Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że po 2 miesiącach i chorobie w trakcie znalazłeś to co Cię satysfakcjonuje.
Generalnie, jesteś drugą osobą w której gusta trafił bardziej zasilacz SMPS, choć z nimi też trzeba uważać. Zdarzały mi się też sytuację gdy ktoś raczej z niewiedzy podłączał pod Node tani "wallplug" za 19,99 pln ze znanego portalu i degradował dźwięk zamiast go polepszyć. Te SMPS które są w zestawach są sprawdzonymi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że to jednak kwestia  reszty toru i moze troche doświadczenia osłuchania ,bo impulsówki lubią zrobić efekt wow ale to tylko pozorne wow ,bo jak się już ma tor w miarę transparentny to się robi szkło , moim zdaniem niema takiej impulsówki która pokona dobry zasilacz liniowy amen ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle że to jednak kwestia  reszty toru i moze troche doświadczenia osłuchania ,bo impulsówki lubią zrobić efekt wow ale to tylko pozorne wow ,bo jak się już ma tor w miarę transparentny to się robi szkło , moim zdaniem niema takiej impulsówki która pokona dobry zasilacz liniowy amen ;))

Szczególnie że Pawel je mierzył (impulsowe) i widać jaki szum podają ale ... Szanuję opinie odrębne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

Ja myśle że to jednak kwestia  reszty toru i moze troche doświadczenia osłuchania ,bo impulsówki lubią zrobić efekt wow ale to tylko pozorne wow ,bo jak się już ma tor w miarę transparentny to się robi szkło , moim zdaniem niema takiej impulsówki która pokona dobry zasilacz liniowy amen ;))

Niestety muszę się zgodzić w 100%. Niektórych utworów nie da się słuchać, ale ma to u mnie bardziej efekt upadającej szpilki na szkle. 🤷 Z tym się musiałem pogodzić. Czasami jest zbyt detalicznie.Taka ostra ale subtelna kropka nad i. 😁 Powiem więcej moim zdaniem liniówka lepiej wyciąga detale i robi to w sposób naturalny. Ma zdecydowanie naturalna barwe, ale pomimo to pozostałem przy impulsowym zasilaniu. Chcę powiedzieć, że oprócz tego wszystkiego dla mnie słuchanie ma przede wszystkim nie męczyć. A niestety coś mnie męczyło. Oczywiście dalej będę testował. 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie, kłaniam się nisko. Bardzo ciekawy wątek, nie miałem okazji zabrać głos wcześniej. 
Moja historia ze streamingiem w skrócie jest taka, że po tym jak popsuł się mój dotychczasowy streamer i kolejne tygodnie czekałem na diagnozę i próby naprawy, pomyślałem, że kupię BS Noda „na chwilę”, ale chwila się przeciągnęła, okazało się, że node gra całkiem przyzwoicie, soft jest super i chyba zostanie na dłużej, a skuszony produktem Pawła, pomyślałem, warto spróbować, dokonałem modyfikacji + zasilacz liniowy. No i woow! Nie wiem jak z impulsówką ale efekt zmiany zasilania u mnie jest bez wątpienia odczuwalny/słyszalny. Bardzo dziękuję za to!

ALE, jak pewnie każda tu obecna  niespokojna dusza świata audio, zastanawiam się co można jeszcze zrobić/ulepszyć.  Czy dołożenie zewnetrznego Daca Waszym zdaniem jest dobrym kierunkiem? Ktoś pisał o włączeniu w system toppinga e50. Też o tym myślę prawdę mówiąc, czy właściciel e50 mógłby zabrać głos😀? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pluto9 Ja bym raczej poszukał czegoś innego. Jak dla mnie - słuchałem Gustard'a X16 na dual ESS9068 i ten chip jest  zwyczajnie "płaski". Zresztą to przetwornik D/S którego zastosowaniem są głównie niskoprądowe mobilne DAC, więc o jakimś mocnych "kopniakach" z jego strony można raczej zapomnieć.

@dominik082 Wybacz ale nie porównywałem do żadnego PC audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam, że kompletnie nic nie zmieni albo wręcz pogorszy. To może coś na AKMach? Mój Teac był na akmach i naprawdę bardzo ale to bardzo go lubiłem….tyle, że teraz AKM trudno dostępny. Wcześniej myślałem o D70s ale teraz ze świeczką szukać, no i cena obłędna…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pluto9 napisał:

Tego się obawiam, że kompletnie nic nie zmieni albo wręcz pogorszy. To może coś na AKMach? Mój Teac był na akmach i naprawdę bardzo ale to bardzo go lubiłem….tyle, że teraz AKM trudno dostępny. Wcześniej myślałem o D70s ale teraz ze świeczką szukać, no i cena obłędna…

jeżeli lubisz bardzo analogowo to AK. Ja osobiście po różnych doświadczeniach z Sabre w różnych konfiguracjach wypożyczyłem kiedyś Teac n505 bodajże. Super analowe granie. Można słuchać godzinami. Ale apka do streamingu była irytująca. Zakupiłem BS 2i zakupiłem zasilanie liniowe i w ciemno kupiłem Audiobyte Black Dragona na AK. Dodatkowo wpiąłem mu WireWorda electre 7 i hula jak ta lala.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema rękami. Ja właśnie mam popsutego Teaca 505, dźwięk fenomenalny ale soft to istny koszmar. Acz tak miękko, analogowo grał, nie umiem ocenić czy to kwestia tylko chipa czy jednak całości. Rme Adi nawet nie podaje na jakim jest czipie, zdaje się, że żonglują dowolnie, co wydaje się być jednak pewną ignorancją…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pluto9 napisał:

Witajcie Panowie, kłaniam się nisko. Bardzo ciekawy wątek, nie miałem okazji zabrać głos wcześniej. 
Moja historia ze streamingiem w skrócie jest taka, że po tym jak popsuł się mój dotychczasowy streamer i kolejne tygodnie czekałem na diagnozę i próby naprawy, pomyślałem, że kupię BS Noda „na chwilę”, ale chwila się przeciągnęła, okazało się, że node gra całkiem przyzwoicie, soft jest super i chyba zostanie na dłużej, a skuszony produktem Pawła, pomyślałem, warto spróbować, dokonałem modyfikacji + zasilacz liniowy. No i woow! Nie wiem jak z impulsówką ale efekt zmiany zasilania u mnie jest bez wątpienia odczuwalny/słyszalny. Bardzo dziękuję za to!

ALE, jak pewnie każda tu obecna  niespokojna dusza świata audio, zastanawiam się co można jeszcze zrobić/ulepszyć.  Czy dołożenie zewnetrznego Daca Waszym zdaniem jest dobrym kierunkiem? Ktoś pisał o włączeniu w system toppinga e50. Też o tym myślę prawdę mówiąc, czy właściciel e50 mógłby zabrać głos😀? Pozdrawiam serdecznie

U mnie gra z Topping d70s. To była najważniejsza zmiana w systemie. Tak jakbyś poustawiał meble w pokoju na właściwych miejscach;) Dac wniósł więcej niż usb, czy zasilanie linowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, gzrech napisał:

Dac wniósł więcej niż usb, czy zasilanie linowe. 

Rozumiem że masz BS 3 gen. Ciekawe czy użytkownicy 2i doczekają softu odblokowującego USB. Z tego co czytałem na zachodnich forach jest to zapowiadane od roku a problem jest jakiś techniczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pluto9 napisał:
1 godzinę temu, gzrech napisał:

U mnie gra z Topping d70s. To była najważniejsza zmiana w systemie. Tak jakbyś poustawiał meble w pokoju na właściwych miejscach;) Dac wniósł więcej niż usb, czy zasilanie linowe. 

Cenna uwaga, z node 3 tak?

Rozwiń  

Dokładnie BSN 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB Audio w Node 2i nie będzie, nie wiem skąd te informacje ale to bzdura.

RME Adi-2 używał układów AK4490, potem AK4493. Niestety wraz z brakiem dostępności przeszli na ESS9028. Jeśli chcesz dostać RME z układem AK4493 szukaj modeli z numerem seryjnym kończącym się literą "B". Numer seryjny z literą "C" na końcu to będzie już ESS.

Wiele dobrych opinii było o Toppingu D90 na układzie AK4499, niestety też już nie dostępne, ale jeśli mogę podpowiedzieć to wypożycz Gustard'a A18. Aplikacja układu AK4499 jest w nim praktycznie taka sama jak w wymienionym D90.

 

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dziękuję. RME zdaje się nie obsługuje mqa, a na tym mi zależy. Z pełną świadomością, że to stratny format ale moim zdaniem w Tidalu dobrze się sprawdza. O Gustardzie A18 muszę poczytać, nie brałem wcześniej pod uwagę, tyle że robi się sporo drożej w stosunku do e50. Cenowo podobnie do d70s w tej chwili…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 13:15, k4mil3k napisał:

Bo zasilacz ma dwustopniową stabilizację napięcia. Przy czym nie są to ich docelowe wielkości.
To egzemplarze "testowe", mają 20000uF. Docelowo ma być 32000uF.

Na Twojej stronie widzę komplet zasilania do Node(2021) wraz z nowym, ulepszonym zasilaczem v.2, ale już w dziale zasilaczy go nie widzę, dlaczego tak? kiedy będzie sam zasilacz dostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław_59825 Zasilacz v.2 jest już od ponad kwartału. Nie był po prostu dostępny razem z modułem do N130  jako zestaw. Po drobnej korekcie jest już w zestawie. Ale to nadal "v.2".

Ten z "biżuterią" i na Mundorfach jest w trakcie testów prototypów i jak się zakończą to dopiero będzie wrzucony jako osobny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2022 o 15:33, k4mil3k napisał:

@Bogusław_59825 Zasilacz v.2 jest już od ponad kwartału. Nie był po prostu dostępny razem z modułem do N130  jako zestaw. Po drobnej korekcie jest już w zestawie. Ale to nadal "v.2".

Ten z "biżuterią" i na Mundorfach jest w trakcie testów prototypów i jak się zakończą to dopiero będzie wrzucony jako osobny produkt.

A widzisz ... zmyliły mnie różne obudowy (w zestawie do Node N130 i osobny) i ten opis .. 

Zestaw dla urządzenia Bluesound Node 2021 gen.3.
Ten zestaw zawiera:

interfejs zasilania

nasz najnowszy zasilacz super nisko-szumowy w wersji v.2 wraz z  kablem zasilającym

rozumiem, że ten samotny zasilacz to również wersja v.2

no nic ....... czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.02.2022 o 15:33, k4mil3k napisał:

Zasilacz v.2 jest już od ponad kwartału

Prace nad zasilaczem chyba nie idą najlepiej, mamy już miesiąc obsuwy, a że dłużej czekać nie mogę to przykleiłem się do dostępnego na stronie, ale tu spotkałem zdziwienie

Zasiłka stoi na 810 zeta, ale po dodaniu do koszyka ....

01.thumb.JPG.b9b358b11633ac334d4e68aca864977b.JPG

To która teraz cena jest właściwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, k4mil3k napisał:

Rozróżniasz netto i brutto ? Ceny netto są wyraźnie opisane.

Ja tam się nie znam, ale trochę obcesowa odpowiedź. Może zniechęcić klienta, mnie by zniechęciła 🤨.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.