Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Jeśli ktoś jest zainteresowany to cały zestaw Node N130 wraz z dedykowanym zasilaniem do sprzedania. Info w ogłoszeniach.
Powód - Rose RS150 :-)
Ale na dobry początek powyższe jest kapitalne.

jesteś kolejnym przykładem , jak i ja, że mając BSN jak się chce lepiej to ciezko zrobić satysfakcjonująca zmianę "za małe pieniądze" no twój ruch rose rs150 to przeskok do innej galaktyki i jakościowo i funkcjonalnie i kasa też
No cóż taki BSN jest - " za dobry za taką kasę"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


jesteś kolejnym przykładem , jak i ja, że mając BSN jak się chce lepiej to ciezko zrobić satysfakcjonująca zmianę "za małe pieniądze" no twój ruch rose rs150 to przeskok do innej galaktyki i jakościowo i funkcjonalnie i kasa też
No cóż taki BSN jest - " za dobry za taką kasę" emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można kupując DACa i dalej korzystać z BSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Można ale wybór nie jest oczywisty. Ja próbowałem paru - opisane w wątku - i skończyło się na Lumin T2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Każdy podąża swoją drogą.  U mnie BSN z Tidalem i dyskiem z plikami (w tym setkami gęstych) plus DAC na TDA1541 S1 ulampowionym i dla gęstszych Mytek Liberty II. Dla porównania płyty z Lector 603 na lampach Telefunkena. Wniosek. Ważne jest czego się słucha, jaki to mastering i czy na pewno to co daje dostawca strumieniowy jest dobrej jakości. Niektóre porównania bywają szokujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 16:01, Basstech napisał:

Cześć 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to cały zestaw Node N130 wraz z dedykowanym zasilaniem do sprzedania. Info w ogłoszeniach.

Powód - Rose RS150 :-)

Ale na dobry początek powyższe jest kapitalne.

Aktualne? Można prosić o link do ogłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem początkującym audiofanem i mam taki dylemat.

Do mojego Node (130) mam podłączonego zew DACa Musician Pegasus kablem coaxial. 

Bluesound pełni zatem rolę wyłącznie transferu. 

Czy w takiej konfiguracji przejście na zasilanie liniowe w Node (zasilacz Tomanek/PD) cokolwiek wniesie ?

Edytowane przez czuguri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jestem początkującym audiofanem i mam taki dylemat.
Do mojego Node (130) mam podłączonego zew DACa Musician Pegasus kablem coaxial. 
Bluesound pełni zatem rolę wyłącznie transferu. 
Czy w takiej konfiguracji przejście na zasilanie liniowe w Node (zasilacz Tomanek/PD) cokolwiek wniesie ?

W wolnej chwili poczytaj wątek. Pytanie wielokrotnie zadane i wiele odpowiedzi znajdziesz.
Wg mnie również warto iść w liniowe zasilanie choć jak napisalem wiele razy największy wplyw ma na wbudowany DAC moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili poczytaj wątek. Pytanie wielokrotnie zadane i wiele odpowiedzi znajdziesz.
Wg mnie również warto iść w liniowe zasilanie choć jak napisalem wiele razy największy wplyw ma na wbudowany DAC moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin, starałem się poradzić z tym wątkiem 1542 postów ale poległem, bo jest zbyt duży rozstrzał w konfiguracjach, odpowiedziach. Jeżeli chodzi o wpływ zasilania liniowego na DAC to jest bezdyskusyjny. Niestety ja wydałem trochę pieniędzy na zew DACa i zanim zdecyduje się na wydanie dodatkowego 1k, wolałbym wiedzieć czy sam transfer na tym zyska. Dac w Bluesound nie jest mi potrzebny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak nie potrzebujesz i nie będziesz używał wbudowany dac to nie potrzebnie wchodzisz w node ,kupuje sie goły streamer i to prawie zawsze wypada lepiej ,pamietaj że zasilasz układ który zawsze sieje ci nie potrzebnie 

Node, był pierwotnie w zestawie, kupiony w ciemno. Faktycznie jego dac okazał się słaby. Stad zakup zew. DACa i pozostawienie Node jako transfer.

Panowie, do meritum :), bo później za 100 postów kolejna osoba zada pytanie podobne do mojego :). Pomożecie ? Pytanie czy zasilanie liniowe wnosi lepsza jakość muzyczna w konfiguracji gdzie NODE jest tylko transferem, podłączonym do zew DACa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, czuguri napisał:

 Pytanie czy zasilanie liniowe wnosi lepsza jakość muzyczna w konfiguracji gdzie NODE jest tylko transferem, podłączonym do zew DACa.

Daje poprawę.

Użytkowałem tak Node połączony z Moon 280D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, czuguri napisał:


Node, był pierwotnie w zestawie, kupiony w ciemno. Faktycznie jego dac okazał się słaby. Stad zakup zew. DACa i pozostawienie Node jako transfer.

Panowie, do meritum :), bo później za 100 postów kolejna osoba zada pytanie podobne do mojego :). Pomożecie ? Pytanie czy zasilanie liniowe wnosi lepsza jakość muzyczna w konfiguracji gdzie NODE jest tylko transferem, podłączonym do zew DACa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pewnie że wniesie poprawę jeśli chcesz tak jednoznacznej odpowiedzi  ,przerabiałem to kilka lat temu ,ale nie jest to noc i dzień trzeba mieć tego świadmość  😉 Tomanka sobie odpuść 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że wniesie poprawę jeśli chcesz tak jednoznacznej odpowiedzi  ,przerabiałem to kilka lat temu ,ale nie jest to noc i dzień trzeba mieć tego świadmość   Tomanka sobie odpuść 

Z jakiego powodu Tomanek passe?
Widziałem jeszcze zasilacze nostromo,muzgaudio, dedykowany PD Creative.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, czuguri napisał:


Z jakiego powodu Tomanek passe?
Widziałem jeszcze zasilacze nostromo,muzgaudio, dedykowany PD Creative.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego powodu że N130 można dużo łatwiej uszkodzić byle jakim zasilaczem. Moduł wprawdzie ma zabezpieczenie i odetnie zasilanie przy napięciu 6V ale lepiej dmuchać na zimne.

Node 2/2i ma bardzo dużą tolerancję na jakość dostarczonego zasilania i wytrzyma krótkie wzrosty napięcia i udary, N130 już nie, urządzenie jest wrażliwe na wzrost napięcia (które zdarzają się przy prostych zasilaczach liniowych - zwłaszcza podczas włączania do sieci/prądu).

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tego powodu że N130 można dużo łatwiej uszkodzić byle jakim zasilaczem.
Node 2/2i ma bardzo dużą tolerancję na jakość dostarczonego zasilania i wytrzyma krótkie wzrosty napięcia i udary, N130 już nie, urządzenie jest wrażliwe na wzrost napięcia (które zdarzają się przy prostych zasilaczach liniowych - zwłaszcza podczas włączania do sieci/prądu).
Moduł wprawdzie ma zabezpieczenie i odetnie zasilanie przy napięciu 6V ale lepiej dmuchać na zimne.

Kamil, ok. Dziekuje za wyjaśnienie. Niemniej jesteś autorem PD, a to wymaga dodatkowego pytania. Czy biorąc pod uwagę powyższe mam zakładać, ze konstrukcja PD cechuje się większa tolerancja na wahania napięcia przy pracy z modułem PD dla Node w przeciwieństwie do odpowiedników z warsztatu np tomanka, nostromo, muzgaudio ? Sedno różnicy w użytych komponentach ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie żeby Ci to przedstawić: W podstawowych konstrukcjach można to uznać za normalność gdyż regulator jest sterowany sprzężeniem z napięciem wyjściowym. Wiec regulator musi "wyprodukować" napięcie żeby wiedzieć jak je regulować. W zależności od jakości wykonania tej części zasilacza może podczas rozruchu występować zjawisko krótkotrwałego wzrostu napięcia powyżej wartości zadanej.
Tu masz jakiś wycinek z sieci jak to może wyglądać:
Przechwytywanie.thumb.PNG.15eae6d393692f1ef14a6875bf6ce347.PNG

Jak widzisz mija chwilę zanim napięcie się ustabilizuje. Innym niepokojącym zjawiskiem podczas rozruchu zasilaczy liniowych z podstawową stabilizacją mogą być krótkotrwałe udary prądowe (często słyszalne podczas włączania transformatorów).
Żeby sobie poradzić z jednym i drugim - zasilacze mają podwójną regulację napięcia z układem tzw "soft-startu".
Rozruch wygląda tak jak niżej:
soft-start.thumb.PNG.19714dcb82a9cdce40868d09230ce222.PNG
Sedno jest w tym jak wykonane jest sprzężenie i regulacja napięcia. Co do zasilaczy Tomanka, model mini od razu sobie odpuść - to prosta podstawowa konstrukcja gdzie cały zasilacz opiera się na o ile pamiętam na 11 elementach włącznie z obudową i transformatorem. Większego modelu "custome" nie znam. Nowych modeli Nostromo także nie znam.
A jeśli chodzi o Muzgaudio, to dobre zasilacze, ale jeśli chcesz być pewien pozostałych modeli to może najlepiej zapytaj ich twórców o przebiegi napięcia podczas startu  zasilacza bo dla N130 to ważne.
 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W skrócie żeby Ci to przedstawić: W podstawowych konstrukcjach można to uznać za normalność gdyż regulator jest sterowany sprzężeniem z napięciem wyjściowym. Wiec regulator musi "wyprodukować" napięcie żeby wiedzieć jak je regulować. W zależności od jakości wykonania tej części zasilacza może podczas rozruchu występować zjawisko krótkotrwałego wzrostu napięcia powyżej wartości zadanej.
Tu masz jakiś wycinek z sieci jak to może wyglądać:
Przechwytywanie.thumb.PNG.15eae6d393692f1ef14a6875bf6ce347.PNG
Jak widzisz mija chwilę zanim napięcie się ustabilizuje. Innym niepokojącym zjawiskiem podczas rozruchu zasilaczy liniowych z podstawową stabilizacją mogą być krótkotrwałe udary prądowe (często słyszalne podczas włączania transformatorów).
Żeby sobie poradzić z jednym i drugim - zasilacze mają podwójną regulację napięcia z układem tzw "soft-startu".
Rozruch wygląda tak jak niżej:
soft-start.thumb.PNG.19714dcb82a9cdce40868d09230ce222.PNG
Sedno jest w tym jak wykonane jest sprzężenie i regulacja napięcia. Co do zasilaczy Tomanka, model mini od razu sobie odpuść - to prosta podstawowa konstrukcja gdzie cały zasilacz opiera się na o ile pamiętam na 11 elementach włącznie z obudową i transformatorem. Większego modelu "custome" nie znam. Nowych modeli Nostromo także nie znam.
A jeśli chodzi o Muzgaudio, to dobre zasilacze, ale jeśli chcesz być pewien pozostałych modeli to może najlepiej zapytaj ich twórców o przebiegi napięcia podczas startu  zasilacza bo dla N130 to ważne.
 

@czuguri masz odpowiedź fachowca . Notabene której już udzielał w wątku. Co więcej jak poczytasz to Pawel Jak mial czas mierzył i publikował dane dotyczące szumu jakie konkurencyjne zasilacze produkują . Poszukaj poczytaj tak wiem jest trochę wpisów ale nikt za ciebie nie będzie tego robił a warto. Pamiętam że muzg i sigma11 dobrze wypadały w kwestii szumu ale jest też sprawa softstart.
Ja zaufałem PD Creative I się nie zawiodłem. Do Lumin T2 za ciężka kasę mam też PD Creative Bo Tumanka poprostu bym się obawiał że nie wspomnę o zaszumieniu.
Takie moje zdanie .


Daj znać jak jak zdecydowałeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak nie potrzebujesz i nie będziesz używał wbudowany dac to nie potrzebnie wchodzisz w node ,kupuje sie goły streamer i to prawie zawsze wypada lepiej ,pamietaj że zasilasz układ który zawsze sieje ci nie potrzebnie 

Nie do końca się zgodzę. Lumin ma bezkonkurencyjną aplikację i choćby z tego powodu warto. Ciężko o tak dobre rozwiązanie u konkurencji. Jak znasz to daj znać. Od razu powiem że Lumin T2 za 20k wymieka jesli chodzi o appke .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, czuguri napisał:

tak, bardzo Wam dziękuje za czas poświecony na odpowiedź. Nie pozostało nic do dodania.

Na rynku jest sporo rozwiązań i należy zwrócić uwagę na ich jakość bo zdarzały się sytuację że zamiast być lepiej to było gorzej a klienci prosili o ratunek i naprawę zasilaczy marki na "T" czy marki na "N", czy w ogóle jakiejś domowej "samoróbki z olx" która rozpadała się rękach.
Poza sytuacjami "ulepów z olx"  były to indywidualne przypadki więc raczej stawiam na braki w odpowiedniej kontroli jakości gotowego produktu.

Ps: Żeby nie było że to jakaś autoreklama, to marki na "M" nigdy nie miałem w rękach 🙂 i mogę z całą odpowiedzialnością ją także polecić.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


@czuguri masz odpowiedź fachowca . Notabene której już udzielał w wątku. Co więcej jak poczytasz to Pawel Jak mial czas mierzył i publikował dane dotyczące szumu jakie konkurencyjne zasilacze produkują . Poszukaj poczytaj tak wiem jest trochę wpisów ale nikt za ciebie nie będzie tego robił a warto. Pamiętam że muzg i sigma11 dobrze wypadały w kwestii szumu ale jest też sprawa softstart.
Ja zaufałem PD Creative I się nie zawiodłem. Do Lumin T2 za ciężka kasę mam też PD Creative Bo Tumanka poprostu bym się obawiał że nie wspomnę o zaszumieniu.
Takie moje zdanie .


Daj znać jak jak zdecydowałeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie do końca się zgodzę. Lumin ma bezkonkurencyjną aplikację i choćby z tego powodu warto. Ciężko o tak dobre rozwiązanie u konkurencji. Jak znasz to daj znać. Od razu powiem że Lumin T2 za 20k wymieka jesli chodzi o appke .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja z apkami nie dyskutuje bo to indywidualna sprawa i preferencje  ,  osobiście nie mam stremaera jako tako ,ale mam hegla dac hd30 i on w sumie ma juz streamer wbudowany i można z nim spokojnie żyć po przez apke roona działa to jako air play ,ale mimo wszystko wolę granie z nucleusa czyli nuc z wgranym system linuksowym roon i po przez konwerter usb singxer su-6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju Do Roona trzeba jednak dojrzeć i niestety jego cena jako kompletnego rozwiązania (server, endpoint, oraz sama licencja) jest dla wielu zbyt droga.
Ale rozwiązanie jest świetne, pełna niezależność sprzętowa, a RoonRadio jak dla mnie jest do dziś nie do pokonania przez żadne inne rozwiązanie tego typu.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, czuguri napisał:

tak, bardzo Wam dziękuje za czas poświecony na odpowiedź. Nie pozostało nic do dodania.

Ja używam zasilacz od MuzgAudio, kiedyś zasilał Node dziś jest inny transport, ale dopowiem jeszcze, że gdy ja szukałem zasilacza to PD borykał się z brakiem odpowiednio wartościowych części/podzespołów i zasilaczy nie było i tylko dlatego wybrałem ten od Muzga.

Mam tez inna propozycje ... Node "3" nie jest dużym obciążeniem dla zasilania i tak w ramach testu ... możesz podłączyć się pod powerbank jeśli takowy masz gdzieś pod ręką. (foto) ja też tak zrobiłem testowo, oczywiście to krótkotrwałe rozwiązanie.

Małe zdjęcie poglądowe zasilaczy .... foto .... stosunek ciężaru obu jest adekwatny do wielkości." 

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem od PD interfejs wraz z zasilaczem liniowym niskoszumowym do Node 2i i dziś mija tydzień wygrzewania. Choć wielu już się wypowiadało na temat zmian, jakie ww. rozwiązanie wniosło w ich system, postanowiłem i ja się podzielić, bo wielu nie ma siły na przejrzenie całego wątku od samego początku. 
 

Faktycznie, po podłączeniu wszystkiego zgodnie z instrukcją (która jest czytelna, ze zdjęciami, jak dla 8-latka), dźwięk jest zdecydowanie rozczarowujący. Rzekłbym, że jest gorzej, niż przy oryginalnym zasilaniu. Po tygodniu grania, które włączałem na często ściszonym volume, aby nie ulec stwierdzeniu, że słuch się przyzwyczaił do słabego grania i nagle zaczął się podobać, zauważam to, co inni. W moim systemie (Nad C356BEE, Node 2i, kolumny Pylon Pearl 27, kable zasilające Taga Harmony TBC, kable głośnikowe QED XT40i, interkonekt Audioquest Big Sur RCA), dźwięk nabrał niesamowitej czystości. Nie chodzi o to, że się rozjaśnił. Poprawa nastąpiła w każdym paśmie. Trochę tak, jak by zdjąć koc z kolumn. Czysty dźwięk, kryształ. Nagrania dostały nowego blasku, dynamiki, a to, co szczególnie powoduje opad szczęki, to separacja. Słucham metalu, ale i pop i soul - przy każdym rodzaju muzyki nie sposób się nie zachwycić. W metalu gitary po prostu wyłażą z kolumn, jak by je ktoś nagle wyodrębnił. A to są znane mi od lat utwory. W zasadzie słuchając muzyki mogę się skupić na poszczególnych instrumentach, co wcześniej było niemożliwe, bo była to po prostu ściana dźwięku. Mam ochotę skupić na gitarze basowej - proszę bardzo. Gitara prowadząca? Jest, słychać jak palce przesuwają się po chropowatych strunach. Solówka? Jest jakby na zamówienie, gitarzysta przyjechał do do mnie do domu i stoi w pokoju metr ode mnie. Jakieś dzwoneczki, tu coś stuknie, tam zaświergoli… Raz słuchając po cichu, w zamyśleniu, aż się przestraszyłem, gdy jakiś instrument wylazł z kolumny i niespodziewanie dał o sobie znać. To rodzi szok. 
I jeszcze bas - przestał dudnić (akustyka w salonie do kitu), jest jakby wielobarwny, świetnej jakości. 
 

Z zakupem zasilania nosiłem się od ponad roku, w końcu decyzja i szczęka na podłodze. Dzięki Panie Pawle, świetna robota! Jeśli ktoś rozważa zakup, oznajmiam jak i inni tu obecni, że warto! To jest skok w sprzęcie o ładnych kilka tysięcy zł. Należę do osób, które słyszą różnicę w kablach. Dotychczasowe różnice w dźwięku po zmianie kabli są po prostu niczym, to zmiany bardzo subtelne. Zmiana zasilania przy tym to jak kop w szczękę. 
 

Czasem czytałem w różnych miejscach porównania kości dac między jednymi, a drugimi (np. AK vs. ESS). Przychodzi mi do głowy stwierdzenie, że trudno jest porównać sam dac, skoro on jest opakowany w urządzenie z zasilaniem. Na przykładzie modyfikacji od PD - ta sama kość zagrać może zupełnie inaczej, w zależności od tego, czym jest to zasilane. I tak, dac wbudowany w Node 2i gra o trzy klasy lepiej od daca z Node 2i z zasilaniem oryginalnym. A przecież to ten sam dac! Może lepiej zatem porównywać nie same kości, a daki jako całościowe urządzenia?

 

W każdym razie, ja na rok nam spokój. Za rok pomyślę o zmianie wzmacniacza, za dwa lata kolumn. W tej chwili o zmianie daca nie myślę (dac zewnętrzny). Ten wbudowany w Node 2i jeszcze mnie nieraz zaskoczy. 

Edytowane przez Marshall1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marshall1 napisał:

Rzekłbym, że jest gorzej, niż przy oryginalnym zasilaniu.

To zdanie rozwala system ale domyślam się - po treści reszty Twojego postu - że po prostu zabrakło słowa NIE i chciałeś napisać, że nie jest gorzej niż przy oryginalnym zasilaniu 🙂. Zdecydowanie zasilanie liniowe od PD Creative to jedne z najlepiej wydanych przeze mnie pieniędzy na audio. Już fabryczny Node w relacji cena/jakość za kompletny streamer z wbudowanym przetwornikiem jest bezkonkurencyjny, a modyfikacja zasilania wynosi go na zdecydowanie wyższy poziom.

Fajnie, że jesteś zadowolony - miłego słuchania i odkrywania muzyki na nowo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinQoo napisał:

To zdanie rozwala system ale domyślam się - po treści reszty Twojego postu - że po prostu zabrakło słowa NIE i chciałeś napisać, że nie jest gorzej niż przy oryginalnym zasilaniu 😊

Tuż po zmianie zasilania, bez wygrzania, miałem wrażenie, że jest bardzo źle, nawet gorzej niż przed zmianą. Cały ostateczny zachwyt dotyczy stanu po wygrzaniu - to jest w tym wszystkim najważniejsze. Jest cudownie. 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.