Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, pawel k napisał:

Hmm tak chwalicie tego isoteka że chyba też przetestuję. Może wygryzie obecnego Solid core audio acz kolwiek jutro będę miał jeszcze acoustic Zen Krakatoa P-2060 choć będę go testował bardziej pod wzmacniaczem to pod BSN też sprubóję. Kto wie ?? 

To nie jest najlepszy przewód w rozumieniu bezwzględnym, ale u mnie jest taka synergia z Node, że nie szukam już dalej. Generalnie mogę powiedzieć, że na dokupieniu zasilania liniowego zakończyłem konfigurację mojego systemu. Nie planuję więc już żadnych roszad, chyba, że zmienię lokum. A tym czasem posłucham sobie muzyki. Ostatnio "wkręciłem się" w słuchanie płyt nagranych podczas BBC Session z lat 60. i 70. przez różnych wykonawców 🙂. Polecam "przenieść się w czasie" 😉.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Franz-007 napisał:

To nie jest najlepszy przewód w rozumieniu bezwzględnym, ale u mnie jest taka synergia z Node, że nie szukam już dalej. Generalnie mogę powiedzieć, że na dokupieniu zasilania liniowego zakończyłem konfigurację mojego systemu. Nie planuję więc już żadnych roszad, chyba, że zmienię lokum. A tym czasem posłucham sobie muzyki. Ostatnio "wkręciłem się" w słuchanie płyt nagranych podczas BBC Session z lat 60. i 70. przez różnych wykonawców 🙂. Polecam "przenieść się w czasie" 😉.

A mnie jeszcze bardzo korci zamontowanie Switcha PPA Studio D-Link od Gf mode przed Routerem. Podobnież posiada go wiele osób bawiących się w streaming i wnosi bardzo duże zmiany. Wiem też że posiada go wiele osób mających BSN. Bardzo jestem ciekaw ich opinii. 🤔🤔🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pawel k napisał:

A mnie jeszcze bardzo korci zamontowanie Switcha PPA Studio D-Link od Gf mode przed Routerem. Podobnież posiada go wiele osób bawiących się w streaming i wnosi bardzo duże zmiany. Wiem też że posiada go wiele osób mających BSN. Bardzo jestem ciekaw ich opinii. 🤔🤔🤔

Nie jestem znawca tematu ale u mnie switch pracuje na końcowym odcinku tuż przed Bluesound.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Nie znam switcha o którym piszesz. Mogę powiedzieć że u mnie Nuprime Omnia SW-8 razem z okablowaniem ethernetowym sporo poprawiła w jakości dźwięku.

No właśnie czytałem opinie i podobno ten switch jest lepszy od tego SW8. Tak twierdzą użytkownicy ja tego nie potwierdzę póki co 😁. Ale mam od gf mode kabel Ethernet który okazał się lepszy od supra CAT 8,wireworld starlight 8 i purist audio design cat 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pawel k napisał:

No właśnie czytałem opinie i podobno ten switch jest lepszy od tego SW8. Tak twierdzą użytkownicy ja tego nie potwierdzę póki co 😁. Ale mam od gf mode kabel Ethernet który okazał się lepszy od supra CAT 8,wireworld starlight 8 i purist audio design cat 7.

Musisz sam ocenić, własnymi uszami. Był tu gdzieś wątek o switchach i jeden z userów go właśnie testował. Wg niego w jego systemie ten switch nic nie poprawił. A odnośnie kabli ethernetowych to ja z kolei słyszę ale minimalny ich wpływ. Także tutaj bym nie przesadzał z inwestycjami 😉.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tomek1777 napisał:

Musisz sam ocenić, własnymi uszami. Był tu gdzieś wątek o switchach i jeden z userów go właśnie testował. Wg niego w jego systemie ten switch nic nie poprawił. A odnośnie kabli ethernetowych to ja z kolei słyszę ale minimalny ich wpływ. Także tutaj bym nie przesadzał z inwestycjami 😉.

No dokładnie tak piszesz 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pawel k napisał:

No właśnie czytałem opinie i podobno ten switch jest lepszy od tego SW8. Tak twierdzą użytkownicy ja tego nie potwierdzę póki co 😁. Ale mam od gf mode kabel Ethernet który okazał się lepszy od supra CAT 8,wireworld starlight 8 i purist audio design cat 7.

O którym kablu mowa? Podasz link?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pawel k napisał:

Paweł z całym szacunkiem jak można zaufać firmie która sprzedaje kabel https://www.gfmod.pl/pl/p/Kabel-ethernet-LAN-JR45-CAT7-10Gb-streamer-audio-router-NAS/353 w cenie 80zł który na aliexpress z vat i przesyłką kosztuje 17zł ? Przypuszczam że w przypadku ceny twojego kabla marża może być jeszcze większa.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zegancio napisał:

Paweł z całym szacunkiem jak można zaufać firmie która sprzedaje kabel https://www.gfmod.pl/pl/p/Kabel-ethernet-LAN-JR45-CAT7-10Gb-streamer-audio-router-NAS/353 w cenie 80zł który na aliexpress z vat i przesyłką kosztuje 17zł ? Przypuszczam że w przypadku ceny twojego kabla marża może być jeszcze większa.    

Yyyy ale to nie ten kabelek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zegancio napisał:

Oczywiście że nie ten. Ale nie zapala ci się lampka?

Nie no że sprzedają jakieś tam  chińczyki to się akurat nieprzejmowałem W sprzedaży mają też kable dosyć cenione jak choćby entreq. Spokojna głowa najpierw skorzystałem i porzyczyłem po 2 tygodniach testów został GF mode advenced. A purist audio design i wireworld addałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Franz-007 napisał:

Wcześniej w tym wątku ktoś pokazywał zasilacz "tej firmy" 😉. Niby modyfikowany z Alli...., ale chyba tylko ładną tabliczką 🙂.

Nie w tym rzecz, podlinkowany przeze mnie kabel jest tylko przykładem że sklep nie prowadzi uczciwej polityki cenowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Franz-007 napisał:

Wcześniej w tym wątku ktoś pokazywał zasilacz "tej firmy" 😉. Niby modyfikowany z Alli...., ale chyba tylko ładną tabliczką 🙂.

Te nieraz niby robi niesamowitą robotę.Oddajmy chociażby byle jakości kolumny do naszych fachowców od kolumn Wilk Audio. To zobaczycie co potrafią kolumny po modyfikacji. 😉😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zegancio napisał:

Nie w tym rzecz, podlinkowany przeze mnie kabel jest tylko przykładem że sklep nie prowadzi uczciwej polityki cenowej. 

To właśnie miałem na myśli, że to jakieś łowienie jeleni 😉.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakiś fanem chińskiego audio, tym bardziej sprowadzanego z ali ale kiedy widzę takie praktyki to zapala się mi lampka. Jeśli produkt ma wartość w rozumieniu produkt-jakość to musi być rozsądnie wyceniony i to nie podlega dyskusji. Ale jeśli na zwykłym kabelku ekranowanym robi przebitkę 4-5 krotnie to jak wycenia produkty z segmentu premium? Już bardziej skłaniałbym się zakupowi z egzotycznego sklepu np https://www.ghentaudio.com/pc/et11.html gdzie sprzedawca bynajmniej opisuje składowe produktu który sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel k napisał:

Te nieraz niby robi niesamowitą robotę.Oddajmy chociażby byle jakości kolumny do naszych fachowców od kolumn Wilk Audio. To zobaczycie co potrafią kolumny po modyfikacji. 😉😉😉

Dobrym przykładem jest Zasilacz od naszego forumowego kolegi Pawła PD Creative. Drugi zasilacz który od niego mam jest po modyfikacji kondensatorów na Nichicon i niby nic a różnica słyszalna jak dla mnie bynajmniej. 🤷‍♀️🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel k napisał:

Dobrym przykładem jest Zasilacz od naszego forumowego kolegi Pawła PD Creative. Drugi zasilacz który od niego mam jest po modyfikacji kondensatorów na Nichicon i niby nic a różnica słyszalna jak dla mnie bynajmniej. 🤷‍♀️🤷‍♀️

A jakie efekty przyniosła wymiana kondensatorów?

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Franz-007 napisał:

To właśnie miałem na myśli, że to jakieś łowienie jeleni 😉.

No za jelenia się nie uważam ale w tym wypadku kabel GF mode w kwocie 590 zł okazał się lepszy jak purist audio design Ethernet za 1650 zł. Nieraz okazało się już że droższy znaczy lepszy. Zresztą wypożyczają ten kabel na testy jak się nie sprawdzi to wio koniku spowrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawel k napisał:

No za jelenia się nie uważam ale w tym wypadku kabel GF mode w kwocie 590 zł okazał się lepszy jak purist audio design Ethernet za 1650 zł. Nieraz okazało się już że droższy znaczy lepszy. Zresztą wypożyczają ten kabel na testy jak się nie sprawdzi to wio koniku spowrotem. 

Nie miałem Ciebie na myśli 🙂. Sprawdziłeś i wybrałeś taki, który Ci pasuje.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sceptycznie pochodziłem do okablowania, jednak odważyłem się kupić usb Wireworld i "lekko" się zdziwiłem. Jednak uważam że szczególnie producentom i sprzedawcom okablowania trzeba patrzeć na ręce bo w końcu to nic innego jak kawałek (najczęściej) miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, zegancio napisał:

 Jeśli produkt ma wartość w rozumieniu produkt-jakość to musi być rozsądnie wyceniony i to nie podlega dyskusji. 

rozsądek?  nawet marchewka nie jest tak wyceniana, masło czy pietruszka! przecież od "rolnika" jest o minimum 3/4 taniej, o jakim rozsądku romawiamy? zerknijcie na ceny w czasie!

Na kablach , sprzecie widać........... a na innych produktach? hmmm....

 

w sumie taka dygresja aby zerknąć całościowo - pozdrowionka!

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hmm tak chwalicie tego isoteka że chyba też przetestuję. Może wygryzie obecnego Solid core audio acz kolwiek jutro będę miał jeszcze acoustic Zen Krakatoa P-2060 choć będę go testował bardziej pod wzmacniaczem to pod BSN też sprubóję. Kto wie ?? 

Jak będziesz sprzedawał solid core to daj znać
A co do Acoustic Zen to mam interkonekty - silver reference MK2 I najwyższy model na miedzi. Zackne kable ale ... Ciut drogie więc kupuje zawsze używki. Na szczęście małe chińskie rączki nich nie kopiuja .. jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To nie jest najlepszy przewód w rozumieniu bezwzględnym, ale u mnie jest taka synergia z Node, że nie szukam już dalej. Generalnie mogę powiedzieć, że na dokupieniu zasilania liniowego zakończyłem konfigurację mojego systemu. Nie planuję więc już żadnych roszad, chyba, że zmienię lokum. A tym czasem posłucham sobie muzyki. Ostatnio "wkręciłem się" w słuchanie płyt nagranych podczas BBC Session z lat 60. i 70. przez różnych wykonawców . Polecam "przenieść się w czasie" .

Ja po twoim kableku AC już też zamknąłem temat a ten producent isoteka to ci działkę powinien odpalić
BSN okablowany I "gra muzyka". Jeśli go kiedyś zmienię to jak dostanie wyjście XLR .

Btw - szukam do domku letniskowego jakiegoś strumieniowca taniego żeby nie grać po BT. Jabyscie coś sprzedawali to dajcie znać. Ale TANIEGO a nie super jakość jak BSN . Musi mieć wifi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A mnie jeszcze bardzo korci zamontowanie Switcha PPA Studio D-Link od Gf mode przed Routerem. Podobnież posiada go wiele osób bawiących się w streaming i wnosi bardzo duże zmiany. Wiem też że posiada go wiele osób mających BSN. Bardzo jestem ciekaw ich opinii.

A jaki koszt?

Jak ktoś ma to czekamy na opinie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie jestem znawca tematu ale u mnie switch pracuje na końcowym odcinku tuż przed Bluesound.

U mnie dokładnie też. Router jest " na początku" zawsze po modemie dostawcy netu (chyba że ktoś ma all in one) a switche zawsze sa dalej . I tu też są koledzy co mówią że liniowe zasilanie pomaga. Ale ja to niewierny Marcin jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Jak będziesz sprzedawał solid core to daj znać emoji1.png
A co do Acoustic Zen to mam interkonekty - silver reference MK2 I najwyższy model na miedzi. Zackne kable ale ... Ciut drogie emoji1.png więc kupuje zawsze używki. Na szczęście małe chińskie rączki nich nie kopiuja .. jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja po twoim kableku AC już też zamknąłem temat a ten producent isoteka to ci działkę powinien odpalić emoji1.png
BSN okablowany I "gra muzyka". Jeśli go kiedyś zmienię to jak dostanie wyjście XLR .

Btw - szukam do domku letniskowego jakiegoś strumieniowca taniego żeby nie grać po BT. Jabyscie coś sprzedawali to dajcie znać. Ale TANIEGO a nie super jakość jak BSN emoji1.png. Musi mieć wifi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jaki koszt?

Jak ktoś ma to czekamy na opinie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tańszy 1200 droższy 2800 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.