Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pluto9 napisał:

Dołączam się do pytania. Czy ktoś testował?

Tak, testowało sporo osób, ja także. Wszystko było już kilkakrotnie opisywane. Polecam zaparzyć sobie kubek herbaty i poczytać wątek na dobranoc 😁. Fajna lektura, sam przeczytałem wcześniej wątek dwa razy. Przy muzyce - zamiast telewizji 😇.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszyscy mówią o poprawie brzmienia Node zarówno przez wbudowany DAC jak i zewnętrzny. Poprawa jest bardzo duża, żeby nie powiedzieć ogromna. U mnie Node jest podłączony do DAC wbudowanego w Moon Neo 240i. Bardzo dobrze się „dogadują” a poprawa brzmienia jest spektakularna. Nie wyobrażam sobie powrotu do oryginalnego zasilania, nawet z lepszym przewodem, niż fabryczna „sznurówka”. 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Franz-007 napisał:

Generalnie wszyscy mówią o poprawie brzmienia Node zarówno przez wbudowany DAC jak i zewnętrzny. Poprawa jest bardzo duża, żeby nie powiedzieć ogromna.

A ja wrzucę swoje 2 grosze i napisze że mam 2 zasilania..Jedno od Pawła i drugie to Farad Super 3. I powiem tak ....niedaleko pada jabłko od jabłoni. Zasilacz który zrobił Paweł w tej cenie to Majstersztyk. Jak wejdzie nowy zasilacz z chęcią przetestuje i porównam do Farada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam wątpliwości, że zmiana zasilania w BS node to ogromny krok naprzód i dobra decyzja w przypadku gdy urządzenie pracuje jako całość. Wydawało mi się wszakże, iż w przypadku gdy BS node będzie „tylko” transportem do DACa to zasilanie dla sygnału cyfrowego może mieć drugorzędne znaczenie, acz to czysta intuicja i oczywiście może być błędna. Franz, dziękuję. 
Korci mnie dołożenie Toppinga d70s…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś nastąpiły zmiany, Node zmienił towarzysza z ampli Onkyo na wzmak dzielony Rotela i jest teraz podłączony coax bezpośrednio z przedwzmacniaczem RC-1590mk2. Na dniach ma dotrzeć do mnie neutralny w brzmieniu interkonekt to zrobię porównanie ale na ten moment wbudowany dac w Rotelu wydaje się bardziej szczegółowy i trochę jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wczoraj zamówiłem w ciemno poniższy zestaw:

Bluesound Node 2021 (gen.3) – zestaw z zasilaczem liniowym – PD Creative (pd-cf.pl)

Mam nadzieję, że powyższe "ochy i achy" będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości 🙂

Dam znać o efektach jak już będzie wpięty w system i wygrzany przez parę godzin.

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Ja wczoraj zamówiłem w ciemno poniższy zestaw:
Bluesound Node 2021 (gen.3) – zestaw z zasilaczem liniowym – PD Creative (pd-cf.pl)
Mam nadzieję, że powyższe "ochy i achy" będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości
Dam znać o efektach jak już będzie wpięty w system i wygrzany przez parę godzin.

Ja jestem jakoś ... Spokojny . A z czym będzie grał ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS jest podpięty bezpośrednio kabelkiem Audioquest Big Sur do wzmacniacza Yamahy A-S2100 w wejście CD oraz coaxialem Chord C-digital  i USB Wireworld Ultraviolet do odtwarzacza CD-S2100, który pełni rolę DACa. Mam bezpośrednie porównanie jakości dźwięku z wyjść analogowych i cyfrowych. Na chwilę obecną DAC Sabre w CD-S2100 wygrywa z wewnętrznym DAC w BS. Zobaczymy jak to będzie po modyfikacji zasilania.

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Basstech napisał:

Witam.

Ja wczoraj zamówiłem w ciemno poniższy zestaw:

Bluesound Node 2021 (gen.3) – zestaw z zasilaczem liniowym – PD Creative (pd-cf.pl)

Mam nadzieję, że powyższe "ochy i achy" będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości 🙂

Ja użytkuję jakiś czas N-130 , po USB z PMA A110 jak dla mnie gra to cudownie ( albo głuchy jestem.

Również zamówiłem zestaw z zasilaczem liniowym. W Święta przyjdzie  do mnie to będzie akurat zabawa w wolnym czasie  . Ciekaw jestem czy cokolwiek to wniesie oprócz lepszego samopoczucia ( czy ja będę w stanie usłyszeć, że jest lepiej 🤔)

Tak czy inaczej samopoczucie będę miał poprawione chociażby z faktu , że coś ulepszyłem. 😂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 21:34, gzrech napisał:

U mnie gra bsn z zasilaczm liniowym nostromo wlasnie z topping d70s Zaczynam zastanawiać się nad gustardem x26 pro.

Nie dziwię się😀 same ochy i achy nad tym gustardem. Pytanie gdzie jest granica, czy naprawdę usłyszymy istotną różnicę. X26pro to już poważniejszy wydatek jednak…

Czy kupiłbyś po raz drugi Toppinga d70s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gzrech napisał:

Topping w swojej cenie jest świetny. Z tym gustardem to swego rodzaju fanaberia z mojej strony. Sky is the limit...

Też o nim myślałem, ale odwiodły mnie dwie rzeczy. Pierwsza to że podobno jajko można na nim ugotować, a dwa kolega mówił że fakt jest fajnie ale nie aż tak jak piszą o nim.

Finalnie kupiłem A22, ale z chęcią porownalbym go w ślepym teście z SMSL M400 bo on też grał fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka, przyjechała dzisiaj. 

Moduł zamontowany i testujemy. Na wyjściach analogowych BSa słychać różnicę od razu bez żadnego wygrzewania. Nawet żona przyszła i powiedziała, że ładnie gra 😬 Na test wpadły płyty Andreas Vollenweider i trochę elektroniki w stylu Dreamstate Logic. Jak słuchałem tych wydań wczoraj, to dzisiaj przy nowym zasilaniu nabrały one nowego wymiaru. Pytanie o jakość kabelka pomiędzy zasilaczem a BSem. Warto inwestować w coś lepszego np. na bazie Canare 4S6 Star Quad z Ghentaudio?

 

20220411_181344_resized_1.jpg

20220411_181936_resized_1.jpg

20220411_182515_resized_1.jpg

20220411_183518_resized_1.jpg

dc22-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuję dla czystego sumienia w kabelek z Ghentaudio tylko pytanie, który pin to +, 1 czy 2?

20220411_200746.jpg

Teraz, 77Mariusz77 napisał:

Do mnie dotrze w niedzielę taki sam zestawik. 

Czy w miarę łatwo to ogarnąć korzystając z instrukcji ?

 

Banalnie, 10 minut i temat załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Basstech napisał:

Zainwestuję dla czystego sumienia w kabelek z Ghentaudio tylko pytanie, który pin to +, 1 czy 2?

20220411_200746.jpg

Banalnie, 10 minut i temat załatwiony.

Daj znać jak ustalisz jaki ten kabel trzeba zamówić. I jaki to jest DC-2.1G czy DC-2.5G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2022 o 20:23, 77Mariusz77 napisał:

Daj znać jak ustalisz jaki ten kabel trzeba zamówić. I jaki to jest DC-2.1G czy DC-2.5G 

Zamawiałem w/w kabelek. Wersja Oyaide Plug to GX16-2 DC Cable
Type: DC-2.1G---GX16-2
Polarity: Pin1(+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Albo Pawlowe PD Creative z olx. Jest wystawione i płytka i zasilacz. Facet z Wrocławia - nie ja emoji1.png - ale musisz działać bo PD Creative nigdy długo nie wisi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I nie ja😀

Zasilacz od Pawła to świetny sprzęt i jeśli kiedyś pomyślę o jego wymianie to tylko na wersje PRO również od PD-C

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości dotyczące odsłuchu mqa z Tidal HiFi za pośrednictwem Node 2i - transport i Gustarda A22 - dac. Gustard nie obsługuje mqa chyba że się mylę.

W ustawieniach audio Node 2i można wybrać opcję - odsłuch mqa z zewnetrznego dac. Czy dopiero w takim przypadku za dźwięk będzie odpowiedzialny Gustard? Nie wybierając tej opcji przy plikach mqa Node będzie robił za dac i transport?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.