Skocz do zawartości
IGNORED

Bowers & wilkins cm10s2 czy cm6s2 i subwoofer ?


arabiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy mam wzmacniacz denon pma 1500ae i odtwarzacz multimedialny Denon DNP-800NE, wcześniej miałem kolumny podstawkowe bowers cm5 s2 , podobał mi się ich dźwięk ale  brakowało mi basu , więc   je sprzedałem  i zamierzam kupić trochę lepsze  kolumny do pokoju w kształcie kwadratu  około 24 m2,  i za bardzo nie wiem która opcja będzie lepsza do takiego metrażu .

Czy bowers cm10 s2 bez subwoofera  , czy może bowers cm6s2 i subwoofer firmy rel t5i lub t7i . 

Czy cm 10 s2 nie będą za duże do takiego metrażu ?  i czy nie wpłynie to niekorzystnie na dźwięk ? czy wzmacniacz denon pma 1500ae nie będzie do tych kolumn za słaby( cm10s2) ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedz i pomoc 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cm10 s2. Ja tymczasowo w 16m2 mam Martin Logan 60xt i nie sadze ze sa za duze a sa duzo wieksze od cm10. Brac podlogowki, bedzie ladny i pelny dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 24m2 CM10 są za duże. Z dobrze dobranym wzmakiem CM6S2 zagrają lepiej i to bez żadnego suba ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje pomocy mam wzmacniacz denon pma 1500ae i odtwarzacz multimedialny Denon DNP-800NE, wcześniej miałem kolumny podstawkowe bowers cm5 s2 , podobał mi się ich dźwięk ale  brakowało mi basu , więc   je sprzedałem  i zamierzam kupić trochę lepsze  kolumny do pokoju w kształcie kwadratu  około 24 m2,  i za bardzo nie wiem która opcja będzie lepsza do takiego metrażu .
Czy bowers cm10 s2 bez subwoofera  , czy może bowers cm6s2 i subwoofer firmy rel t5i lub t7i . 
Czy cm 10 s2 nie będą za duże do takiego metrażu ?  i czy nie wpłynie to niekorzystnie na dźwięk ? czy wzmacniacz denon pma 1500ae nie będzie do tych kolumn za słaby( cm10s2) ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedz i pomoc 

Przeciez wielkie glosniki maja wieksza sprawnosc (90dB) i wymagaja mniej mocy niz te male (88dB)
Napewno nie bral bym tch malych, tylko cm10
na 24m2 CM10 są za duże. Z dobrze dobranym wzmakiem CM6S2 zagrają lepiej i to bez żadnego suba

Bez sensu.
Co znaczy lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, BlueDot napisał:

No wlasnie. Jak mniejszy glosnik z tej samej serii moze zagrac lepiej od najwiekszego?

właśnie dlatego, że CM10 ze swoimi 3 basówkami się udusi w tak małym pomieszczeniu, no chyba, że mówimy o pomieszczeniu przygotowanym akustycznie pod tak duże kolumny. Inaczej przy normalnych poziomach głośności w tak małym pomieszczeniu te kolumny nie będą grały. Model to jedno, ale gabaryt to drugie i najczęściej bagatelizowane.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 miałem cm5 s2 i 

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

na 24m2 CM10 są za duże. Z dobrze dobranym wzmakiem CM6S2 zagrają lepiej i to bez żadnego suba ?

Miałem cm5 s2 i  brakowało mi  basu więc myślę że do cm6s2 jednak przydał by się subwoofer , no i w sumie ma dylemat co wybrać  bo zdania są podzielone ? , szkoda że nie mogę przetestować oby dwóch kolumn w tym pokoju .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

właśnie dlatego, że CM10 ze swoimi 3 basówkami się udusi w tak małym pomieszczeniu, no chyba, że mówimy o pomieszczeniu przygotowanym akustycznie pod tak duże kolumny. Inaczej przy normalnych poziomach głośności w tak małym pomieszczeniu te kolumny nie będą grały. Model to jedno, ale gabaryt to drugie i najczęściej bagatelizowane.

Co to znaczy "sie udusi"?

I co to znaczy, ze przy normalnych poziomach glosnosci nie beda graly?

No to przy jakich poziomach beda graly?

Juz sto razy stawialem to pytanie, i jak dotychczas nigdy (!!!) nie dostalem jakies rozsadnej, technicznie uzasadnionej odpowiedzi na nie

Jedyne co jest w kolko zawziecie powtarzane to to, "ze sie udusi" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

właśnie dlatego, że CM10 ze swoimi 3 basówkami się udusi w tak małym pomieszczeniu, no chyba, że mówimy o pomieszczeniu przygotowanym akustycznie pod tak duże kolumny. Inaczej przy normalnych poziomach głośności w tak małym pomieszczeniu te kolumny nie będą grały. Model to jedno, ale gabaryt to drugie i najczęściej bagatelizowane.

Roznica bedzie taka ze z mniejszych brzmienie bedzie niepelne, wykastrowane i pozbawione odpowiedniej masy. Jakis czas temu pozostawilem stereotyp o za duzych glosnikach w zbyt malym pomieszczeniu i to byla jedna z najlepszych decyzji jakie podjalem w budowaniu swojego systemu. Od poczatku gram w 20m2 i zaczynalem od podstawkowcow na 6.5" glosnikach nisko/sredniotonowych, bylo ich kilka roznych modeli i stopniowo zwiekszalem ich wielkosc przechodzac przez monitory na duzo wiekszych przetwornikach az dobrnalem do momentu w ktorym stwierdzilem ze tylko podlogowki maja sens, Obecnie gram na duzych podlogowkach na 2 x 8" przetwornikach niskotonowych o skutecznosni 94dB i nic sie nie dusi. Powiem wiecej, teraz gra to tak jak powinno i w przyszlosci (mam nadzieje niedalekiej) bede zmienial glosniki to na 100% beda to zestawy na minimum 12" basowcach bo zauwazylem ze im wiekszy przetwornik basowy tym lepiej bez wzgledu na wielkosc pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoła japońska ale myślę, że to kwestia prezentowania dzwieku co wolimy. Wydaje mi się że mniejsze paczki dadzą więcej powietrza, prezentacji przestrzeni a z kolei z większymi glosnikami będzie więcej wypełnienia, plastyczności, głębszy bas i równowaga tonalna pójdzie ku dołowi. 

Mogę się mylić bo z pewnością sa wyjątki od reguły. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Co to znaczy "sie udusi"?

I co to znaczy, ze przy normalnych poziomach glosnosci nie beda graly?

No to przy jakich poziomach beda graly?

Juz sto razy stawialem to pytanie, i jak dotychczas nigdy (!!!) nie dostalem jakies rozsadnej, technicznie uzasadnionej odpowiedzi na nie

Jedyne co jest w kolko zawziecie powtarzane to to, "ze sie udusi" 

z Twoich opinii wynika, że wszystkie małe kolumny są do d... Ok. Ja mam inne zdanie i tak już zostanie, bo przerabiałem to setki razy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisalem ze wszystkie male kolumny sa do dupy.
Pytalem co znaczy „sie dusi“ i co przemawia przeciwko wiekszym.
I zgodnie z oczekiwanim po raz sto pierwszy dostalem bezsensowna odpowiedz „ja to przerabialem“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, BlueDot napisał:

Roznica bedzie taka ze z mniejszych brzmienie bedzie niepelne, wykastrowane i pozbawione odpowiedniej masy. Jakis czas temu pozostawilem stereotyp o za duzych glosnikach w zbyt malym pomieszczeniu i to byla jedna z najlepszych decyzji jakie podjalem w budowaniu swojego systemu. Od poczatku gram w 20m2 i zaczynalem od podstawkowcow na 6.5" glosnikach nisko/sredniotonowych, bylo ich kilka roznych modeli i stopniowo zwiekszalem ich wielkosc przechodzac przez monitory na duzo wiekszych przetwornikach az dobrnalem do momentu w ktorym stwierdzilem ze tylko podlogowki maja sens, Obecnie gram na duzych podlogowkach na 2 x 8" przetwornikach niskotonowych o skutecznosni 94dB i nic sie nie dusi. Powiem wiecej, teraz gra to tak jak powinno i w przyszlosci (mam nadzieje niedalekiej) bede zmienial glosniki to na 100% beda to zestawy na minimum 12" basowcach bo zauwazylem ze im wiekszy przetwornik basowy tym lepiej bez wzgledu na wielkosc pomieszczenia.

A co powiesz o monitorach z 12" ?? Wracając do pytania autora wątku, zdecydowanie 10 nie 6, jeśli w ogóle musi być B&W. Miałem kiedyś 6- ki w 16 metrach nie wypełniały pomieszczenia a bas pojawiał się okolicznościowo ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JB007 napisał:

A co powiesz o monitorach z 12" ?? Wracając do pytania autora wątku, zdecydowanie 10 nie 6, jeśli w ogóle musi być B&W. Miałem kiedyś 6- ki w 16 metrach nie wypełniały pomieszczenia a bas pojawiał się okolicznościowo ?

 

 

 

Ja nawet gdybym mial sluchac w 10m2 to i tak wybiore podlogowki bo MOIM zdaniem nie ma czegos takiego jak duszenie sie kolumn w zbyt malym pomieszczeniu. Nalezy zwrocic uwage na to ze ludzie decydujacy sie na monitory i tak po jakims czasie szukaja subwooferow, doszukuja sie problemow we wzmacniaczach i akustyce pomieszczenia, zmieniaja DACi, kable i inne pierdoly bo w brzmieniu zaczyna brakowac im wypelnienia, zejscia i podstawy basowej. Niestety, malego glosnika w malej obudowie nie zmusi sie do wygenerowania  dobrej, napowietrzonej i swobodnej  podstawy basowej. Slyszalem dobry bas z monitorow wyzszej klasy i wiem ze potrafi byc dobry, ale z wiekszych zestawow zawsze bedzie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlueDot napisał:

Ja nawet gdybym mial sluchac w 10m2 to i tak wybiore podlogowki bo MOIM zdaniem nie ma czegos takiego jak duszenie sie kolumn w zbyt malym pomieszczeniu. Nalezy zwrocic uwage na to ze ludzie decydujacy sie na monitory i tak po jakims czasie szukaja subwooferow, doszukuja sie problemow we wzmacniaczach i akustyce pomieszczenia, zmieniaja DACi, kable i inne pierdoly bo w brzmieniu zaczyna brakowac im wypelnienia, zejscia i podstawy basowej. Niestety, malego glosnika w malej obudowie nie zmusi sie do wygenerowania  dobrej, napowietrzonej i swobodnej  podstawy basowej. Slyszalem dobry bas z monitorow wyzszej klasy i wiem ze potrafi byc dobry, ale z wiekszych zestawow zawsze bedzie lepszy.

Według Ciebie 12" to mały głośnik? Mam właśnie takie monitory i zapewniam Cię, że nie wpadłbym na pomysł podłączenia subwoofera albo zamiany na podłogowki, bo miałem różne już wcześniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xajas napisał:

pamietaj ze sama wielkosc przerwornika nie jest automatycznie rownoznaczna z niska czestotliwoscia graniczna

To do mnie? Nie rozumiem zwiazku z moimi glosnikami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JB007 napisał:

Według Ciebie 12" to mały głośnik? Mam właśnie takie monitory i zapewniam Cię, że nie wpadłbym na pomysł podłączenia subwoofera albo zamiany na podłogowki, bo miałem różne już wcześniej.

 

Ja nie powiedzialem ze 12" to malo, chyba cos zle zrozumiales. Podlogowka na 12" zagra inaczej niz monitor na 12". Nie tylko przetwornik gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlueDot napisał:

Ja nie powiedzialem ze 12" to malo, chyba cos zle zrozumiales. Podlogowka na 12" zagra inaczej niz monitor na 12". Nie tylko przetwornik gra.

Masz racje, zagra inaczej, najczesciej lepiej. Z tej prostej przyczyny, ze do duzego przetwornika dochodza zalety monitora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZG na 2 x 8" w dosc duzej obudowie i mam dwa suby REL'a na 8" glosnikach i uwierz mi ze ZG potrafia mruknac duzo soczysciej od subwooferow i nie chodzi mi tylko o zejscie ale przedewszystkim o swobode z jaka bas jest produkowany przez ZG.

1 minutę temu, JB007 napisał:

Masz racje, zagra inaczej, najczesciej lepiej. Z tej prostej przyczyny, ze do duzego przetwornika dochodza zalety monitora.

A co jest zaleta monitora na 12"? 

4 minuty temu, JB007 napisał:

Masz racje, zagra inaczej, najczesciej lepiej. Z tej prostej przyczyny, ze do duzego przetwornika dochodza zalety monitora.

Dlaczego Tannoy czy JBL pcha duze przetworniki do duzych skrzynek? Zauwazyles ze skonczyla sie era monitorow na 12" przetwornikach? Sa oczywiscie wyjatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To do mnie? Nie rozumiem zwiazku z moimi glosnikami...

12“ uzyte w monitorze nie nadaje sie jako zastepstwo subwoofera
Zauwazyles ze skonczyla sie era monitorow na 12" przetwornikach? Sa oczywiscie wyjatki.

Jaka era, jakie monitory?
Przeciez JBL (i inni) dalej robia takie 12“ albo nawet 15“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2021 o 10:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

właśnie dlatego, że CM10 ze swoimi 3 basówkami się udusi w tak małym pomieszczeniu, no chyba, że mówimy o pomieszczeniu przygotowanym akustycznie pod tak duże kolumny. Inaczej przy normalnych poziomach głośności w tak małym pomieszczeniu te kolumny nie będą grały. Model to jedno, ale gabaryt to drugie i najczęściej bagatelizowane.

A powiedz mi jak to jest ze w samochodach dobrej klasy audio (nie chodzi mi o DIY) B&W, Focal, Mark Levinson jest oparty na dosc duzych przetwornikach, nie zadko wspomaganych subami na 12" glosnikach i nic sie nie dusi a wrecz brzmi to fantastycznie?

Masz jakies wytlumaczenie?

4 minuty temu, xajas napisał:


Jaka era, jakie monitory?
Przeciez JBL (i inni) dalej robia takie 12“ albo nawet 15“

Przeciez napisalem ze sa wyjatki. Wiekszosc jest ladowana w ogromne pudla.

Zalezy tez do jakiej wielkosci bedziemy cos nazywac monitorem. Rozumiem ze jak cos ma dwa na dwa metry ale stoi na 15cm podstawce to juz jest monitor. Tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w takim razie wybrał bowers cm10 s2 to jak myślicie ten wzmacniacz który posiadam na obecną chwilę czyli : denon pma 1500ae nie będzie za słaby ?

Jakiego wzmacniacza bym potrzebował żeby dobrze wysterować te kolumny i  w pełni je  wykorzystywać ?

czy migli byście podać kilka propozycji które by pasowały do tych kolumn ? załóżmy że w przedziale 5000 zł za nowy wzmacniacz .

czy np któryś z tych wzmacniaczy  NAD C 275BEE lub EMOTIVA XPA TWO GEN3 pasował by do tych kolumn i poradził sobie z nimi ? czy to by był dobry kierunek i duża różnica miedzy tymi wzmacniaczami a denonem co obecnie posiadam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arabiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polowal na Caspiana M2 chociaz go nie lubie to z tymi glosnikami moze byc calkiem fajnie, albo Jakiegos Rotela, Vincenta SV 236MK.

Chociaz z Vincentem moze byc za tlusto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BlueDot napisał:

Ja bym polowal na Caspiana M2 chociaz go nie lubie to z tymi glosnikami moze byc calkiem fajnie, albo Jakiegos Rotela, Vincenta SV 236MK.

Chociaz z Vincentem moze byc za tlusto.

1 godzinę temu, BlueDot napisał:

Ja bym polowal na Caspiana M2 chociaz go nie lubie to z tymi glosnikami moze byc calkiem fajnie, albo Jakiegos Rotela, Vincenta SV 236MK.

Chociaz z Vincentem moze byc za tlusto.

A czy jest możliwość podpięcia wzmacniacz Rotel RB-1552 MkII pod to co już mam ? czyli denon pma 1500ae i odtwarzacz multimedialny Denon DNP-800NE.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc. W Denonie masz wyjscie Pre Out

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.