Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki


AYU1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam słuchawek zamkniętych kosztujących ~500zł,  będą podłączone do FX Audio x7. Czy DT 770 250 Ohm, to dobry wybór? Czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

Głównie słucham: rock, muzyka filmowa, muzyka elektroniczna.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio na jakimś grajku za 1300zł (chyba Fiio) słuchałem Grado 325is i było wyśmienicie. Na Senkach HD600 i AKG K701 już nie. "Grajku" nie znaczy że ignoruję. Po prostu nie moja bajka. Wybierz nisko impedancyjne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/#findComment-4777815
Udostępnij na innych stronach

Z zamkniętych słuchawek w tym przedziale cenowym widziałbym beyerdynamic dt770 pro ale w wersji 32ohm lub 80ohm. Wersja 80ohm posiada bardziej podbity dół i górę. 250ohm sobie odpuść, bo to bardzo wymagające słuchawki, które potrzebują mocnego wzmacniacza.

Obie wersje powinienem mieć na stanie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/#findComment-4779658
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2020 o 20:14, tommy79 napisał:

Dt 770 250 ohm są ciężkie do napędzenia,lepiej szukać 32 ohmowych.

Ten FX spokojnie je napędzi jeśli spokojnie napędza HD600. A czy to dobre słuchawki. Pewnie dobre choć mi się nie podobały. Także to kwestia gustu i jednak w ciemno nie warto kupowac.

Z innej beczki. Zawsze mnie ciekawi, że kolumny poleca się 8 omowe, a nie 4, a przy słuchawkach wydaje się, że niższa ich impedancja załatwia sprawę.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/#findComment-4779708
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od słuchawek,pisze z autopsji raczej ,miałem akg 220 pro 55 Ohm,L grały ładnie, ale brakowało głębi w dźwięku i było po prostu ciszej  na tym chyba samych poziomach głosnosci,stąd mniemam, że 250 Ohm może być cięższym obciążeniem  i za takie są chyba  uważane .Kupilem akg 550 32 Ohm i  grają dużo lepiej ,można słuchać ciszej i dźwiek jest dużo swobodniejszy i głębszy. Senków nie słuchałem, może z nimi jest lepiej .

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/#findComment-4779815
Udostępnij na innych stronach

Tak,oprócz samego oporu ważna jest również skuteczność SPL,im wyższa tym głośniej graja.Słuchawki  o niskim oporze mogą zagrać w miarę przyzwoicie nawet bez potrzeby użycia wzmacniacza słuchawkowego,te o wysokim oporze i niskiej skuteczności są bardziej wymagające i raczej potrzebują mocnego wzmacniacza ,zeby zagrac jak powinny.Inaczej będzie płasko i bez basu.Polecam artykuł na stronie audiofanatyk.Fajnie tam jest wszystko opisane o oporze ,skuteczności i innych czynnikach wpływających na dobór wzmacniacza i słuchawek.Warto poczytać blog pasjonata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam korzystałem z wiedzy autora,bo jak mówię, nie jestem ekspertem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/148948-s%C5%82uchawki/#findComment-4780031
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.