Skocz do zawartości
IGNORED

Poczta na wp a 1login od WP - po co mi to?


jar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba być kryminalistą żeby nie mieć ochoty na to aby kryminaliści nie zaglądali do poczty.
Ale to trzeba rozumieć, a jak widać różnie z tym jest.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panie/Panowie 

tez mam maila wp od 2000 roku jesli pamietam, 1login wrzuca mi sie na strone od jakichs paru miesiecy straszac ze niedlugo sie nie zaloguje na konto (i tak moze byc), mam rowniez konto w o2 i tam jest to samo - przez to ze z tego co kojarze wp wykupila o2 kilka lat temu i teraz rozsylaja te same reklamy/spam na obydwa adresy mailowe w tym samym czasie :) xxxx!

wysylalem maila do adminow wp.pl- najpierw pisali ze zachecaja do zmiany ze lepsze bezpieczenstwo- wtedy pytalem jak usunac ten komunikat zeby sie nie pokazywal przy logowaniu bo dali opcje przypomnij pozniej albo zarejestroj 1login nie dawali opcji "nie przypominaj", dostalem odpowiedz od admina ze tak ma juz byc, ze jak za czesto wyskakuje to zeby im dac znac i zajza do tego 

pozniej jak juz zmienili komunikat na "... zostanie jedyna droga logowania sie" wtedy pytalem czy bedzie jeszcze jednak inna droga i odpisali z ze nie :) 

przeczytalem regulamin 1login - tam chodzi o to ze zgadzasz sie zeby sobie robili z Twoimi danymi co chca, do tego zastrzegaja sobie mozliwosci przyszlych zmian regulaminu korzystania z serwisu bez Twojej zgody- mnie osobiscie to sie nie podoba, tak jak przedmowcy- zasypuja mnie masa reklam czego nie mam na innych kontach pocztowych, jestem z nimi z sentymentu a teraz jeszcze ten gwozdz z 1login- sorry guys but I am leaving! 

szukam wlasnie na jakiego providera sie teraz przeniesc, mam konto na yahoo i na hotmail ale chcialbym zalozyc jakies dziewicze dla bezpieczenej poczty zeby przeniesc paypala, allegro itp zwiazane z transakcjami- rozwazam gmail jak jeden z przedmowcow podpowiada- ktos jeszcze tego uzywa? jakies opinie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2021 o 17:35, Grzegorz7 napisał:

Rozwiń to z tym sądem...

 

Bardzo proszę. Polski sąd nie może nakazać kontroli korespondencji wychodzącej z NORWESKIEGO serwera. Może to zrobić tylko w odniesieniu do korespondencji wysyłanej z polskiego adresu e-mail. Ja zaś używam przede wszystkim norweskiego adresu e-mail i tylko właściwy sąd w NORWEGII mógłby zadecydować o kontroli korespondencji, która wychodziłaby z mojej poczty. A i tak najpierw właściwy sąd w Polsce musiałby uprawdopodobnić przed sądem w Norwegii, że użytkownikiem norweskiego adresu e-mail jest obywatel Polski. Następnie trzeba byłoby działać na podstawie przepisów umowy między UE a Islandią i Norwegią o stosowaniu niektórych przepisów Konwencji Genewskiej o pomocy międzynarodowej w sprawach karnych.

 

Wiem coś na ten temat, bo w przeszłości miałem na karku aż 3 postępowania karne zakładane mi przez inną osobę która twierdziła że ją nękam za pomocą e-maili. Później postępowania te kończyły się umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy - zbyt skomplikowana procedura uzyskania korespondencji wysyłanej z norweskiego adresu e-mail. Nie mówiąc już o czasochłonności takiego postępowania.

W dniu 5.02.2021 o 18:14, pataus napisał:

Jakiś kryminalista jesteś? Albo Stonoga?

Nie. Norweskiego adresu e-mail używam odkąd w 2011 roku założono mi sprawę o groźby karalne, gdzie inna osoba podpisała się moim nazwiskiem. Sprawa trwała do prawomocnego zakończenia postępowania ponad 5 lat. Zdecydowałem się więc na rejestrację i użytkowanie norweskiego adresu e-mail. Od tamtej pory mam spokój z wszelkimi próbami dokonania kontroli korespondencji, którą wysyłam - przez polski sąd. Taką kontrolę mógłby zarządzić tylko i wyłącznie właściwy sąd w Norwegii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.03.2021 o 21:34, Grzegorz7 napisał:

Teraz to chyba wszystkie sądy Europejskie olewają prośby polskiego wymiaru sprawiedliwości...

To też. Jednak gdyby jakiś mądry inaczej człowiek używał do nękania innej osoby poczty e-mail zarejestrowanej np. w Belgii, wówczas wystarczyłyby polskie przepisy kodeksu postępowania karnego i wystarczyłby jeden wniosek o pomoc prawną w tym wypadku do belgijskiego sądu, żeby ściągnąć całą korespondencję do Polski. Poza Unią Europejską jednak to nie działa - konieczne są co najmniej przepisy umowy pomiędzy UE a Islandią i Norwegią z dnia 29.03.2000 r. o stosowaniu niektórych przepisów Konwencji Genewskiej o pomocy międzynarodowej w sprawach karnych. Efekt?

Zgadza się, teraz dla przeciętnego sądu w jakimkolwiek państwie Europy Zachodniej polski wymiar sprawiedliwości jest niewiarygodny. Niemniej ja swój adres e-mail rejestrowałem pod koniec roku 2011, faktycznie z myślą o znacznym utrudnieniu pracy jednej z prokuratur w Szczecinie. Jednak używam go w celach legalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.