Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Gustard Klub
IGNORED

Klub Gustarda


jaxcek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W sumie to nie wiem dlaczego dopiero teraz, bo R26 mam już dobre 1,5 roku, ale dołączam do klubu miłośników tego bardzo zacnego urządzenia 🙂

Początkowo grał z H390 i pozamiatał jego wew. DAC. Obecnie jest partnerem dla Audio Analogue Puccini w wersji Anniversary (podłączony przez XLR).

Wielu uzytkowników używa wewn. streamera R26, ja po kilku eksperymentach karmię go z DDC U18 przez I2S. MiniPC z Roon robi upsampling do DSD512 i przesyła stream na transport oparty o RPI 4 (w planie dalsza robudowa o moduły Ian Canada tak by docelowo być może zrezygnować z pośrednika, czyli U18) i stąd USB do DDC.

Ostatni mój tweak, to odseparowanie portu LAN RPI z zastosowaniem konwerterów światłowodowych.

Bardzo odpowiada mi takie zestawienie i chyba nie widzę konkurenta dld R26, bez dołożenia 15-20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nurni napisał:

W sumie to nie wiem dlaczego dopiero teraz, bo R26 mam już dobre 1,5 roku, ale dołączam do klubu miłośników tego bardzo zacnego urządzenia 🙂

Początkowo grał z H390 i pozamiatał jego wew. DAC. Obecnie jest partnerem dla Audio Analogue Puccini w wersji Anniversary (podłączony przez XLR).

Wielu uzytkowników używa wewn. streamera R26, ja po kilku eksperymentach karmię go z DDC U18 przez I2S. MiniPC z Roon robi upsampling do DSD512 i przesyła stream na transport oparty o RPI 4 (w planie dalsza robudowa o moduły Ian Canada tak by docelowo być może zrezygnować z pośrednika, czyli U18) i stąd USB do DDC.

Ostatni mój tweak, to odseparowanie portu LAN RPI z zastosowaniem konwerterów światłowodowych.

Bardzo odpowiada mi takie zestawienie i chyba nie widzę konkurenta dld R26, bez dołożenia 15-20 tys.

Też się zastanawiam nad nakładką Ian Canada, słuchałeś może gdzieś jak to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/17/2024 at 2:48 PM, remiqa said:

Też się zastanawiam nad nakładką Ian Canada, słuchałeś może gdzieś jak to gra?

Niestety nie, ale liczba projektów DIY opartych o nie zachęca do spróbowania. Zacząłęm od ShieldPi Pro MKII, dalej zamierzam robić to stopniowo dodając m.in. FIFOPI Q7 II i HDMIPRO II. Nie powinno być gorzej niż z U18, a droga do dalszej zabawy pozostaje otwarta (zegary i zasilanie). Na szczęście nie buduję DACa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam uczestników jako "świeżak"

Zachęcony ciekawością i nowymi doznanymi nabyłem X26 Pro ( używka ). Zauważyłem, że na starcie utworu w MQA słychać w kolumnach sekundowe syknięcie ( takie zaiskrzenie ). Czym to może być spowodowane? Dodam, że kabel po USB ze streamera.

Edytowane przez TomaszWarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, gzrech napisał:

U mnie mqa po usb gra ok. Miałem podobny problem w moim poprzednim dacu, do tego podczas odtwarzania mqa dźwięk potrafił się zaciąć na ułamek sekundy. Z gustradem jest ok.

A jak była przyczyna problemu ( podobnego ) w tamtym poprzednim ? Czy powodem może być niekompatybilność ze streamerem jako źródłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2024 o 19:08, nurni napisał:

Zacząłęm od ShieldPi Pro MKII, dalej zamierzam robić to stopniowo dodając m.in. FIFOPI Q7 II i HDMIPRO II.

Poszedłeś coś dalej z Ian Canada? ShieldPi dało zauważalne efekty? Rozumiem że z Pi4 wychodzisz jego USB? Ja gram aktualnie z Sotma prosto do Qutesta, ale korci mnie spróbować dobry coax z Ian. Pi4 nawet z dobrym zasilaczem jako transport USB gra mi bardzo słabo (mimo izolacji galwanicznej w Chordzie)

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poszedłeś coś dalej z Ian Canada? ShieldPi dało zauważalne efekty? Rozumiem że z Pi4 wychodzisz jego USB? Ja gram aktualnie z Sotma prosto do Qutesta, ale korci mnie spróbować dobry coax z Ian. Pi4 nawet z dobrym zasilaczem jako transport USB gra mi bardzo słabo (mimo izolacji galwanicznej w Chordzie)
Jeszcze nie, trochę inne priorytety wydatków ;)
Na ten moment Pi4 przez USB do DDC i potem I2S. ShieldPi dodałem z rozsądku, żeby wyeliminować jak najwięcej zakłóceń. Zasilam z Allo Nirvana.
Walory dźwiękowe? Nie wsłuchiwałem się, więc nie stwierdzę jednoznacznie, bo w tym samym momencie pojawiła się adaptacja akustyczna, która zrobiła o g r o m n ą różnicę.
Chwilę tak pogram i dopiero zdecyduję czy usuwać z toru U18 i iść w stronę Ian Canada. To co ew może zdecydować o tym kroku to możliwość wymiany zegarów.

Sent from hell using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ nie można liczyć na producenta, jeden z forumowiczów head-fi.org przygotwał FW z obsługą Tidal Connect oraz fixem eliminującym losowy adres MAC. Nie korzystam z TC, ale potwierdzone przez innych bezproblemowe działanie na Androidzie.

NEW! Gustard R26 FW 1.43 W/ TIDAL and MAC address Fix

https://www.head-fi.org/threads/gustard-dac-r26-balanced-decoder-r2r-1bit-dual-native-decoding-music-bridge.963630/

Sent from hell using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.