Jump to content
IGNORED

Konsola oświetleniowa Behringer Eurolight LC 2412 iluminofonia

Wojtek 1959
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem wrócić do korzeni i słuchać muzyki przy świetle które zapala się w takt muzyki .

Postanowiłem poszukać trochę urządzeń DMX w miarę tanich i posiadających na swoim pokładzie modulator światła na minimum trzy pasma częstotliwości akustycznych. Jedynym urządzeniem za rozsądnie niską cenę które ten modulator posiada jest LC 2412 . Urządzenie jak dla mnie wiekowego już mężczyzny jest dość siermiężne w konfiguracji , ale z modulatorem światła jakoś sobie poradziłem . Drugą sprawą jest znalezienie reflektorów i tu jest zabawa . Otóż czułości tych reflektorów ledowych są różne , co ma wpływ na pracę trzech kanałów modulatora . Są jeszcze dwa mankamenty . Pierwszy to czułość wejścia audio konsoli LC 2412 . Trzeba zwiększyć poziom sygnału na wejście poprzez dodatkowy wzmacniacz , np mikser który łączymy między urządzenie sterujące a konsolę LC 2412 i ustawiamy tak aby wszystkie światła  przy dynamicznej i ostrej muzyce paliły się w sposób ciągły. Drugi mankament LC 2412 to dziura akustyczna pasma środkowego "tzw uśmiech dyskoteki" , tu należy zastosować procesor głośnikowy np DBX PA+ czy też Behringer DCX 2496 dla podbicia pasma środkowego , wtedy reflektor przypisany do kanału pasma środkowego będzie świecił prawidłowo , a nie tylko sporadycznie. Procesor głośnikowy łączymy za mikserem wzmacniającym i łączymy go z konsolą LC 2412. 

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.