Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuż po zmianie zasilania, bez wygrzania, miałem wrażenie, że jest bardzo źle, nawet gorzej niż przed zmianą. Cały ostateczny zachwyt dotyczy stanu po wygrzaniu - to jest w tym wszystkim najważniejsze. Jest cudownie.

Bardzo fajny rzeczowy opis. Ja mając zestaw taki jak ty sporo nagimantykowalem żeby było lepiej. Nie jest to takie oczywiste że zewnętrzny DAC za xxx to będzie lepiej.
U mnie BSN 2i PD zastąpił LUMIN T2 ale BSN zostal do drugiego systemu i nadal gra dzielnie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marshall1 napisał:

Panowie, kupiłem od PD interfejs wraz z zasilaczem liniowym niskoszumowym do Node 2i i dziś mija tydzień wygrzewania. Choć wielu już się wypowiadało na temat zmian, jakie ww. rozwiązanie wniosło w ich system, postanowiłem i ja się podzielić, bo wielu nie ma siły na przejrzenie całego wątku od samego początku. 
 

Faktycznie, po podłączeniu wszystkiego zgodnie z instrukcją (która jest czytelna, ze zdjęciami, jak dla 8-latka), dźwięk jest zdecydowanie rozczarowujący. Rzekłbym, że jest gorzej, niż przy oryginalnym zasilaniu. Po tygodniu grania, które włączałem na często ściszonym volume, aby nie ulec stwierdzeniu, że słuch się przyzwyczaił do słabego grania i nagle zaczął się podobać, zauważam to, co inni. W moim systemie (Nad C356BEE, Node 2i, kolumny Pylon Pearl 27, kable zasilające Taga Harmony TBC, kable głośnikowe QED XT40i, interkonekt Audioquest Big Sur RCA), dźwięk nabrał niesamowitej czystości. Nie chodzi o to, że się rozjaśnił. Poprawa nastąpiła w każdym paśmie. Trochę tak, jak by zdjąć koc z kolumn. Czysty dźwięk, kryształ. Nagrania dostały nowego blasku, dynamiki, a to, co szczególnie powoduje opad szczęki, to separacja. Słucham metalu, ale i pop i soul - przy każdym rodzaju muzyki nie sposób się nie zachwycić. W metalu gitary po prostu wyłażą z kolumn, jak by je ktoś nagle wyodrębnił. A to są znane mi od lat utwory. W zasadzie słuchając muzyki mogę się skupić na poszczególnych instrumentach, co wcześniej było niemożliwe, bo była to po prostu ściana dźwięku. Mam ochotę skupić na gitarze basowej - proszę bardzo. Gitara prowadząca? Jest, słychać jak palce przesuwają się po chropowatych strunach. Solówka? Jest jakby na zamówienie, gitarzysta przyjechał do do mnie do domu i stoi w pokoju metr ode mnie. Jakieś dzwoneczki, tu coś stuknie, tam zaświergoli… Raz słuchając po cichu, w zamyśleniu, aż się przestraszyłem, gdy jakiś instrument wylazł z kolumny i niespodziewanie dał o sobie znać. To rodzi szok. 
I jeszcze bas - przestał dudnić (akustyka w salonie do kitu), jest jakby wielobarwny, świetnej jakości. 
 

Z zakupem zasilania nosiłem się od ponad roku, w końcu decyzja i szczęka na podłodze. Dzięki Panie Pawle, świetna robota! Jeśli ktoś rozważa zakup, oznajmiam jak i inni tu obecni, że warto! To jest skok w sprzęcie o ładnych kilka tysięcy zł. Należę do osób, które słyszą różnicę w kablach. Dotychczasowe różnice w dźwięku po zmianie kabli są po prostu niczym, to zmiany bardzo subtelne. Zmiana zasilania przy tym to jak kop w szczękę. 
 

Czasem czytałem w różnych miejscach porównania kości dac między jednymi, a drugimi (np. AK vs. ESS). Przychodzi mi do głowy stwierdzenie, że trudno jest porównać sam dac, skoro on jest opakowany w urządzenie z zasilaniem. Na przykładzie modyfikacji od PD - ta sama kość zagrać może zupełnie inaczej, w zależności od tego, czym jest to zasilane. I tak, dac wbudowany w Node 2i gra o trzy klasy lepiej od daca z Node 2i z zasilaniem oryginalnym. A przecież to ten sam dac! Może lepiej zatem porównywać nie same kości, a daki jako całościowe urządzenia?

 

W każdym razie, ja na rok nam spokój. Za rok pomyślę o zmianie wzmacniacza, za dwa lata kolumn. W tej chwili o zmianie daca nie myślę (dac zewnętrzny). Ten wbudowany w Node 2i jeszcze mnie nieraz zaskoczy. 

Ano tak to sie dzieje panie  😉 szkoda tylko że za chwile mija ten czas euforii i zaczynamy od nowa gonić dalej za króliczkiem i tak bez końca  😉 Fajnie to opisałeś wszystko sie zgadza pomimo że jesteśmy i tak w zupełnie innym miejscu, to  dobrze to ująłeś nic dodać nic ująć pozdrowionka

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ano tak to sie dzieje panie   szkoda tylko że za chwile mija ten czas euforii i zaczynamy od nowa gonić dalej za króliczkiem i tak bez końca   Fajnie to opisałeś wszystko sie zgadza pomimo że jesteśmy i tak w zupełnie innym miejscu, to  dobrze to ująłeś nic dodać nic ująć pozdrowionka

Bo ten nasz mózg to się do dobre natychmiast przyzwyczaja i wydaje mu się że to tak "normalnie" .

Jak wyjadę na parę dni i wracam to zawsze myślę ... Ale fajnie gra ta muza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Bo ten nasz mózg to się do dobre natychmiast przyzwyczaja i wydaje mu się że to tak "normalnie" .

Jak wyjadę na parę dni i wracam to zawsze myślę ... Ale fajnie gra ta muza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest w tym trochę racji. Po jakimś czasie chcemy lepiej, jeszcze lepiej, zaczynamy szukać co tu zmienić, a to może bardziej muzykalnie, a może bardziej dynamicznie, barwnie, cieplej, zimniej....itd....ale trzeba też umieć powiedzieć "stop".
Ja ponad 2 lata siedziałem na w miarę stałym zestawie.....transport Bluesound, wzmaniacz Lyngdorf SDAI, kolumny Chario.....i stało się, zacząłem szukać.
W ciągu ostatnich 8 miesięcy przesłuchałem w domu:
- 5 różnych transportów plików
- 4 różne przetworniki DAC
- kilka wzmacniaczy
Z czego ostatnie dwa miesiące były chyba najbardziej intensywne bo zaliczyłem w tym okresie 5 różnych wzmacniaczy. I dopiero ostatni z nich, tj TDAI-1120 uświadomił mi że neutralność przekazu jest najważniejsza, a jedyne czego mi brakuje to RoomPerfect bo zmienia rzeczywiście scenę dość słyszalnie. Więc był Lyngdorf i zostanie Lyngdorf.
Przesłuchałem następujące wzmacniacze:
- Cyrus One
- Roksan Atessa
- Atoll 200 Signature
- Roksan Kandy K3
- Musical Fidelity M3si
- Musical Fidelity M5si
- Lyngdorf TDAI-1120
Kończę prawie roczne poszukiwania wymianiając staruszka Lyngdorf'a SDAI-2175 na Lyngdorf'a TDAI-2170.

Ps: TDAI-1120 - straszny kombajn mający wszystko, dosłownie kameleon którego dźwięk można dowolnie modelować i zszyć go z dowolnymi kolumnami. Szkoda tylko że mocy ma tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@k4mil3k mam pytanie - jestem świeżo po zakupie Bluesound Node 3 oraz zakupie i zwrocie iFi Audio ZEN DAC Signature v2, bo jak się okazało niewiele (a w zasadzie niczego) nie zmienił w brzmieniu, a że budżet nie pozwala na kolejne grube inwestycje, porzucam na razie pomysł z zakupem zewnętrznego DACa i myślę o zmianie zasilania. Na Pańskiej stronie widzę jakiś "Black Friday", ale tylko na sam moduł albo zestaw z zasilaczem SMPSU, bo tych z liniowym nie ma na stanie (choć mam wrażenie, że kilka dni temu jeszcze były). Czy jest szansa na jakąś promocyjną cenę po powrocie dostępności? No i kiedy ta dostępność się pojawi? A jeśli niezbyt szybko, to może lepiej teraz kupić sam moduł, tylko jaki zasilacz wtedy Pan poleca, aby zmieścić się w zbliżonym budżecie do tego Pana zestawu?
Przepraszam, jeśli odpowiedź na to ostatnie pytanie jest na którejś z 53 stron wątku, ale niestety w tygodniu pracuję, w weekendy studiuję i zabrakłoby mi życia na przeczytanie wszystkiego 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2022 o 11:08, k4mil3k napisał:

Jest w tym trochę racji. Po jakimś czasie chcemy lepiej, jeszcze lepiej, zaczynamy szukać co tu zmienić, a to może bardziej muzykalnie, a może bardziej dynamicznie, barwnie, cieplej, zimniej....itd....ale trzeba też umieć powiedzieć "stop".
Ja ponad 2 lata siedziałem na w miarę stałym zestawie.....transport Bluesound, wzmaniacz Lyngdorf SDAI, kolumny Chario.....i stało się, zacząłem szukać.
W ciągu ostatnich 8 miesięcy przesłuchałem w domu:
- 5 różnych transportów plików
- 4 różne przetworniki DAC
- kilka wzmacniaczy
Z czego ostatnie dwa miesiące były chyba najbardziej intensywne bo zaliczyłem w tym okresie 5 różnych wzmacniaczy. I dopiero ostatni z nich, tj TDAI-1120 uświadomił mi że neutralność przekazu jest najważniejsza, a jedyne czego mi brakuje to RoomPerfect bo zmienia rzeczywiście scenę dość słyszalnie. Więc był Lyngdorf i zostanie Lyngdorf.
Przesłuchałem następujące wzmacniacze:
- Cyrus One
- Roksan Atessa
- Atoll 200 Signature
- Roksan Kandy K3
- Musical Fidelity M3si
- Musical Fidelity M5si
- Lyngdorf TDAI-1120
Kończę prawie roczne poszukiwania wymianiając staruszka Lyngdorf'a SDAI-2175 na Lyngdorf'a TDAI-2170.

Ps: TDAI-1120 - straszny kombajn mający wszystko, dosłownie kameleon którego dźwięk można dowolnie modelować i zszyć go z dowolnymi kolumnami. Szkoda tylko że mocy ma tak mało.

Sęk w tym że 1120 brakuje mocy.  

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, temp78 napisał:

@k4mil3k mam pytanie - jestem świeżo po zakupie Bluesound Node 3 oraz zakupie i zwrocie iFi Audio ZEN DAC Signature v2, bo jak się okazało niewiele (a w zasadzie niczego) nie zmienił w brzmieniu, a że budżet nie pozwala na kolejne grube inwestycje, porzucam na razie pomysł z zakupem zewnętrznego DACa i myślę o zmianie zasilania. Na Pańskiej stronie widzę jakiś "Black Friday", ale tylko na sam moduł albo zestaw z zasilaczem SMPSU, bo tych z liniowym nie ma na stanie (choć mam wrażenie, że kilka dni temu jeszcze były). Czy jest szansa na jakąś promocyjną cenę po powrocie dostępności? No i kiedy ta dostępność się pojawi? A jeśli niezbyt szybko, to może lepiej teraz kupić sam moduł, tylko jaki zasilacz wtedy Pan poleca, aby zmieścić się w zbliżonym budżecie do tego Pana zestawu?
Przepraszam, jeśli odpowiedź na to ostatnie pytanie jest na którejś z 53 stron wątku, ale niestety w tygodniu pracuję, w weekendy studiuję i zabrakłoby mi życia na przeczytanie wszystkiego 🙈

Napisz proszę PW, coś się wymyśli.
 

10 minut temu, maciekplacek napisał:

Sęk w tym że 1120 brakuje mocy.  

Zgadza się. Dla tego grzeje już od jakiegoś czasu 2170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maciekplacek napisał:

Tak samo jest z 3400 w porównaniu z 1120, dla mnie to przepaść i nie tylko cenowa.

Nie słuchałem 3400, nie brałem go pod uwagę właśnie ze względu na cenę. Cieszę się póki co TDAI-2170 z modułami "Analog HiFi" oraz "USB" i zaczynam zauważać również dobre strony "pełnej cyfry" np takie jak brak DAC.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 09:59, k4mil3k napisał:

Nie słuchałem 3400, nie brałem go pod uwagę właśnie ze względu na cenę. Cieszę się póki co TDAI-2170 z modułami "Analog HiFi" oraz "USB" i zaczynam zauważać również dobre strony "pełnej cyfry" np takie jak brak DAC.

A jak się plasuje 2170 w porównaniu do 2175, słychać różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maciekplacek napisał:

A jak się plasuje 2170 w porównaniu do 2175, słychać różnice?

Mocy mniej w porównaniu do 2175, ale wystarczająco.
Różnice nie są wielkie, ale na plus:
- trochę lepsza przestrzeń
- lepsza dynamika przy cichym odsłuchu
- RoomPerfect - robi różnicę, choć w moim przypadku choć jest słyszalna to nie jest ona jakaś wielka, muszę jeszcze się tym pobawić
- SDAI-2175 miał tylko ustawienia czułości wejść, zaś w TDAI-2170 mam dodatkowo możliwość nakładania dużo dokładniejszych korekt i filtrów na kolumny i na sub (choć to i tak nie jest to co w 1120 lub 3400 bo w nich każde wejście i wyjście ma osobne ustawienia dla filtrów, korektor parametryczny osobny dla każdego z wejść i wyjść, a w 2170 jest trochę inaczej bo profile Voicing są "na urządzenie" bez możliwości edycji a jedynie wyboru gotowca, mamy do dyspozycji chyba tylko dwa filtry które możemy przypisać do wyjść)

Ale z drugiej strony - mniej "kręcenia" przy sprzęcie to więcej słuchania 🙂

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, k4mil3k napisał:

Mocy mniej w porównaniu do 2175, ale wystarczająco.
Różnice nie są wielkie, ale na plus:
- trochę lepsza przestrzeń
- lepsza dynamika przy cichym odsłuchu
- RoomPerfect - robi różnicę, choć w moim przypadku choć jest słyszalna to nie jest ona jakaś wielka, muszę jeszcze się tym pobawić
- SDAI-2175 miał tylko ustawienia czułości wejść, zaś w TDAI-2170 mam dodatkowo możliwość nakładania dużo dokładniejszych korekt i filtrów na kolumny i na sub (choć to i tak nie jest to co w 1120 lub 3400 bo w nich każde wejście i wyjście ma osobne ustawienia dla filtrów, korektor parametryczny osobny dla każdego z wejść i wyjść, a w 2170 jest trochę inaczej bo profile Voicing są "na urządzenie" bez możliwości edycji a jedynie wyboru gotowca, mamy do dyspozycji chyba tylko dwa filtry które możemy przypisać do wyjść)

Ale z drugiej strony - mniej "kręcenia" przy sprzęcie to więcej słuchania 🙂

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie HiFi znajomy myśli o Bluesound Node 2i z liniowym zasilaniem .
Ktoś sprzedaje z Was ?
Dajcie znać to was skontaktuję.
Optymalnie byłoby na PD Creative


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłałem PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, czuguri napisał:

nie wiem czy ktoś miał okazje próbować, ale znalazło mi się przez przypadek zasilanie liniowe do bluesound node na aliexpress

https://www.aliexpress.com/item/1005005125926857.html

Ciekawostka, nawet instrukcji swojej nie zrobili tylko "kopiuj - wklej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Post kieruje do osób które mogą być zainteresowane nabyciem znacznie taniej interfejsów do Node 2/2i lub N130.
W trakcie porządków odkopałem kilka interfejsów o których całkowicie zapomniałem i przeleżały u mnie trochę czasu. Oddam potrzebującym za przysłowiową dobrą Whisky. Szczegóły poniżej:

Node 2/2i:
- 5 szt ze zwrotów lub wymian z powodu pomyłki przy zamówieniu - nie są starsze niż 08/2022. Ponieważ to wersja która była produkowana do stycznia 2023 a w lutym nastąpiła aktualizacja modułu, to nie wracam ich już do normalnego obiegu.

Następnie Node N130 w aktualnej wersji i tu mamy:
- 2 szt ze zwrotów lub z wymian z powodu pomyłki przy zamówieniu.
- 2 szt nowe, jednak z drobnymi wadami niebieskiego lakieru na płytce - tzw soldermaski od strony dolnej. Wada bez żadnego wpływu na funkcjonowanie. Zostały dodatkowo przeze mnie pokryte lakierem izolującym dedykowanym do elektroniki aby zabezpieczyć powierzchnię.

Wszystkie płytki nie były używane, zostały przeze mnie ponownie sprawdzone, i są w pełni sprawne.
Ponieważ nie pije mocnego alkoholu w ogóle to oddam za 90 pln/szt. Wysyłka do Paczkomatu w cenie.
Zainteresowanych proszę na PW.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.02.2023 o 14:11, k4mil3k napisał:

Post kieruje do osób które mogą być zainteresowane nabyciem znacznie taniej interfejsów do Node 2/2i lub N130.
W trakcie porządków odkopałem kilka interfejsów o których całkowicie zapomniałem i przeleżały u mnie trochę czasu. Oddam potrzebującym za przysłowiową dobrą Whisky. Szczegóły poniżej:

Node 2/2i:
- 5 szt ze zwrotów lub wymian z powodu pomyłki przy zamówieniu - nie są starsze niż 08/2022. Ponieważ to wersja która była produkowana do stycznia 2023 a w lutym nastąpiła aktualizacja modułu, to nie wracam ich już do normalnego obiegu.

Następnie Node N130 w aktualnej wersji i tu mamy:
- 2 szt ze zwrotów lub z wymian z powodu pomyłki przy zamówieniu.
- 2 szt nowe, jednak z drobnymi wadami niebieskiego lakieru na płytce - tzw soldermaski od strony dolnej. Wada bez żadnego wpływu na funkcjonowanie. Zostały dodatkowo przeze mnie pokryte lakierem izolującym dedykowanym do elektroniki aby zabezpieczyć powierzchnię.

Wszystkie płytki nie były używane, zostały przeze mnie ponownie sprawdzone, i są w pełni sprawne.
Ponieważ nie pije mocnego alkoholu w ogóle to oddam za 90 pln/szt. Wysyłka do Paczkomatu w cenie.
Zainteresowanych proszę na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, kojarzę jakiś wpis chyba @k4mil3k, że ten najnowszy Node jest bardziej wyczulony niz 2i, w sensie że nieodpowiednim zasilaczem mozna go uszkodzic? Cos takiego. Dobrze kojarzę? 

Do swojego 2i podpinalbym wszystko co ma napisane 5V i odpowiednio dużo A (W tej chwili nie pamiętam ile). Czy do najnowszego Node można podpiąć np Tomanka ulps mini?

signal-2023-03-23-09-28-33-978.thumb.jpg.39cc8fc052ec90bcaafe090dc59eb876.jpg

Koleżanka ma tego nowego node i mówiłem jej ze trzeba uważać. 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Nowy Node N130 jest bardziej wrażliwy, ale moduły są wyposażone w zabezpieczenie i nie powinno się nic wydarzyć. Przy wzroście napięcia do 6V odetną zasilanie.
Dotąd nikt mi nic takiego nie zgłosił, ale znam od klientów dwa przypadki gdzie Node został uszkodzony we wczesnych wersjach zestawu "zasilacz+moduł" od FidelityAudio. Obecnie już to poprawili przez dodanie zabezpieczenia w zasilaczu, ale ich moduł (i chiński również) nie posiadają dodatkowych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkaliście się z zawieszeniem Node 130 po ostatniej aktualizacji? Bo ja mam ostatnio wciąż zawiechy na twardy reset co 1-2 dni i nie wiem, czy to coś z zasilaniem PD, czy jakiś globalny problem. Zgłaszałem do supportu, ale odpisali jakieś bzdury, że problem robi router i mam go zresetować, odłączyć wszystko na 5 minut i takie tam cuda wianki. Przed updatem nie miałem kompletnie żadnych problemów, korzystam z Tidal i Deezer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, temp78 napisał:

A czy spotkaliście się z zawieszeniem Node 130 po ostatniej aktualizacji? Bo ja mam ostatnio wciąż zawiechy na twardy reset co 1-2 dni i nie wiem, czy to coś z zasilaniem PD, czy jakiś globalny problem. Zgłaszałem do supportu, ale odpisali jakieś bzdury, że problem robi router i mam go zresetować, odłączyć wszystko na 5 minut i takie tam cuda wianki. Przed updatem nie miałem kompletnie żadnych problemów, korzystam z Tidal i Deezer.

Kilka osób skarżyło się na tidal ostatnio. Może to wina streamu. 

Edytowane przez Marcinus

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, JaZzGot87 napisał:

Kilka osób skarżyło się na tidal ostatnio. Może to wina streamu. 

Hmm, tylko wiecie, słucham muzy, kończę, zatrzymuję odtwarzanie, a na drugi dzień odpalam aplikację i ona po prostu nie widzi Node'a, muszę go odpiąć od zasilania, inaczej nie ruszy. Także to nie podczas odtwarzania się dzieje...

Ostatnio nawet dokupiłem zestaw adapterów Zyxel do przesyłania sieci ethernet poprzez sieć zasilającą, bo faktycznie Node pokazywał, że sygnał WiFi jest słaby, teraz mam sygnał po kablu pięknie śmigający, ale niczego to nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a słuchasz brzez bluos czy przez connect?

Ja mam czasem tak że tidal connect nie widzi node, ale jak odpalę na chwilę blous to już jest ok.

Z drugiej strony koleżanka ma tego nowego i u niej nie działa. Przypomniało mi się. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.