nie biorę chyba pod uwagę. Od razu bym poszedł w ten droższy. 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JaZzGot87 napisał:
No powinienem, ale kurcze, ten temat ma 1,5k postów
Pawle, to Ty jestes tym Pawłem? Jeśli tak to wczoraj odwiedziłem Twoją stronę (pd-cf), a tam info ze zestaw interfejs + zasilacz niedostępny. Jakieś info kiedy będzie? 
Zasilacza Minweall nie biorę chyba pod uwagę. Od razu bym poszedł w ten droższy. 


Paweł z PD Creative to k4mil3k na forum
Musisz jego pytać czy będzie jeszcze robił moduł do Node 2i (chyb się koncentruje na nowym Node) bo zasilacz 5v jest powiedzmy "uniwersalny". 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2022 o 00:56, JaZzGot87 napisał:

jaszcze jedno pytanko, jak będę mieć wyłącznik na zasilaczu to mogę tam wyłączać od razu, zamiast najpierw node-a za pomocą przytrzymania 5s guzika play na panelu? w sensie czy to bezpieczne dla niego?

Jeśli nie wyjeżdżam, to ja swojego w ogóle nie wyłączam - jest cały czas pod prądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
jaszcze jedno pytanko, jak będę mieć wyłącznik na zasilaczu to mogę tam wyłączać od razu, zamiast najpierw node-a za pomocą przytrzymania 5s guzika play na panelu? w sensie czy to bezpieczne dla niego?

Możesz . Ja tak robię od początku jak mam pawla zasilacz. Opisywal wczesniej na forum jak jego budowa do tego tematu podchodzi tj zabezpiecza przed uszkodzeniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zegancio napisał:

Ponowie pytanie dot. kondycjonera. Czy prace trwają, jeśli tak to kiedy możemy się spodziewać sztuki na testy ?

Podpinam się pod pytanie kolegi ponieważ tak samo od dłuższego czesu się tym interesuję a informacji brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie późną odpowiedź. Widzę kilka pytań więc postanowiłem zebrać kilka odpowiedzi.

Ci którzy mnie znają wiedzą że nie robię nic bez pośpiechu, więc listwa będzie, ale nie wcześniej niż późna jesień. Pierwsze testy są pozytywne, ale do gotowego produktu jeszcze trochę pracy pozostało. Musicie też wiedzieć że nie jest to moje jedyne zajęcie i w sezonie wiosenno - letnim mam też mnóstwo obowiązków w pracy nie związanej z audio, a zajmuje się też automatyką w przemyśle i logistyce. Inną sprawą jest to że po doprowadzeniu się w zeszłym roku do stanu przedzawałowego postanowiłem nieco zwolnić.
Obecnie moje otwarte projekty to:
- listwa filtrująca - deadline do końca roku
- kompletny kit do Lumina - deadline do września
- zasilacz do IFI Stream - deadline do końca sierpnia
- zasilacz do SOTM Ultra neo - deadline do końca sierpnia
W zeszłym miesiącu udało się zakończyć udane testy i obecnie jestem na kompletowaniu pierwszych partii produkcyjnych zasilaczy. O ile zasilacze to prostszy temat bo projekty są już opracowane i sprawdzone, a komponenty do produkcji jakoś udaje się pozyskać choć z trudem. O tyle listwa ma trochę pod górkę, gdyż obecne zastoje i braki w elektronice wymuszają dodatkowe testy możliwych zamienników ze względu na braki pierwotnie zaplanowanych komponentów.
Prócz tego przygotowuje kilka różnych zestawów do testów/recenzji na kanale Hans'a Beekhuyzen - The HBproject, oraz dla Mark'a Gusev - redaktora stereo.net. Pierwsze ukażą się w ciągu najbliższego miesiąca.

Pojawiają się dwa pytania o Node:

1. Moduły do Node 2/2i są w ciągłej dostępności w niezmienionej formie.

2. Jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie zasilacza w zestawie z Node to odpowiem tak: ja za swoje zasilacze ręczę i możecie je wyłączać i włączać przełącznikiem głównym zasilania bez żadnych obaw. Wszystkie zasilacze które wychodzą z mojej ręki są wyposażone w układ "soft-startu". Nie generują one żadnych skoków napięcia ani krótkich udarów prądowych przy włączaniu ich nawet z podpiętym obciążeniem pełną mocą. Czas narastania napięcia to około 0,5 sekundy. Jak to działa - to załączam niżej przykład rzeczywistego przebiegu napięcia podczas włączania zasilacza z podziałką czasową w milisekundach.
Ale dla czego o tym piszę ? O ile Node 2/2i miał względnie dużą tolerancję napięcia startowego i krótkie skoki napięcia nie były mu groźne, o tyle nowy Node N130 ma tą tolerancję znacznie zaniżoną i wiem od klientów którzy posiadali modernizację i zasilacze FidelityAudio.uk że zdarzyła się anglikom wpadka i zabezpieczenia w nowym Node strzelały na ich zasilaczach. Podobno poprawili już swoje zasilacze i dodali zabezpieczenia do modułów. Oczywiście nasz moduł posiada zabezpieczenie od zawsze i odcina napięcie 6V i więcej, ale mimo tego proponuje nie podłączać do nowego Node byle czego.

Jak działa soft-start w moim zasilaczu - przykład startu zasilacza 5V, widać czas włączenia zasilacza, czas osiągnięcia stałego napięcia, oraz przebieg napięcia w trakcie rozruchu. Nie ma tu żadnych zagrożeń dla urządzenia.
 

soft-start.PNG

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.