Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/monitory bluetooth - serdeczna prośba o pomoc.


BeBop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Prewwit napisał:

Do takich kolumn szkoda dawać Toppinga

Dlaczego? Ale faktycznie lepiej dać Onkyo bo to dużo lepszy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bukaj napisał:

Kupiłeś już któryś sprzęt? 

@Bukajchcę zamówić pod koniec tygodnia z chłodną głową. Rozważam te wszystkie Wasze propozycje i coś wybiorę bo jestem zdecydowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie musieć czekać aż miesiąc na paczkę z Chin, czy móc ją szybko zwrócić gdyby mi coś nie podpasowało, to na naszym rynku znalazłem jeszcze taki wzmak SMSL:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niby wszystko ma...jak myślicie, będzie ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz np widzę, że ten SMSL SA300 posiada trochę mniej wyjść/wejść niż ten nawet podstawowy Topping MX3, nie ma też wyjścia optycznego. Jak uważacie, będzie mi to wyjście optyczne do czegoś potrzebne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój znajomy zakupił głośniki Audio Pro A26 często ich słucham u niego. Powiem Ci jak na takie małe pierdziawki gra to całkiem spoko. Powiesił je na ścianie bo wcześniej stały na niskim stoliczku i był poprostu za nisko względem słuchacza. Teraz jest o wiele lepiej. Wcześniej miał sundbara więc nawet nie ma co porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luzaczek82dzięki za opinię. Jeśli chodzi o Audio Pro, to w tej cenie mógłbym już mieć T20. Mają wbudowany wzmacniacz i bluetooth. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeBop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bukajzaczynałem od 1500 zł...ale wspólnie z wami się trochę doedukowałem i widzę ze w tej kwocie trudno o zadowolenie i sprzęt spełniał moje potrzeby (w miarę dobrze grał i miał jakiś dobry bezstratny z bluetooth aptx). Zwiększyłem dlatego budżet i ciągle ciężko wybrać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BeBop napisał:

@Bukajzaczynałem od 1500 zł...ale wspólnie z wami się trochę doedukowałem i widzę ze w tej kwocie trudno o zadowolenie i sprzęt spełniał moje potrzeby (w miarę dobrze grał i miał jakiś dobry bezstratny z bluetooth aptx). Zwiększyłem dlatego budżet i ciągle ciężko wybrać ?

Te kolumy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zagrają najlepiej z tych wszystkich tu wypisanych. Cena wręcz okazyjna. Nigdzie nie kupisz ich, w takiej cenie jak tu. Na twoim miejscu, kupiłbym je i do nich dokupil mini wzmacniacz, bluetooth aptx i będzie pozamiatane. Nie szukałabym już niczego więcej. 

 

Znalazłem jeszcze takie fajne maleństwo 6,31 zł  10%OFF | Mini Bluetooth 5.0 płyta dekodera odbiornik Audio BT5.0 PRO MP3 bezstratny odtwarzacz bezprzewodowa muzyka Stereo moduł wzmacniacza z etui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bukaj napisał:

Te kolumy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zagrają najlepiej z tych wszystkich tu wypisanych. Cena wręcz okazyjna. Nigdzie nie kupisz ich, w takiej cenie jak tu. Na twoim miejscu, kupiłbym je i do nich dokupil mini wzmacniacz, bluetooth aptx i będzie pozamiatane. Nie szukałabym już niczego więcej. 

 

Znalazłem jeszcze takie fajne maleństwo 6,31 zł  10%OFF | Mini Bluetooth 5.0 płyta dekodera odbiornik Audio BT5.0 PRO MP3 bezstratny odtwarzacz bezprzewodowa muzyka Stereo moduł wzmacniacza z etui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Bukajprzyjacielu, nie byłoby żadnego problemu, tylko czarne mi do niczego nie pasują w domu niestety, stąd usilnie szukam białych?

No chyba, że...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeBop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTi jest najwyższą serią kolumn marki POLKAUDIO

Jak chcesz biały kolor i żeby miało bluetooth to weź kup białe Heco Aurora 300 + Topping mx3 i temat zamknięty. Myślę, że będziesz zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, BeBop napisał:

@luzaczek82dzięki za opinię. Jeśli chodzi o Audio Pro, to w tej cenie mógłbym już mieć T20. Mają wbudowany wzmacniacz i bluetooth. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawa opcja te podłogówki do Twojego pokoju, myślę żebyś jechał na odsłuch i się przekonał lub zakup przez neta i najlepsze sprawdzenie u siebie w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też sprzedaje tanio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Ciekawa opcja te podłogówki do Twojego pokoju, myślę żebyś jechał na odsłuch i się przekonał lub zakup przez neta i najlepsze sprawdzenie u siebie w pokoju.

@Prewwittak, już do nich napisałem w tej sprawie i czekam na odpowiedź.

@Bukaj oraz inni czytający - sam wybór głośników w tym przedziale cenowym jest zaskakujący spory. Problem tak naprawdę się rozbija o wzmacniacz. Czytałem na necie dobre opinie o tym zestawie Heco Aurora 300 + Topping MX3, JEDNAK ludzie zaznaczali w nich, że nie słuchają audio przez BT w ich przypadkach. Jeszcze wcześniej na zagranicznych forach czytałem jak słaby i ubogi potrafi być streaming Toppinga przez BT, ludzie strasznie narzekali. Ja natomiast BT, będę używał przez 95% czasu odsłuchowego. I teraz pomimo że podniosłem budżet to ciągle ciężko jest znaleźć mikro wzmak DAC z bezstratnym BT z aptX...no i nie z Chin (bo przewidywana dostawa to marzec, a czasem początek kwietnia...to ja nie wiem czy jeszcze będę w ogóle żył ;D).

Ludzie podobną zagwozdkę mieli np w temacie poniżej, był test tanich wzmacniaczy i podnoszone te same problemy. Jest tam napisane żeby zwrócić uwagę na wzmak Loxjie A30...ale NIESTETY, w PL go nie wyszukałem do kupienia. Te założenia spełnia np Topping DX3 PRO, ale kosztuje aż 1000 zł...Mam wrażenie, że sprawa jeszcze bardziej mi się skomplikowała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić zwykły wzamcniacz i doniego wpiąć 137,60 zł | FX-AUDIO BL-MUSE-01 PRO QCC3008 Bluetooth 5.0 ESS9023 odbiornik Audio APT-X 16Bit 48K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zamówiłem mini wzmacniacz z Chin jutro do mnie przyjdzie. Nie trzeba wcale miesiąc na niego czekać. 11 dni im to zajęło, by do mnie go doręczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bukajmożesz dać link do tej aukcji? Wszędzie gdzie patrzyłem był przewidywany czas dostawy - początek marca lub początek kwietnia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, BeBop napisał:

@Bukajmożesz dać link do tej aukcji? Wszędzie gdzie patrzyłem był przewidywany czas dostawy - początek marca lub początek kwietnia ?

Normalnie przychodzą błyskawicznie, ale teraz szybko nie wyślą, bo mają wakacje do 18 lutego. Dostałem taką wiadomość jak zamawiałem lampy pod koniec stycznia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałem tylko wszystkim powiedzieć, że zakupiłem te głośniki Audio Pro Addon T20 ? Jakie wrażenia?

Brzmienie? Nie jest spektakularne wg mnie, rzekłbym że po prostu OK, na kolana mnie nie rzuca z pewnością, ale jeszcze się z nimi osłuchuje. Oczywiście dopiero na .flacach dostają jakiegoś brzmienia, ale jeszcze wszystko sprawdzam w wolnych chwilach...wg mnie brakuje w nich jakiejś głębi, ale czego ja wymagam za takie pieniądze ?

Co do samej jakości wykonania, wyglądu - tutaj dałbym ocenę bardzo dobrą. Sama ich moc jest potężna jak na mój mały salonik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, BeBop napisał:

.flacach dostają jakiegoś brzmienia,

Po BT?

Widzę, że te głośniki dysponują wejściami toslink i mają regulację tonów z pilota. Oznaczałoby to że sygnał na 99% obrabiany jest na DSP, czyli najlepiej gośniki karmić z wejść optycznych lub właśnie BT z jego ułomnościami. Najgorsze rozwiązanie to wejścia analogowe, Gdyby udało ci się wyrwać za normalne pieniądze chromecast audio powinieneś uzyskać mały progres na streamingu. Dodatkowa zaleta to brak szybkiego rozładowywania telefonu w porównaniu do BT. W ostateczności z tanich sprzętów na zasadzie chromecasta działa też mibox s. Zawsze to lepsze od BT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, januss73 napisał:

Po BT?

Widzę, że te głośniki dysponują wejściami toslink i mają regulację tonów z pilota. Oznaczałoby to że sygnał na 99% obrabiany jest na DSP, czyli najlepiej gośniki karmić z wejść optycznych lub właśnie BT z jego ułomnościami. Najgorsze rozwiązanie to wejścia analogowe, Gdyby udało ci się wyrwać za normalne pieniądze chromecast audio powinieneś uzyskać mały progres na streamingu. Dodatkowa zaleta to brak szybkiego rozładowywania telefonu w porównaniu do BT. W ostateczności z tanich sprzętów na zasadzie chromecasta działa też mibox s. Zawsze to lepsze od BT.

Tak, jest to BT 4.0 z aptX. Ponoć w wielu przypadkach te BT w technologii aptX są nie do odróżnienia od muzy po kablu...takie też testy oglądałem na youtubach, czy temu wierzyć - nie wiem. Z wyjścia analogowego w ogóle nie korzystam. Caly czas uważasz, że chromecast i mibox s poprawiłby jakość choć trochę? Jeśli tak to będę to musiał rozważyć...Najchętniej to WAM bym dał te głośniki do posłuchania bo czasem się zastanawiam czy nie wymyślam/przesadzam. Opinie mają naprawdę dobre, wygrywały z dużo droższym sprzętem...mi jednak brakuje jakiejś głębi, nawet sprawdzałem czy kabli źle nie podłączyłem ?

Ale głównie kupiłem głośniki do słuchania ze streamu typu BT właśnie...laptop i telefon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BeBop napisał:

Z wyjścia analogowego w ogóle nie korzystam. Caly czas uważasz, że chromecast i mibox s poprawiłby jakość choć trochę?

Tak sobie myślę, żebyś mógł to jakoś bezkosztowo nausznie sprawdzić, (o ile nie posiadasz playera CD czy DVD) spraw sobie przewód toslinka, zgraj muzyke we flac na pena i odtwórz za pomocą TV. Chyba że masz takie wyjście w laptopie. TV nie jest  optymalnym źródłem dźwięku, ale przy takiej operacji  strumień może zostanie przesamplowany do 48kHz, ale nie będzie kodowany na jakieś mp3 czy aptxy, jak w przypadku BT. Jak stwierdzisz poprawę będziesz wiedział czy warto zainwestować w coś co obsłuży stream po wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu sprawdzenia czy BT nie kastruje u Ciebie dźwięku, spróbuj puścić kablem z laptopa z wyjścia słuchawkowego do złączą RCA kolumn. Często laptopy mają całkiem niezły sygnał z tego złącza, lepszej jakości od tego z TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2021 o 23:49, januss73 napisał:

Tak sobie myślę, żebyś mógł to jakoś bezkosztowo nausznie sprawdzić, (o ile nie posiadasz playera CD czy DVD) spraw sobie przewód toslinka, zgraj muzyke we flac na pena i odtwórz za pomocą TV. Chyba że masz takie wyjście w laptopie. TV nie jest  optymalnym źródłem dźwięku, ale przy takiej operacji  strumień może zostanie przesamplowany do 48kHz, ale nie będzie kodowany na jakieś mp3 czy aptxy, jak w przypadku BT. Jak stwierdzisz poprawę będziesz wiedział czy warto zainwestować w coś co obsłuży stream po wifi.

@januss73 i ten kabel toslink o którym mówisz miałbym połączyć wtedy głośniki z tv tak? U mnie jest ten problem że głośniki stoją przy kanapie w opozycji do telewizora, niestety z racji miejsca tylko tak je mogłem ustawić w pokoju. Plus jest taki, że kiedy puszczam muze z laptopa i siedzę przy biurku, to głośniki są do mnie prawie na wprost. Ale przy podłączaniu głośników z TV to bym musiał kupić bardzo długi Toslink (3 metrowy :D)

W dniu 19.02.2021 o 08:36, Prewwit napisał:

W celu sprawdzenia czy BT nie kastruje u Ciebie dźwięku, spróbuj puścić kablem z laptopa z wyjścia słuchawkowego do złączą RCA kolumn. Często laptopy mają całkiem niezły sygnał z tego złącza, lepszej jakości od tego z TV.

@PrewwitW życiu bym się nie spodziewał, że z wyjścia słuchawkowego może wyjść dobry sygnał, w takim razie pozostaje mi zaufać i sprawdzić...czyli to chyba będzie kabel minijack-RCA. Nawet gdzieś taki kabel miałem.

Mam jeszcze do Was takie pytanie: kiedy puszczam muzykę/film z laptopa przez BT, nie ma żadnych lagów i jest wszystko ok. Natomiast kiedy łączę/paruję swój TV bezprzewodowo z głośnikami (bo kablem fizycznie nie mogę) to jest już wtedy porządny LAG całkowicie zniechęcający do oglądania TV z głośnikami. Czy jest jakiś sposób na bezprzewodowe połączenie TV z głośnikami bez lagów? Ponoć mój TV ma wbudowanego chromecasta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BeBop napisał:

Mam jeszcze do Was takie pytanie: kiedy puszczam muzykę/film z laptopa przez BT, nie ma żadnych lagów i jest wszystko ok. Natomiast kiedy łączę/paruję swój TV bezprzewodowo z głośnikami (bo kablem fizycznie nie mogę) to jest już wtedy porządny LAG całkowicie zniechęcający do oglądania TV z głośnikami. Czy jest jakiś sposób na bezprzewodowe połączenie TV z głośnikami bez lagów? Ponoć mój TV ma wbudowanego chromecasta...

Nie bardzo wiem po co chcesz łączyć te głośniki z TV skoro jak piszesz stoją gdzieś 3m od niego? Chyba że je przestawiłeś.Niby są TV, w których można pogrzebać w opóźnieniach dźwięku, ale nie sądze żeby z BT sie to udało. Chromecast w twoim TV służy do tego aby odbierać dźwięk i obraz, a nie wysyłać. Kup sobie przewód toslinka od razu o takiej długośi, zeby starczyło na upchanie w listwie przypodłogowej, zepnij i zapomnij. Najtańszy jaki znajdziesz będzie działał, jeśli tylko będzie sprawny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.