Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, k4mil3k napisał:

My wszyscy 🙂

Tak tu się zgodzę 😉. Jak by się nie pisało kwiecistych recenzji o innych sprzętach.. Dystrybutorzy powinni nam płacić za te testy😁.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pawel k napisał:

No to Panowie powodzenia z odsprzedażą 😁.. Sorry ale jak widzę ceny niektórych używek to po negocjacji w niejednym salonie można dostać nowy w tych samych pieniądzach . 😂😂. A jak widzę opis w jednej z aukcji cytuję (Streamer mam od nowości. Stoi w szafce nie ruszany od zakupu) to dosłownie pękam ze 😂😂😂

Dla mnie mogą ludzie sprzedawać nawet za 4 tyś a Ty kolego swój egzemplarz za 1 tyś i nic mi do tego. 

Ja tam jestem zadowolony z Node i wystawiam tylko i wyłącznie dlatego że dwa urządzenia nie są mi potrzebne i nawet mam cichą nadzieję że pierwszy sprzeda się Lumin d2 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dominik082 napisał:

Dla mnie mogą ludzie sprzedawać nawet za 4 tyś a Ty kolego swój egzemplarz za 1 tyś i nic mi do tego. 

Ja tam jestem zadowolony z Node i wystawiam tylko i wyłącznie dlatego że dwa urządzenia nie są mi potrzebne i nawet mam cichą nadzieję że pierwszy sprzeda się Lumin d2 😃

😂😂😂No stres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jus6 napisał:

Używa ktoś z was zasilacz ifi ipower X 5V.3A w swoich node. Jakie szumy może Paweł robił jakiś pomiar.

Ja go używałem, wysyłałem go Pawłowi na pomiary gdzieś jest to wcześniej opisane z tego co pamiętam. Ostatecznie lepiej wypadł zasilacz Pawła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 14:47, pawel k napisał:

Bezpiecznik też wiedzie lepszy 😁😉

Temat bezpiecznika to śliski temat 🙂 bo można dostać po głowie na forum hee , ale dla tych juz bardziej zawansowanych w sk®ócie moje spostrzeżenia z tych co posiadam , verictum ,aucharmy wszystkie rodzaje , padis taki ala furu . hi-fi tuning, ahp. i różnej masci aliexpressy , to moje ostatnie odkrycie to gustard" który uważam że jest najlepszy bo najmniej wnosi ,świetny jest równy a robi to co powinien robic czy uszlachetnia lekko bardzo delikatnie doświetla przekaz ,ale nie podbija ani grama basu co jest bardzo częsta przypadłością ,albo jak w przypadku aucharma czerwonego zbyt doświetlona góra i podbicie na dole ,wiadomo to są niunse ale w pewnym momencie w audio uznaje się już to za  ważne . jak bym miał to w ranking mój ranking ustawić to 1 miejsce jednak verictum ten posrebrzany mam z małym minusem za włansie nie równośc w pasmach bo śrenie i wysokie bardzo fajne ale lekka podbitka w dole sie pojawia ,ale znowu trudno to okreslic ma czar swoją magię 😉 , drugi jest gustard i ten bezpiecznik uważam jest mega bo jak ja to lubię to okręślenie fajny stosunek jakość cena a można go w promkach kupic za 100-110pln  i polecam najbardziej tego Gustarda , reszta wymienionych to juz jak by moim zdaniem kwestia doboru pod swój tor bo ich zachowanie bywa różne w różnych gratach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ajrock napisał:

Ja swego też nie zamierzam sprzedawać, jestem zadowolony, wygoda obsługi też swoje robi.

 

9 godzin temu, pawel k napisał:

Mam dokładnie takie same zdanie. 😉

U mnie o decyzji sprzedaży zaważyła slaba kompatybilność  zewnętrznego daca z Node po coaxialu. Problem leżał po stronie daca. Przy przeskokach na utworach o różnym próbkowaniu dac łapał zawieszki. Przyszło nowe i okazalo się też to lepsze całościowo granie od Node. 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pawel k napisał:

A jak widzę opis w jednej z aukcji cytuję (Streamer mam od nowości. Stoi w szafce nie ruszany od zakupu) to dosłownie pękam ze 😂😂😂

Zupełnie tak jak mój - nie ruszam, bo obsługuję (głównie) z tableta 😀 A tak na poważnie, to też planuję sprzedaż mojego Node 2i ale dlatego, że stał się najsłabszym ogniwem w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pawel k napisał:

Ja go używałem, wysyłałem go Pawłowi na pomiary gdzieś jest to wcześniej opisane z tego co pamiętam. Ostatecznie lepiej wypadł zasilacz Pawła. 

A jak już tak sobie gadamy o biżuteriach w profesjonalnym zasilaniu na dedykowanych komponentach audio....to pojawia się pytanie w kwestii płytki drukowanej:

standardowe powlekanie powierzchni płytki przez cynowanie ? czy może złocenie chemiczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, k4mil3k napisał:

A jak już tak sobie gadamy o biżuteriach w profesjonalnym zasilaniu na dedykowanych komponentach audio....to pojawia się pytanie w kwestii płytki drukowanej:

standardowe powlekanie powierzchni płytki przez cynowanie ? czy może złocenie chemiczne ?

A jaka różnica cenowo? 😉🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawel k napisał:

A jaka różnica cenowo? 😉🤔

Partia próbna poszła zamówiona z powłoką cynowaną, bo przy produkcji prototypowej złocenie to lekki kosmos. Docelowo zależnie od ilości produkcji, ale można przyjąć widełki od +35 do +45 pln
PS: produkcja w Polsce, nie żadne Chiny czy inne dalekie kraje...

Ale weź pod uwagę że tak jak mówił kolega @freju trochę tej biżuterii się uzbiera, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka...
 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Partia próbna poszła zamówiona z powłoką cynowaną, bo przy produkcji prototypowej złocenie to lekki kosmos. Docelowo zależnie od ilości produkcji, ale można przyjąć widełki od +35 do +45 pln
PS: produkcja w Polsce, nie żadne Chiny czy inne dalekie kraje...

Ale weź pod uwagę że tak jak mówił kolega @freju trochę tej biżuterii się uzbiera, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka...
 

Podeślij mi jak możesz na pv sumę mniej więcej ile za to wyjdzie z tą złoconą płytką i resztą biżuterii 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, k4mil3k napisał:

PS: produkcja w Polsce, nie żadne Chiny czy inne dalekie kraje...
 

👍

26 minut temu, pawel k napisał:

Podeślij mi jak możesz na pv sumę mniej więcej ile za to wyjdzie z tą złoconą płytką i resztą biżuterii 😁

Myślę, że to żadna tajemnica więc proszę w wątku, też jestem ciekawy 😉.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Franz-007 napisał:

👍

Myślę, że to żadna tajemnica więc proszę w wątku, też jestem ciekawy 😉.

No robię zasilacz bez kompromisów na lepszych komponentach w tym dedykowanych do audio. Gniazda miedź powlekana, komponenty Elena, Mundorf, Vishay, Wima.

Będzie czarno i złoto 😉 i pytanie było czy płytkę drukowaną też złocić 😉

Co do ceny, droższy niż Sbooster na pewno nie będzie.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Franz-007 napisał:

👍

Myślę, że to żadna tajemnica więc proszę w wątku, też jestem ciekawy 😉.

No też prawda 😁

16 minut temu, k4mil3k napisał:

No robię zasilacz bez kompromisów na lepszych komponentach w tym dedykowanych do audio. Gniazda miedź powlekana, komponenty Elena, Mundorf, Vishay, Wima.

Będzie czarno i złoto 😉 i pytanie było czy płytkę drukowaną też złocić 😉

Co do ceny, droższy niż Sbooster na pewno nie będzie.

No to zlocimy 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, k4mil3k napisał:

Co do ceny, droższy niż Sbooster na pewno nie będzie.

Jestem pod wrażeniem i bardzo ciekawy finału 👍.

I jeszcze ciekawi mnie jedna kwestia. Czy będą różnice w pomiarach?

2 godziny temu, k4mil3k napisał:

i pytanie było czy płytkę drukowaną też złocić 😉

A ostateczny montaż u złotnika złotym lutem 😉?

Ja zostałbym przy tradycyjnym cynowaniu. Chociaż jak się bawić...

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie gorsze niż obecnie.
Aczkolwiek obecny zasilacz to i tak jest już bardzo solidny poziom napięcia, i bez wielkich ingerencji w konstrukcję trudno o spektakularne rezultaty. Obecnie mamy 6 uVrms w zakresie 0-100kHz, wiele zasilaczy "ultra" ma poziomy około 20uVrms, więc jak zejdziemy do 3-4uVrms to będzie dobrze.
Ale o tym dokładniej wypowiem się po testach.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, k4mil3k napisał:

Na pewno nie gorsze niż obecnie.
Aczkolwiek obecny zasilacz to i tak jest już bardzo solidny poziom napięcia, i bez wielkich ingerencji w konstrukcję trudno o spektakularne rezultaty, ale o tym dokładniej wypowiem się po testach.

Nie wątpię. Bardziej chodziło mi o to, czy jeżeli ktoś z nabywców napisze, że zmieniło się brzmienie na plus to będzie to miało odbicie w pomiarach. Wiadomo, że pomiary nie zawsze odzwierciedlają to, co słyszymy. Dlatego jestem tego ciekawy tak czysto akademicko, bo i tak bardziej wierzę swoim uszom 😁.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Franz-007 napisał:

Nie wątpię. Bardziej chodziło mi o to, czy jeżeli ktoś z nabywców napisze, że zmieniło się brzmienie na plus to będzie to miało odbicie w pomiarach. Wiadomo, że pomiary nie zawsze odzwierciedlają to, co słyszymy. Dlatego jestem tego ciekawy tak czysto akademicko, bo i tak bardziej wierzę swoim uszom 😁.

Jeśli okaże się lepszy od poprzedniej wersji to zasili bluesound node 2i a poprzedznik zasili switcha 😉😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomiary to nie wszystko, kilka zasilaczy z każdej partii ląduje u mnie zawsze do zestawu audio do "weryfikacji". Ale nie będę Was czarować, gdy zacząłem robić zasilacze (2020 rok) ich poziom szumów wynosił około 30uVrms, potem zszedłem do 16-18uVrms, w obecnej formie jest to 6uVrms, więc deklarowany poziom Vrms obecnie produkowanego zasilacza jest dość "wysoki" - w sensie że niski 🙂 . Ewolucja nastąpiła, ale ma to też swoją cenę, około 40% produkowanych obecnie zasilaczy po przejściu przez kontrolę jakości wraca na stół i wymaga dokładniejszego przyjrzenia się im pod oscyloskopem i wymiany elementów które nie spełniają kryteriów.  A chciałbym też zaznaczyć że zaopatruje się w markowe komponenty z wiarygodnych hurtowniach, TME, Digi-Key, Mouser, Farnell, RS-Online.

Z chwilą wprowadzenia nowego zasilacza "pro" na lepszych komponentach o którym teraz mówimy, mam zamiar  skończyć ze śrubowaniem parametrów standardowej wersji. Wysokie parametry sprawiają że margines jest coraz mniejszy, przeważnie do wymiany są dławiki i przełożenia trafa. Czasami całe trafo do wymiany. To jest czas, czas, i straty komponentów (lądują w koszu, nie są nigdzie dalej użyte). W tej chwili mam już opracowane zmiany które zapewniają spokojnie ponad 90% powtarzalności parametrów "prosto z taśmy" a więc i mniejszy odrzut komponentów, ale zwiększają poziom szumów do około 9 uVrms.

Tak więc docelowo będą dwa zasilacze:
- standard - o szumach około 9uVrms
- pro "z biżuterią i na komponentach audio" - o szumach poniżej 6uVrms - ile dokładnie to się dopiero dowiemy.

Oczywiście kontrola jakości będzie nadal na tym samym poziomie, deklarowane parametry będą zawsze sprawdzane i potwierdzane wydrukiem.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa jakość, brawo.

A teraz z innej beczki. A gdyby podmienić kondensatory C3, C5, C7 i jeszcze jeden, którego na fotce nie widać oznaczenia; oraz te dwa rezystory przewlekane (nie podejmuję się odczytu ich wartości na podstawie fotki 😉) w module zasilania? Korci mnie to zrobić - co o tym myślisz Paweł?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Franz-007 napisał:

I to się nazywa jakość, brawo.

A teraz z innej beczki. A gdyby podmienić kondensatory C3, C5, C7 i jeszcze jeden, którego na fotce nie widać oznaczenia; oraz te dwa rezystory przewlekane (nie podejmuję się odczytu ich wartości na podstawie fotki 😉) w module zasilania? Korci mnie to zrobić - co o tym myślisz Paweł?

Rezystorów nie ma sensu ruszać, nie mają związku z zasilaniem samej płyty głównej Node, tylko przez nie idzie oddzielne zasilanie do panelu dotykowego i feedback do przekaźnika - on steruje całą płytką. W kwestii wymiany kondensatorów - to nie takie proste, tam nie wejdzie nic wyższego niż 22mm. To ogranicza mocno wybór.
W nowym Node - ponieważ panel dotykowy jest większy, miejsca jest jeszcze mniej i takie kondensatory da się wsadzić tylko w kilku określonych miejscach płytki.

Wg mnie dalsza ingerencja w sam moduł nie ma sensu jeśli chodzi o Node 2i, tak samo ich pojemność jest aż nad potrzeby i jej dalsze zwiększanie nie ma sensu. Dalsza poprawa to tylko modyfikacja płyty głównej Node. Jest kilka miejsc gdzie można wymienić/dołożyć szybkie polimerowe kondensatory przy zasilaniu kluczowych układów i przetwornic DC/DC.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem, że wymiary kondensatorów mogą być kluczowe.

30 minut temu, k4mil3k napisał:

Dalsza poprawa to tylko modyfikacja płyty głównej Node. Jest kilka miejsc gdzie można wymienić/dołożyć szybkie polimerowe kondensatory przy zasilaniu kluczowych układów i przetwornic DC/DC.

Jeżeli są przewlekane to można by pomyśleć 😉, lecz jeżeli to montaż SMD to wolałbym ich nie ruszać.

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wre dyskusja o zasilaniu. Tak wiec tu jest dobre miejsce aby się wypowiadać. Jak kupowalem Kecesa P8 sprzedawca powiedział że ten z jednym wyjściem jest lepszu niż ten który ma je zdublowane. Pomyślalem ok może i ma racje ale ja to zrobie po swojemu.  Dwa wyjścia i do niego dobry kabel zasilajacy ale to nie wszystko.. ma on jeszcze wyjście usb 5V 1A i z niego też skorzystalem zasilajac IFI spdif ipurifier.  Wykorzystałem więc urządzenie maksymalnie nadal pełen wiary że zrobiłem to co najlepsze. Dzisiaj wypiąłem z tego wyjścia usb IFI ponieważ już nie korzystam z spdif i nagle eureka - mam lepsze granie! Poprawa na basie, dynamice, separacji. Nauczka na przyszłość. Trzeba się słuchać mądrzejszych 😉

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale sprzeadwca miał racje 😉 też już to wiem od dawna w sumie ,ale ze względu na zbyt dużą ilość zasilaczy czsami używam takich z podwójnym wyjściem chociaż zdaje sobie sprawę że wtedy się te urządzenia wzjamnie chyba zakłócają ,ale w najmniej newralgicznych miejscach można odpuścić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2022 o 13:57, k4mil3k napisał:

My wszyscy 🙂 Ale tak na prawdę największą robotę zrobiła aktualizacja USB dla Node N130.

Witaj. Kupiłem zewnętrzny DAC E50 Topping, bluesound n130 mam z Twoim zasilaczem i interfejsem liniowym. Uważam że jest jeszcze lepiej niż mialem bez DAC zewn. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.