Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Borea\EZ + CA CXA61 \ NuPrime Ida-8


Piotr_57832
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem różne opcje przyszłego zestawu stereo do niedużego pomieszczenia 8,5 m2. Za jakiś czas będzie to pewnie z 15 m2 (w każdym razie poniżej 20 m2). Standy odpadają. Będą blisko ściany.

Co chciałbym uzyskać? Detaliczny dźwięk, żywy, może być podkolorowany i leciutko podbity tam i ówdzie - nie szukam neutralności a raczej naturalności z dobrą stereofonią. Zależy mi też na basie, nie może go zabraknąć! Mają dobrze brzmieć przy cichym słuchaniu - bo tak głównie większość czasu słucham.

Chcę spróbować jakiegoś nowego zestawu  i tu przyszły mi na myśl monitory Triangle - podobno są łatwe do wysterowania, mało wrażliwe na ustawienie, ciepłe w odbiorze, detaliczne, barwne, nie kaleczą sopranami i chyba są w miarę dobre na basie. Planuję zestawić to z CA CXA61 (ewentualnie starszy CXA80) lub NuPrime IDA-8

- Borea BR03 czy BR02

- Comete EZ czy Titus EZ

Pomijając kwestię ceny co by fajnie zagrało w takim metrażu? Seria EZ ma chyba mniej basu? Przetworniki średnio-niskotonowe wyglądają niby tak samo.

 

Brałem wcześniej pod uwagę jeszcze zestawy typu:

- Rotel RA-1572 + B&W 706 s2 (mój zestaw marzeń można rzec - na razie grubo ponad budżet - musiałbym sporo dozbierać i nie wiem czy warto aż tyle przeznaczać na sprzęt)

- Roksan K3 + Kef R300 (R300 pewnie by się udławiły)

- ??? NuPrime Ida-8 + Kef LS50 (Ciężko znaleźć niedrogi sprzęt, który wysteruje odpowiednio te monitorki)

- jakiś Marantz + Dali Oberon 3

- ??? + Dynaudio Emit 20 (te pewnie też by się udusiły, poza tym znowu problem z ich sprawnością i wysterowaniem)

- B&W 606 skreśliłem, bo podobno są suche, ostre i gorsze od serii 700

 

Mam doświadczenie z monitorami (MA BX2, Indiana Line Tesi 206, Dali Zensor 3, Focal Aria 906) i wzmacniaczami (Sony TA-F444 ES, Marantz MCR 610, Roksan Kandy K2, Roksan K3). Z tego najlepiej wspominam zestawienie Sony TA-F444 ES + MA BX2 oraz Roksan K3 + Focal Aria 906. Ze względów osobistych musiałem się pozbyć sprzętu a teraz chcę po prostu coś na poziomie. Nie wiem czy chcę wracać do K3 +Aria 906 - było dobrze, szeroka scena, monitory "znikały", ale stereofonia była raczej kiepska, wokale nie były takie jak w K2.

Obecnie mam monitorki aktywne Swans M300 ale już mi nie leżą. To nie ten poziom.

Za DAC robi Khadas Tone Board a za źródło Malina z Hifiberry digi + pro oraz laptop.

Ogólnie zazwyczaj szukam sprzętu używanego.

Ewentualnie jakieś inne sprawdzone zestawienie do niedużego metrażu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Triangle Borea czy Comete to duży krok do przodu względem innych serii tego producenta ale mimo wszystko nie da się powiedzieć, że brzmienie jest muzykalne, z delikatną górą. Jeśli szukasz naturalnego brzmienia z nieco podbitym basem to zwróć uwagę na polskiego Pylona Ruby Monitor + Atoll IN100 Signature, który nada lepszej dynamiki. Pylon Ruby Monitor to brzmienie muzykalne z dobrze zaznaczonym basem, który nie zalewa reszty pasma. Góra jest delikatna ale nie traci na rozdzielczości. Alternatywa może być Audiolab 6000a, który zbiera bardzo dużo pochlebnych opinii wśród użytkowników. Możesz do niego podłączyć francuskie Jean Marie Reynauld Lucia, które świetnie spisują się w mniejszych pomieszczeniach. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub wypożyczenia sprzętu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Borea Br03 i tak jak pisze Q21, góra na pewno nie była delikatna, pomimo kopułki jedwabnej. W porównaniu do tego co miałem u siebie: Polk t50, Audio Physic Yara, Tonsil Siesta miały łagodniejszą górę. U mnie one się nie sprawdziły w pokoju 12m2, ponieważ  siedzę około 1,2m od kolumn i wtedy bas z nich był kiepski jak z pudełka, w moich warunkach sprawdzają się tylko podłogówki. Natomiast jak słuchałem je w pokoju odsłuchowym około 20m2 dalej od kolumn, bas był prawie jak z podłogówek, nie był punktowy, ani jakiś luźny, coś pomiędzy. Wokale bardzo ładnie, naturalnie odtwarzane. Ogólnie bardzo ładnie grały, ale czułem że góra jest lekko wyeksponowana, w stosunku do tych kolumn co miałem, pytanie czy nie będzie Ci jej za dużo, dlatego bym porównał tak jak radzi Q21 jeszcze np. Pylonem Ruby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce to zastanów się też nad podłogówkami na jednym wooferze np. Audio Physic Yara Evolution , jak może trochę odstawić od ściany chociaż z 20cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

, lub Pylon Ruby 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w obecnym pomieszczeniu nie ma miejsca na podłogówki. Pylon Ruby Monitor mógłby być. Powiedzcie tylko jak w nich z basem najlepiej w porównaniu z Focal Aria 906 lub Dali Zensor 3 które miałem kiedyś.  Pasmo przenoszenia faktycznie od 40? Czy to przypadkiem nie granica spadku +-6?

Widzę, że skuteczność mają tylko na poziomie 86dB czyli raczej potrzebują czegoś mocnego...

Pylony pewnie kupiłbym nowe ale wzmacniacz chciałbym wyrwać taniej używany. Atoll IN100 Signature pewnie byłby świetny ale za nowy trzeba dać ponad 5tyś a używek nigdzie nie ma. To za Roksana K3 kiedyś dałem 4tyś.

Jakieś propozycje wzmacniaczy do takich pylonów? Audiolaba idzie znaleźć używanego... jeszcze coś? MF M3si? NuPrime? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę co używam, Hegel H80, poczytaj recenzje na necie, moje odczucia akurat pokrywają się z nimi, największa zaleta przestrzenne granie, wada słaby wewnętrzny dac, potrzebne dobre źródło. Używki koło 2,7-3tys. U mnie Yary 89dB ogrania bez problemu, więc i te Pylony pociągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu na pewno nie brakuje. Nie jest tak sprężysty jak w Focal Aria ale ma więcej masy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.