Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz SR5015 czy tańsza Yamahy RX V6A


fosge
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam sznownych formumowiczów. Szukam do swojego setupu amplitunera KD z wyjściem preout. Fronty zasilane będą z zewnętrznej końcówki mocy a pozostałe głośniki z amplitunera. Zależy mi na jak najlepszej jakości sygnału z przedwzmacniacza kina domowego. Moją uwagę zwróciły dwie jednostki tańsza Yamaha RX V6A oraz nieco droższy Marantz SR 5015 który to wydaje się być w tym względzie ( przynajmniej na papierze ) lepszy. Czy jest sens dopłaty do droższego ampli  w tym wypadku ? a może inna alternatywa od Denona ( np używka AVRX 4300H ) była by lepsza ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 50m2 + końcówka Rotel RB 03 ( Roteltuning ) i DacMagic 100 po modyfikacji od "nightrunner"  źródło Nvidia Shield TV Pro. W stereo jest igła dlatego chciałem rozszerzyć o kino by dopełnić całości. Paczki MA Silver 10 + FX...Co do cen to oczywiście się zgadzam że są zawyżone ale może to wynikać z całej tej Plandemii ściemy, innflacji i dewaluacji złotówki..rząd zachowuje się jak rebeliant dlatego mamy co mamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do kolumn Monitor Audio polecam Marantza SR5015 brzmienie będzie bardziej muzykalne, plastyczne i szczegółowe. Yamaha gra dosyć ostro podkreślając skraje pasma z wycofaną średnicą pasma. Najlepiej jednak w miarę możliwości porównać amplitunery w jednym miejscu. Serdecznie zapraszamy do Pabianic na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar1972  Jakie z używane twoim zdaniem były by warte rozważenia w porównaniu do takiego Marantza SR5015 np ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fosgea masz 5.1 czy coś więcej? Mam podobny dylemat, ale z o połowę mniejszym pomieszczeniem. I też zastanawiam się nad ampli do KD. Teraz, niestety, jest ograniczony wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5.1 brakuje tylko amplitunera właśnie. Skalkulowałem i doszedłem do wniosku że chyba lepiej kupić nowy model Marantza SR 5015 z DAB aniżeli wyższa serię SR 7012 choćby z racji późniejszej odsprzedaży. Wiadomym jest że amplitunery KD starzeją się najszybciej dlatego sądzę że do napędzenia 3 głośników taki SR 5015 powinien wystarczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak się wydaje. Ponieważ ja mam mniejszy metraż, to zastanawiam się nawet nad wersją slim - 1710 bądź 11. Być może jeszcze się też trochę wstrzymam, za parę miesięcy mają pojawić się nowe modele Onkyo i Pioneera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą modele z 2018/2019 z nowymi nazwami i HDMI 2.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że planujesz podłączyć końcówkę mocy do napędzenia frontów, SR5015 idealnie wpasuje się w Twój system i spokojnie poradzi sobie z resztą głośników.


A samo zestawienie elektronik do kolumn, jak wskazali koledzy z branży zdecydowanie na korzyść Marantza.

Pytanie jedynie czy wersja DAB jest rzeczywiście potrzebna?

Zapraszamy na testy do naszego salonu w Warszawie

4 godziny temu, foscarino napisał:

Też mi tak się wydaje. Ponieważ ja mam mniejszy metraż, to zastanawiam się nawet nad wersją slim - 1710 bądź 11. Być może jeszcze się też trochę wstrzymam, za parę miesięcy mają pojawić się nowe modele Onkyo i Pioneera. 

Jeżeli potrzebne jest wsparcie HDMI 2.1 to trzeba iść w najnowszą linię, czyli NR1711, jeżeli nie potrzebujemy tego wsparcia to NR1710 wystarczy, o ile jeszcze się gdzieś go znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ampli już na testach i muszę przyznać że w kinie jest bardzo dobrze. Jak wspomniałem na początku fronty napędzane są osobno przez końcówkę mocy i faktycznie jest słyszalna poprawa a co najważniejsze ampli mniej się grzeje bo napędza tylko trzy głośniki. Tak czy inaczej mam pytanie odnośnie DACA. Otóż posiadam przetwornik CA Dac Magic 100 i chciałem go wykorzystać w parze z amplitunerem tzn chodzi mi konkretnie o to czy da się pominąć wbudowany DAC w Maranzie SR 5015 i zastąpić go tym zewnętrznym ? Dodam że wcześniej w stereo było to podłączone tak : Źródło: Nvidia Shield TV Pro > USB DacMagic 100 z niego kablami RCA do przedwzmacniacza RC 03 wyjście AUX 1. Przedwzmacniacz oczywiście podpięty do końcówki mocy RB 03...obraz z Shielda po HDMI na TV 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie Nie mogę ogarnąć kwestii zewnętrznego daca tzn niby wszystko podpięte jak trzeba a sygnału brak ?Wychodząc z preout amplitunera KD na samą końcówkę mocy jest oczywiście lepiej ale jeśli chodzi o typowe stereo w bazowej konfiguracji Nvidia Shield > DacMagic 100> Preamp RC 03 + RB 03 to delikatnie mówiąc jest przepaść dlatego nie chcę się cofać i robić downgrade w tej kwestii...hmm może najprościej byłoby dokupić jakieś monitorki na front pod kino domowe ? już sam nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.