Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Modyfikacja Vincenta SV236


DB Expert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim miłośnikom Vincenta. Macie jakieś namiary na osobę, która poprawiłaby mojego wiekowego Vincenta. Gra sobie z AP Sitarami i jest dobrze. Głównie gram z Tidala poprzez Allo sparky Usbridge i Chorda 2qute i czasami gramofon i CD. Kondensatory były wymienione na lepsze. Kilka lamp przerobiłem. Chodzi mi głównie o poprawę brzmienia w dolnych zakresach, ocieplenie góry i lekkie dociążenie dźwięku. Będę wdzięczny za rzeczowe propozycje. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam kolegę jestem szczęśliwym posiadaczem SV 226 mk2 lampy na nos wymieniłem . Wspaniałe Mulardy wymieniłem okablowanie między końcówkami a gniazdami ,orginały to katastrofa nie kable ale dalej mam problem z przestrzenią zastanawiam się nad wymiana kondensatorów . I tu problem,bo jak sygnałowe to na jakie a jak prądowe to czy nichicon kg da radę był bym wdzięczny za rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczol od sygnalowych w V1 i V2  a potem w koncowkach mocy 

w V1 chyba najlepiej u mnie wypadl Jupiter Copper Foil / Wax 

Jesli chodzi o koncowki mocy najlepiej wypadl Nippon KMH  nie faworyzuje zadnego pasma gra rowno Jak kupisz 15000 uf na 63 V fajnie dociazy system. 
 

Mi naprzyklad bardzo podobal sie NICHICON KG GOLD TUNE tez 15000 uf najlepsza srednica i detal tylko bas zamulal troche . Tu srednica byla najlepsza i tez dominowala nas reszta pasma. 
 

Jak lubisz lutowac wymien diody . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje  już szukam Jupiterów. Ale mam jeszcze jedno, no właściwie pare pytań. Wpierw opisze mój system żeby obraz był jaśniejszy. Monitory Kef referencyjne 201/2,audioquest rakieta 88 interconect Niagara źródło Onkyo ns6170 no i wicek. Wiec. Zmieniłem kabel zasilający do wincenta z miedzi na srebro furutecha i przez pierwsze piętnaście min czyli lampy jeszcze nie rozgrzane wincent zagrał pięknie była taka przestrzeń  ze och .. scena i separacja kanałów no jednym słowem dobrze lecz tylko te 15 min i pomału zaczęło znikać wszystko wrzuciło do poprzedniego stanu no nie do końca ale przestrzeń już nie. Kiedy lampy się rozgrzały no tak bas lepiej chodził i wysokie tez ze smaczkami ale już w kolumnach a nie 3 metry przed nimi , no i do tej pory jest tak samo tylko wokal troche z przodu . No fachowcem to ja nie jestem ale jak dla mnie to kondensatory do wymiany choć sam już nie wiem. Wspomniałem tez w pierwszym poście ze wymieniłem kable od końcówek do gniazd założyłem tam drut z miedzi crystaliczne  posrebrzany co ważne to cieńszy oryginalne kable 2;5 linka zmiana 1 milimetr a no i gniazda tez zmieniłem na miedź posrebrzana. Wspomnę ze wzmacniacz przed włączeniem był w warsztaci przez tydzień bez prądu. Ja troche głupieje co Pan sądzi…..  A kondziolki i tak wymienię bo w planie są.serdecznie pozdrawiam i jeżeli to nie kłopot to czekam na odpowiedz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przydałby się mały tutorial odnośnie słusznej modyfikacji SV236...też się przymierzam, ale bez zdjęć co wymienić to tylko mogę zlecić komuś modyfikację.  Mam inne przypadłości, np.. jak dotknę wyłącznika "power" słychać w głośnikach cicho "brrrrr..." , jak włącza się, słychać cyknięcie w głośnikach...na lampie Sylvania i Baldwin x2...ale gra dobrze...bez zarzutu.
Myślę, czy zagrałby lepiej po modzie i jak lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.