Skocz do zawartości
IGNORED

Soft start przed włącznikiem zasilania.


notoryczny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam miejsca na zamontowanie soft startu w obudowie wzmacniacza i przyszło mi na myśl aby dać go niejako w listwie zasilającej .

Czy będzie to skuteczne czy w ogóle można tak zrobić ?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, notoryczny napisał:

Nie mam miejsca na zamontowanie soft startu w obudowie wzmacniacza i przyszło mi na myśl aby dać go niejako w listwie zasilającej .

Czy będzie to skuteczne czy w ogóle można tak zrobić ?

A kurde bądż pierwszy , a taki to nie audiofilski 🙂 , https://allegro.pl/oferta/miekki-start-16a-wolny-rozruch-lagodny-soft-10443031586?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTNkMjQ0MTMtYjIxZi00NmNlLThmMjItY2FiMWEyNmE1ZjJmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=67bc9c12-2441-423b-b3ee-9675dce68cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Tylko nie chodzi mi o sam moduł ( są też inne) raczej o wątpliwość czy takie rozwiązanie spełni swoją rolę.

Bo musiałbym wzmacniacz włączać na krótko * listwą, ponieważ jeśli robię to włącznikiem sieciowym to wywala bezpiecznik. Jak już załączy i jest w trybie standby to włączanie pilotem nie powoduje „ wywalania bezpiecznika”

Chyba, że ten pokazany przez Ciebie softstart zmieściłby się do środka, to miałeś na myśli ?🤔

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ale z kuchenką mikrofalową. Przy włączaniu kuchenki wywalało bezpiecznik. Podłączyłem kuchenkę do listwy zasilającej z zabezpieczeniem przeciwzakłóceniowym (to są filtry LC). Indukcyjność filtrów powoduje ograniczenie szybkości narastania prądu. Efektem tego był łagodny start i brak zadziałania bezpiecznika. Ja zastosowałem listwę Acar 504WF.

https://www.ceneo.pl/14270716;0280-0.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek.pap napisał:

Miałem podobny problem, ale z kuchenką mikrofalową. Przy włączaniu kuchenki wywalało bezpiecznik. Podłączyłem kuchenkę do listwy zasilającej z zabezpieczeniem przeciwzakłóceniowym (to są filtry LC). Indukcyjność filtrów powoduje ograniczenie szybkości narastania prądu. Efektem tego był łagodny start i brak zadziałania bezpiecznika. Ja zastosowałem listwę Acar 504WF.

https://www.ceneo.pl/14270716;0280-0.htm

 

Mam listwę jakąś chińską, teraz tak się zastanowiłem, że chyba gdy miałem DC blocker ( a on ma mostek i kondensatory ) to tak się nie działo, może powrót do tegoż rozwiązałby problem, hm.

Dodatkowo problem jest taki, że wyrzuca * bezpiecznik na klatce i pozostawiając wzmacniacz w trybie czuwania, jeśli zabraknie prądu to po włączeniu prądu, wzmacniacz ponownie wywali korki.

Spojrzę na tę listwę z linku. Wielkie dzięki za odzew 🙏

50 minut temu, xajas napisał:

Jakie macie bezpieczniki w skrzynce rozdzielczej?
Sa automaty szybko, stednio i wolno reagujace (A, B, C).
Moze wystarczy zmienic automaty

Tam siedzi B16, jakaś sugestia? Na jaki( ewentualnie )🤔

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego, czyli można tego typu urządzenia stosować przed włącznikiem 🤔

 

https://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/TSS-MODUMS3.5W-Modul-rozruchowy-dla-transformatorow-duzej-mocy-miekki-start-do-3.5kVA-17A-w-obudowie/34220

 

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:

mozna, uruadzenie „nie wie“ czy ten miekki start byl przed czy za wlacznikiem

Dzięki 👋🙏☺️

25 minut temu, xajas napisał:

mozna, uruadzenie „nie wie“ czy ten miekki start byl przed czy za wlacznikiem

Mam jeszcze takie pytanko, są moduły gotowe, czy mógłbym to zastosować wkładając w obudowę, coś w rodzaju listwy zasilającej . Czyli wtyczka i wyjście gniazdo do którego włączam wzmak?

 

49AA9D73-EB59-464F-A582-91973B6509CF.jpeg

EB8607A1-D1D1-47F8-8D07-54D49051D88E.jpeg

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.