Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lesheck napisał:

A miałeś okazję testować w systemie kondycjoner? Ja byłem nastawiony bardzo sceptycznie a okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Mam obecnie Taga Harmony P-5000. Budżetowy kondycjoner nie był porównywany z innym.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tomek1777 said:

Mam obecnie Taga Harmony P-5000. Budżetowy kondycjoner nie był porównywany z innym.

OK. Chciałem się zapytać gdyż u mnie pozytywny wpływ tego urządzenia jest zdecydowanie większy niż wszystkie kable / listwy razem wzięte. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy szukają sposobu na ulepszenie systemu do wypróbowania. 

6 hours ago, Marcin Wielgus said:


Jaki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam podstawowego Isoteka - Aquarius, ale nie porównywałem z innymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lesheck napisał:

OK. Chciałem się zapytać gdyż u mnie pozytywny wpływ tego urządzenia jest zdecydowanie większy niż wszystkie kable / listwy razem wzięte. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy szukają sposobu na ulepszenie systemu do wypróbowania. 

Mam podstawowego Isoteka - Aquarius, ale nie porównywałem z innymi. 

Czy są jakieś cechy szczególne tego kondcjonera? Czy nie odchudza bardzo dźwięku?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Tomek1777 said:

Czy są jakieś cechy szczególne tego kondcjonera? Czy nie odchudza bardzo dźwięku?

Wcześniej czytałem, że kondycjonery mają tendencję do kastrowania wzmacniaczy - siada dynamika, pogarsza się bas. Ja natomiast niczego takiego nie zaobserwowałem, a jestem na to wrażliwy gdyż moja lampa do mocarzy nie należy. Przed kondycjonerem nie zdawałem sobie sprawy, że w tle mam jakiś szum który po podłączeniu tego Isoteka zniknął i pojawiły się niuanse wcześniej zupełnie niesłyszalne. Nie miałem specjalnie zamiaru kupować kondycjonera ale po paru dniach odsłuchów nie było w ogóle mowy, żeby usunąć go z systemu. No i został. A planowałem kupić listwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Dopóki nie usłyszymy co robią urządzenia i kable z zasialaniem ale nie tylko te, to nie zdajemy sobie sprawy ile syfu płynie z głośników a nam się wydaje że to tak ma być. Jak przypomnę sobie jak wpiąłem sporo lepsze kable głośnikowe i pierwsze wrażenia było : dźwięków jakby mniej, wszystko się uspokoiło. Po kilku godzinach słuchania nie było już powrotu do starych kabelków.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zegancio napisał:

Czy w złączu gx16 pin1 to + pin2 to gnd?

Tak. A ściślej pin1 to plus, pin2 to masa a nie uziemienie 🙂.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, k4mil3k napisał:

@dominik082 Mam oba, Lumin przegrał już ponad 200h więc mogę się wypowiedzieć, pisz.

Rozmawialiśmy przez telefon więc nie będę pisał 😁 Twoje zdanie znam lecz chciałbym dowiedzieć się jeszcze jak inni odbierają te dwa urządzenia. Oczywiście o ile są tu osoby które porównywały te urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozmawialiśmy przez telefon więc nie będę pisał Twoje zdanie znam lecz chciałbym dowiedzieć się jeszcze jak inni odbierają te dwa urządzenia. Oczywiście o ile są tu osoby które porównywały te urządzenia. 

Panowie obawiam się może być tylko was dwóch więc ... Please piszcie a nie "gadajdcie sobie przez telefon"
My też chcemy wiedzieć i to "żaden wstyd i hańba że Lumin wypadł gorzej ?" ?????? Mnie to wcale nie zaskoczy . Moje zdanie znacie i opisałem porównanie z 2 - 3 DAC.
W zasadzie dla mnie było lepiej dopiero z Gustard X26pro no ale kasa X3 do BSN2i


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że słucham, słucham i tak naprawdę Node 2i z zasilaniem liniowym broni się bardzo dobrze. 

Fakt że lumin (moim zdaniem i w moich warunkach odsłuchowych) ma tak jakby scenę 3D, dodatkowo jeżeli komuś brakuje jeszcze trochę więcej ciepła to lumin się sprawdzi ponieważ rzeczywiście to granie podchodzi pod trochę takie analogowe ale tu chodzi o CENĘ tych urządzeń. Za nowego lumina mamy 3 node z zasilaniem a dźwięk praktycznie taki sam dlatego byłem ciekaw innych opinii ponieważ nie wiem czy mi się uszy nie przytkały 😁 

 

Jadę za godzinkę do znajomego po lepsze kable rca ponieważ może tutaj leży problem 😁 Posłucham dwa dni i zobaczymy czy coś to wniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel k @Marcin Wielgus Panowie, to tylko moja opinia.....Już znacznie wcześniej użytkownicy wypowiadali się że te zestawy dzieli na prawdę nie wiele. Biorąc jeszcze pod uwagę ceny obu urządzeń, sądzę że absolutnie wstydu nie ma jeśli chodzi o Node.

Czy Lumin gra lepiej ? nie do końca. Czy Lumin gra gorzej ? też nie. Lumin gra po prostu inaczej, a indywidualna ocena będzie w dużym stopniu zależna od gustów. Ważne jest też to z czym go sparujemy. Jeśli to będzie jakiś "ciepły" sprzęt o charakterze "brytyjczyka" to ciężar może okazać się zbyt duży.

Lumin idzie w kierunku analogowego grania. Ma bardziej wyeksponowaną i plastyczną średnicę. W średnicy można usłyszeć nieco więcej barw i to w niej widać tą trójwymiarowość o której wspomniano wcześniej.
Odbywa się to niestety kosztem góry, którą Lumin wyraźnie zaokrągla i stawia trochę w drugim planie. To nie jest tak że nie ma w nim góry, ona jest, ale nie usłyszycie w niej każdego "blasku" talerzy, każdego dotknięcia strun gitary. Gdy w utworach Live klaszcze widownia, to klaszcze tłum, a nie 16 osób. Zwyczajnie góra trochę ginie pod ciężarem średnicy. To też nie jest tak że ten efekt jest zawsze, niektóre utwory serwuje niemal identycznie jak Node, a niektóre z opisanymi wyżej cechami. Dużo zależy od ich realizacji. Lumin to też sprzęt który lubi pliki Hires.

U mnie to spowodowało pewien niedosyt...zwłaszcza porównując jeszcze ceny urządzeń. Ale granie Lumina można także polubić, jednak tylko jako całościowy i spójny przekaz. Jeśli ktoś lubi ekscytować się "smaczkami", rozkładać nagrania na szczegóły to raczej D2 nie jest dla niego.

Zmiana zasilania w D2 raczej nie zmienia ogólnego charakteru tego urządzenia. To nie jest zmiana typu "noc i dzień" jak w przypadku Node. Owszem, nieco poprawia przestrzeń, lokalizację, sprawia że góra łatwiej przedziera się przez to co Lumin serwuje w średnicy choć nadal jest zaokrąglona i nieco na drugim planie.

Jeśli ktoś koniecznie chcę spróbować Lumina to myślę że prędzej powinien skierować się w stronę U1 mini, który jest jednak oceniany klasę wyżej, a z zasilaniem liniowym zbliża się już do swojego protoplasty, czyli U1.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza jeśli chodzi o Tidala i ładnie to opisałeś 😁 Lecz jak słucham plików hires na node i luminie to jednak ewidentnie słychać wyższość lumina. Odnośnie U1 mini to chyba to jest sam transport bez dac. 

 

Ogólnie to czekam na Twoje zasilanie do Lumina i może wtedy  wszytko się wyjaśni 😂

Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominik082 Dokładnie tak, skrzydła ten sprzęt rozwinie na plikach lepszej jakości. Zresztą jak poczytasz historię tej firmy to ich celem było właśnie stworzenie analogowo brzmiącego odtwarzacza do cyfrowych plików wysokiej rozdzielczości. Tak, U1 mini to sam transport.

@szy_a Nie zauważałem tego dopóki nie posłuchałem przez kilkanaście dni Lumina. Szare ? hmm...może nazywamy to inaczej, ale prędzej powiedziałbym że w Node kolory też występują lecz są trochę spłaszczone. Generalnie przy strumieniach 44 czy 96kHz  nie jest to jakaś wielka różnica, nie bije po oczach, ale wraz ze wzrostem jakości mediów Lumin różnicuje je bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Mój już gra. Porządny kawał druta.
Solidne wykonanie. Wtyczki ciasno wchodzą tj dobry kontakt. Trochę jaśniejszy niż inny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jestem ciekaw czy rzeczywiście dodatek srebra wnosi coś w barwę samego streamera ale jesteś już następną osobą która to potwierdza. Sam myślałem o zakupie "sieciówki" i myślałem o jego tańszym bracie który jest wykonany z samej miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No jestem ciekaw czy rzeczywiście dodatek srebra wnosi coś w barwę samego streamera ale jesteś już następną osobą która to potwierdza. Sam myślałem o zakupie "sieciówki" i myślałem o jego tańszym bracie który jest wykonany z samej miedzi.

To tak subiektywne wrażenie że .. sam wiesz. Srebro w ścieżce audio coś tam zmienia ale w zasilaniu to już ciut "poezji". Tak mi się wydaje ale powiem tak mam ofiginalnego Furutecha i nie siedzi w gnieździebtak ciasno jak ten. Ja nie żałuję zakupu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Sreberko zawsze troche dłużej dochodzi do siebie także cierpliwości ,to musi się ułożyć a czasami to trwa nawet tydzień dwa ,także żadnych pochopnych decyzji cz rezygnacji 😉 He ja to ostanio to mam tak że jak mam coś nowego w systemie i za bardzo mi się podoba od razu to już się boję i czuję że jest albo musi być coś nie tak i za jakiś czas wychodzi szydło z wora i jakieś pasmo sie wychyla albo wszystko jest zbyt na twarz itp itd,,  , i od jakiegoś czasu jak zapinam coś nowego i nie słysze prawię żadnych zmian to się cieszę bo to dobrze wróży ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
   Sreberko zawsze troche dłużej dochodzi do siebie także cierpliwości ,to musi się ułożyć a czasami to trwa nawet tydzień dwa ,także żadnych pochopnych decyzji cz rezygnacji  He ja to ostanio to mam tak że jak mam coś nowego w systemie i za bardzo mi się podoba od razu to już się boję i czuję że jest albo musi być coś nie tak i za jakiś czas wychodzi szydło z wora i jakieś pasmo sie wychyla albo wszystko jest zbyt na twarz itp itd,,  , i od jakiegoś czasu jak zapinam coś nowego i nie słysze prawię żadnych zmian to się cieszę bo to dobrze wróży ;))

U mnie tak z 70-80 godzin na tym drucie więc niech gra dalej . W międzyczasie odpaliłem po recapingu I dostał nowe lampy Pre BAT VK-30SE i jest ciepło w sercu nie powiem. A całość karmi BSN . Szkoda że nie ma wysjcia xlr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


To tak subiektywne wrażenie że .. sam wiesz. Srebro w ścieżce audio coś tam zmienia ale w zasilaniu to już ciut "poezji". emoji1.png Tak mi się wydaje ale powiem tak mam ofiginalnego Furutecha i nie siedzi w gnieździebtak ciasno jak ten. Ja nie żałuję zakupu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmm tak chwalicie tego isoteka że chyba też przetestuję. Może wygryzie obecnego Solid core audio acz kolwiek jutro będę miał jeszcze acoustic Zen Krakatoa P-2060 choć będę go testował bardziej pod wzmacniaczem to pod BSN też sprubóję. Kto wie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.