Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Napisaliście się tutaj. Niezła lektura mnie czeka 😁 Dziś (chyba) wyjdzie do mnie jeszcze pierwsza wersja interfejsu do najnowszego Node. Na razie będzie to grało na iFi iPower X. Jak już zestaw pogra dobę opiszę swoje wrażenia.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. N130, Interface v1, iFi iPower X. Nie bójcie się takiego połączenia. Fakt że interface oraz iFi nowe. Pierwsze parę godzin to oczywista oczywistosc ze dzwiek jest jak przez szklo powiekszajacale choc bez nachalności. Chodzi o większą ilość informacji. Góra trochę nerwowo-papierowo-szorstka? Ale to już przeszłość prawie. No prawie. Natomiast całość fajnie reaguje na zmiany w zależności gdzie podłączymy. U siebie mam i rod i złoto furutecha i listwę filtrującą (ehh belkin wiem wiem ale do testów why not). Przed zmianą zrobiłem odsłuch na słuchawkach Denona. To co mnie najmilej zaskoczyło po zmianie to fakt jak dźwięk oderwał się od nauszników. Teraz słucham na kolumnach i mogę to robić ciszej słysząc nadal szczegóły i... bas? Jak? Co? Gdzie? Jeszcze nie piłem ale idę po lampkę wina. Podsumowując? Polecam! Miłego weekendu fani Node! Panie Paweł - jesteś wielki! Dzięki!

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok. N130, Interface v1, iFi iPower X. Nie bójcie się takiego połączenia. Fakt że interface oraz iFi nowe. Pierwsze parę godzin to oczywista oczywistosc ze dzwiek jest jak przez szklo powiekszajacale choc bez nachalności. Chodzi o większą ilość informacji. Góra trochę nerwowo-papierowo-szorstka? Ale to już przeszłość prawie. No prawie. Natomiast całość fajnie reaguje na zmiany w zależności gdzie podłączymy. U siebie mam i rod i złoto furutecha i listwę filtrującą (ehh belkin wiem wiem ale do testów why not). Przed zmianą zrobiłem odsłuch na słuchawkach Denona. To co mnie najmilej zaskoczyło po zmianie to fakt jak dźwięk oderwał się od nauszników. Teraz słucham na kolumnach i mogę to robić ciszej słysząc nadal szczegóły i... bas? Jak? Co? Gdzie? Jeszcze nie piłem ale idę po lampkę wina. Podsumowując? Polecam! Miłego weekendu fani Node! Panie Paweł - jesteś wielki! Dzięki!

Trochę godzin grania i wszystko się poukłada, z twojego opisu wynika że juz tak się dzieje. Zasilacz od PD szybko łapie równowagę .
W BSN cenię sobie bardzo nie tylko jakoś grania ale i stabilnośćnosc softu bo już były takie grajki że mnie a to ważne w cyfrowej domenie.
Dobrej zabawy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że wygrzanie iFi i płytki zasilania to jedno ale taki duet jest naprawdę bardzo czuły na zasilanie i chciałbym to jeszcze raz podkreślić. Właśnie odkrywam zalety Elecaudio CS 361b wpiętego w listwę. No mega polecam.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, pokusiłem się o zakup zasilacza liniowego LHY Audio z Ali do Node130. Zasilacz będzie wpięty do do kondycjonera.

Jest na nim przełącznik GNG-ISO (grounded or isolated).

Czy podpowie mi ktoś jakie to ma przełożenie w praktyce ? Przeczytałem tonę informacji w interenecie i rozumiem, że to zabezpiecza w jakiś sposób układ zasilania (urządzenia), czyli w tym przypadku Node.

Wolałbym się jednak upewnić. Niestety elektryka to obca dla mnie materia.

grounded czy isolated ?

444.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie już drugi zasilacz PD Creative. Pierwszy kupiłem do daca 12V, drugi do streamera 5V (usbridge sig). Zastąpiły dwa liniowe zasilacze 2 różnych producentów, z czego jeden podstawowy, tani model, a drugi droższy od PD...

I mam podobne wrażenia jak wszyscy tutaj po wymianie zasilania do node - opad szczęki, jaka poprawa. Czystość, precyzja, dynamika. Mam wrażenie że znikł szum na wysokich i poprawiła się czytelność np. talerzy perkusji. Do tego wyraźna poprawa sceny w głąb.

Pierwszy kupiłem po rekomendacji kolegi (ma cały zestaw PD do node3) i zastąpił taniego liniowca. Tu poprawę faktycznie rozumiem 🙂 Ale drugi zamówiłem z ciekawości, chcąc porównać z zauważalnie droższym zasilaczem... i okazało się że jest świetnie, mimo że zasilacz gra dopiero 3 dni... a patrząc po tym pierwszym (ile czasu się wygrzewał) to może być jeszcze lepiej za parę dni.

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie już drugi zasilacz PD Creative. Pierwszy kupiłem do daca 12V, drugi do streamera 5V (usbridge sig). Zastąpiły dwa liniowe zasilacze 2 różnych producentów, z czego jeden podstawowy, tani model, a drugi droższy od PD...
I mam podobne wrażenia jak wszyscy tutaj po wymianie zasilania do node - opad szczęki, jaka poprawa. Czystość, precyzja, dynamika. Mam wrażenie że znikł szum na wysokich i poprawiła się czytelność np. talerzy perkusji. Do tego wyraźna poprawa sceny w głąb.
Pierwszy kupiłem po rekomendacji kolegi (ma cały zestaw PD do node3) i zastąpił taniego liniowca. Tu poprawę faktycznie rozumiem  Ale drugi zamówiłem z ciekawości, chcąc porównać z zauważalnie droższym zasilaczem... i okazało się że jest świetnie, mimo że zasilacz gra dopiero 3 dni... a patrząc po tym pierwszym (ile czasu się wygrzewał) to może być jeszcze lepiej za parę dni.

Jestem pewien że budowa odgrywa kolosalna rolę. Nie jestem znawca tematu ale wiem że Pawel PD poświęcił dużo czasu na pracę projektowe a później jeszcze sam siebie poprawiał w kolejnych wersjach. Co więcej każda sztuka ma indywidualny pomiar i wiem że jak Pawlowi na pomiarze coś się nie podoba to szuka powodu i go usuwa. Dostajemy sztukę dobrze zaprojektowaną, zbudowana i pomierzoną.

Prede mna, coś w co "na logikę" ciężko mi uwierzyć, test liniowego w switchu zaraz przed DAC i zrobię to, bo już od paru spośród was słyszałem że ma wpływ. Logika logika a ucha nie zastąpi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Jestem pewien że budowa odgrywa kolosalna rolę. Nie jestem znawca tematu ale wiem że Pawel PD poświęcił dużo czasu na pracę projektowe a później jeszcze sam siebie poprawiał w kolejnych wersjach. Co więcej każda sztuka ma indywidualny pomiar i wiem że jak Pawlowi na pomiarze coś się nie podoba to szuka powodu i go usuwa. Dostajemy sztukę dobrze zaprojektowaną, zbudowana i pomierzoną.

Chyba najwięcej czasu spędziłem na samym doborze odpowiednich komponentów z powtarzalnymi parametrami i testach. Podstawowe filary to kontrola na kilku etapach, selekcja komponentów, a na końcu weryfikacja pomiarami z wydrukiem. Niestety dzisiejsze czasy są trochę trudne dla ludzi którzy budują jakąkolwiek elektronikę, głównie ze względu na ograniczoną dostępność.

Nie trzeba daleko patrzeć..., bo choćby na początku tego roku zdarzyło się że prawie 30% jednej ze składowych części zasilacza(tylko z jednej partii producenta) wylądowało w koszu ze względu na parametry. Powiedzmy że standardowe wartości graniczne producenta - STMicroelectronics/Szwajcaria - były spełnione (szerokie widełki min/max podane w specyfikacji), ale niestety do tego celu do jakiego buduje się te zasilacze to było za mało...

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nikt jeszcze nie napisał, więc ja napiszę. Pojawiła się informacja o nowym Node X wydawanym z okazji dziesięciolecia firmy Bluesound. Specyfikacja wydaje się ciekawa, jako ulepszenie wersji n130, chociażby w zakresie wbudowanego lepszego dac oraz hi-endowego wyjścia słuchawkowego. Kolor srebrny nowego Node X to rzecz gustu (dla mnie taki kolor to minus, nijak mi do niczego nie pasuje), ale bebechy przecież grają, a nie kolor. 
Mam obecnie Node 2i z interfejsem i zasilaczem liniowym od PD. Ciekawe, czy taki zestaw od n130 będzie pasował do nowego Node X (raczej zestaw od 2i pasował nie będzie, ale to już musiałby potwierdzić Pan Paweł). Czekamy Panie Pawle na jakieś informacje na ten temat 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: kilka osób pytało czy moduły do Node N130 będą zgodne z nowym rocznicowym modelem Node X N131. Potwierdzam że zarówno wersje modułów V1 jak i V2 dla Node N130, będą zgodne z Node X N131. Wewnątrz fabrycznie montowany jest ten sam zasilacz co w modelu Node N130.

Jeśli jesteście ciekawi co się z grubsza zmieniło, to tak jak już pewnie wiecie zagościł nowy DAC ESS 9028Q2M, oraz lepszej jakości gniazda i wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli chodzi o samą budowę DAC to oprócz nowego układu, otrzymał on również niezależne prowadzone zasilanie oraz swój własny zegar. W torze analogowym pracują wzmacniacze OP1662. Osobne wyjście na Subwoofer obsługiwane jest przez PCM5122 znany z wcześniejszych modeli Node.

Pozostałe rzeczy związane z obsługą wejść cyfrowych i analogowych - tu nie widać żeby się cokolwiek zmieniło. Płyta modułu SoM z systemem BluOS w wersji 1.3

Brzmienie, na razie za wcześnie żeby to porównać. Póki co plumka sobie w tle żeby się wygrzać, za kilka dni będzie można powiedzieć coś więcej.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Node 2i dałem niegdyś 2 tys zł w Top Hi-Fi, teraz nowy Node X kosztuje prawie dwa razy tyle. Ciekawe, czy różnica jest tak kolosalna, aby wybulić tyle kasy. Na pewno wyjście słuchawkowe robi różnicę, ale ciekawe czy jest aż taka różnica na kolumnach. Mówię oczywiście o porównaniu 2i po zmianie zasilania z Node X po zmianie zasilania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Marshall1 napisał:

Za Node 2i dałem niegdyś 2 tys zł w Top Hi-Fi, teraz nowy Node X kosztuje prawie dwa razy tyle. Ciekawe, czy różnica jest tak kolosalna, aby wybulić tyle kasy. Na pewno wyjście słuchawkowe robi różnicę, ale ciekawe czy jest aż taka różnica na kolumnach. Mówię oczywiście o porównaniu 2i po zmianie zasilania z Node X po zmianie zasilania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaraz po włączeniu jest lekki, zwiewny - wręcz jak nie Node. Po kilku godzinach nabiera charakteru podobnego do tego znanego z Node ale scena i przestrzeń nadal pozostają na dobrym poziomie. Tyle mogę na razie powiedzieć, więcej za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marshall1 napisał:

Bardzo mnie ciekawi również porównanie wyjścia słuchawkowego, czy faktycznie taka duża zmiana jak piszą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akurat nie używam słuchawek na kablu więc nie odpowiem, a sam wzmacniacz został umieszczony na osobnej płytce która jest ukryta pod płytą główną więc dopóki go kompletnie nie rozkręcę to trudno to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno sobie myślę.  Node x niby dostał sabre, przełom,  postęp rozwój. 

Problem polega na tym, że sprzęt jest na 10-o lecie i jest limitowany. Nie sprawdze ile już na rynku jest chip sabre.... Wniosek, że nie bedzie w najbliższym czasie normalej wersji będącej rozwojową. 

W sumie dziwne podejście. Nie chcą robić czegoś nowego a wwalają na rynek wersję limitowaną budżetowego sprzętu, mimo że uważam,  ze jest porządny.   Chyba, że kolor bedzie tym,  co wyróżni  x od np wersji 4. Kiedyś już mieliśmy takie myki. Fiat 126p w limitowanej wersji z np uchylnymi tylnymi szybkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szy_a Fakt, mogli postarać się nieco bardziej na te 10 lat. Osobiście też uważam że Node jest ciekawym urządzeniem i na prawdę spoko wycenionym w stosunku do tego co oferuje. Ale trzeba też mieć świadomość że nie będą robić do własnego gniazda i z Bluesound'a raczej nigdy nie zrobią hi-end'u bo od tego mają drugą swoją markę NAD.

A Eversolo - jedna z kilku chińskich firm stylizujących się na "amerykańską". ES DMP-A6 - cena za wykonanie i wyposażenie mega. To tylko pokazuje że tego narodu nie można lekceważyć.
Ciekaw jestem jak gra i jak sprawuje się apka.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ten sprzęt, chociaż osobiście jestem zwolennikiem minimalizmu. Z 4 metrów i tak nie widzę co jest na wyswietlaczu, wolałbym go nie mieć niż płacić za coś, czego nie używam. Podoba mi się zatem Node pod tym względem. Ciekawe, jak brzmi ten streamer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w necie, to nie ma przepaści.  Tu mamy możliwość  zmiany zasilania i jest progres. Tam cholercia wie 

@k4mil3k no ok, nie chcą sr** w gniazdo, więc świadczy to o tym, że progeresu nie będzie w najbliższym czasie. NADa nie ma co gonić a zamiast wprowadzić kolejną wersje,  dają inny kolor inny przetwornik d/a i wzmaka sluchawkowego. Jest progres ale na 10cio lecie! A co z normanymi odbiorcami i rozwojem sprzętu? Ano nic, chyba mamy zbyt wygórowane żądania... I nie ma co liczyć na SKOK jakosciowy fajnego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szy_a Tak, sprzęt jest fajny, wszystko mający, może być domowym hubem mediów do zestawu hifi, obsługa dowolnego pilota, świetny soft który zawsze działa, ale w jakości podejrzewam że nowe generacje będą na podobnym poziomie jak rocznicowy model X (bo nie zrobią kroku w tył). Takie jest ich pozycjonowanie produktu w rynku i niewiele z tym zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie tego. Gość porównuje to cacko z Node n130. Różnica wg niego zdecydowanie na plus EverSolo, ale on porównuje je z n130 ze stockowym zasilaniem. I nie porównuje go z Node X, a tym bardziej nie porównuje z Node X z zasilaniem liniowym. Więc … cholera wie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gość, z tego, co wiem nie wystawił żadnej opinii poniżej 9/10 dla wszystkich sprzętów jakie testował,  ciężko wtedy brać pod uwagę  jego zdanie ...

@k4mil3k zgadzam sie z każdym Twoim stwierdzeniem. Ciężko za te kaskę mieć aż tyle, mnie chodziło o postęp,  progres w sprzęcie. Jako streamer ze swoją aplikacją ciężko szukać tak sprawnego sprzetu, tak niezawodnego i w sumie nawet na dac grającego bardzo przyjemnie. Całość zalet jest przeważająca. Ale zamiast robić sobie urodziny powinni lekko do przodu wyjść w stosunku do konsumenta, przyszłego odbiorcy? Dziwne dla mnie. Wersja limitowana ale dla kogo? Co to budżetowe znaczki do klasera, czy 5 zł z rybakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnie chciałem się przywitać, cześć wszystkim, to mój pierwszy post. Ciekawy i długi wątek i wielu z Was dysponuje ekspercką wiedzą. Chciałbym zadać Wam pytanie z prośbą o poradę. Używam od kilku lat Node 2i, ale fabryczny, bez modyfikacji. W między czasie zmieniłem kolumny na aktywne Dynaudio Focus 60xd. Nie modyfikowałem nic w zestawie przez długi czas i teraz jakaś dawna ochota wróciła 😉 i zastawiam się, czy warto byłoby zainteresować się nowym Node X? Tutaj pojawia się pytanie, czy pokusić się o wymianę zasilania do Node 2i, czy iść w nowy X a może w nowy X i zasilanie liniowe? Z góry dzięki za życzliwe potraktowanie być może oczywistego pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.