Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

PM8006 VS PM 14s1 SE


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Za radą kolegi Nikonman zamieszczam to zapytanie które pierwotnie zadałem na forum ogólnym.

Zasmakowałem w dźwięku Marantz. Obecnie mam i jestem bardzo zadowolony z PM8006. Gra to u mnie z PMC Tweny24 i strimerem Yamahy NP-S303. No ale trafia się okazja kupić w dobrej cenie PM 14s1SE. Niestety nie mam możliwość odsłuchu tego wzmacniacza w moim systemie więc musiał bym go brać w ciemno i tego ciemno się boję. Czy ktoś porównywał te dwa Marantz-e? Czy faktycznie warto zapłacić za 14-tkę drugie tyle co za PM8006? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 18.06.2020 o 09:53, dlmtb napisał:

Za radą kolegi Nikonman zamieszczam to zapytanie które pierwotnie zadałem na forum ogólnym.

Zasmakowałem w dźwięku Marantz. Obecnie mam i jestem bardzo zadowolony z PM8006. Gra to u mnie z PMC Tweny24 i strimerem Yamahy NP-S303. No ale trafia się okazja kupić w dobrej cenie PM 14s1SE. Niestety nie mam możliwość odsłuchu tego wzmacniacza w moim systemie więc musiał bym go brać w ciemno i tego ciemno się boję. Czy ktoś porównywał te dwa Marantz-e? Czy faktycznie warto zapłacić za 14-tkę drugie tyle co za PM8006? 

Cześć, ja porównywałem dość dawno więc było to jeszcze PM8005 vs pm14s1 i uwierz mi, że warto. Jeśli podoba Ci się dźwięk PM8006 to 14-stka na pewno Cię urzeknie. Niższe modele fajnie grają, ale mają problem z wydajnością szczególnie przy wymagających głośnikach. Czternastka powinna Ci się spodobać. Myślę, że znajdziesz jeszcze sklep, który Ci wypożyczy na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinus napisał:

Cześć, ja porównywałem dość dawno więc było to jeszcze PM8005 vs pm14s1 i uwierz mi, że warto. Jeśli podoba Ci się dźwięk PM8006 to 14-stka na pewno Cię urzeknie. Niższe modele fajnie grają, ale mają problem z wydajnością szczególnie przy wymagających głośnikach. Czternastka powinna Ci się spodobać. Myślę, że znajdziesz jeszcze sklep, który Ci wypożyczy na testy.

Dzięki za opowiedz, myślę że 14-tki już nigdzie nowej nie dostanę. Teraz można upolować na ebay-u nowe PM KI Ruby czyli taki zubożony PM10 w cenie około 9 -9,5 tys. (w Polsce około 17 tyś.) Jest to ciekawa opcja biorąc pod uwagę że używane PM14s1 SE kosztuje około 6 tyś. Poza tym pojawiły się tez używane Yamah-y A-S 3000 (8-8,5 tyś) bo weszła nowa seria A-S 3200. 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, dlmtb napisał:

Dzięki za opowiedz, myślę że 14-tki już nigdzie nowej nie dostanę. Teraz można upolować na ebay-u nowe PM KI Ruby czyli taki zubożony PM10 w cenie około 9 -9,5 tys. (w Polsce około 17 tyś.) Jest to ciekawa opcja biorąc pod uwagę że używane PM14s1 SE kosztuje około 6 tyś. Poza tym pojawiły się tez używane Yamah-y A-S 3000 (8-8,5 tyś) bo weszła nowa seria A-S 3200. 

Yamahy nie słuchałem, ale słuchałem PM10 porównując do PM11s3 bo chciałem wymienić na nowszy i powiem szczerze, że mnie coś w tym dźwięku przeszkadzało, nie zdecydowałem się na kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcinus napisał:

Yamahy nie słuchałem, ale słuchałem PM10 porównując do PM11s3 bo chciałem wymienić na nowszy i powiem szczerze, że mnie coś w tym dźwięku przeszkadzało, nie zdecydowałem się na kupno.

Myślałem też nad PM11s3 ale to już wiekowy sprzęt a w dodatku 99% ofert to wersje srebrne a ta niestety kolorystycznie mi nie pasuje i do tego jak widać na zdjęciach z różnych aukcji potrafi się powycierać na przełącznikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 godzin temu, dlmtb napisał:

Myślałem też nad PM11s3 ale to już wiekowy sprzęt a w dodatku 99% ofert to wersje srebrne a ta niestety kolorystycznie mi nie pasuje i do tego jak widać na zdjęciach z różnych aukcji potrafi się powycierać na przełącznikach. 

Może i wiekowy, ale mi bardzo odpowiada i myślę jak zrobić miejsce na drugi w bi amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym z chęcią zostawił na stałe pm14S1se w bi-amp. Słyszałem wczoraj przez godzinę i efekt przerośł znacznie moje wyobrażenia a byłem sceptycznie nastawiony. Chyba szukam drugiego

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
13 godzin temu, tomgda napisał:

Ja też bym z chęcią zostawił na stałe pm14S1se w bi-amp. Słyszałem wczoraj przez godzinę i efekt przerośł znacznie moje wyobrażenia a byłem sceptycznie nastawiony. Chyba szukam drugiego

Właśnie kiedyś słuchałem czternastek w takim połączeniu i zrobiło to na mnie takie wrażenie, że do dziś myślę  jak zrobić miejsce pod tv na drugą jedenastkę aby moja druga połówka mnie z domu nie wygnała :). Problem też w tym, że o nowej można zapomnieć a i używane PM11S3 to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomgda napisał:

Ja też bym z chęcią zostawił na stałe pm14S1se w bi-amp. Słyszałem wczoraj przez godzinę i efekt przerośł znacznie moje wyobrażenia a byłem sceptycznie nastawiony. Chyba szukam drugiego

Jeżeli chciałbyś dokupić drugi to śledź ogłoszenia na europejskich platformach. Tu jest nowy czarny PM 14s1 SE w cenie około 6500 pln  https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1560560164-marantz-premium-versterker-pm14s1se-zwart.html?c=4bd4fe24dee45ccd2bc36acdf8b921ba&previousPage=VIP&correlationId=edef8214-2014-48bd-8404-e5b40834fbca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
18 godzin temu, dlmtb napisał:

Na Ebey też są jedenastki choć w cenach jak nowe. Tylko ja chyba zdalnie używki bym nie zaryzykował kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcinus napisał:

Na Ebey też są jedenastki choć w cenach jak nowe. Tylko ja chyba zdalnie używki bym nie zaryzykował kupić.

Co do jedenastki to zaczynam się nad nią zastanawiać. Niby jest to model z bodajże 2013 ale ostatni w klasie AB. Nowa 10-tka oraz PM KI RUBY to klasa D i zdaje się że grają (nie słuchałem ich ale tak wynika z opisów na zagranicznych forach) inaczej niż to do czego przyzwyczaił nas Marantz. Poza tym za 11-tką przemawiają ceny. Używane w stanie bdb i bdb+ można kupić w cenie pomiędzy PM14s1 SE a PM KI RUBY. Co do ceny to ceny na Ebay-u nigdy nie są atrakcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, dlmtb said:

Co do jedenastki to zaczynam się nad nią zastanawiać. Niby jest to model z bodajże 2013 ale ostatni w klasie AB. Nowa 10-tka oraz PM KI RUBY to klasa D i zdaje się że grają (nie słuchałem ich ale tak wynika z opisów na zagranicznych forach) inaczej niż to do czego przyzwyczaił nas Marantz. Poza tym za 11-tką przemawiają ceny. Używane w stanie bdb i bdb+ można kupić w cenie pomiędzy PM14s1 SE a PM KI RUBY. Co do ceny to ceny na Ebay-u nigdy nie są atrakcyjne. 

Ja swoja 11 sprzedalem  rok temu za 2100£.Ruby nowe z gwarancją  można teraz kupic za 2230£.Moj  znajomy z uk miał  14,11,oraz 10 i według  niego 11 brzmiała  najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Ronaldo9 napisał:

Ja swoja 11 sprzedalem  rok temu za 2100£.Ruby nowe z gwarancją  można teraz kupic za 2230£.Moj  znajomy z uk miał  14,11,oraz 10 i według  niego 11 brzmiała  najlepiej. 

Miałem 10-tkę  na testach dwa tygodnie i moc na papierze dwa razy większa, ale z moimi głośnikami tego nie odczułem. Za to charakter dźwięku nieco inny, w moim odczuciu troszkę sztuczny. Różnica na plus była za to w SA-10, ale nie na tyle duża abym się zdecydował zapłacić dwukrotność. Co do 14-stki to brzmi ona podobnie do 11-stki, tylko troszkę mniej mocy. Dla mnie z tych modeli premium Marantza to jak na dzień dzisiejszy PM11S3 jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 13:30, dlmtb napisał:

Dzięki za opowiedz, myślę że 14-tki już nigdzie nowej nie dostanę. Teraz można upolować na ebay-u nowe PM KI Ruby czyli taki zubożony PM10 w cenie około 9 -9,5 tys. (w Polsce około 17 tyś.) Jest to ciekawa opcja biorąc pod uwagę że używane PM14s1 SE kosztuje około 6 tyś. Poza tym pojawiły się tez używane Yamah-y A-S 3000 (8-8,5 tyś) bo weszła nowa seria A-S 3200. 

Ja wiem, gdzie była jeszcze nowa sztyuka PM14s1se. Jak chcesz wiedzieć to priv.
PM Ruby i PM 10 to będzie inny styl niż PM14s1se czy PM11 s1-s3. To już jest inny wzmacniacz. Gdzieś tam podobieństwa możesz się doszukać ale zgranie z kolumnami będzie inne. 
Słuchałem przez chwilę wysokich modeli Yamahy, i będąc fanem Maranzta, te Yamaszki mi się podobały, więc może to być dobry kierunek. Wg mnie lepszy niż PMv Ruby czy PM 10 jeśli szukasz podobieństw do Marfantza PM8006, ale chcesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, whir napisał:

Ja wiem, gdzie była jeszcze nowa sztyuka PM14s1se. Jak chcesz wiedzieć to priv.

Ja mam nowego 14se na sprzedaż, ale kolega z tego co się dowiedziałem szuka nowego 14se w cenie nowego 8006 więc chyba sie nie dogadamy ?

Enyway jak ktoś szuka niemal nowego 14se zapraszam na priv.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomgda napisał:

Ja mam nowego 14se na sprzedaż, ale kolega z tego co się dowiedziałem szuka nowego 14se w cenie nowego 8006 więc chyba sie nie dogadamy ?

Enyway jak ktoś szuka niemal nowego 14se zapraszam na priv.

?
No to rozumiem. Czasami nie mogę wyjść z podziwu jak kogoś poniesie fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomgda napisał:

Ja mam nowego 14se na sprzedaż, ale kolega z tego co się dowiedziałem szuka nowego 14se w cenie nowego 8006 więc chyba sie nie dogadamy ?

Enyway jak ktoś szuka niemal nowego 14se zapraszam na priv.

No cóż ciekawe jak to kolega wydedukował ? ? Nowy PM8006 powiedzmy nawet w Polsce to dziś wydatek na poziomie od około 4600 pln. Takie oferty są non stop na aledrogo.  Czyżby kolega myślał że taką cenę (4600 pln) chciałbym zaproponować za PM14S1 SE ? ? Było by to zaiste obraźliwe bo PM14S1 SE wszak to wzmacniacz linii premium. Niemniej jednak dochodzę do wniosku jeżeli miałbym wydać bez mała 7000 pln na kolegi prawie nowy PM 14s1 SE to wole dołożyć 1000-1500 pln i kupić niedawno zdetronizowanego flagowca PM11s3.  No może prawie nowy to on nie będzie ale jak czytam to ostatni , najlepszy wzmacniacz Marantz-a zanim pojawił się krytykowany PM10.

3 godziny temu, whir napisał:

Słuchałem przez chwilę wysokich modeli Yamahy, i będąc fanem Maranzta, te Yamaszki mi się podobały, więc może to być dobry kierunek. Wg mnie lepszy niż PMv Ruby czy PM 10 jeśli szukasz podobieństw do Marfantza PM8006, ale chcesz lepiej.

Co do Yamahy cały czas biorę ją pod uwagę ale czytam o problemach tego wzmacniacza. Wielu użytkowników skarży się że fabrycznie nowe egzemplarze potrafią wyłączać się po około 20 min zupełnie bez powodu. Jedynym sposobem na uruchomienie tak wyłączonego wzmacniacza jest wysyłka do serwisu. Czytając wpisy na forach widać że problem dotyczy wzmacniaczy z rożnych lat produkcji.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dlmtb napisał:

prawie nowy PM 14s1 SE to wole dołożyć 1000-1500 pln i kupić niedawno zdetronizowanego flagowca PM11s3.  No może prawie nowy to on nie będzie ale jak czytam to ostatni , najlepszy wzmacniacz Marantz-a zanim pojawił się krytykowany PM10

Słuchaj a nie czytaj bo ja czytałem ze 14se jest ostatnim najlepszym w klasie AB ? Kto ma rację ? Oczywiście każdy kupuje co tam chce ? Ja mam uraz do starego sprzętu bo się kiedys kosztownie już przejechałem. A dokładać do coraz to innego można w nieskończoności a i czekać na wymarzony model jeszcze w wymarzonej cenie i kolorze to nie krócej ?

Porównując Yamahę do Marantza to moje doświadczenia były takie ze Yamaha miała troche mniej basu i więcej góry. Dźwięk trochę bardziej techniczny, chirurgiczny co dla jednych jest wadą dla innych zaletą. Jakościowo fajnie zrobione.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomgda napisał:

Ja mam uraz do starego sprzętu bo się kiedys kosztownie już przejechałem. A dokładać do coraz to innego można w nieskończoności a i czekać na wymarzony model lub okazję cenową nie krócej ?

Porównując Yamahę do Marantza to moje doświadczenia były takie ze Yamaha miała troche mniej basu i więcej góry. Dźwięk trochę bardziej techniczny, chirurgiczny co dla jednych jest wadą dla innych zaletą. Jakościowo fajnie zrobione.

Co do używek z najwyższej półki kupowanych od pierwszego właściciela no może jest jakieś ryzyko ale powiedzmy minimalne. W większości jeżeli było kogoś stać na wydanie tysięcy dolarów czy euro to raczej nie kupował sprzętu zęby nagłaśniać dyskoteki w remizie. Do tego nie trzymał go w garażu a raczej na platformie antywibracyjnej na honorowym miejscu w salonie. 

Co do okazji to tak samo jak ty czekasz na klienta który zapłaci twoją cenę, ja czekam na okazję zakupu ładnego egzemplarza w jak najlepszej cenie i tu chyba się zgodzimy bo każdy z nas ma rację. ? 

Wracając do Yamahy to model A-S3000 to nie to samo co nawet A-S2100. No ale z opinii użytkowników wynika że jakoś jest fatalna. Trafiłem na wpisy ludzi którzy wymieniali nawet dwa trzy egzemplarze i kolejne miały te sama wadę, wyłączały się bez przyczyny. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest audiofil a co innego bogaty który kupuje drogie sprzęty bo go poprostu stać i taki właśnie model mu się podoba w sklepie, a potem robi imprezy co tydzień bo go stać. Nie czyta całymi dniami forum, tylko idzie do salonu i kupuje. Widziałem drogie sprzęty a stanie jak by stały w pokoju dziecka. A kto bogatemu zabroni, jak się zepsuje kupi se nowy ? W każdym razie koniec już z mojej strony w tym temacie, nie róbmy już offtopicu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie od kilku dni gra u mnie mój PM14s1 SE. Mieliście rację PM8006 nie ma do niego startu. Jedyne co mnie zastanawia to że wzmacniacz trzeba dość mocno rozkręcać żeby napędzić dość łatwe do wysterowania głośniki PMC Tweny24 (8 ohm i 90db). Być może źle interpretuję cyferki w magicznym oczku 14-tki. Życie w głośnikach pojawia się dopiero gdy cyferka w okienku to powiedzmy -36. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.