Skocz do zawartości
IGNORED

"Uzbrojenie" pokoju akustycznego. Zestaw 5.1 czy Stereo? Budżet 10k


WjT1203
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Po kilku godzinach wertowania kolejnych stron internetu zdecydowałem się na rejestrację i założenie własnego tematu.

Doszedłem do wniosku, że każde pomieszczenie jest zupełnie inne tak samo jak i warunki w nim panujące. Wiedza niektórych osób na forach audiofilskich jest ogromna i może znacznie pomóc w najlepszym z możliwych wyborze audio  (konkretnie w przypadku mojego pomieszczenia i aranżacji w nim panującej.)
 

Z audio od zawsze łączyło mnie sporo.  Muzyka , gra na instrumentach,  car audio,  niedrogie zestawy 5.1,  nieco droższe słuchawki  stereo itd.  Czuję różnicę w dźwięku , słyszę więcej niż przeciętna osoba. 

Po raz pierwszy  w życiu postanowiłem zabrać się za to od podstaw i zrobić to tak jak należy.  Wiedząc , że w pomieszczeniu gra nie tylko sprzęt ale także ono samo , dokonałem zupełnej przebudowy pokoju  w którym obecnie urzęduję. (zdaje sobie sprawę , że nie jest to w 100% pokój idealny akustycznie, ale staraliśmy się z projektantem i akustykiem wycisnąć z tego możliwie najwięcej.)

 

Przechodząc do meritum.
Szukamy amplitunera, zestawu głośników i solidnych kabli które zepną całość.  Sprzęt nowy, używany -  jestem otwarty na różne opcje. Były by miło gdyby kolumny wizualnie wpasowały się w industrialne, loftowe wnętrze. ( drewniany akcent ).  Budżet  max do 10k 


Audio będzie używane zarówno do muzyki jak i do filmów . Całość wspierana przez ekran 80 '.

Rozpiętość gatunków muzycznych, których słucham jest szeroka aczkolwiek zdecydowanie możemy wykreślić  techno, heavy metal.
Jeśli miałbym rozpisać to procentowo to  : Rock 50%,  Rap 30%, Jazz 20% Lubię sporo głębokiego , mięsistego i przyjemnego basu więc na tym bym nie oszczędzał. 
Bardzo często wielokrotnie przesłuchuję  gitarowe sola utworów.
Wokal głównie starszych , klasycznych zespołów rockowych  + rap.

Jeśli chodzi o źródło dźwięku to było by świetnie kupić sprzęt który fajnie odtworzy  Płyty CD, Spotify oraz YouTube.( wszystkie wskazówki mile widziane)

Bardzo chciałbym cieszyć się dźwiękiem 5.1. Oglądam sporo filmów i seriali a obecny ekran zachęca do kontynuowania tych nawyków  ?

 

Jeśli jednak zestaw 5.1 nie jest w moim przypadku najlepszym pomysłem -  przyjmę to z jednoczesnym smutkiem i pokorą ?

 

W załączniku zamieszczam zdjęcie z pełnym opisem i wymiarami panującymi w pokoju na chwilę obecną. (jeśli coś jest nie jasne lub o czymś zapomniałem - dajcie znać zrobię update.)

 

Wysokość pokoju  2,90m. Sufit wygłuszony 20cm wełną i przykryty akustycznym GK od Knaufa.  Podłoga z parkietu na której oczywiście spocznie odpowiedni dywan.

 

Enjoy your weekend everyone!?☺️


 


 

 



 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogólnie źle wybrałeś jeżeli szukasz osób znających się na temacie bo pełno tu zazdrości ( pokaż zdjęcia krzyczą żeby sprawdzić co masz jak zestaw wydaje się lepszy od nich a sami wpisów mają kilkanaście dziennie i zero zdjęć) i pozerstwa a nowi użytkownicy traktowani średnio uprzejmie ( nad wyraz napisane ). W twoim przypadku masz szansę nawet na 7 głośników na dole jak i głośniki sufitowe tzw atmos . Przy dobrym ustawieniu i skalibrowaniu będziesz w niebo wzięty i zapomnisz o stereo. Masz szansę dać jakieś głośniki na sufit czy nie chcesz iść w atmos ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za odpowiedź.

W głośniki sufitowe nie chciał bym wchodzić. Poza tym Dobry zestaw 7.1 atmosa to już koszt przekraczający mój budżet.  

Zostańmy przy dźwięku 5.1 przyzwoitej jakości.  

Podoba mi się seria klipscha RP.  Zbiera bardzo dobre opinie i świetnie się prezentuje. 

Trochę mnie przeraziłeś słowami wyżej ?mimo wszystko liczę na jakieś fajne wymiany doświadczeń i fachowe doradztwo ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór z klipsch RP i na bokach 402s lub 502s zwiększy przestrzeń względem zwykłych kolumn podstawkowych . Na takiej powierzchni postawił bym na kolumny podstawkowe i jedne z najlepszych centrali czyli 504 i kolumny 600m . Jako ampli możesz wybierać praktycznie od denona/marantza po onkyo czy pioneera bo duży plus systemu klipscha to możliwość pracowania z niezbyt silnymi jednostkami z uwagi na ich wydajność.  W wypadku braku atmosa boczne kolumny powieś lub postaw na około 150 -160 cm i będziesz zadowolony . Sub w miarę możliwości staraj się znaleźć model 115 bo ten jest super od klipscha w niskim budżecie ( dużo lepszy od 112 ) i próbuj ustawić to na środku ściany frontowej lub tylnej ( metoda prób i błędów) aby nie w rogu ( jednego suba w rogu nie stawiaj )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu pomieszczenia i rzutu wynika, że masz dobre akustycznie warunki i nawet budżetowy zestaw kina zgodnie z opinią kolegi wyżej, będzie się bronił przy dobrej kalibracji, podzielam to zdanie. Dlatego sam poszedłbym w 5.1, i na pewno kusiłaby mnie możliwość rozbudowania systemu do Atmosa 5.1.2, jeśli miałbym możliwość zastosowania głośników w zabudowie sufitowej (para dobrej jakości będzie kosztowała Cię do tysiąca złotych i w zupełności zda swój egzamin). 
Kolumny surround bipolarne, jak wyżej to dobra opcja, na wysokości uszu osoby siedzącej. 
Jednak zacząłbym od wyboru frontów, bo one uwarunkują w dużym stopniu resztę - jeśli przywiązujesz również dużą wagę do stereo to warto poświęcić chwilę na odsłuch - np. Klipsch w kinie to świetne rozwiązanie, ale w stereo nie każdemu pasuje - kwestia gustu.

W razie jakichkolwiek pytań, chętnie pomogę - [email protected]

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.