Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym przykładem jest Zasilacz od naszego forumowego kolegi Pawła PD Creative. Drugi zasilacz który od niego mam jest po modyfikacji kondensatorów na Nichicon i niby nic a różnica słyszalna jak dla mnie bynajmniej.

Czyli Pawel Sam siebie zmodował ?
A już na poważnie to znam temat i akurat PD to solidna firma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Czyli Pawel Sam siebie zmodował ? emoji1.png
A już na poważnie to znam temat i akurat PD to solidna firma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nikt sobie niczego sam nie modował.
Jako kondensatory filtrujące używane były Samwha+Panasonic. Był pewien okres w którym nastąpiła zmiana dostawcy kondensatorów Samwha - podkreślam: zmiana dostawcy czyli hurtowni, a nie samego typu kondensatorów.
Po tym epizodzie wystąpiły jednocześnie 4 reklamacje. Zdecydowałem o zmianie głównych kondensatorów filtrujących Samwhy na Nichicony. Od tamtego epizodu Nichicony goszczą w tych zasilaczach na stałe.

Jedyne mody które w tych zasilaczach są wykonywane samodzielnie przez użytkowników to kable i bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, k4mil3k napisał:

Nikt sobie niczego sam nie modował.
Jako kondensatory filtrujące używane były Samwha+Panasonic. Był pewien okres w którym nastąpiła zmiana dostawcy kondensatorów Samwha - podkreślam: zmiana dostawcy czyli hurtowni, a nie samego typu kondensatorów.
Po tym epizodzie wystąpiły jednocześnie 4 reklamacje. Zdecydowałem o zmianie głównych kondensatorów filtrujących Samwhy na Nichicony. Od tamtego epizodu Nichicony goszczą w tych zasilaczach na stałe.

Jedyne mody które w tych zasilaczach są wykonywane samodzielnie przez użytkowników to kable i bezpiecznik.

I to jest moim zdaniem bardzo dobry krok do przodu Nichicon jest zdecydowanie mądrzejszy w zastosowaniu do liniówek , z resztą Muzg stosuje także te kondy i wybrał moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakość do ceny ,lepszy byłby może i mundorf mlytic ale tutaj cena wzrasta ;))

19 minut temu, andre77 napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany, to mam do odstąpienia przewód zrobiony przez Frantz-007 łączący zasilacz PD z BSN. Kontakt na priv.

A jakie to koszta 😉 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, freju napisał:

I to jest moim zdaniem bardzo dobry krok do przodu Nichicon jest zdecydowanie mądrzejszy w zastosowaniu do liniówek , z resztą Muzg stosuje także te kondy i wybrał moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakość do ceny ,lepszy byłby może i mundorf mlytic ale tutaj cena wzrasta ;))

A jakie to koszta 😉 ?

Tak są dobre ale jescze lepsze są Mundorf i Jantzen 😉

12 minut temu, andre77 napisał:

😉

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się poprawi sytuacja na rynku elektroniki to pomyślę o zrobieniu wersji "pro" na takich komponentach. W tej chwili jest zbyt niestabilnie aby opierać projekt na komponentach które trudno w jakikolwiek sposób zastąpić. W hurtowniach brakuje wielu rzeczy, muszę robić zapasy wielu kluczowych komponentów i wykupować wszystko co jest w różnych hurtowniach (włącznie z USA) bo na niektóre trzeba czekać nawet po pół roku.

Np: najnowsze moduły do Node i Node2i nie mają już zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją, gdyż od 3 miesięcy nie można dostać wymaganych do tego komponentów (tranzystory pracują w ściśle określonych parach i zamienniki nie wchodzą w grę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakąś stała stabilność dostaw to nawet nie licz na ten moment to nawet mercedesy w salonach stoją bez zegarów czy lamp i np dostajesz tableta zamiast tablicy rozdzielczej hee , i albo sie zgadzasz albo czekaj ;)))

Godzinę temu, pawel k napisał:

Tak są dobre ale jescze lepsze są Mundorf i Jantzen 😉

😉

 

Godzinę temu, andre77 napisał:

Aha dzięki jak już widzę te wtyki to mnie trzęsie heee 😉

50 minut temu, k4mil3k napisał:

Jak się poprawi sytuacja na rynku elektroniki to pomyślę o zrobieniu wersji "pro" na takich komponentach. W tej chwili jest zbyt niestabilnie aby opierać projekt na komponentach które trudno w jakikolwiek sposób zastąpić. W hurtowniach brakuje wielu rzeczy, muszę robić zapasy wielu kluczowych komponentów i wykupować wszystko co jest w różnych hurtowniach (włącznie z USA) bo na niektóre trzeba czekać nawet po pół roku.

Np: najnowsze moduły do Node i Node2i nie mają już zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją, gdyż od 3 miesięcy nie można dostać wymaganych do tego komponentów (tranzystory pracują w ściśle określonych parach i zamienniki nie wchodzą w grę).

Z kanady ostatnio zmawialiśmy auricapy i szły dwa miesiące i uważam że to bardzo przyzwoity czas dostawy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zegancio napisał:

Nie jestem jakiś fanem chińskiego audio, tym bardziej sprowadzanego z ali ale kiedy widzę takie praktyki to zapala się mi lampka. Jeśli produkt ma wartość w rozumieniu produkt-jakość to musi być rozsądnie wyceniony i to nie podlega dyskusji. Ale jeśli na zwykłym kabelku ekranowanym robi przebitkę 4-5 krotnie to jak wycenia produkty z segmentu premium? Już bardziej skłaniałbym się zakupowi z egzotycznego sklepu np https://www.ghentaudio.com/pc/et11.html gdzie sprzedawca bynajmniej opisuje składowe produktu który sprzedaje.

GhentAudio wydaje się dobrym miejscem do zakupu kabli. Bardzo dużo pozytywnych komentarzy od zadowolonych użytkowników na zagranicznych forach, m.in. z zakupu kabli DC, czyli w naszym przypadku zasilacz -> Node.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frejuNo ten rok był wyjątkowy. Spadek wartości złotówki, sporo podwyżek i to nie małych, wiele towarów nie dostępnych, braki w surowcach, wzrost ogólnych kosztów energii, inflacja. Mimo to ceny nie były przeze mnie zmieniane.
Niestety po nowym roku wcale nie będzie lepiej, nowe stawki energii już zatwierdzono, no i wchodzi magiczny "nowy ład" ze swoją składką zdrowotną, czyli tak na prawdę nowy para-podatek. Już zapowiedziano mi podwyżki części podzespołów produkowanych w Polsce (transformatory, obudowy, surowe płytki drukowane PCB), czy choćby usług księgowych czy transportu. Niestety to się już odbije na cenach.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

@frejuNo ten rok był wyjątkowy. Spadek wartości złotówki, sporo podwyżek i to nie małych, wiele towarów nie dostępnych, braki w surowcach, wzrost ogólnych kosztów energii, inflacja. Mimo to ceny nie były przeze mnie zmieniane.
Niestety po nowym roku wcale nie będzie lepiej, nowe stawki energii już zatwierdzono, no i wchodzi magiczny "nowy ład" ze swoją składką zdrowotną, czyli tak na prawdę nowy para-podatek. Już zapowiedziano mi podwyżki części podzespołów produkowanych w Polsce (transformatory, obudowy, surowe płytki drukowane PCB), czy choćby usług księgowych czy transportu. Niestety to się już odbije na cenach.

No cóż pozostaje mi tylko po życzyć  ci wesołych świąt💥 , ja tez handluje ale inna branża i miny klientów na nowe ceny są bezcenne 🤑🤗

k4mil3k @ Chciałbys pomierzyć posłuchać naszej nowej wypasionej sigma11 ;)) projekt mocno rozwineliśmy 🤪 jest mnóstwo biżuterii💰😅

Od razu zaznaczam nie handluje tym i prosze nie pytać czy mam jakieś zasilacze na sprzedaż !!! 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MarcinQoo napisał:

GhentAudio wydaje się dobrym miejscem do zakupu kabli. Bardzo dużo pozytywnych komentarzy od zadowolonych użytkowników na zagranicznych forach, m.in. z zakupu kabli DC, czyli w naszym przypadku zasilacz -> Node.

No właśnie na takowy się skusiłem. Czekam na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:


Wrzuć zdjęcie / link który to i daj znać jak zagrał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zróbmy tak: ocenie kabel jak dostane interconnect, wygrzeję go i wtedy podłączę dc. Nie spodziewam się fajerwerków bo u mnie BS gra pod kino domowe (Onkyo+B&W). Tor audio w kinie " nie jest tak czysty" jak w stereo ale te większe zmiany są słyszalne, dlatego jak wspominałem odsłuch kabla dc będzie po wygrzaniu rca. Tu zaszła zmiana bo  BS a także zasilacz liniowy "awansowały" i są na szafce rtv (zmiana podytkowana przyciskiem on/off zasilacza). Jestem ciekaw który kabel wniesie najwięcej zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zegancio napisał:

Zróbmy tak: ocenie kabel jak dostane interconnect, wygrzeję go i wtedy podłączę dc. Nie spodziewam się fajerwerków bo u mnie BS gra pod kino domowe (Onkyo+B&W). Tor audio w kinie " nie jest tak czysty" jak w stereo ale te większe zmiany są słyszalne, dlatego jak wspominałem odsłuch kabla dc będzie po wygrzaniu rca. Tu zaszła zmiana bo  BS a także zasilacz liniowy "awansowały" i są na szafce rtv (zmiana podytkowana przyciskiem on/off zasilacza). Jestem ciekaw który kabel wniesie najwięcej zmian.

Tak na 90 % rca 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zróbmy tak: ocenie kabel jak dostane interconnect, wygrzeję go i wtedy podłączę dc. Nie spodziewam się fajerwerków bo u mnie BS gra pod kino domowe (Onkyo+B&W). Tor audio w kinie " nie jest tak czysty" jak w stereo ale te większe zmiany są słyszalne, dlatego jak wspominałem odsłuch kabla dc będzie po wygrzaniu rca. Tu zaszła zmiana bo  BS a także zasilacz liniowy "awansowały" i są na szafce rtv (zmiana podytkowana przyciskiem on/off zasilacza). Jestem ciekaw który kabel wniesie najwięcej zmian.

Jak pod kino domowe to nie kłopocz się

Taki żarcik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czekamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominik082 Jak tam dalsze wygrzewanie i granie Lumina ? Jakieś dalsze obserwacje ?

Pytam....gdyż zaciekawiony Luminem postanowiłem pójść w trochę nieco inną stronę i zrobić sobie test kilku różnych odtwarzaczy/transportów żeby znaleść jakiś "złoty środek".
Przez ostatnie 2 tygodnie grały lub grają u mnie:
- Node z zasilaniem liniowym
- Lumin D2 z zasilaniem liniowym
- SOTM sms-200 UltraNeo
- iFi Zen Stream z zasilaniem liniowym
- Volumio Primo z zasilaniem liniowym
Wciąż jeszcze nie dojechały i czekam na:
- USBridge Signature z kartą DigiOne Signature.
- Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

Prócz tego znajomy przetestował również:
- SOTM sms-200 UltraNeo z zasilaniem liniowym
- Lumin U1 mini

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

@dominik082 Jak tam dalsze wygrzewanie i granie Lumina ? Jakieś dalsze obserwacje ?

Pytam....gdyż zaciekawiony Luminem postanowiłem pójść w trochę nieco inną stronę i zrobić sobie test kilku różnych odtwarzaczy/transportów żeby znaleść jakiś "złoty środek".
Przez ostatnie 2 tygodnie grały lub grają u mnie:
- Node z zasilaniem liniowym
- Lumin D2 z zasilaniem liniowym
- SOTM sms-200 UltraNeo
- iFi Zen Stream z zasilaniem liniowym
- Volumio Primo z zasilaniem liniowym
Wciąż jeszcze nie dojechały i czekam na:
- USBridge Signature z kartą DigiOne Signature.
- Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

Prócz tego znajomy przetestował również:
- SOTM sms-200 UltraNeo z zasilaniem liniowym
- Lumin U1 mini

Czekamy na efekty testu. Który z nich pod względem  jakości dźwieku jest najlepszy oraz który wygrywa funkcjonalnością.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawel k napisał:

Potpinam się z pytaniem 

Funkcjonalnością i ergonomią obsługi to już mogę Wam powiedzieć:

BluOS - najlepszy
Lumin - dobry
Volumio - dobry
iFi Zen - można powiedzieć że oprogramowania własnego to nie ma wcale, gdyby nie Roon to już bym to wyrzucił za okno.
SoTM - w zasadzie obsługa tylko przez zewnętrzne aplikacje typu Roon, mconnect, etc.

USBridge i Pro-Ject również korzystają z oprogramowania Volumio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem słaba oceną IFI- po tej firmie nie spodziewałem się fuszery.. Czy orientujesz się który z nich w aplikacji współpracuje z Amazon Music? Bo kojarzę że Roon nie mam takiej możliwości. Podobnie myconnect.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tomek1777 napisał:

Zaskoczony jestem słaba oceną IFI- po tej firmie nie spodziewałem się fuszery.. Czy orientujesz się który z nich w aplikacji współpracuje z Amazon Music? Bo kojarzę że Roon nie mam takiej możliwości. Podobnie myconnect.

Oceniałem wyłącznie soft i wygodę obsługi. Brzmieniowo jeszcze nic nie napisałem.
Co do Amazon Music, to tylko BluOS. Coś niektórzy kombinują żeby przesyłać to przez upnp/dlna, ale nie wiem z jakim skutkiem.

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

@dominik082 Jak tam dalsze wygrzewanie i granie Lumina ? Jakieś dalsze obserwacje ?

Pytam....gdyż zaciekawiony Luminem postanowiłem pójść w trochę nieco inną stronę i zrobić sobie test kilku różnych odtwarzaczy/transportów żeby znaleść jakiś "złoty środek".
Przez ostatnie 2 tygodnie grały lub grają u mnie:
- Node z zasilaniem liniowym
- Lumin D2 z zasilaniem liniowym
- SOTM sms-200 UltraNeo
- iFi Zen Stream z zasilaniem liniowym
- Volumio Primo z zasilaniem liniowym
Wciąż jeszcze nie dojechały i czekam na:
- USBridge Signature z kartą DigiOne Signature.
- Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

Prócz tego znajomy przetestował również:
- SOTM sms-200 UltraNeo z zasilaniem liniowym
- Lumin U1 mini

Może jeszcze warto spróbować Auralic? Chwalony zarówno za platformę sprzętową, brzmienie jak i wygodę obsługi / aplikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

@dominik082 Jak tam dalsze wygrzewanie i granie Lumina ? Jakieś dalsze obserwacje ?

Pytam....gdyż zaciekawiony Luminem postanowiłem pójść w trochę nieco inną stronę i zrobić sobie test kilku różnych odtwarzaczy/transportów żeby znaleść jakiś "złoty środek".
Przez ostatnie 2 tygodnie grały lub grają u mnie:
- Node z zasilaniem liniowym
- Lumin D2 z zasilaniem liniowym
- SOTM sms-200 UltraNeo
- iFi Zen Stream z zasilaniem liniowym
- Volumio Primo z zasilaniem liniowym
Wciąż jeszcze nie dojechały i czekam na:
- USBridge Signature z kartą DigiOne Signature.
- Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

Prócz tego znajomy przetestował również:
- SOTM sms-200 UltraNeo z zasilaniem liniowym
- Lumin U1 mini

W chwili obecnej skupiłem się troszkę na plikach. Słucham i nie podpinam node ponieważ chcę się trochę do dźwięku przyzwyczaić. Po świętach zmienię na node i zobaczę jaka jest różnica. Ogólnie gdyby chodziło o sam streaming bez plików to zostawił bym node ponieważ różnica jest bardzo mała. Od pewnego czasu zaczęły kręcić mnie pliki i tutaj jakość idzie w górę i raczej w tym kierunku będę szedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinQoo napisał:

Może jeszcze warto spróbować Auralic? Chwalony zarówno za platformę sprzętową, brzmienie jak i wygodę obsługi / aplikację?

Autalic to ponad 10k. Raczej nie będę próbować. Cel to znaleźć dobre brzmienie za rozsądne pieniądze - w stosunku do stworzonego zestawu jakim jest Node z zasilaniem liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Autalic to ponad 10k. Raczej nie będę próbować. Cel to znaleźć dobre brzmienie za rozsądne pieniądze - w stosunku do stworzonego zestawu jakim jest Node z zasilaniem liniowym.

No to Paweł ja również czekam na wyniki bo temat jak najbardziej aktualny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 08:11, andre77 napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany, to mam do odstąpienia przewód zrobiony przez Frantz-007 łączący zasilacz PD z BSN. Kontakt na priv.

Tak z ciekawości na jaki zmieniłeś DC ? Właśnie słucham tego twojego zrobionego przez Frantz - 007 i przyznam że jestem mile zaskoczony. Jest jeden minus przygaszona góra ale reszta jest ok 😁😉

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem przez Ciebie K4mil3k i przełączyłem na node 😂 utwór który słuchałem był bardziej płaski nie miał takich wybrzmień jak na luminie. W luminie np bez problemu usłyszę instrumenty które zagrają w głębi sceny i które grają z przodu a w node już tak łatwo nie jest ponieważ moim zdaniem on gra trochę wypchniętym dźwiękiem w przód oczywiście w porównaniu do Lumina. Dźwięk w luminie jest bardziej dociążony i instrumenty mają lepszą fakturę co mi osobiście pasuje. 

Te obserwacje dotyczą słuchania z plików a nie np z Tidal oraz po rca a nie xlr gdzie lumin podobno lepiej brzmi po kablach xlr. 

Jeśli ktoś tak samo zastanawia się nad Luminem i chciałby uzyskać więcej informacji to pisać na pw o numer telefonu ponieważ ja nie umiem tego wszystkiego tak opisać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.