Skocz do zawartości
IGNORED

Jedna płyta CD zacina się na określonych miejscach na jednym modelu odtwarzacza CD


Pulsator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz Technics SL-P212. Płyta ma sporo rys i coś co wygląda jak skaza. Inne płyty na tym odtwarzaczu grają bez zarzutu, jak i cała reszta tej płyty, ale ta sama płyta w tych miejscach nie zacina się na innych odtwarzaczach, np. Pioneer PD-5300 (mimo że ma laser na wykończeniu co skutkuje pojedyńczymi przeskokami o ułamek sekundy na różnych płytach  w przypadkowych miejscach od czasu do czasu) albo odtwarzacz w boomboxie JVC. Jakieś pomysły, o co może chodzić i jak temu zaradzić ? Wygląda to tak jakby nie działały tu prawa logiki, bo z jednej strony wina płyty (bo inne na tym sprzęcie grają dobrze) a z drugiej wina sprzętu bo na innych ta płyta nie ścina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagromadzenie się błędów zapisu których odtwarzacz nie potrafi przeskoczyć a brakujących bitów interepolować.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do sedna problemu. Kupiłem specjalny płyn do czyszczenia płyt CD ze szmatką z mikrofibry. Zacząłem intensywnie czyścić tym tą płytę, wycierać do sucha i puszczać te momenty na tym Technicsie SL-P212. Po każdym czyszczeniu była minimalna poprawa. W końcu na ostatniej ścieżce na której była długa mocna ścina wypatrzyłem pod światło masę (!) plamek z czegoś przezroczystego. Zacząłem to mocno czyścić tym płynem, schodziło ciężko i opornie ale w końcu zeszło prawie całkiem i na tym utworze już w ogóle nie przycina. Została tylko ta krótka przycinka na 1 utworze, tam też podejrzewam plamkę z tego samego ale musi ona być malutka i trudna do zlokalizowania. Czyściłem kilka razy randomowo całą 1 ścieżkę i ta przycinka już nie trwa kilka sekund tylko ułamek sekundy.

A że inny odtwarzacz grał na tym bezproblemowo... pewnie zależy od czułości lasera czy coś. Podobno im lepszy laser tym lepsza jakość dźwięku ale jednocześnie większa czułość na zabrudzenia i większe wymagana od stanu płyty.

Nie wiem, co musiał robić z tą płytą poprzedni właściciel, niektórzy są strasznymi brudasami co do płyt, łapią za ścieżki (zamiast za brzegi) rękami ubrudzonymi od cholera wie czego...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pulsator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 20:33, Pulsator napisał:

Podobno im lepszy laser tym lepsza jakość dźwięku ale jednocześnie większa czułość na zabrudzenia i większe wymagana od stanu płyty.

Nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał, ale nie kupuj od niego nic więcej. Laser czyta z płyty dane. Im lepszy laser tym lepiej sobie radzi z niedoskonałościami plastiku na płycie. Dalej mamy korekcję błędu i w końcu samego daca od którego realnie zależy jakość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, na jednej płycie bodajże Macy Gray wieszał się odtwarzacz, resztę czytał, później zacinał się na innych płytach i w końcu skończyło się na wymianie lasera. Trwało to ze trzy miesiące. Być może to początek końca, czego Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.