Skocz do zawartości
IGNORED

Konsola oświetleniowa Behringer Eurolight LC 2412 iluminofonia


Wojtek 1959
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wrócić do korzeni i słuchać muzyki przy świetle które zapala się w takt muzyki .

Postanowiłem poszukać trochę urządzeń DMX w miarę tanich i posiadających na swoim pokładzie modulator światła na minimum trzy pasma częstotliwości akustycznych. Jedynym urządzeniem za rozsądnie niską cenę które ten modulator posiada jest LC 2412 . Urządzenie jak dla mnie wiekowego już mężczyzny jest dość siermiężne w konfiguracji , ale z modulatorem światła jakoś sobie poradziłem . Drugą sprawą jest znalezienie reflektorów i tu jest zabawa . Otóż czułości tych reflektorów ledowych są różne , co ma wpływ na pracę trzech kanałów modulatora . Są jeszcze dwa mankamenty . Pierwszy to czułość wejścia audio konsoli LC 2412 . Trzeba zwiększyć poziom sygnału na wejście poprzez dodatkowy wzmacniacz , np mikser który łączymy między urządzenie sterujące a konsolę LC 2412 i ustawiamy tak aby wszystkie światła  przy dynamicznej i ostrej muzyce paliły się w sposób ciągły. Drugi mankament LC 2412 to dziura akustyczna pasma środkowego "tzw uśmiech dyskoteki" , tu należy zastosować procesor głośnikowy np DBX PA+ czy też Behringer DCX 2496 dla podbicia pasma środkowego , wtedy reflektor przypisany do kanału pasma środkowego będzie świecił prawidłowo , a nie tylko sporadycznie. Procesor głośnikowy łączymy za mikserem wzmacniającym i łączymy go z konsolą LC 2412. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.