Skocz do zawartości
IGNORED

PS4 + rzutnik + kino domowe


hrs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zamierzam stworzyć w salonie (23m2) małe kino. Planowałem pod PS4 podłączyć rzutnik oraz kino domowe. PS4 już mam. Wszystko do 7-8 tysięcy złotych. Bardziej zależy mi na dobrym obrazie niż na dobrym dźwięku. 

W założeniach w mojej głowie chciałem aby zarówno obraz jak i dźwięk były z PS4 rozrzucane do rzutnika/kina domowego poprzez WiFi. Jednak zastanawiam się na ile jest to możliwe? Czy na takim zestawieniu gdzie wszystko idzie przez WiFi jest możliwość obejrzenia filmu w dobrej rozdzielczości/pogrania w gry? 

Jeżeli nie jest to możliwe to jak należy podłączyć wszystkie te sprzęty, aby ze sobą współpracowały?

 

Pomieszczenie: 23m2

Odległość rzutnika od ściany: 3m

Odległość widza od obrazu: 2m 70cm 

Kanapa będzie przodem do obrazu

Pokój dosyć słoneczny, jednak zamierzam zamontować rolety

Na konsoli najczęściej oglądane będą filmy/seriale, a także planuje grać w gry SinglePlayer typu CrashBandicoot, Overcooked

Internet światłowodowy 

 

W rzutnikach najbardziej mi zależy na:

Rodzaj 3LCD - dużo bardziej interesują mnie kolory w oświetlonym pomieszczeniu niż czerń

Lumeny około 3000 - planuje oglądać także w dzień

Rozdzielczość - najlepiej 4K jednak 1920x1080 myśle że będzie wystarczająca 

WiFi - jeżeli jest możliwość korzystania bezprzewodowego wraz z PS4 i kinem domowym - musi have 

Głośność - w tej cenie z powyższymi parametrami w normalnym trybie nie Licze na nic poniżej 35dB

Rozmiar obrazu - względem w/w parametrów wyliczyłem że maksymalny obraz jaki powinienem wyświetlać to 112 cali, także ten parametr odchodzi ponieważ rzutniki zazwyczaj mają 30-300''

Żywotność lampy - co najmniej 4.500h 

 

Rzutniki jakie znalazłem:

 

  EPSON EH-TP750

  3100 zł / 3LCD / 3400 LUMENÓW / 16000:1 / 1920 x 1080 / 30 " - 300 " / 37 dB / WIFI / 6000h

 

 

 Projektor LG HF80LSR (jedyny laserowy)

 4700 (4000) zł / LASER / 2000 LUMENÓW / 15000:1 / 1920 x 1080 / 30 " - 120 " / 30 dB / WIFI / 20000h

 

Epson EH-TW5700

4000 zł / 3LCD / 2700 LUMENÓW / 35000:1 / 1920 x 1080 / 30 " - 300 " / 36 dB / WIFI / 4500h

 

Epson EH-TW5820

4500 zł / 3LCD / 2700 LUMENÓW / 60000:1 / 1920 x 1080 / 30 " - 300 " / 36 dB / WIFI / 4500h

 

EPSON EH-TW7000

Jedyny rzutnik 4K, WiFi jako opcja

 

Sprzęt audio jaki znalazłem:

JBL Bar 5.1 czarny + Subwoofer JBL, subwoofer Bezprzewodowy. Komunikacja przez: Bluetooth, posiada złącza HDMI, AUX, USB, Wejście optyczne

  https://allegro.pl/oferta/soundbar-jbl-bar-5-1-hdmi-bluetooth-4k-510w-8567029142?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

 

Planowałem subwoofer i soundbar umieścić pod obrazem, a dwa dodatkowe głośniki za kanapą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hrs napisał:

Bardziej zależy mi na dobrym obrazie niż na dobrym dźwięku.

[...]

Lumeny około 3000 - planuje oglądać także w dzień

Wybierz jedno albo drugie. Jak chcesz mieć dobry obraz, to nie oglądasz w dzień. Ewentualnie inwestujesz w drogie ekrany, które na to pozwalają, ale to już nie ten budżet. Powyżej 3000 lumenów mają praktycznie tylko projektory prezentacyjne, a nie do kina domowego, więc mówiąc w skrócie obraz będzie bardzo przeciętny. Poza tym głośność jest podawana dla najcichszego trybu eco, a jasność dla najbardziej jasnego trybu high. Więc jak chcesz mieć taką jasność to weź pod uwagę, że te proje wyją jak odkurzacz.
EPSON TW7000 nie jest już dawno produkowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 3m ekran - rzutnik a widz 2,7-2,5m to obraz za duży nie będzie (88-92"), czy nie lepiej wtedy TV np LG Nanocell 86"? i w budżecie będzie się łatwiej zamknąć, kabli mniej itd itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, trochę poszperałem jeszcze w necie po Waszych komentarzach i zasięgnąłem rady znajomego. (wieczorem edytuje główny post).

Kable tak czy siak będę ciągnął, a budżet na rzutnik zwiększę do około 7 tysięcy.

Jednakże będę szukał takiego, który obsługuje rozdzielczość 4k. Postaram się jeszcze dzisiaj podesłać propozycje rzutników które znalazłem. 

 

Czy połączenie PS4 + rzutnik + soundbar (w/w JBL 5.1) powinno wyglądać w następujący sposób:

1. Podłączam PS4 kablem HDMI do SoundBar'a - soundbar przejmuje dziwięk i przekazuje obraz dalej.

2. Z Soundbara wyjściem HDMI Arc podłączam kablem HDMI do rzutnika.

 

 

 

3 godziny temu, RobertG7 napisał:

Jeżeli 3m ekran - rzutnik a widz 2,7-2,5m to obraz za duży nie będzie (88-92"), czy nie lepiej wtedy TV np LG Nanocell 86"? i w budżecie będzie się łatwiej zamknąć, kabli mniej itd itp

W bliżej nieokreślonym terminie planujemy się przeprowadzać do większych przestrzeni, także rzutnik to tez "inwestycja w przyszłość" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grajbelki nie potrzeba Arc do projektora, bo od projektora, żaden dźwięk nie będzie wracał.
Twoim jedynym źródłem jest konsola.

Ogólnie można, tak jak napisałeś ale ja bym dał z konsoli bezpośrednio do projektora HDMI a dźwięk kablem optycznym z konsoli do grajbelki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Z grajbelki nie potrzeba Arc do projektora, bo od projektora, żaden dźwięk nie będzie wracał.
Twoim jedynym źródłem jest konsola.

Ogólnie można, tak jak napisałeś ale ja bym dał z konsoli bezpośrednio do projektora HDMI a dźwięk kablem optycznym z konsoli do grajbelki.
 

Okej, a skąd w takim razie projektor będzie wiedział że dźwięk jest już obsłużony przez inne urządzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektora to nie interesuje, on zajmuje się tylko obrazem

W plejce się ustawia, gdzie ma puszczać dźwięk i w jakim formacie.

Miałem kiedyś tak podłączone, jak miałem AVR bez HDMI.




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem 😉

Poszukałem teraz w internecie i przychodzą mi 3 projektory:

1. EPSON TW-7100 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

2. EPSON TW-7000 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

3. LG HU70LS ( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co sądzicie o tych projektorach? Da radę podłączyć je do w/w soundbara JLB 5.1?

Z czernią warto inwestować więcej w TW-7100 zamiast w TW-7000? 

O ile różnicą pomiędzy dwoma EPSONami są różnice w kontraście, tak jaka będzie różnica w obrazie ze strony LG? 

Jest on LEDowy, lec ma o 1000 mnie ANSI Lumenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał eh tw 7400

Masz nawet w budżecie.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.