Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + 2 kolumny. Pomoc w doborze


REEM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam zestawu stereo wzmacniacz + 2 kolumny. Cena do 5k, rozważam również sprzęt używany.
Słucham każdego rodzaju muzyki poza ciężkim metalem. Lubię nie tylko usłyszeć ale też trochę poczuć bas ale zależy mi żeby był on dość czysty a nie dudnienie.
Źródło dźwięku to w 90 procentach smart TV (youtube) i telefon (spotify itp) stąd istotne żeby była komunikacja bluetooth. Zależy mi na funkcjonalności tzn. żeby było jak najwięcej możliwości komunikacji różnych sprzętów bo nie wyobrażam sobie słuchania muzyki poprzez przekładanie płyt (chociaż wiem że to są nagrania najwyżej jakości).
Pomieszczenie to obecnie pokój 20m2 a w przyszłości salon z otwartą kuchnią 40m2.

Jestem laikiem więc będę wdzięczy jeśli będziecie pisać prostym językiem  

Obecnie mam zestaw końcówkę mocy i korektor graficzny Diory + 2 kolumny JBL E60. Bardzo sobie chwalę możliwości jakie daje korektor graficzny. Jakie jest Wasze zdanie na temat stosowania korektora? Jeśli polecacie to jaki model? Najlepiej taki, który by pasował do zestawu stereo, który polecacie wg w/w wymagań :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery serii RN Yamahy mają przeważnie BT, a do tego masz wyjście na sub.

Wtedy może wystarczą te JBL'e, chyba, że masz inną koncepcję, albo coś w nich

po prostu nie pasuje, np. kolor 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem przekonany że w takim pomieszczeniu mógłby fajnie sprawdzić się Cyrus One Cast jako wzmacniacz z możliwością odtwarzania muzyki z sieci oraz z możliwością podłączenia do TV po HDMI, bardzo uniwersalne urządzenie. Miałem okazję słuchać go w 40m pomieszczeniu i przyznam że bardzo dobrze sobie to radziło. Fakt cena jest nieco wyższa niż zakładany budżet ale można poszukać i być może nawet zmieścić się w tych 5k zł, poza tym  w Twojej sytuacji można pozostać w tej konfiguracji z JBL jak sugerował @audioburak, przynajmniej na początek. Z testowanych przeze mnie urządzeń mógłbym również z czystym sumieniem polecić Audiolaba 6000A Play, o podobnych możliwościach do Cyrusa, jednak nieco tańszego na chwilę obecną.

Jeśli chodzi o korekcję barwy to zależy to oczywiście od producenta, zdania są podzielone, jeśli w urządzeniu masz taką możliwość to zwykle jest to korekcja w podstawowym zakresie, tzn. bas i sopran. Jeśli używasz korektora zewnętrznego masz z pewnością możliwość regulacji w szerokim jeśli nie pełnym zakresie, w dzisiejszych urządzeniach raczej się takiej korekcji nie stosuje. Ani Cyrus ani Audiolab takiej korekty nie udostępniają natomiast są w mojej opinii wzmacniaczami w miarę uniwersalnymi i potrafiącymi wysterować nawet bardziej wymagające kolumny bez problemu.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi.

A jakiś wzmacniacz NAD'a spełniałby moje wymagania? Dużo dobrego o nich słyszałem. Pytam bo będę próbował załatwić sobie kilka zaproponowanych pozycji do domu żeby odsłuchać z moimi JBL'ami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, REEM napisał:

Dziękuje za podpowiedzi.

A jakiś wzmacniacz NAD'a spełniałby moje wymagania? Dużo dobrego o nich słyszałem. Pytam bo będę próbował załatwić sobie kilka zaproponowanych pozycji do domu żeby odsłuchać z moimi JBL'ami

Z NAD mam takie doświadczenia, że znam ten kombajn M10 dość dobrze, w porównaniu z tańszym Cyrusem wypadł zupełnie przeciętnie a nawet słabo patrząc ile za niego trzeba zapłacić więc w tej kwestii nie umiem Ci podpowiedzieć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie zmieściłbyś się z Yamahą RN602 + Heco Aurora 700 ale jeśli lubisz mocniejszą podstawę basową to koniecznie zwróciłbym uwagę na większy model Aurora 1000. 
Audiolab 6000a Play to muzykalniejszy i bardziej przestrzenny charakter brzmienia ale w tym przypadku praktycznie cały zakładany budżet przeznaczysz na wzmacniacz. 

Możesz jeszcze rozważyć Pylon Audio Sapphire 31 + Xindak A-06, do którego podłączysz TV aby korzystać z youtube. Zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej oraz bardziej zróżnicowany bas. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony polecam zestaw Yamaha RN602 + Indiana line Tesi 561 pełna synergia - oczywista od nowości to trochę musi pograć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@REEM  NAD C 338 ma BT i we. na DAC'a ale nie podłączysz chyba do niego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc trzeba szukać dalej, albo przejść trudną drogę zapisując się na odwyk 😉 

Przechodziłem to dość dawno; trwało ok. dwa tygodnie, ale od tamtej pory nawet nie

używam barwy dźwięku czy loudnessu 😉 i co ciekawe - jest bas, dynamika i pasmo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor graficzny czy parametryczny powinno dać się podłączyć do dowolnego zintegrowanego  wzmacniacza mocy. Jakiś elektronik poradzi sobie z tym (jak nie ma fabrycznego podłączenia ). A czy używać czy nie, to raczej twoja wola , a nie moda czy widzimisię kogoś tam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, audioburak napisał:

@REEM  NAD C 338 ma BT i we. na DAC'a ale nie podłączysz chyba do niego:

 

chyba da się podłączyć korektor po coaxie 🙂 , np taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   , tylko migających światełków nie będzie chyba że zrobić ekran z np 10'' tableta 🙂 , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.